Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Uređenje kupaonice

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno Uređenje kupaonice

    Molim Vas cure, ako znate gdje ima dućana s lijepim kupaonskim pločicama, a u kojima ti hoće pomoći malo i oko dizajna (bila u Modena keramitalu, Credo centru i Abc interijerima). Danas ima krasnih pločica i super kupaonica koje sam vidjela i po internetu, ali ja bih željela da mi netko osmisli moju točno po dimenzijama (par vrsta pločica, više veličina i bordura pa da sve to paše baš u moj prostor) i eventualno nacrta.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Moderatorice, oprostite ovo je trebalo ići na 4 kuta našeg doma, pa ako možete prebacite.

  3. #3
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Probaj u Ferotermu na Buzinu - jako veliki izbor, a možeš svašta i vidjeti izloženo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Da se ja malo ubacim. Koliko od prilike dođe preuređenje kupaonice? 16m2

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Bila sam u Ferotermu u sv. Nedjelji, ali nisam baš oduševljena, a i željela bih da se netko potrudi oko moje kupaonice i ponudi mi neko rješenje.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Upravo došla iz buzinskog Feroterma i mogu reći da sam jako, jako, jako zadovoljna izborom i cijenama.
    I inače vodim investitore tamo ili u jedno malo sesvetsko poduzeće koje se odnedavno ne bavi maloprodajom.

    Nažalost, Feroterm nema svoje dizajnere ni arhitekte, ali ima Termocommerce.

    Paulita, što ti znači "preuređenje kupaonice"?
    POznato je da ja skačem iz cipela na takva pitanja.

    Npr: prošli tjedan sam za jednog investitora naručila tuš-kadu za 58000kn.
    Danas za drugoga - za 2000. I jedna i druga imaju masažni stup.
    Dalje, Ima starih Dolomite serija sanitarije gdje školjka stoji 900kn, umivaonik 600, bide 820, a ima i novih gdje su cijene višestruko skuplje.
    Hoćeš još: sad sam u Ferotermu odabrala kinesku verziju jednih talijanskih pločica, po 140kn/m2. Talijanski original je 230.
    Razlika u izgledu? Gotovo nikakva! U kvaliteti? Nikakva!

    Znači, ne može ti NITKO reći koliko će te koštati ako ne napišeš što uopće hoćeš raditi: ja ti sredim kupaonicu od 16m2 za 20000, ali i za 200000.
    Pa ti biraj!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Nažalost, Feroterm nema svoje dizajnere ni arhitekte, ali ima Termocommerce.
    Da li to znači da će se oni potruditi i dati mi savjet kako urediti kupaonicu (prvenstveno mislim na slaganje pločica)? Jel se mora posebno dogovoriti ili mogu samo doći tamo. Jel Termocommerce u Branimirovoj prema Sesvetama?

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kora, ja sam sutra prijepodne opet u Ferotermu, imam još jednu narudžbu.
    Ako možeš doći... javi se na pp.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa
    Da li to znači da će se oni potruditi i dati mi savjet kako urediti kupaonicu (prvenstveno mislim na slaganje pločica)? Jel se mora posebno dogovoriti ili mogu samo doći tamo. Jel Termocommerce u Branimirovoj prema Sesvetama?
    oprosti, nisam vidjela ovo.
    oni tamo imaju jednu arhitekticu koja ti da savjet i nacrta u nekom programu (nisam vidjela u čemu radi).
    Ja govorim o tom TC u Branimirovoj jer mi je 50 metara od kuće, pa mogu sigurno reći.

  10. #10
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja sam mijenjala novu kupaonu (loše izvedena instalacija, a i nije mi se sviđala) prije dvije godine. Svi koji je vide kažu (vauuu, neki manje, neki više). Ali isto tako procjenjuju da smo potrošili 50.000,00 kn (kutna kada, blok umivaonik, WC, tuš kabina i to 140x90 sa hidromasažnim stupom, pločice i galanterija).
    A kad ono - 25.000,00 sa montažom!
    Ali kao što Apricot kaže, može se naći nešto isto, ali z arazličitu cijenu, jer je proizvedeno u Kini, a ne u Italiji.
    Dakle, oprez!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Apricot hvala ali ne mogu nikako sutra ujutro do Buzina, ali ću danas popodne svratiti do Termocomm.
    AndrejaMa gdje ste kupovali pločice i sve ostalo (sanitarije....)?

  12. #12
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    e ovo budem pratila... :D

  13. #13
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Svugdje. Ja sam bila na porodiljnom, pa sam si dala truba i obišla brdo salona. Pločice u Pohižeku, WC u Dodig stil-u, kadu u Ferotermu, Staklenu stijenu i tuš kadu u ABC interijerima, a blok u Cordialu.
    Pa ako ti se da hodati.....
    Ja sam tada radila čuda u Exelu, ali sasm uštedjela sigurno više od 5.000, kn jer nije sve na istom mjestu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Moj savjet ti je da odeš u Cordial u Sv.Nedjelju oni drže ploćice od Gorenja, a ako u njihovim ploćicama ne nađeš brdo bordura,dekora i boja onda neznam. Ako kod njih i ne postoji netko ko bi ti mogao savjetovati kako da urediš kupaonu, zamoli ih katalog u kojem ima puno slika sa kombinacijama kako postaviti ploćice.
    Evo ja upravo gledam u jedan takav katalog i pozvala bi te da dođeš u našu firmu jer i mi držimo njihove ploćice, ali preuređujemo salon pa trenutno kod nas nema kaj za vidjeti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb, Borongaj
    Postovi
    51

    Početno

    Salon Žufika na Trešnjevci. Kod njih smo kupili pločice, pomogli su nam savjetima oko dizajna, sve vrhunski postavili i jako smo zadovoljni.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Apricot, mislila sam na skidanje starih i stavljanje novih pločica, lavandin i kada van, tuš kabina unutra, novi lavandin, wc-školjka. I bojler novi.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nešto od toga možete i sami napraviti: ne znm jesu li ti pločice postavljane u ljepilo ili direktno na glazuru: ako su na ljepilu, možete ih i sami poskidati, ako su u glazuri, trebat će ih razbijati.
    nemam pojma koliko naplaćuju za razbijanje pločica.

    postavljanje pločica je od 50 - 150 kn/m2, ovisno o kvaliteti i razvikanosti majstora.
    tuš kabina sa saunom i masažnim stupom (npr 85x120cm) imaš od 5000kn do 70000. (govorim ti cijene termocommerca i abc-interijera).
    samo sa stupom imaš od 2000 na više.
    umivaonika imaš od 300 kuna (inker - zaprešić) do... 2-3000. ali, ima odličnih po 1300.
    wc školjak... do 1500kn možeš pronaći stvarno prekrasne od ideal-standarda ili dolomita. može i villeroy and boch
    pločice... od 70 do 350kn, ovisno o dimenzijama i obradi.
    po cca 150 kn možeš naći prekrasnih.
    bordure se prodaju komadno, ali ja to ne volim, pa mi svejedno

    bojler... ovisno o veličini, spremniku... ne znam...
    odeš na stranice Petrokova i vidiš što bi otprilike...

    mah, kombinacije su stvarno razne.
    preporučam da, kad kupuješ sanitarije, kupiš iz iste serije: bijela boja različitih serija može biti potpuno drugačija: white (alpin), star white,
    manhattan, pergamon, classic white, greenwich, agais, edelweiss, jasmin...

  18. #18
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..auu..apricot..svaka čast..... ..a baj d vej-radiš ti idejne nacrte kupaonica....?-mi imamo malu i nikako da organiziramo mogući budući smještaj sanitarija..sad imamo običnu kadu a stalno nam zapinju za oko kutne ali nemamo puno prostora..-ipak uspijeli smo u Pevecu naći dimenzija koje su nam Ok..pa-bide..neznam ni sama.jeli to potrebno..pa mašina za rublje-nemam sušilicu a da je postavim iznad nje a kupaona tako i tako mala-ma koma..a perilica je relativno nova-kojih 3-4 godina....pa onda bi stavili i one radijatore na rešetke za ručnike..pa ormariće za robu.. i sve to u cca 5 kvadrata.....hmmmmmm-radiš idejne nacrte.......??????

  19. #19
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i pazite kad kupujete stvari made in china koje izgledaju kao one (ipak) kvalitetnije i "nesto" skuplje...


    nemojte da vam se majstor sjeti familije kad bude montirao

    ili da se vi sjetite sve kineske rodbine kad vam propuste kineske cjevcice ispod tus-kabine

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    apricot,

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    LeeLoo, što se tiče bideta... najčešće je neupotrijebljena stvarčica.
    danas nam je svima puno jednostavnije skinuti se i istuširati nego parcijalno prati guzu i... jelte...
    nama bidet služi da orka pere ruke i bebinu robu.

    kad kupuješ kutnu kadu, pazi na to da je možeš očistiti: gotovo uvijek moraš ući u nju kako bi dosegla svaki ćošak, a i razmisli je li potrebno potrošiti dvjestotinjak litara vode za svako kupanje.

    lojtrica-radijatora imaš svakakvih, i rebrastih i zmijolikih (preporučam zbog jednostavnosti uporabe), ima i onih koji idu okomito na zid i mogu lijepo razdijeliti prostor.

    možeš mi poslati tlocrt, pa da vidim što ćemo...

    litala, kineske pločice su stvarno odlične, ali sa njihovim sanitarijama se ne bih petljala...

  22. #22
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da, nisam precizirala - ne petljam se u plocice, ali odgovorno tvrdim da treba dooooobro paziti kad se kupuju spine/baterije/slavine/kakogod i kade s raznim djidjama (masazama, stupovima i inim delicijama...)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Kineske sanitarije osim niskih cijena vuku na redovito mijenjanje istih, ali nažalost današnji standard stanovništva je takav da si teško ko može dozvoliti da odvoji po 600-1000 kn za mješalica za npr.kadu, a trebat će i za umivaonik, pa bide, pa kad je već majstor tu uzmemo novu i za kuhinju. Kineska galanterija (držaći ručnika,wc papira i ostalo) imaju takav loš krom koji nakon kratkog vremena ili počinje otpadati ili hrđa od vlage, ali su mu cijene pristupaćne pa ljudi puno ne razmišljaju o tome kako će nakon pola godine u ponovni shoping.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    nisu sve ugaone kade tako zedne vode 8)

    ima ugaonih kada koje samo ustede prostor zato sto se nalaze u uglu ili su zgodne jer ne idu od zida do zida pa se prozor moze sirom otvoriti npr.
    one samo imaju korito koje je dijagonalno postavljeno.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    da li je ideal standard o.k. kvalitet za sanitariju. prave se u bugarskoj koliko znam.

  26. #26
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    da, nisam precizirala - ne petljam se u plocice, ali odgovorno tvrdim da treba dooooobro paziti kad se kupuju spine/baterije/slavine/kakogod i kade s raznim djidjama (masazama, stupovima i inim delicijama...)
    ..mi smo na stare sanitarije pred godinu dana stavili nove Armalove špine pa ih namjeravamo ostaviti...valjda....

  27. #27
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..e da,može još malo o onoj nekakvoj glazuri kojom se mogu prekriti pločice na podu..imam u kupaoni skife zelene sarene plocice koje trenutno ne mogu smisliti pa dok ne krenemo u totalnu renovaciju kupaone ( čitaj-rušenje!...... )..pokušala bih barem taj pod zakamuflirati pa da kupaona do dolaska nove ipak na nešto liči..-kakav je to preljev za pločice ( vidi mene.....he he "preljev"..kao da pečem tortu.... )-koja firma,cijena i gdje kupiti (Istra/Rijeka)... :?

  28. #28
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..ajme..koliko smajlića..mod će me kill..sorry mod.

  29. #29
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    više bih te kill zbog ovih sitnoh slova!

    ja ti ne znam za takve premaze osim mase za izravnavanje, ali nemam pojma kako bi to išlo preko pločica.

    sandy, ideal standard je odlična firma, bez obzira na zemlju proizvodnje.
    svakako pripada višoj klasi.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde treba mi iskustvo kad u kupaoni radite pregradu a siporeksom valjda sam dobro napisala. Jedan dio bi zatvorila okomito do stropa, tako da bi to bilo malo skladište za recimo usisavač, kakvu policu, potrošni materijal u kupaoni, kako riješiti zatvaranje tog spremišta a da ne bude to zastor, znači nešto što može stajati u kupioni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.01.2017. at 09:47

  31. #31
    ženazmaj avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    101

    Početno

    Ja imam super majstora koji postavlja pločice za 20€ za metar kvadratni.

  32. #32
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde treba mi iskustvo kad u kupaoni radite pregradu a siporeksom valjda sam dobro napisala. Jedan dio bi zatvorila okomito do stropa, tako da bi to bilo malo skladište za recimo usisavač, kakvu policu, potrošni materijal u kupaoni, kako riješiti zatvaranje tog spremišta a da ne bude to zastor, znači nešto što može stajati u kupioni
    Mi imamo tako izveden dio koji je odijeljen od kade. Ubačen je ugradbeni ormar s policama.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    može li slička????

  34. #34
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Gdje ima za kupiti ovakva karniša sa "zavjesom" za kadu? Zavjesa se podiže, kao roleta
    pevex, bauhaus ... ništa

    https://www.obi.at/duschstangen/klei...ss/p/9830779#/

  35. #35

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kako se ovo suši?

  37. #37
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Nemam pojma,vjerovatno se brzo posusi na zraku i onda samo podignes.

  38. #38
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    GDje ste uzimali staklena vrata za tuš? Možda je netko radio po mjeri? Želim što jeftinije proći. Ništa fensi, ništa specijalno. Ali da je staklo i da funkcionira

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Mi smo uzeli u Ferotermu.

  40. #40
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Ima li tko plocice u kupaonici do sredine zida, tj.visine vodokotlica? Kako funkcionira?

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mi imamo takve pločice, ali ne do visine vodokotlića nego do donjeg ruba prozora, ali da - gornji dio zida i strop su samo obojeni. Na drugoj strani kupaonice je standardna kada sa sklopivom pregradom za tuširanje i pločice su do visine pregrade. Sve ok.

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Nemam to jer evo iskreno cu bode mi oci, ruzno mi je. Vec dugo je standard da su plocice uvijek do stropa i tako mi ljepse izgleda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2022. at 08:39

  43. #43

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Dobro da si stavila ove divne primjere jer moram samu sebe ispravit
    Ima krasnih.

    Dakle, lijepo mi zna izgledat u WC-ima, baš lijepo, no manje lijepo mi je u kupaonicama koje imaju kade i tuševe.
    Ne samo estetski nego i praktično jer nema šanse izbjeć prskanje vode po zidovima, a to ne mogu vidjet ili se moji tuširaju ko blesavi s prskanjem na sve strane hahaha

    Edit:
    i naravno da sam se sad sjetila da ja u kupaonici imam kao na ovoj jednoj tvojoj fotki, rezano do iznad geberita i donje ivice ogledala (koje ide od ruba do ruba zida na kontra zidu iznad lavaboa). Ne znam jesam li jasna, al ja imam tako u WC-u.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2022. at 12:46

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko plocice u kupaonici do sredine zida, tj.visine vodokotlica? Kako funkcionira?
    Potpuno normalno.
    Do stropa imamo samo na onim zidovima gdje su tusevi.

  46. #46
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Ma muž i mjastor me odgovaraju, a ja sam tvrdoglava Hvala na iskustvima

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Ma muž i mjastor me odgovaraju, a ja sam tvrdoglava Hvala na iskustvima
    i što si odlučila za dio kod kade/tuša? do stropa ili ne?

  48. #48
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    U tuš kabini do stropa, ali sve ostalo do visine vodokotlića
    Posljednje uređivanje od kudri : 13.04.2022. at 10:54

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    U tuš kabini do stropa, ali sve ostalo do visine vodokotlića
    Ajde super. A kako na onom zidu di je tuš, pola zida do stropa, pola zida do visine vodokotlića?

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa pločice su do stropa samo tamo gdje je tuš kabina.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •