Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Uređenje kupaonice

  1. #51
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni u jednoj kupaoni s desne strane tuš kabine nisu uopće pločice, samo zid, i rebrasti radijator. Ne prska ništa po zidu kad je kabina, pa ona ima stijenke, djeca bi morala stvarno prema stropu usmjerit mlaz da izađe vani
    Ne vidim nikakav problem da su pločice do stropa unutar kabine, a izvan kako god hoćeš

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ma Peterlom ne mogu uopce vizualizirat tj.mogu al mi nije lijepa ta vizualizacija.

    Npr.tus zauzima pola zida a na ostatku je sta ja znam lavabo ili ves masina i onda taj dio zida vizualno reže povrsinu plocica koje su kod tusa (kabina je vjerujem otvorena povremena i to je bas uocljivo).

    Ili ako je tus u kutu ona cak na 2 zida te plocice "režu" taj komad zida s plocicama do stropa (di je tus).
    Pricam o estetici.

    Vidjela sam linkove od kudrii svidjaju mi se pa pretpostavljam da bas ne bi na jednom zidu imala i plocice do stropa i plocice do ajmo rec pola zida.

    A mozda sam ja prevelika picajzla i esteta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2022. at 14:02

  3. #53
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ali lili,ti ne vidiš tu taj rub pločica, pločice idu tamo di je tuš kabina, ona isto ide do neke visine, dakle vizualno ti je granica tuš kabina
    meni je s lijeve strane kabine wc, i pločice do pola (iznad je i prozor), a s desne strane kabine je zid sa radijatorom, bez pločica.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jel to na ovaj djir?
    https://www.pinterest.com/pin/3166662228945031/

    To mi fakat bode oci (kazem meni) jer nije u ravnini ista jedna ploha odnosno zid s plocicama.Ja bi na ovom linku obavezno stavila plocice do stropa i iznad wc skoljke a druge zidove do te neke nize razine.al ne bi sjekla 1 zid na 2 dijela nikako.

    Al o ukusima se ne raspravlja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2022. at 14:08

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kao sto mi je nezamisliv polozaj ogledala na ovom linku:

    https://www.pinterest.com/pin/90986854964199594/

    Dakle, po pravilima struke donji rub ogledala bi trebao biti u ravnini plocica da se izbjegnu "nesuglasja" i da ogledalo svojim rubom ne prelazi preko ruba plocica. Aj aj ne bi ja to mogla gledat, al bi zato stavila plocice na odgovarajucu visinu tako da se ogledalo moze objesit na visinu koja odgovara ukucanima, a istodobno prati liniju plocica.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2022. at 14:12

  6. #56
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    da, meni se baš to sviđa kako ulazi ogledalo unutra, i sviđa mi se na gornjem linku taj L, estetski mi je smisleniji nego da je cijeli taj zid do vrha, pa da sljedeći nije

    i ne vidim zašto bi samo tvoj ukus bio esteta

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni se bas jako svida polozaj ogledala. Rekla bih da je cilj bio naglasiti stil -mid century modern.

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Evo ih jos
    https://pin.it/6ktcZSm

    Iako vecina ima samo par redova plocica iznad kojih je ogledalo na "goli" zid.
    Od kad sam uredivala prvu kupaonicu u zivotu ( a to je bilo prije 15 godina) nikad nisam imala sve zidove do stropa u plocicama. Nikad mi nije palo na pamet da je to protivno pravilima struke ili dobrog ukusa.
    Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Nema tu jedinstvenih rješenja. Treba se prilagoditi prostoru. Kod nas je kupaonica uska i dugačka i pločice do stropa pokvarile bi taj prostor, koji ionako nije ergonomski najsretnije riješen. Ja imam u tom malom prostoru dvije vrste pločica - jedne (mozaične) su do donjeg ruba kade, a druge (glatke, svijetle) su do visine ispod prozorske daske.

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    da, meni se baš to sviđa kako ulazi ogledalo unutra, i sviđa mi se na gornjem linku taj L, estetski mi je smisleniji nego da je cijeli taj zid do vrha, pa da sljedeći nije

    i ne vidim zašto bi samo tvoj ukus bio esteta
    Joj ma da krivi odabir riječi, htjedoh reći prema mom pojmu estettike. Ajme meni ne da bode oči, istog trena bih ga skinula valjda koliko mi je negledljivo. Al ja tako i u javnim prostorima ili uredima, ako vidim sliku koja vidi malo nakoso, imam strašan poriv da je poravnam. možda neki okp. hahaha

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.
    :loool: pa di nađe mauzolej hahaha (pa tako je i u svim novogradnjama prema novim standardima) naravno nitko u svom privatnom prostoru nije obvezan pratiti smjernice,al da je angažiran neki arhitekt (ili dizajner interijera, iako se danas svatko tako naziva ) nema šanse da bi na jednom zidu bile pločice do pola, a na drugoj polovici zida do stropa, ono no way. Meni je to ko da je pola površine poda boravka u pločicama, a pola u parketu. aj aj...

    Dok recimo u WC-ima (znači bez tuša ili kade) se stavljalju pločice do određene visine, a to opet ima jednu svoju priču da se sve u WC-u prilagodi liniji tih pločica (ogledalo, rub geberit wc školjke-vrlo praktična "niša", čak i držači za toalet papir i dr.) S tim da moram napomenut da se onda na tom rubu pločica zna skupljat prašina (imam takav u malom WC-u) i traži određeno održavanje tza razliku od pločica do stropa

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema tu jedinstvenih rješenja. Treba se prilagoditi prostoru. Kod nas je kupaonica uska i dugačka i pločice do stropa pokvarile bi taj prostor, koji ionako nije ergonomski najsretnije riješen. Ja imam u tom malom prostoru dvije vrste pločica - jedne (mozaične) su do donjeg ruba kade, a druge (glatke, svijetle) su do visine ispod prozorske daske.
    Istina, ali upravo prilagodba prostoru može biti bolja ili lošija. Dobra rješenja itekako mogu vizualno povećati prostor i maksimalno ga se može iskoristiti. Nema te kupaone koje pločice do stropa mogu "pokvarit", samo treba odabrat prave pločice, dobar format i boju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2022. at 15:02

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jos ako su mramoraste- mauzolej

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ok i meni su te mramoraste onak mauzolejske..
    Al vise ih bas i ne vidjam, izasle su iz djira.

    A ono okruglo ogledalo na tvom linku jos je i nakoso postavljeno kad se gleda sa strane (s profila) zbog debljine plocica koje ih odguruju od zbuke aj aj negledljivoo ona rupica,prazni prostor izmedju zida i ogledala
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2022. at 15:21

  14. #64
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    [QUOTE Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.[/QUOTE]

    Ne do stropa, već do 160cm visine. Ali to se više ne traži....

  15. #65
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Evo, kod mene će biti i zid malo s pločicama, malo bez, a i ogledalo malo na pločicama, malo na zidu. Sve krivo, ali meni se baš sviđa
    https://drive.google.com/file/d/1Uki...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/16zo...ew?usp=sharing
    Posljednje uređivanje od kudri : 13.04.2022. at 15:30

  16. #66
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    meni je predivno

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, kod mene će biti i zid malo s pločicama, malo bez, a i ogledalo malo na pločicama, malo na zidu. Sve krivo, ali meni se baš sviđa
    https://drive.google.com/file/d/1Uki...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/16zo...ew?usp=sharing
    Hoces staviti iste takve sa linka? Super su mi.

  18. #68
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hoces staviti iste takve sa linka? Super su mi.
    ja sam shvatila da je to kudrina kupaona

  19. #69
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Da, pločice su nađene i kupljene!!! Predivne su, slažem se.
    Mislim da će umjesto žute boje na zid ići neka svjetlo siva ili nijansa zelene kao na pločicama.

    P.S. Nije to moja kupaonica u stanu gdje živim, na žalost :/, nego u stanu koji uređujem za najam.

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pločice su nađene i kupljene!!! Predivne su, slažem se.
    Mislim da će umjesto žute boje na zid ići neka svjetlo siva ili nijansa zelene kao na pločicama.

    P.S. Nije to moja kupaonica u stanu gdje živim, na žalost :/, nego u stanu koji uređujem za najam.
    Nema veze, budu najmoprimci odusevljeni. Koja je cijena po kvadratu?

  21. #71
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, kod mene će biti i zid malo s pločicama, malo bez, a i ogledalo malo na pločicama, malo na zidu. Sve krivo, ali meni se baš sviđa
    https://drive.google.com/file/d/1Uki...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/16zo...ew?usp=sharing
    Mi imamo tako i meni se to sviđa. Da imam pločice do stropa osjećala bi se kao u tuševima nekog javnog bazena

  22. #72
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze, budu najmoprimci odusevljeni. Koja je cijena po kvadratu?
    https://www.era-commerce.hr/porculan...r-nacar-60x60/

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo tako i meni se to sviđa. Da imam pločice do stropa osjećala bi se kao u tuševima nekog javnog bazena
    Mi imamo pločice do stropa i u kupaoni i WC ne osjećam se ko na javnom bazenu/tušu
    To je jedina razlika od projekta, platili smo dodatno tih pr jvdrt, e d sm znala u WC bi pregradila i ili povećala sobu ili ostavu stavila u hodnik, ovaj dugački i uski WC a mogo je bit sasvim drugačiji

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Je, preslatke su pločice, posebne, drugačije.

    S obzirom da kupaonica nije od kudri, ja bih dala svoj osvrt

    Mislim da bilo estetski ljepše izgledalo (meni) da su ove bijele pločice do stropa i svakako bih izbacila ove bespotrebne crne detalje kojih je tako puno iako čine neku priču,al meni bi ta priča bila puno bolja bez njih.
    Ne bih nikako crni tuš i pipu pod tušem (nego inox), porub na staklenoj stijenci, onaj ljestve radijator crni mi bodeee oči strava, znači obavezno bih bijeli kao i onu odvodnu cijev ispod lavaboa koju su naknadno namjerno očito farbali u crno, ajme smisao te crne cijevi nikako ne vidim osim da ide bojom uz pipu , a i ona tipka za ispiranje WC školjke, crna pa zašto, čemu?? Ovo kad se hoće provuć neka boja da se stvori priča, pa je se stavi na previše mjesta mi je onak :/ too much. Nije lako izbalansirat tu granicu.

    Ja inače obožavam gledat razne interijere, svojedobno sam razmišljala o studiranju arhitekture ili dizajna na arhitekturi, al eto otišla ipak drugim smjerom al zato me ovakve teme vesele, posebno sa slikicama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.04.2022. at 10:06

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    kudri, sretno s uređenjem!

  26. #76
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Hvala cure!

    Ja baš volim crno i grozan mi je inox :/ U stanu imam inox svugdje, osim u kuhinji, i baš ga ne volim. Užasno teško za održavati, a i sjaji se...to ne volim Jedino sam u kuhinju stavila crnu pipu i crni sudoper i obožavam ih
    U ovom stanu koji uređujem ću imati crni tuš, crnu pipu, crne kvake na vratima i vjerojatno jedan crni zid - možda u kuhinji taman umjesto gornjih elemenata. Meni je crna super super!

    Apropos zidova od pločica do stropa, meni to isto ne izgleda kao javni bazen. I ne podsjeća me na javne bazene. Lijepo mi je to. Moj razlog je financijska ušteda.
    Inače naši susjedi imaju u kuhinji jedan cijeli zid (od poda do stropa) u pločicama. Kako to dobro izgleda!!! Bočni zid, na kojem nema elemenata. Mrak!
    Posljednje uređivanje od kudri : 14.04.2022. at 16:08

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa super kudri, ja inace nikako ne volim crnu boju, al u kuhinji kao i ti imam crnu pipu i onaj granitni crni sudoper. To sam pristala na muzev nagovor jer je islo kao kontrast na bijelu kuhinju i hrast drvenu radnu podlogu i slagalo se s crnim vratima od pecnice i kuh.rad.plocom.

    Al da ga je lako odrzavat, pa meni bas i ne jer se i na crnom itekako vidi kamenac.

    Al ja nemam ni crnu odjecu, obucu, nista

    Najbitnije je da je tebi tvoja kupaonica top,a za najam je vrh vrhova
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.04.2022. at 16:56

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Za crne pipe i slično bi trebalo naći dobar premaz protiv kamenca, ima li tko nešto za preporučiti?
    Meni su isto super crne pipe, ali ih za sada nemam doma.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Hoćeš li ti njima dati uputstva za čišćenje , bez obzira kaj je dnevni najam trebao biti?

  30. #80
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Crne pipe su stavljene, izgledaju mrak! Javim dok se krenu koristiti

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Crne pipe su stavljene, izgledaju mrak! Javim dok se krenu koristiti
    Jesi stavljala kakav nano premaz protiv kamenca?
    (I kad počinješ iznajmljivati? Turisti već dolaze

  32. #82
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi stavljala kakav nano premaz protiv kamenca?
    (I kad počinješ iznajmljivati? Turisti već dolaze
    Da, uzela sam neki premaz u Ferotermu. Planiram 1.9. službeno pustiti u pogon, ali mislim da će biti spreman i prije Sad je završna faza uređenja. Javi se u inbox ako ćeš trebati. Dogovorit ćemo "roda popust" za prve goste

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Da, uzela sam neki premaz u Ferotermu. Planiram 1.9. službeno pustiti u pogon, ali mislim da će biti spreman i prije Sad je završna faza uređenja. Javi se u inbox ako ćeš trebati. Dogovorit ćemo "roda popust" za prve goste
    Pokušaj ako uspiješ i prije, kolovoz je za privatni smještaj najbolji mjesec u godini. Stavi apartman na Booking, pogledaj malo kakve cijene imaju slični apartmani i možeš očekivati goste praktički isti dan.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Mislim da prvo treba naći dobrog majstora pa da on pogleda kupaonu i kaže svoje mišljenje, a onda mi kažemo šta bi mi htjeli. Postoje online portali gdje se može puno toga saznati i pročitati, a mogu se i naći majstori, vrijedi za cijelu Hrvatsku.. Meni je to pomoglo, jer sam i ja sebi tako našla pa govorim iz vlastitog iskustva. Ima portal egradnja, oni višepišu članke pa možeš tamo svašta saznati i pokupiti ideje, ima emajstor, oni imaju dobar izbor majstora tako da već možeš nekoga nazvati i pitati sve što ti treba, ostaviš upit i oni ti nazovu i posavjetuju. Mislim da je najbolje prvi korak sa stručnom osobom, a onda dalje mi nastupamo u izbooru materijala, dizajna i svega.. https://www.emajstor.hr/ https://uredjenje-doma.com/30-ideja-...lne-kupaonice/

    volim gledati i Indizajn s Mirjanom Mikulec, pa jedna od mnogih njezinih emisija o kupaonicama https://www.youtube.com/watch?v=xX5Nlnro06I

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Baš su lijepe, sviđa mi se!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •