Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Domaće parfe kocke (ili torta)

  1. #1
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno Domaće parfe kocke (ili torta)

    Evo jednog prefinog i jedostavnog recepta za ljubitelje parfe krema. Provjeren je i neusporedivo bolji (i zdraviji za djecu) od onih kupljenih gotovih smjesa.

    PARFE KOCKE

    1. Biskvit:

    3 jaja
    0,15 kg šećera
    0,05 l vode
    0,05 l ulja

    Jaja (cijela) i šećer miksati 8 minuta, zatim dodati vodu i ulje uz lagano miksanje.

    0,20 kg brašna
    1 prašak za pecivo
    1 žličica cimeta
    0,10 kg kakaoa

    Žicom lagano umiješati u prethodno pripremljenu smjesu. Izliti u nauljeni i pobrašnjeni lim i peći bez otvaranja u unaprijed zagrijanoj pećnici.


    2. Parfe krema


    2 vrećice želatine
    2 žumanjka
    1 dl mlijeka
    1 vanilin šećer
    Pomiješati žicom sve sastojke i ostaviti da odstoji 30 minuta, zatim uz lagano miješanje ugrijati dok se sve rastopi. Ne treba ključati (može i u mikrovalnoj).

    1 l slatkog vrhnja (mliječnog, puno je bolji od biljnog)
    2 žlice šećera u prahu
    1 šlagfix
    Izlupati u čvrsti šlag i odvojiti 30%.

    Ručno umiješati u 70% šlaga 50 g rastopljene čokolade i 2 žlice mljevenih oraha, te dodati pripremljenu kremu od želatine.

    3. Filanje
    Biskvit natopiti nekim sokom ili mlijekom, premazati tankim slojem pekmeza, na to staviti parfe kremu, a na kraju šlag (onih 30%). Za ukras posipati mljevenim orasima ili struganom čokoladom.

    Dobro ohladiti u frižideru.
    Kolač možete staviti i u kalup za torte, a dozvoljeno je i sto varijacija na temu: npr. ne morate staviti orahe, nego stavite malo više čokolade, biskvit može biti žuti, ako izostavite čokoladu i orahe, možete umiješati voće (jagode, maline, ananas, marelice iz kompota... )
    Uživajte!

  2. #2
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Linda,

    Isprobala ovaj recept.
    Parfe krema je zakon!!!

    Jednostavno i prefino!

  3. #3
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja obožavam parfe kreme, ovo ću svakako probati .

  4. #4
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Isprobala! "Malo" sam modificirala recept, ali ispalo je odlično i baš po ukusu mojih kikića (oni obožavaju šlag). Biskvit sam radila od bjelanjaka jer mi ih je žao baciti, pa sam za kremu imala tri žumanjka. Biskvit sam kao za ledene kocke prelila mlijekom. Šlag sam imala samo onaj u vrećici pa nisam dodavala šećer, a kremfix ne kupujem. Svejedno je bilo dosta čvrsto, slijedeći put ću probati napraviti sa jednom želatinom, mislim da će biti dovoljno. I ubacila sam tri žlice izmljevenih, poprženih badema, baš je bilo fino. Slijedeći put umjesto čokolade stavljam mahunu vanilije, mislim da će to biti savršeno.
    Smijala sam se Mislavu na njegov komentar, kako su on i njegov tata jedva dočekali da se malo rashladi, biskvit je naravno bio još sasvim žilav, a Mislav će: "Jao mama kako ti je super ispao kolač! Dobro ovo dolje ti baš nije nikako ispalo, to ću ostaviti, ali ovo gore je super!".
    E da, ovo za zagrijavanje želatine u mikrovalnoj je super ideja, nisam do sada isprobala, ali je odlično i jednostavno!

  5. #5
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Saška, baš mi je drago da ti je super ispao kolač.
    Odlično je kad se u kremu stave svježe jagode, a biskvit namaže domaćim pekmezom od jagoda... za bogove...

  6. #6
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Jagode i pekmez od jagoda, treba isprobati.

    Ja sam stavljala maline i ribizl i bilo je .

    A kada želim na brzinu napraviti stavim piškote umjesto biskvita - isto bude izvrsno.

  7. #7
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Cure, sa voćem je prezdravo... Ako pitam moje muške ukućane, mogu ubaciti kockice čokolade u kremu .

  8. #8
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Evo probala sa piškotama i jednom želatinom. Sasvim dovoljno, odlično je ispalo.

  9. #9
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    meni biskvit ispo jako gust - jedva sam ga razmazala po plehu jel treba tako il :?

    a kreme mi ispalo jako malo doduse stavila sam dva slaga ona iz vrecice
    koliko treba biti slaga gotovog?

    inace je jako ukusan i skoro se sav pojeo al malo suh

  10. #10
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Jednom sam radila biskvit, i meni je ispao gust i suh, ali mislim da sam trebala dobro natopiti mlijekom.

    Koristim vrhnje za šlag (mliječni i biljni) i za kremu odvojim 70%, kako piše u receptu.
    I meni se dogodilo sa mlječnim šlagom da je ispalo malo kreme, ali mislim da je to zbog toga što sam stavila pretoplu otopinu želatine i žutanjka,
    jer je nakon toga krema ispala dosta rijetka.

  11. #11
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj djuli prvotno napisa
    a kreme mi ispalo jako malo doduse stavila sam dva slaga ona iz vrecice
    koliko treba biti slaga gotovog?
    Ja gotovo isključivo koristim šlag iz vrećice. Za ovaj kolač sam koristila tri vrećice šlaga, ali sa malo manje mlijeka. Za kolače u kojima treba mokri, odn. nakvašeni biskvit, meni je idealan biskvit s bjelanjcima, kao za ledene kocke. Prvi put kad sam pravila ovaj kolač sam napravila biskvit od 3 bjelanjka, 3 žlice šećera i tri žlice brašna, malo praška za pecivo i nakvasila sa 0,4 dcl mlijeka. U kremi sam iskoristila 3 žumanjka. Samo taj biskvit mora odstajati makar 3-4 sata. To je najteže .

  12. #12
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Saška, jel' se taj bijeli biskvit peče normalno ili se suši kao beze kore?

  13. #13
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Normalno ga pečem na 180, jedino pazim da ne izgori. Čim se odvoji od stranice odmah izvadim.

  14. #14
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    prjavljujem turbo uspjesan drugi pokusaj :D

    sad sam biskit napravila od petit keksa a u kremu stavila slatko vrhnje i ispalo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •