Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: AP vec u trudnoci?

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno AP vec u trudnoci?

    Ja jos nisam mama, a ako sve prodje u redu, to cu uskoro postati. Na ovu temu potakla me jedna recenica iz Ivaricinih pravila ponasanja na ovom podforumu:

    Roditelji koji intuitivno slijede potrebe djeteta prepoznati će važnost povezivanja s njime tijekom trudnoće i neposredno nakon poroda.

    Naravno, sve je to subjektivno, a ja sam tek u sedamnaestom tjednu, ali cini mi se da sam vec sad ful povezana s bebom i nadam se da cu, kako vrijeme ide, biti sve povezanija i povezanija. Inace mi se svidja ideja AT-a i mislim da cemo je provoditi u praksi. Bilo bi mi drago kad bi mame koje su iskusnije od mene opisale svoja iskustva u vezi povezivanja s bebom prije njezinog rodjenja.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Moram priznati da ja baš nisam imala neki preveliki osjećaj povezanosti dok je Frano bio u trbuhu. Imala sam samo osjećaj da je dečko. Sve ostalo se polako razvija. Ja nisam čitala Searsa ali mislim da sam puno radila po AP-u ali čisto intuitivno. Neke stvari se promijene kada se beba rodi, odnosno misliš da ćeš nešto napraviti ovako ili onako, a ispadne da napraviš po osjećaju točno vezanom uz bebu-velim: po nekoj intuiciji.

    Ni sada još ne znam kakva će biti druga beba, osim što je jako živahna u trbuhu. Jedino znam da mi užasno drago što nisam napravila amniocintezu na koju su me slali (bila je priča na forumu)- jer sam rano osjetila bebicu i nikakvi nalazi me nebi pokolebali da ju rodim.
    A da li sam nešto naučila od prve bebe (imali smo gadnih problema s nespavanjem)- jesam, a to je da vrijeme tak brzo prodje. I samo više nemaš bebu već dijete, koje opet ima nove potrebe.

  3. #3
    zenta29

    Početno

    opet, nisam mama, nisam trudna, prvi puta cujem za AP i jako se pronalazim u tome...
    povezivanje u trudnoci?! jednom su mi stvari kasnile tri tjedna (a nikad mi ne kasne) i bila sam uvjerena da sam trudna. nekako mi je automatski doslo da pricam s bebom, da joj pozelim laku noc, dobro jutro... samo sto bebe nije bilo.
    ne znam koliko je to vazno, ali mislim da je s cisto fizicke i bioloske tocke bitno jer dijete cuje/osjeca kucanje srca, cini mi se da sam citala da u kasnije u trudnoci cuje i vanjske zvukove...
    bas me zanima sto iskusne mame kazu o tome.
    pusa!

  4. #4
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    zenta29, meni se dogodilo vrlo slicno s kasnjenjem menstruacije i umisljanjem trudnoce (takodjer zeljene i dobrodosle). I MM i ja smo se toliko ufurali u trudnocu da smo bili iskreno tuzni kada je test bio negativan. Zapravo, jos smo se neko vrijeme nadali da je test bio u krivu, no za koji dan je dosla menstruacija i razbila sve nase nade.

    Sad si umisljam da totalno "kuzim" svoju bebu (koja, btw, ima tek sedamnaest tjedana). Mislim da i ona kuzi mene, da kuzi kad sam u stresu, kad imam probleme, kad sam dobro raspolozena, kad sam zabrinuta... Ne znam, mozda se varam, ali bilo bi mi drago da se jos netko javi i isprica svoje iskustvo.

    A sto se tice zvukova, dobro si procitala. Pogotovo je za bebe dobra terapija glazbom - dokazano je da bebe otkidaju na klasiku, pogotovo Mozarta i Cajkovskog (samo joj nemoj pustati Don Giovannija ili tako nesto :D ), a najlosije reagiraju na heavy metal i jazz. Mozda negdje iskopam link s vise informacija o tome.

  5. #5
    ivarica

    Početno Re: AP vec u trudnoci?

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ja jos nisam mama, a ako sve prodje u redu, to cu uskoro postati. Na ovu temu potakla me jedna recenica iz Ivaricinih pravila ponasanja na ovom podforumu:
    zar nisu u pravilima potpisne autorice??
    idem vidjeti

  6. #6
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mozda jesu, sorry, ja sam automatski "potpisala" tebe kao autoricu posta, cim sam ti vidjela sincica na avataru.

    A zapravo je za temu sasvim irelevantno cija su pravila, zar ne?

  7. #7
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ovo "sicusno" je stvarno sicusno. :D Uopce se ne vidi procitati. :D

    Dakle, napisala sam da je za temu zapravo irelevantno tko je autor.

  8. #8
    ivarica

    Početno

    meni nije (mislim na ovo malim slovima), cini mi se da mnogi imaju ideju da su pravila i podjele samo moje djelo, to je rad tima od desetak ljudi plus moderatora kojima je UO Rode dao povjerenje da to naprave

  9. #9
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Uh. Ne bih zeljela da me krivo shvatis - nije mi ni najmanja namjera nepostivati neciji rad i zalaganje, automatski sam napisala "Ivaricina pravila", jer je bio tvoj post i to je jedini razlog. Svaka cast svima koji su radili na pravilima.

    A ipak moras priznati da za temu nije pretjerano vazno.

    I bilo bi mi drago da se javi jos koja mama koja ima iskustva i zeli ih podijeliti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja bi to povezivanje u trudnoci mozda nazvala produbljivanje svijesti o bicu koje raste u tebi, a ujedno i produbljivanje svijesti o sebi samoj.....ili tako nekako.
    ma sigurno znas o cemu govorim
    Ono kad ujutro rano jos nisi ni otvorila oci kako treba, a vec te oblije neko blazenstvo jer si svjesna svoje bebe. I ti njoj time saljes nekakvu pozitivnu energiju pa znas da i ona na neki svoj nacin postaje svjesna tebe.
    Ili sam taj osjecaj da je u tebi jedan potpuno novi zivot.
    ....kad imas osjecaj da ste ti i beba toliko povezani da niti jednu odluku, pa ni onu najmanju ne donosis tek tako, bez da i nju uzmes u obzir.
    ja sam tu za neke mozda isla u krajnosti, pa sam cak i kod pripremanja hrane uvijek imala negdje u mislima to kako cemo sad ja i beba jesti......
    Ili kad se za vrijeme popodnevnog predaha malo raspricas sa svojom bebom, a ona ti odgovara blagim udarcima pa zaista imas dojam da te cuje i shvaca......
    Mislim da kod povezivanja u trudnoci meditacija moze biti od velike koristi.
    Mogla bi ja sad nabrajati milion situacija.
    Uglavnom, sto se mene osobno tice, mogu reci da mi je trudnoca bila razdoblje zivota kada sam najintenzivnije bila svjesna sebe i svog postojanja. A povezivanje s bebom mi je puno pomoglo u tome.
    Ne znam kako je to kod svake naredne trudnoce, ali mozda je prva specificna upravo po tome sto postanes svjesna intenziviteta svojih osjecaja tek nakon sto se dijete rodi.
    Sada kad mislim o trudnoci imam osjecaj ko da sam se nalazila u sedmom nebu, a tada mozda nisam ni bila svjesna nekih malih stvari koje su bile veoma znacajne......
    Mozda sam u pocetku puno paznje poklanjala fizickoj manifestarciji trudnoce, pa sam je u biti tek postala svjesna tek nakon sto sam pocela osjecati pomjeranje bebe.
    Ali sve to ce mi posluziti kao putokaz za bolje prozivljavanje naredne trudnoce....
    Sanja kakav je tvoj dozivljaj?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Samo da vam najavim da za portal pripremamo 2 clanka o povezivanju sa bebom za vrijeme trudnoce

  12. #12
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Zorana i Alamama, hvala vam na odgovorima - vec sam pomislila da je tema svima totalno nezanimljiva.

    Zorana, odgovorit cu ti sutra - MM je vec zakrmio, pa i ja idem na spavanac. Laku noc!

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Zorana, thanks na iscrpnom odgovoru - a sad da ja odgovorim tebi.

    Meni se isto cini da totalno "kuzim" svoju bebu i nisam sigurna jesam li si to samo umislila ili smo se stvarno povezale. Ja sam jos prije trudnoce u mnogim aspektima postala svjesna svog tijela i njegovih funkcija, pa je mozda i to razlog da ovako rano mogu osjetiti bebu.

    Najcesce se to dogadja, isto kao i kod tebe, pri jelu i prilikom odmora. Npr. totalno sam svjesna da to malo bice sve sto dobiva, dobiva preko mene i da nece moci pravilno rasti i razvijati se ako ja jedem junk food, ako konzumiram nesto sto je stetno i slicno. I sad, kad jedem nesto fino i korisno, odmah si zamislim da beba uziva i imam totalno super feeling u trbuhu. S druge strane, kad pojedem cokoladu, nemam tako dobar osjecaj.

    Slicno je i s "razgovorima" preko trbuha. Ja sam tek u 18. tjednu i u svim knjigama pise da je to jako, jako rano za osjetiti bebu - i da to uspijeva samo zenama koje su vec rodile. Sad, moja beba se vec jedno deset dana mice i ja ju i te kako osjecam, iako mi je ovo prva trudnoca. Fora mi je kako reagira kad vjezbam jogu - ja se pokusam opustiti, a ona organizira aerobic ili mi bas tada odluci napraviti razmjestaj unutarnjih organa. :shock: :D

    Ne znam kako da ti objasnim. Jednostavno, imam neki feeling za stvari koje pasu ili ne pasu mojoj bebi, pa kad skuzim da joj nesto ne pase, odmah i ja postanem nemirna i nervozna.

    Jesam li ja normalna? :D

  14. #14
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ma jasno da si normalna! :D
    Na žalost, u ovom današnjem svijetu čim upotrijebiš intuiciju a ne samo racio, odmah svi pomislimo da nismo normalni. A trudnoća i porod te neminovno obaspu novim emocijama, kao nešto praiskonsko, pa ljude koji su inače totalni racionalisti to onda zbunjuje i često tjera na negiranje.
    Ne slušaj one koji ti kažu " još je rano, bla, bla..."
    Samo ti slušaj svoju bebicu i pričaj s njom/njim, pa ćete se još bolje kužiti kad se rodi. 8)

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Samo ti slušaj svoju bebicu i pričaj s njom/njim, pa ćete se još bolje kužiti kad se rodi. 8)
    uuups!!! sorry, sad vidim da čekate curicu... :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •