Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: uspravno dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno uspravno dojenje

    danas sam pricala na telefon sa prijom koja je rodila misec dana prije mene. i u razgovoru kaze ona meni kako joj je mali poslije svakog dojenja povracao i da joj je rekao doktor da je mali hlapljiv i da se naguca zraka pa da ga doji uspravno tj stojecki. ona stoji i drzi njega uspravno ( ja ovo dojenje koliko god zamisljala ne ide mi u glavu :shock: ) jer da na taj nacin nece puno gutat zraka. i da ako joj to ne ide nek izdaja i onda mu daje na bocicu al njega drzi uspravno sta je ona i cinila :shock: :shock: :shock:
    i kaze dalje da se sve smirilo nakon par dana.
    ja sam joj prvo isla rec da mozda kad mali pocme sisat pocme naglo njeno mliko izlazit tj u velikim kolicinama al ona i daje tvrdi kako joj je pedijatar reka da je mali hlapljiv :shock: .
    e sad.....ja sam procitala puno knjiga, razgovarala sa mojom i babicom i pedijatricom i prijateljima........al nisam nikad cula za to uspravno dojenje niti vidila sliku.
    jel mi vi to mozete objasnit tj. dal je to u pravi ili ako nije kako to moze jedan pedijatar predlozit ?

  2. #2

    Početno

    Ja sam to pokušala tak toliko da isprobam da li funkcionira u Baby Bjornu dojenje...tako da Karla mogu nosit i dojit dok npr stavljam sušit veš...Popustim one remenčiće dovoljno da mu glava bude u visini cice, i otkopčam majicu...

    Najeo se bez problema, zaspao ko beba :D

    Dakle, izvedivo je...Ali da li to pomaže kod povraćanja nemam pojma

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Meni isto cini ovo halapljivo prije mi to liči ili na preaktivni let down kod mame ili reflux. Kako god bilo u oba slucaja pomaze poviseni polozaj koji je mora nuzno biti uspravan, nego je vazno da je bebi glava sto vise od trbuscica ali i da je glava malo podignuta iznad dojke, dakle kad mlijeko sprica da ne sprica direkt u grlo nego da beba ipak mora gutati. Ima jako puno poza koje tu mama moze kombinirati, pa cak i onaj da mama lezi tj polusjedi a beba je na njoj sa trbuscicem prema dolje i tako pije.

  4. #4

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    mama lezi tj polusjedi a beba je na njoj sa trbuscicem prema dolje i tako pije.
    Jao taj volim :D Karlo se tako fino smjesti da ga je milina gledat :D

  5. #5
    imia

    Početno

    Ja sam dojila Miu dugo u nekakvom poluuspravnom polozaju zbog refluksa. Dobar je hvat nogometne lopte, ali ona to nije htjela. Ja sam ju drzala u nekakvoj varijanti klasicnog polozaja, a kako sam na srecu dosta visoka, imala sam ju pod kutom od svojih 30 stupnjeva. Malo je tesko za ledja, ali kad nemas izbora, dobro je.

    Reci priji da drzi malog uspravno bar pola sata nakon obroka, a ako moze i duze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •