Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 251

Tema: Mama dugo nije vozila... PROBLEM !?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno Mama dugo nije vozila... PROBLEM !?

    Polozila sam sa 18 godina i od tada, znaci 10 godina, nisam vozila. Razlog- strah.

    Prije mjesec dana vozim sa instruktorom ( 1h-80kn), odvozila sam 16h, i kaze da mi vrlo lijepo ide. Nakon 10.sata mislio je da mi vise nije potrebno, ali ja sam si uzela za svaki slucaj jos 10. Mene je i dalje uzasno strah.
    Kruzni tok, prestrojavanje, parkiranje.....ja se doslovno gusim za volanom i nisam niti malo sigurna u sebe. Smatram da takva osoba ne bi trebala sjedati za volan jer je opasna i za sebe i druge.
    Svi kazu da sa vremenom kako sto vise vozis, strah nestane....meni to izgleda ne moguce.I zasto ovo pisem? Voljela bih cuti vase misljenje.Moje je da nismo svi za Sve. Ako sam zaista antitalent za voznju onda bolje da se mamim tog posla.

    Izmedju Marani i instruktora, izabrala sam instruktora zbog manje cijene, ali mi kaze mm da ako mi nece ici, onda mozemo probati sa Marani skolom, bar nekih 10 sati.

    Cure, mene je zaista strah! Kako da razlucim je li to samo mentalna blokada ili sam zaista nesposobna?

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ako doista zelis voziti, a pozitvino je sto ne zelis bilo kakva sjedati za volan, onda se ispalti razmisliti i o Maranijima.

    Osobno, nemam iskustva s njima, ali uputit cu ovamo jednu nasu forumasicu koja je pobijedila strah i nelagodu upravo zahvaljujuci njihovom programu.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovako, ja sam položila s 18 i odmah vozila (u manjem mjestu). uvijek me bilo pomalo strah i nikad se nisam potpuno oslobodila. a ići do zagreba i voziti po zagrebu mi je bila noćna mora (rotori, prestrojavanja, sve te kužim).
    kad sam 2002. ostala trudna, prestala sam voziti. i nisam vozila 4 godine. MM me nagovarao, ali moj strah je bio svaki dan sve veci. a nije mi pomagala ni cinjenica sto sada zivim u centru zagreba i ne mogu izbjeci prestrojavanja, guzve i zahebana parkiranja.
    ovo sad ne zvuci tako, ali to je bila prava ankioznost, panika, strah, ma uzas (inace, bio je vec topik o strahu od voznje auta, začudila bi se tko se sve boji voziti )

    e, ali onda sam opet bila trudna i jedva hodala. a zarin vrtić na vrh brda. a zara me svaki dan ispituje zašto druge mame voze djecu u i iz vrtića, jedino mi idemo pješke...
    i sjela ja opet za volan.
    i sad sam si super sa svojim osjećajem slobode: da mogu kad hoću i gdje hoću bez da o ikome i ičemu ovisim. a to mi treba, pogotovo s dvoje djece :D

    mislim da ti samo treba pravi poticaj

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo topika:
    strah od voznje

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja polozila u trudnoci, u zagrebu, polozila iz prve sa minimalnim brojem sati, hvalio me instruktor sve super. vec sam bila usla u osmi mjesec trudnoce kad sam polozila i do porodjaja sam odlucila da necu vozit nego kad rodim. i nikad nisam sjela za volan od onda takva me panika ulovi pri samoj pomisli da mi se noge odrezu.
    a od kad smo preselili najblizi ducan mi je kilometar od kuce. kad marko krene u vrtic tri kilometra, pedijatar u zagrebu 18 kilometara, prva ljekarna sest km. a ja ne mogu i ne mogu. uvijek se moram sa mm dogovarat i namjestat kad cemo gdje ici, to mora biti onda kad mm nema posla, kad marko ne spava i sl. svaki odlazak od kuce planiramo kao vojnu akciju. mogu slobodno reci da mi je brak u krizi od toga.


    a ovaj osjecaj slobode o kojem govori lutonjica....samo ga se sa nostalgijom sjecam iz vremena dok sam sve obavljala tramvajem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ja sam ispit položila sa 20 godina, nisam vozila, pa sam nakon 5 godina uzela instruktora i vozila s njim 10-ak sati, i onda opet nisam vozila jer mi tata nije mogao dat svoj auto.
    Onda sam se udala, ostala odmah u drugom stanju, rodila i nakon što je Roko navršio 6 mjeseci, odlučila sam da je stvarno glupo da ja moram za svaku sitnicu koju trebam obavit budit MM-a koji je došao iz noćne a meni auto stoji na dvorištu i čvrsto sam odlučila da ću počet vozit.

    Također napominjem da sam se užasno bojala voziti, imala sam grozan strah, bila sam suvozač u dvije dosta ružne saobraćajke i bilo mi se dosta teško odlučit počet vozit, čak je i instruktor rekao da se jako osjeti moj strah.

    MM i ja smo jednu nedjelju poslije ručka otišli na poligon (Roko je spavao, čuvala ga je baka) i tamo smo bili cca sat vremena, i tak par puta, dok on nije procijenio da mogu na cestu. U početku smo birali vrijeme kad baš nije bilo gužvi, a poslije polako sam sama ja birala kad sam željela vozit. Prvih cca mjesec dana nisam vozila Roka u autu dok se nisam oslobodila, a sad vozim bez problema kud god treba i tu svoju slobodu ne bi mjenjala za ništa.

    Najbitnije ti je da ti u glavi prelomiš svoj strah i kreneš, a ako ipak shvatiš da to nikako nije za tebe, nemoj forsirat.

    Ako možeš svakako probaj i sa Maranijem, ja nemam s njima iskustva, ali zašto ne probat.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Vidjela sam tekst o Maranima na portalu i zainteresirao me, ali mi je interes splasnuo kad sam vidjela cijenu na linku :/
    Vozački sam polagala 6 puta i jedva ga položila. Nijedan ispit u životu nije me tako mučio kao vozački. Malo sam vozila, onda ostala trudna i prestala, ponovo sam počela voziti kad je trebalo Andreja voziti teti čuvalici i dan-danas vozim svaki dan. ALI: vozim samo na relaciji kuća-teta čuvalica (i izbjegavam voziti na drugim relacijama, iako centar grada i prometnu regulaciju u njemu imam u malom prstu - teoretski, naravno ), a parkiranje mi je najgora noćna mora od koje doslovce gubim živce (sve ostalo sam nekako savladala). Kako je situacija s parkiranjem u Zagrebu svakim danom sve gora (jer ima sve više auta), ne mogu se nadati čudesnom rješenju ovog problema. Problem je vjerojatno u mojoj glavi.
    Pitanje za iskusnije: mislite li da bi nekakvi dodatni satovi bili od kakve koristi u ovom slučaju? Ili bi to bilo još jedno bacanje novca (kad se samo sjetim svih onih dodatnih sati za sva ona padanja na vozačkom, dođe mi da vrištim... srećom, pa je dosta vremena prošlo).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    ja vozim od 18. i kroz taj period skoro pa konstantna, ali isto se sjećam početka kada sam izašla iz auto škole, strah od prestrojavanja i svega navedenoga, ali da istina je s vremenom se sve to svlada

    fino polako, krenite tipa nedjeljom kada promet nije tako gust kao radnim danom i hop, hop začas ćete šajbati po gradu ko velike, a zbilja taj osjećaj slobode mnogo znači. ja recimo živim na brdu i ako ne želim busom do grada moram sjesti u auto, a da ne vozim bila bi stalno doma i kolica gurala uzbrdo - nizbrdo

  9. #9
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam položila od prve, i poslije godinama nisam vozila. Kad sam ostala trudna, onda mi je nekako potreba da autom mogu dijete u slučaju hude sile odvesti do najbliže bolnice prevladala strah i nelagodu od vožnje. MM i ja smo uvečer (oko 8 h, kad više nema tako puno prometa, a još nema pijanih vozača i luđaka koji namjerno idu kroz crveno) sjedali u auto i vozili prvo po kvartu, pa onda malo dalje... Prva moja samostalna vožnja bila je do jednog šoping centra do kojeg su ceste ok i uvijek ima mjesta za parkirati (taj mi je i danas omiljeni), a kad sam konačno došla doma sva sam se tresla od uzbuđenja.
    Ne znam kako bih da ne vozim, MM bi morao uzimati slobodne dane ili moljakati izlaz s posla za svaki specijalistički pregled za koji te naravno naručuju prije podne (a imali smo ih dosta), a ovako sam ja ili bila još na porodiljnom ili ja uzimala izlaz (kod mene je na poslu više child friendly atmosfera, a on ima stvarno grdu šeficu).
    Ali... ja ne volim voziti. Možda zato što isključivo vozim po gradu, vožnja mi je noćna mora. Prestrojavanje... ako mogu potrefiti traku koja će me dovesti cilju uz što manje prestrojavanja, nje se držim ko pijan plota koliko god sporija bila od drugih. Preticanje... za to mi treba razlog najmanje tipa 'auto ispred mene se uopće ne miče'. Ako mi netko potrubi jer sam prespora, sva se smetem i treba mi par minuta da me prođe panika i da mogu dalje voziti po automatizmu. Parkiranje... uh, uspijem se nekako uparkirati, ali rijetko iz prve (pa mi onda naravno počnu trubiti, pa se spetljam, pa tek onda ne ide) i sva budem u jednoj vodi.

    Kod mene nije u pitanju praksa, jer prakse sad imam, ali nikako da mi vožnja postane nešto prirodno, da mi 'uđe u krv'. Možda zato jer od početka nisam imala dobru pripremu, nešto tipa tata mi pokaže što je što, pa mi malo da da upalim auto, malo šaltam brzine, palim žmigavce... nego sam prvi put sjela na vozačko sjedalo kad sam došla instruktoru (šovinistu ženomrscu) u auto i sad ja odjednom moram vozit. Panika 100%, podrške 0%. I od tad je meni auto nešto s čime se ja borim.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Kod mene nije u pitanju praksa, jer prakse sad imam, ali nikako da mi vožnja postane nešto prirodno, da mi 'uđe u krv'. Možda zato jer od početka nisam imala dobru pripremu, nešto tipa tata mi pokaže što je što, pa mi malo da da upalim auto, malo šaltam brzine, palim žmigavce... nego sam prvi put sjela na vozačko sjedalo kad sam došla instruktoru (šovinistu ženomrscu) u auto i sad ja odjednom moram vozit. Panika 100%, podrške 0%. I od tad je meni auto nešto s čime se ja borim.
    Audrey, kužimo se ali ipak mislim da nije stvar u pripremi prije autoškole. Nisam je ni ja imala, ali nisam imala ni instruktora ženomrsca - naprotiv, onaj drugi instruktor (jer promijenila sam autoškolu u tijeku događanja) bio je pun razumijevanja i izvrstan psiholog (iako je na prvi pogled odavao dojam nemarnog balavca) i samo njemu mogu zahvaliti što sam ipak položila taj vozački.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja sam položila vozački s nepunih 18. Nakon ispita uopće nisam vozila 13 godina. Kad se u meni stvorila kritična masa nemoći, ljutnje i inata, uzela sam privatno instruktora i svaki dan 1 sat po centru do Borongaja i Maksimira, pa Savska i najkritičniji dijelovi. Prvih 10 sati bili su katastrofa. Instruktor je samo klimao glavom. Ali nisam se dala. Vozila sam 40 sati: 20 u njegovom i 20 u svojem autu. Najviše me je sputavao strah od ostalih sudionika u prometu. Nakon 40 sati rekao mi je da nema smisla da sjedi sa mnom u autu i da moram konačno krenuti sama ako mislim uopće voziti, a vožnja mi u tom trenutku nije bila baš najbajnija - o parkiranju da i ne govorim.
    Krenula sam sama. Doma psihičke pripreme, meditacija. Počela sam s krugovima oko kvarta jedne subote popodne i to polako ko da sam prvi put u autu. Mislim da sam sedam dana radila samo po tri kruga oko zgrade.
    Kad sam prvi put proširila putanju, morala sam se tri dana psihički odmarati zbog toga.
    Dva mjeseca sam se tako mic po mic kretala po kvartu. Okrznula stup i ogrebla o drvo jedanput.
    To je bilo prije godinu dana. A sada obožavam voziti. Nisam savršena, daleko od toga, ali kao i u svemu - samopouzdanje je pola posla. 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    smile, ne brini.

    Ak sam ja uspjela, onda stvarno svatko može - nije da sam mjerna jedinica za spretnost.

    Pauzirala skoro pet godina, a i prije dok sam vozila, totalna fobija mi je bilo voziti centrom Zagreba.

    I dogodilo mi se da sam promijenila posao i ured mi je u strogom centru.
    Da vidiš kak provoziš, kak sam savladaš parking, naučiš smjerove, počneš actually gledat znakove... Nema više straha, a auto je još čitav!

    Sad bez ikakve frke uvalim Fabića u sjedalicu, sami se vozimo i sad mi je smiješno kak sam se bojala voziti dijete.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    sunce i svi ostali, hvala Vam!

    Ja nemam motivacije ni poticaja. Zelim uzivat dok vozim, a ne da mi se znoje ruke.

    Meni je ZET super. Ko torba se vozim bez straha.

    Mogu vozit do obliznjeg sc, ali ne i natrag jer sam se previse psihicki umorila.

    Lutonjice, hvala na linku, pogledat cu.

    Nis, jos cu odvozit ta 4h koja sam platila, pa cemo vidjeti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Zelim uzivat dok vozim, a ne da mi se znoje ruke.
    svima su se u početku znojile ruke, to jednostavno ide tako, a polako s vremenom postane gušt, da ne kažem koliko sam bila uvjerena da ja NIKADA, ali NIKADA se neću uspjeti uparkirati bočno, a sada ko od šale iz prve

  15. #15
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Ja potpisujem sve vaše strahove, a puno sam u povoljnijem položaju od vas.

    Naime, živim u gradiću bez ijednog semafora, a kružni tok ima samo jednu traku... Do posla pješačim 15-20 minuta, a najviše se psujem kišnom nedjeljom u 5.30 ujutro - auto je parkiran ispred kuće, a ja se močim :smajlić koji se lupa batom po glavi:

    MM mora svaki dan ranije odlaziti s posla da bi otišao po dijete u jaslice i zbog toga dobiva 1000 kn manju plaću tj. nema priliku zaraditi na prekovremenim satima. A do jaslica imam 5 km vožnje izvan grada po lijepoj cesti.

    Pedijatar nam je udaljen 35 km!!!!!!!! (MM opet mora odlazit ranije s posla)

    Položila sam vozački prije 7 godina - sve iz prve, bez greške. Instruktor i ispitivač su rekli da sam talentirana za vožnju

    Nikada nisam vozila. Ali moram počet!!!!!!!! Uzet ću 10 dodatnih sati i krenut. JEDNOSTAVNO MORAM!!!!

  16. #16
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    I meni je taj strah jakooo poznat.
    Sam je došao, totalno nepozvan i dugo nisam vozila zbog toga.

    Ovdje je bitno napomenuti da ukoliko znate voziti a strah vas je, iz mojeg iskustva, škola vožnje ne pomaže previše, jer nije preoblem u neznanju već u strahu!

    Ja sam se spremala kod psihologa da vidim a zašto me je strah, i onda su sasvim slučajno uletili dečki iz Maranija.
    Baš na prepad su me ulovili, otišla sam (tada sam bila trudna s Timijem), odradila trening, a prije toga jedan individualni dio.
    I sad vozim :D



    TSV Marani i RODA

    Moja priča je malo drugačija jer ne vozim sad već pune tri godine, a razlog - užasni strah.

    Iako mi je jedan od najdražih dana u životu dan kada sam dobila vozačku i obožavam se voziti, ovaj strah me pere već dosta dugo.

    Odluka da sjednem ponovo za volan je već dugo prisutna, no nikako da se to i dogodi. Mislila sam zatražiti pomoć psihologa ili nešto slično no onda sam upoznala ekipu iz TSV Marani.

    Mario mi je pomogao da oslobodim veliki dio svojih strahova, prošli smo kroz njihov trening "Vi i Vaš auto", gdje je program u potpunosti prilagođen vozaču, ovaj put meni.

    U ugodnoj atmosferi dosta smo pričali o vožnji, mojim strahovima, prometu i sl. gdje sam nakon nekog vremena jedva dočekala sjesti u auto i zaista po prvi puta bez straha vozila. Osjećaj je bio predobar.

    Ja nisam mogla vjerovati da vozim!!

    Nakon treninga sigurne vožnje mislim da se maknuo i zadnji dio mojih strahova jer što su nam tamo pokazali i dali zaista će jako utjecati na moj način vožnje i otkloniti taj nesretni strah koji me prati. A ja ću biti sretna vozačica, te definitivno sigurnija.

    I zato - veliko hvala ekipi iz Maranija.

  17. #17
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...e ja npr. vozim već 13 godina,svaki dan i nije me niakd strah..osim..... .....u zadnje vrijeme kad se susretnem s nekim kamionom odmah se sjetim naših kumova i žmarci me prođu.......tužno,ali istinito.

  18. #18
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...pardon-15 godina.

  19. #19
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Leeloo

  20. #20
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Položila sam sve isprve, imala sam odličnog instruktora.
    Inače živim u manjem mjestu, donedavno smo imali samo 1
    semafor. Najbolji savjet mi je dao tata - samo vozi!!!
    Normalno da kad odvezeš tih 30 sati (bar je tako bilo prije 10 god)
    da ne znaš voziti i da imaš 0% iskustva. Prvo se voziš sporednim cestama i dobro znanim rutama.
    Kad se sjetim prve vožnje u Zg, ajmee ... a i danas me prilikom parkiranja oblije znoj jer su svi tak živčani ak to ne napraviš u doslovce 3 sec.
    I mene isto kao i Leeloo nakon svake teške nesreće, pogotovo ovako kobne bude sve više i više strah. Ne sumnjam toliko u vlastite sposobnosti koliko me strah drugih na cesti, npr. svima dobro znanih nabrijanih ljudi koji valjda ispred sebe ne mogu vidjeti nikoga pa rade pi******* na cesti, voze se ko luđaci, pretječu, turiraju na semaforima, itd. I naravno, onda od policije ni p.
    E jesam ga razvezala!
    Cure, samo hrabro i polako, šaljem vam puno ~~~~~~~~~~~ da se oslobodite straha od vožnje. Uvjerena sam da je neka hića da biste to napravile super bez razmišljanja

  21. #21
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Položila sam sve isprve, imala sam odličnog instruktora.
    Inače živim u manjem mjestu, donedavno smo imali samo 1
    semafor. Najbolji savjet mi je dao tata - samo vozi!!!
    Normalno da kad odvezeš tih 30 sati (bar je tako bilo prije 10 god)
    da ne znaš voziti i da imaš 0% iskustva. Prvo se voziš sporednim cestama i dobro znanim rutama.
    Kad se sjetim prve vožnje u Zg, ajmee ... a i danas me prilikom parkiranja oblije znoj jer su svi tak živčani ak to ne napraviš u doslovce 3 sec.
    I mene isto kao i Leeloo nakon svake teške nesreće, pogotovo ovako kobne bude sve više i više strah. Ne sumnjam toliko u vlastite sposobnosti koliko me strah drugih na cesti, npr. svima dobro znanih nabrijanih ljudi koji valjda ispred sebe ne mogu vidjeti nikoga pa rade pi******* na cesti, voze se ko luđaci, pretječu, turiraju na semaforima, itd. I naravno, onda od policije ni p.
    E jesam ga razvezala!
    Cure, samo hrabro i polako, šaljem vam puno ~~~~~~~~~~~ da se oslobodite straha od vožnje. Uvjerena sam da je neka hića da biste to napravile super bez razmišljanja

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    meni je nekoliko članova obitelji poginulo u različitim nesrećama, tak da ja ne vozim već 2 godine, otkad sam položila

    strah me sudara, strah me da me netko ne bubne sa strane, od iza, kad pomislim da mi počnu trubit jer nisam reagirala u roku od 3 sekunde mislim da bi se rasplakala i izašla iz auta prestrojavanje i kružni tok ne postoje u mom svemiru.

    tekst s portala me oduševio jer ipak ima nade za mene, znam da imam blokadu u glavi koju MORAM riješiti. al ne znam koji je program za mene - Vi i vaš auto, trening 1 na 1, kondicijski trening???
    mislim da mi odgovara najviše Vi i vaš auto, al piše da se trening provodi u mom autu, pa KAK ĆU JA DOĆ DO TAM???????? S AUTOM???? NEMA ŠANSE!!! morat će me muž dovest, pa on nek se vraća s tram!!! ili još gora paranoja- INSTRUKTOR NEMA SVOJU KOČNICU DA MOŽE REAGIRATI, PA UBIT ĆU NEDUŽNOG ČOVJEKA, SEBE I NEROĐENO DIJETE!!! sva odgovornost je na meni???? katastrofa!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam od onih koje nisu ni htjele ići na vozaćki, nisam uopće imala želju voziti (niti se volim voziti). Ali bilo mi je jasno da je to danas nužno.

    Položila sam vozački iz prve, u Zagrebu, sa onih minimalnih 30 sati vožnje, i vozila sam nakon toga dosta po Zg (uvijek s MM-om u autu), i vozila sam solidno. Onda smo imali jednu bedastu prometnu nesreću, ne svojom krivnjom, tipična glupa zagrebačka nesreća. MM je vozio, ja sam bila na suvozačkom mjestu. Valjda sam tad postala svjesna koliko kretena ima na cesti, i koliko je lako stradati ne svojom krivnjom.

    Nakon toga, 2 godine nisam vozila . U međuvremenu smo preselili u Vž, i nisam vozila dok nisam ostala trudna. Polako sam počela voziti, s MM-om u autu, i šokiralo me koliko malo zabroaviš (istina je ono da kad jednom naučiš voziti, vrlo malo ti treba da obnoviš znanje). Tek nedavno sam počela sama voziti, bez MM-a u autu, za sad vozim samo na poznatim relacijama, gdje znam da ima parkinga. I ide mi skroz dobro, još me malo muči bočno parkiranje, ali i to ću svladati.

  24. #24
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    mamuška, pa dogovoriš se da oni dođu do tebe.

    hajde, samo polako

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Nika,

    evo, ako ja sjednem za volan i počnem vozit sve u 16, onda mogu svi!!! javim se s rezultatima, kad god to bilo...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja sam od onih koje nisu ni htjele ići na vozaćki, nisam uopće imala želju voziti (niti se volim voziti). Ali bilo mi je jasno da je to danas nužno.
    Tako sam i ja, samo meni nije bilo dovoljno 30 sati, nego triput više
    Kad bolje razmislim, nije mene strah vožnje. Strah me:
    -da neću naći mjesto za parkiranje, pa ću izgubiti vrijeme vrteći se po uličicama, izgubiti živce i napraviti neku štetu na autu, i još će mi netko trubiti;
    -da neću na vrijeme reagirati i da ću izazvati nesreću (ovo mi se još nikad nije desilo, ali uvijek stigne)
    -da će naletjeti na mene crni BMW-džip ili crni audi i pomesti me na mjestu i još će se derati na mene da kako to vozim (meni je stvarno zlo kad vidim te crne terence po gradskim ulicama, izgledaju kao pogrebna kola a najčešće i voze kao luđaci)

    Kad bih mogla voziti tako da osim mene i još 2-3 mala auta na cesti više nema nikoga, bila bih vrhunska, samouvjerena vozačica

  27. #27
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    tanja_b ja potpuno isto tako. sad sam proucila malo ovaj marani, mislim da cu na to. nije jeftino ali mislim da bi mm dao tri put toliko da ne cuje moje, "hm, morali bi u knjiznicu, trznicu, do rode, moram si ic kupit cipele...kad si slobodan?"

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    tanja_b ja potpuno isto tako. sad sam proucila malo ovaj marani, mislim da cu na to. nije jeftino ali mislim da bi mm dao tri put toliko da ne cuje moje, "hm, morali bi u knjiznicu, trznicu, do rode, moram si ic kupit cipele...kad si slobodan?"
    baš tako. :D

  29. #29
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja naprosto obožavam automobile, a užasno me bilo strah voziti. Onda sam vidila kako se drugi komodaju s autom, i nakon par godina, krenula. Vozila sam mali auto i bilo je lakše nego sad kad imamo stvarno veliki odnosno duuugi auto. Nakon poroda, godinu dana se nisam usudila s bebom voziti (sama da). Tek sad kad ga mogu vidjeti što radi, vozamo se okolo.
    Smile, evo ti moj prijedlog i što je mene oslobodilo:
    odaberi jednu poznatu rutu, odredi točne ulice i semafore kuda ćeš ići od mjesta A do mjesta B (nemoj da bude predaleko za početak, ali nemoj ni da bude kvart) i vozi tu rutu svaki dan, mjesec dana. Nakon toga odredi drugu i tako dalje. Vidjet ćeš kako ćeš polako steći samopouzdanje za volanom za par mjeseci. Ovako ti je možda sve previše zbrkano i gužvovito i buni te.
    Probaj, isplati se.

  30. #30
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Položila sam vozački sa 18, iz prve. Dakle, imam vozačku već 7 godina.
    Nakon toga sam tu i tamo malo vozila sa MM (tada MD), al nikad sama. Jednom sam vozila sama i nije mi baš bilo svejedno.
    Nisam se nikad ispraksirala jer mi, kao, nije trebalo.
    Veći dio godine sam bila u zg-u dok sam studirala, kad bi došla doma uglavnom sam vozila skuter ili me vozio dečko i tako prošlo vrijeme...

    A stalno me MM nagovara da počnem vozit (a on je stvarno strpljiv kao instruktor!), a ja sve sutra pa sutra.
    A morat ću brzo...

    Al nekako mislim da nisam neki vozački talent!
    Meni su stvarno ove naše prometne trake preuske!
    A da vam ne pričam da ovdje nema ni semafora ni kružnih tokova ni prestrojavanja pa bi trebalo bit lako....hm...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Ruby, tako cu i uciniti. Zivim blizu jarunskog placa, pa ce mi prva ruta biti Mladost bazen. Blizu, ali opet kad si sam u autu i 1km mi izgleda too much.
    Jednostavno mi je ici i do Metroa, po Ljubljanskoj samo ravno, par skretanja, i sparkanje ravno tj ukoso.

    Mm je jedan od onih koji poludi na spore vozace, i pozivcani ako se ne sparkiraju u 3sec, tako da ja vec godinama slusam njegove komentare- daj kaj se vuces, mici se sa ceste ak ne znas voziti, gle, sparkirao je auto ko da mu je iz dupeta ispao ( oprostite na izrazu ), tako da je uz strah moj problem da sam smetalo na cesti.

    Sa instruktorom vozim po ogranicenju.Sta to znaci? Ljubljanska 60km, Savska 50, Horvacanska 40, i ja te granice ne prelazim. Jako se borim sa tim ogranicenjima, jer kad vidite da na Horvacanskoj prelete svi kraj vas 80, onda si mislim da me psuju i zivcane( jer me svi preticu i ostanem u najvecoj spici sama na cesti). Cijelo vrijeme mi instruktor govori da se ne zamaram time, i onda sama skuzim da ti koji su me preletili, nasli smo se svi na semaforu, jer su se svi oni tamo nagurali, a ja sam lijepo laganini dosla i vec se pali zeleno i ne moram cak ni stati .....jel kuzite o cem pricam?

    Nisam ni znala da ima toliko vas koje se boje.....i koliko god da citam o vama i je i nije mi lakse, jer znam da nisam sama, a opet, svatko misli za sebe da je njegov strah najveci.....ne znam, dajte mi vi molim vas svoje blagoslove, pa cu nadam se uz veliki trud uspjeti. Nisam bas neki borac u zivotu i lako odustajem. Najradje bih htjela da se jedno jutro probudim sa ljubavlju prema voznji i autima, i sva ova "nocna mora" nestane.

  32. #32

    Početno

    Ma samo daj, pa svi smo se mi u početku bojali i bili nesigurni. Kad potpuno izgubiš strah, postaješ malo neoprezniji. Zato je bolje da se malkice bojiš jer više paziš. Ali svakako se trebaš oslobodit paničnog straha. A ovi što jure kraj tebe- , ovo je pravi smajlić.
    Sretno i kreni!

  33. #33
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ovaj gost sam ja, ali se nisam prijavila .

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb, Remetinečka cesta 106
    Postovi
    7

    Početno

    hvala svima na otvaranju ove korisne teme...
    vrlo je lijepo i ugodno procitati da ipak netko cijeni naš rad.Hvala!
    Ne zaboravite da prolaskom kondicijske vožnje sudjelujete u potpori udruge Rode sa 10% uplaćenog iznosa. :D

    Sve osobe koje imaju bilo kakve upite u vezi izbora programa ili tome slično molim da nazovu na broj telefona 01/6555-147 ili 091/325-4834 (Bojan)

  35. #35
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja se prijavila :D

  36. #36
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    I ja imam sutra dogovor sa instruktorom! :D :D Bravo ja!!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Čestitam, cure, samo naprijed :D .

  38. #38
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Lu, Joe ~~~~~~~ :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Ovo sa Maranijima je stvarno super! Super!
    U stvari je super znati da nas vozackih kukavica ima vise,da nismo usamljene i nesposobne sjesti za volan.
    A koje sam strahove prozivljavala, sanjala kako mi se tramvaj priblizava, a ja ni makac..ma uzas.

  40. #40
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo da vam još jednom dam podršku!
    ja sam trenutno u fazi da sama vozim svoje curke u autu i da se osjećam dobro s tim!
    čak sam jednom morala stati i podojiti margitu, ali nije bilo ni frke ni panike. :D

  41. #41
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam krenula i vozim svaki drugi dan sa maranijem. preporucila bih svakome. vec sad se osjecam sigurnije...cak sam i produzila vozacku koja mi je bila istekla

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    lu,

    (a koliko će to tek Rodi značiti) 8)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Odvozila sam 20 sati i uzasno mi je i dalje u autu. Nemam ideju na koji nacin bi mi marani pomogao......

  44. #44
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    smile, dođi u subotu na boćarski bit će tamo pa možeš iz prve ruke sve pitati.

  45. #45
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Lu, bravo :D

    moras nam napisati izvjestaj

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Bravo zenske!
    Ma, vozicu i ja, ne mogu stalno misliti crne misli i plasiti se.

    Inace, poslije porodjaja se plasim svega i svacega, postala sam potpuna
    kukavica.
    Osim voznje, moja potpuna blokada je potpisivanje dokumenata, a mjenica mi podstice apsolutno kocenje svih misica sake, srce mi ubrzano kuca, dlanovi se znoje, kao kreten.
    Jako sam ljuta na sebe i ne znam cemu i odakle sve te fobije!
    Ne postoji nikakva sankcija koju bih mogla dobiti ukoliko u necemu pogrijesim, ali pritisak da necu izdrzati i taj najobicniji napor i odgovornost mi je uzasan.
    Znam da nema razloga, ali to je tu i kad krene potpisivanje, ja sam van sebe.
    A to mi je posao.
    Mozda bi mi odgovaralo vracanje na odgovornost majke i kucanice, nista papiri, nista mjenice...
    Samo Andrej i ja, pa tek sam pocela raditi nakon bolovanja.
    Joooj!
    A poslije takvog dana sa potpisivanjem ugovora, potrebno mi je vrijeme
    za smirenje.
    I kako onda sjesti i voziti??!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb, Remetinečka cesta 106
    Postovi
    7

    Početno

    nažalost današnji tempo života i individualni problemi utječu na sve sfere života i na sve sudionike pogotovo u prometu.

    Slažem se s Vama da je sve to naporono i stresno i upravo zato i tome služe kondicioni treninzi vožnje gdje ne samo da vas učimo kako najsigurnije i najbolje voziti i učestvati u prometu već INDIVIDUALNIM radom s instruktorom/moderatorom posebno na psihološko socijalnim aspektima vožnje i prometa opčenito.

    možda zvuči komplicirano ali nije, stanje duha, trenutne koncentracije i percepcije na utjecaj vanjskih elemenata ima veliku ulogu ALI JE NA NAMA KAKO I NA KOJI NAČIN REAGIRAMO :shock: ILI NE !

  48. #48
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Evo ja danas odvozila blok sat sa instruktorom iz Maranija i možda je još rano, ali imam jako dobar feeling. U toku vožnje postavljam sva moguća glupa pitanja u vezi vožnje i prometa, i mislim da ću se uskoro početi snalaziti. Samo sam nakon ta 2 sata umorna kao da sam trčala maraton...
    smile, odi pa probaj. koštat će te novaca, ali vrijedi. pa ako stvarno nisi za vožnju (u što sumnjam) barem znaš da si sve probala.

  49. #49
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    kad postanem pravi vozac napisat cu izvjestaj 8)

    sutra opet imam dupli sat. sta se straha tice mislim da tesko da je netko gori od mene. pola sata prije nego imam voznju pocnu mi se hladiti ruke. u auto ulazim sa grcevima .
    kad sam procitala Lut da je neki dan zaustavila auto da podoji marge meni je bilo :shock:
    ne da ne mogu ni zamisliti da vozim dijete nego da mi dijete zaplace a ja sama s njim u autu pala bi u nesvjest od hiperventilacije.
    ali malo po malo...vjerujem da cu uspjet. malo se opustim tek nakon sto odvozim sat vremena. drugi sat sam malo bolje. ali to je znak da cu nakon puno sati biti ok

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Vozim već punih trinaest godina,bez problema.
    Volim voziti-male aute,jeep,sad imamo karavan a ovo sam ljeto vozila i kombi.
    Ipak,kad sam počela voziti djecu,primjetila sam da vozim puno sporije i opreznije.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •