Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: što da radim?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno što da radim?

    drage curke,
    mjesecima čitam ovaj forum nadajući se da ću naići na nekoga sa sličnim problemom. Nakon godina pokušavanja, uspjeli smo zatrudnjeti! Uglavnom, trudnoća od prvog dana vrlo rizična, krvarenja, infekcije, strogo mirovanje doma, pa zadnjih nekoliko mjeseci u bolnici, visoki krvni tlak, preuranjeni trudovi (na infuziji Prepara 2 mj. 24/7), beba zaostaje u rastu jer ne dobiva kisika, carski rez, tromboza dubokih vena.... Uglavnom posljedice su ostale i fizičke i psihičke. Beba se izvukla, mjeseci kontrola, UZV-a zbog krvarenja u mozgu, vježbe motorike...Sada je prekrasan, prepametan, živahan dječić, mamino zlato i anđelek.
    E, sada slijedi problem. Doktori me ne preporučuju novu trudonoću(i hematolog i ginekolog), iskreno se i pribojavam nove trudnoće, ne toliko radi mene same već radi bebača. Ali toliko snažno osjećam potrebu za bebicom da čak i sanjam noćima bebu. Razgovarala sa MM o usvajanju, on je za. Ali čitajući ovaj forum, vidim da su nam šanse minimalne pošto već imamo dijete. Sve me to strašno muči, taj osjećaj je sve jači u meni, željela bih pružiti dom još jednom zlatu, mom sinčiću braceka ili sekicu, a situacija izgleda bezizlazna. Što da radim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    pozdrav lexy pretpostavljam da ćete malo teže (ali samo malo) posvojiti, ali ako ne predate zahtjev nemate se ćemu nadati.
    Ako ste se oboje odlučili za posvajanje, neka vas nikakve priče ne obeshrabruju. Sretno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Lexy dobro došla :D . Činjenica je da je teže posvojiti drugo dijete ali nije i nemoguće. Kreni u postupak, druži se s nama i želim ti sreću u traženju tvog djeteta ....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno hvala

    Hvala vam na utjesi i potpori. Osjećam se kao da pripadam još jednoj skladnoj, toploj obitelji. Ne znam jeste li i vi u postupku, ili ste možda već ostvarili roditeljstvo, ali imam osjećaj da znate o čemu govorite kao da ste sve ovo i vi sami prošli.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    mi smo ostvarili roditeljstvo ali ima i nekih koji posvajaju i po drugi puta i uspijevaju u tome, pa vjerujem da ćeš i ti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Kad ste već oboje za posvajanje, zašto ne biste pokušali. Kako vam je već rekao i ja ću biti tata, ako ne predate zahtjev sigurno nećete usvojiti. Istina je da će vjerovatno biti malo teže, ali ne i nemoguće. Puno uspjeha vam želim.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Neki od nas su postali roditelji, MM i ja spadamo u kategoriju "cekalica".
    Sto pre predte zahtev i dokumenta, pre cete moci da krenete u akciju.
    Slazem se sa predhodnicima, koji kazu da pokusate, ne mozete nista da izgubite, a mozete da dobijete mnogo... jedno malo predivno stvaroenje

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja sam jedna od onih koji su posvojili dvoje djece, a ima nas još. Da je teško, jest. Nama je bilo jako teško, ali smo izgurali do svog cilja. Razgovarala sam o tome s osobljem u centru i oni kažu da biraju djetetu roditelje prema motivaciji i osobnosti, a ne prema tim nekim nepisanim pravilima o tome tko može tko ne može dobiti dijete. Druga stvar koju ja sada na vlastitoj koži osjećam, jest da je za oboje djece bolje to što nisu sami u obitelji.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    U pravu ste kad kažete da ako ne probamo, nikada nećemo saznati jesmo li imali šanse. Ono čega se užasavam je da ću za 20 godina sjetiti se ove situacije i lupati po glavi zašto nisam dala sve od sebe.

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Lexy, dobrodošla i samo naprijed , na ovom pdf-u nema gubitnika!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •