Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #501
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mali majmun kupljen s dvije i pol, u roku dva dana znao ju je napamet. Obozavamo!!

  2. #502
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma da, očito je za te male, sjećam se da je njemu silno emotivno bilo to što je on izgubio mamu i baš je bio vidljiv osjećaj olakšanja na njegovom licu kad je napokon nađe i na kraju su zagrljeni, i on bi se pripio uz mene ko mali majmun <3

    Grubzon npr traži malo starije dijete koje može zamisliti različite perspektive, dijete do 3 godine ne može zamislit kako stvari vidi lisica, a kako Grubzon, misli da svi znaju ono što ono zna.

    I ja isto skidam kapu svim prevoditelju te serije, dobila sam dvije knjige na engleskom i polomila se živa da to nekako prevedem, čak i u prozi.
    Ne znam koje su u planu za dalja prevođenja, ali meni je super Zog, na temu izlaženja iz stereotipnih uloga

  3. #503
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Smjehuljica jako voli ovo Ikeinu slikovnicu koju sam kupila totalno slučajno. http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00296676/
    Baš ju često donosi...

  4. #504
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi smo kupili neki dan sve ove artresorske nakon mojcinog utiska. stvarno su prekrasne. ukuhane jabuke smo već čitali iz knjižnice. ali tvornica riječi, ema i najnajnajviše sve je ovo obitelj su prelijepe. jučer sam čitala maloj (2,8g) i stariji, koji inače sam čita non stop "velike" knjige, je sa ogromnim interesom slušao i komentirao. ova o obitelji može biti fino zrcalo, pa je tako v. jučer komentirao da smo mi glasna obitelj, koja stalno negdje trči i kojoj je hrana jako važna.
    prekrasno!
    majmunčića, grubzona, grubzonovo dijete i diva imamo, to je još stariji obožavao. inače, u trešnji je igrao, možda još igra Najotmjeniji div u gradu i super je predstava, baš za malene.
    inače ja bih svakako preporučila Budalaste priče http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=27037
    to je zbirka kratkih priča o stvarima, mahom šašavih, ali u suštini sa prekrasnim humanističkim jasnim porukama.

  5. #505
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, kako to brzo prođe...
    ono kad traže uvijek istu slikovnicu za čitanje u krevetu
    šmrc.
    m je jako voljela djeda i repu. neku koja je bila i super ilustrirana. mislim da sam to već i na ovom topiku napisala.
    još dan danas ju i ja i m i j znamo napamet, svaku večer smo ju bar mjesec dana ponavljali.

  6. #506
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Sasa, aj napiši na temi Što čitaju što ti stariji čita.

    Nema veze ako ne odgovara dobna skupina.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Ej cure, je li netko od vas čitao Zvrčko i Mljac? Kako su djeca to prihvatila?

  8. #508
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Na preporuku s ove teme (hvala, riječke cure, vi ste me dodatno potaknule) otišla sam u knjižnicu po Tike, tike, tačke. Ilustracije su stvarno wow, a već nakon par dana čitanja, phiphyca završava stihove sama, jako joj se sviđa. Imamo i drugih rimujućih slikovnica, ali ova je ili došla u pravom trenutku ili pogodila žicu . I par puta dnevno obavezno spomene 'tke, tke' u razgovorima sama sa sobom .
    Posljednje uređivanje od phiphy : 02.04.2015. at 12:43

  9. #509
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajde preporučite mi neku slikovnicu za trogodišnje dijete koje se jako boji mrava, muha, paučića...
    dakle, nešto na temu kukaca

  10. #510
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Jeste citali Cvrcka i mrava u izdanju Kasmira? Moj je jako voli. A o kukcima ima slikovnica Lila Prap, Zivotinjice.
    Posljednje uređivanje od palčica : 06.04.2015. at 08:13

  11. #511
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ajde preporučite mi neku slikovnicu za trogodišnje dijete koje se jako boji mrava, muha, paučića...
    dakle, nešto na temu kukaca
    ima ona plasljiva vjeverica koja se medu ostalim boji i paukova

  12. #512
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Plasljiva je super!

  13. #513
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Plasljiva vjeverica je i meni super, ali mi se cini za malo stariju djecu (i odrasle :p )
    Sa tri godine moj je jako volio slikovnicu Pauk prasko, ne sjecam se autora

  14. #514
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ajde preporučite mi neku slikovnicu za trogodišnje dijete koje se jako boji mrava, muha, paučića...
    dakle, nešto na temu kukaca
    Ima jedna nako jednostavna slikovnica, jasličarska, ali zanimljiva bude i kasnije, zove se Slikovnica za bebe: Malene životinje, i unutra su predstavljene gliste, paukovi i sl. u lako pamtljivoj rimi i jednostavnim sličicama. Ima sigurno u knjižnici, a mislim da se može pronaći i za kupiti. Tu slikovnicu je moja curka jako voljela i znala je napamet.

    Ima i jedna divna slikovnica Pjesma maloga cvrčka, o cvrčcima, ali je jako lijepo ilustrirana i na ilustracijama ima dosta kukaca koji su simpatično naslikani pa se može pričati paralelna priča. I tu slikovnicu možete naći u knjižnici jer je na popisu onih kvalitetnih slikovnica.

  15. #515
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Možda ću ispasti seljak (nemamo TV), ali jučer vidjeh ekranizaciju s našim prijevodom Mjesta ima na metli svima. Ima je i na internetu za pogledati. Predivno su je napravili!

  16. #516
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ću ispasti seljak (nemamo TV), ali jučer vidjeh ekranizaciju s našim prijevodom Mjesta ima na metli svima. Ima je i na internetu za pogledati. Predivno su je napravili!
    To mi je jedna od najdražih slikovnica koje sam upoznala otkad imam dijete.

  17. #517
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I meni. Vjestica je tako šik sva onako spicasta i smirena, super se cereka na onoj oluji...macki svi idu na zivce, ... krasna druzina. Ne znam kako nisam prije vidjela tu ekranizaciju.

  18. #518
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    I meni. Vjestica je tako šik sva onako spicasta i smirena, super se cereka na onoj oluji...macki svi idu na zivce, ... krasna druzina. Ne znam kako nisam prije vidjela tu ekranizaciju.
    našla sam i hr i en verziju. hvala ti na informaciji. ja isto nemam TV pa ponekad ostanem zakinuta

  19. #519
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    može preporuka neke slikovnice za 6-godišnjakinju, hvala.

  20. #520
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    cvrčak I mrav imamo ali nije to što sam mislila
    Pjesma s cvrčcima bi možda mogla biti zanimljivija
    palči sad si me zaintrigirala, odoh pronaći Metlu
    super topic!

  21. #521

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    našla sam i hr i en verziju. hvala ti na informaciji. ja isto nemam TV pa ponekad ostanem zakinuta
    jel smije link na hr verziju, ne mogu je naci?

  22. #522

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    A za strah od bubica, mozda Mala gladna gusjenica? Ili, ako se moze nesto naci od Pcelice Maje?

  23. #523
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    balkan download
    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    jel smije link na hr verziju, ne mogu je naci?

  24. #524
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    može preporuka neke slikovnice za 6-godišnjakinju, hvala.
    cure čekam hvala.

  25. #525
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Lili75, meni su draga Kućna čudovista još dražeg ilustratora Stanislava Marijanovića. O manama koje napadaju i djecu i odrasle. Poučna za sve i sasvim šašava serija slikovnica. I serija slikovnica o Findusu i Pettsonu mislim. Mada njih nisam još temeljito iščitala.
    Posljednje uređivanje od palčica : 06.04.2015. at 20:54

  26. #526
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I prekokrasna i emancipirana, suvremena Pipi - Olivia, Iana Falconera. Vani ima puno slikovnica o njoj. U nas jedna. YouTube ima čitanje te jedne, na engleskom doduše, uz ilustracije. Ona je također meni jako posebna i sasvim svoja prasica.

  27. #527
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    I prekokrasna i emancipirana, suvremena Pipi - Olivia, Iana Falconera. Vani ima puno slikovnica o njoj. U nas jedna. YouTube ima čitanje te jedne, na engleskom doduše, uz ilustracije. Ona je također meni jako posebna i sasvim svoja prasica.

    Divna, predivna! Moja mladja je to obozavala! I ja skupa s njom
    Super info za yt, pokazat cu joj.
    Nekako mi zvoni u glavi da postoji i crtic?

  28. #528
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Palcice hvala ti puno.idem ovih dana posudit.

  29. #529
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    palči me zadivljuje
    odlične preporuke
    nama je trenutno hit maca papučarica, moja najnaj slikovnica iz djetinjstva

  30. #530
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Kad je primjereno poceti citati price tipa Crvenkapica, Snjeguljica i sl.?

  31. #531
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jedan odgovor glasi - nikad, a drugi - čim je dijete u stanju mirovati i pratiti slike u slikovnici .

  32. #532
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam svojeg uspavljivala s Crvenkapicom (nakon navršenih godinu dana). Najveći mu je gušt bio lupkati po zidu imitirajući Vuka dok kuca baki na vrata. Budući da mu je to bila omiljena bajka moj muž i ja smo je za njegov 2. rođendan uprizorili i izveli pravcatu predstavu s ručno rađenim lutkama. Starija djeca i on su je bez beda gledali ,ovi nešto mlađi su plakali (pogotovo kad su čuli mene alias Crvenkapicu kako pjevam dok koračam šumom i berem cvijeće Suma summarum mali na baterije nema nikakvih trauma od te bajke, a za ostalu djecu koja su bila na rođendanu ne garantiram

  33. #533
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima jedna nako jednostavna slikovnica, jasličarska, ali zanimljiva bude i kasnije, zove se Slikovnica za bebe: Malene životinje, i unutra su predstavljene gliste, paukovi i sl. u lako pamtljivoj rimi i jednostavnim sličicama. Ima sigurno u knjižnici, a mislim da se može pronaći i za kupiti. Tu slikovnicu je moja curka jako voljela i znala je napamet.
    Zuska jel to ona o pužu, vilinskom konjicu i dr? (Nemam je sad ispred sebe) Naša ju je dobila za poklon i obožava je Znala ju je prepričavati navečer prije spavanja.. ("A onaj jedan vijinski konjic.. puž ima kućicu pa je nema.." ha,ha..)

  34. #534
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ne znam da li je netko spomenuo, ali nama je posebno draga autorska slikovnica od Željke Mezić "Sretan put". Namijenjena je svim uzrastima, a govori o jednoj maloj mišici, njenim strahovima koje mora nadvladati samopouzdanjem i hrabrošću. Topla preporuka

  35. #535
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Smjehuljica jako voli ovo Ikeinu slikovnicu koju sam kupila totalno slučajno. http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00296676/
    Baš ju često donosi...
    Ja sam svojim nećacima kupila ovu, ludi su za njom:
    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/60296616/

  36. #536
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je primjereno poceti citati price tipa Crvenkapica, Snjeguljica i sl.?
    Mi to intenzivnije čitamo zadnjih pola godine (znači oko 3. godine), dosta pričamo o bajkama, ja ponekad znam dok čitam ili kasnije dok pričam, obrnuti uloge.
    Npr. imamo verziju koju ja pričam "Snjeguljac" i radnja je ista kao u Snjeguljici, samo što on pita ogledalo "tko je najpametniji na svijetu" pa ga se očuh riješi, dospije kod 7 patuljčica koje rade na obližnjem gradilištu (gradi se dvorac) itd. Na kraju ga spasi princeza na konju s kojom provede dan i super se provedu, smiju se zajedno, puno pričaju i na kraju se zaljube jer im je lijepo zajedno...

    S nasiljem u bajkama nemam problema jer to klinci ne doživljavaju kao mi odrasli (sjetimo se sebe) i potrebne su im te crno-bijele verzije dobra i zla kad dobro pobijedi, više imam problema s tim rodnim ulogama i stereotipima pa tu nastojim poraditi.

  37. #537
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska jel to ona o pužu, vilinskom konjicu i dr? (Nemam je sad ispred sebe) Naša ju je dobila za poklon i obožava je Znala ju je prepričavati navečer prije spavanja.. ("A onaj jedan vijinski konjic.. puž ima kućicu pa je nema.." ha,ha..)
    Da to je ta.

  38. #538
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Jučer sam se razočarala, ušla sam u Školsku knjigu u Splitu i jedino što sam našla od Goldenmarketinga su bile slikovnice "Kada sam sretan", "Kada se bojim", kada ovo, kada ono.. i uz to papreno skupe - 70 i kusur kuna. Općenito im je izbor slikovnica za dvogodišnjake bio nikakav. Očito treba čekati Interliber ili se dočepati Zagreba, što mi je žao jer moj dječak jako jako voli čitati.

  39. #539
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    U Profilu je mjesec dječje knjige pa ima Legića i raznih slikovnica i knjiga za djecu na popustu.

  40. #540
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nova knjiga izdavačke kuće Artresor (Velika tvornica riječi, Sve je to obitelj...) http://nocknjige.hr/program/nocni-pjev/

  41. #541
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam se razočarala, ušla sam u Školsku knjigu u Splitu i jedino što sam našla od Goldenmarketinga su bile slikovnice "Kada sam sretan", "Kada se bojim", kada ovo, kada ono.. i uz to papreno skupe - 70 i kusur kuna. Općenito im je izbor slikovnica za dvogodišnjake bio nikakav. Očito treba čekati Interliber ili se dočepati Zagreba, što mi je žao jer moj dječak jako jako voli čitati.
    da, izbor u splitskim knjižarama je baš manjkav
    još su Profil u gradu zatvorili da bi otvorili Billu

    te kada sam sretan i slično po meni nisu vrijedne tih novaca, skupe su zbog skupog tiska, zeko ima hrapave uši i slično ako se dobro sjećam.
    za dob od dvije godine nama je najisplativija bila investicija u Pika, tipa Piko kod bake i djeda (zvučni efekti još rade, a moj petogodišnjak dan danas obožava čitati tu knjigu)

    i inače knjižnica dobro dođe za istraživanje, pa možeš unabavku onih knjiga koje se djetetu baš jako svide i želi ih opet i opet i opet

  42. #542
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam maloj (3g) jucer kupila slikovnicu Karlo, mama, tata i baka Zecic (Razvojne price za glasno citanje) i jako smo zadovoljni. Ilustracije su zgodne, a price primjerene (osobito nam je draga Sestrica za Karla). Vidjela sam jos nekoliko slikovnica iste autorice o Karlu i mslim da cemo uzeti jos koju.

    Uzeli smo joj i Poohovu enciklopediju o zivotinjama i odusevljena je. Zivotinje su podijeljene na sisavce, ptice, kukce i pauke, morska stvorenja i gmazove i vodozemce. Svaku vecer prije spavanja odabere nekoliko zivotinja, pa citamo i pricamo o njima. Enciklopedija je dosta bazicna, dakle s relativno malo i formacija, s krasnim fotografijama.
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 18.04.2015. at 12:43

  43. #543
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i inače knjižnica dobro dođe za istraživanje, pa možeš unabavku onih knjiga koje se djetetu baš jako svide i želi ih opet i opet i opet
    Nazalost, najbliza knjiznica nam je udaljena pola sata voznje automobilom i nikako nam nije s ruke. Ali dok jos malo poraste, svakako cemo se uclaniti i uzivati.

  44. #544
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Za one koji su u fazi ispadanja zubića, mi smo dobili Priču o klimavom zubu, ovu: http://www.algoritam.hr/?m=726&p=pro...=766&id=133322
    simpatična je, dosta je zgodno objašnjena građa zuba, zašto se mijenjaju zubi itd...

  45. #545

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    je li tko čitao Pričice iz vesele šume? Naklada Ljevak, 2002. Kakve su to pričice?

  46. #546
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Za one koji traze Djeda i repu, mi smo danas dobili svoj primjerak, izdanje Nasa djeca.
    Znam da je nigdje nema pa mozda s njima provjeriti...

  47. #547
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sinoć smo bili na čitanju slikovnice Noćni pjev. Sve pohvale.
    http://www.artresor.hr/hr/knjige/10007/Nocni-pjev

  48. #548
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Molim vas preporuku slikovnica za trogodisnjaka s temom kako treba dijeliti igracke i sl.
    Imam malca koji nista svoje nikome ne da...to traje od malo iza godine dana pa da mu kroz slikovnicu dodatno pokusam pribliziti kako sve treba dijeliti..

  49. #549
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas preporuku slikovnica za trogodisnjaka s temom kako treba dijeliti igracke i sl.
    Imam malca koji nista svoje nikome ne da...to traje od malo iza godine dana pa da mu kroz slikovnicu dodatno pokusam pribliziti kako sve treba dijeliti..
    Petra ne zeli posuditi svoje igracke.

  50. #550
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    O hvala puno. Pa kako mi nije palo na pamet provjeriti Petru. Nju bas voli. Super.

Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •