Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #101
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nisu loše ilustrirane, samo su one iz prethodne serije bile ilustracijama bogatije, s više detalja i sl.
    mi još nismo popunili tu kolekciju i zato neću kupovati ove nove. stare se sviđaju i andreju i meni.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Meni su se nekako činili ružno nacrtani ti novi Pooh-ovi :?
    Inače, spasili bi me, ne mogu, ali stvarno ne mogu više čitati one stare Pooh slikovnice.
    I meni se čine likovno siromašnije, ali sviđa mi se izbor sadržaja, bar zasad. Ovu o neznancima kupila sam tek jutros, pa je nismo još stigli pročitati, baš me zanima kako će Andrej shvatiti cijelu priču (budući da on obično tekst interpretira na neki "svoj" način).

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Eh da, zaboravih dodati: još da netko napravi takve tematske slikovnice s Bobom graditeljem, bila bih mu jaaako zahvalna, jer, da parafraziram Mimu: ne mogu više čitati stare Bobove graditelje

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Mi imamo jednu 'tematsku' s Bobom graditeljem: Bobov veliki plan.

    Eko tema: gradnja grada koji će biti potuno u skladu s prirodom
    - mislim da se to zove 'sustainable development' a na hrvatskom ni ne znam
    L. se sviđa pa se nadam da će mu i od poruke nešto ostati u glavi, a i inače je eko-svjestan (valjda i zbog vrtića)

  5. #105
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nisu loše ilustrirane, samo su one iz prethodne serije bile ilustracijama bogatije, s više detalja i sl.
    mi još nismo popunili tu kolekciju i zato neću kupovati ove nove. stare se sviđaju i andreju i meni.
    I dalje oftopičarim, ali koja je to stara serija?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Hannah prvotno napisa
    Da li je nekome poznato da li postoje, i gdje, slikovnice o glazbenim instrumentima?
    Trebalo mi je tjedan dana da se sjetim na ovo odgovoriti.
    Ja još nijednu takvu slikovnicu nisam vidjela, ali postoje tri interaktivne glazbene igre za PC : Mozartova čarobna frula, Alisa i četiri god. doba (Vivaldi) i Orašar(Čajkovski).
    Mi imamo Mozarta tek tri dana i L. već prepoznaje puno instrumenata po zvuku (činele, čembalo, harfa, glasovir, violina, flauta, rog). Ni ne znam gdje bi ga drugdje to uspjela naučiti...

    Više o svima možeš vidjeti na http://www.bulaja.com/MGI/mgi.htm

    Da, i cijene na njihovom web-shopu su skuplje od Profilovih sada za vrijeme sajma knjiga...
    Samo ne znam da li je tvoj Šimun možda premali za to, ali uvijek može gledati dok mama i tata igraju

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a70v "stara" serija Pooh slikovnica je ona koja se dobivala uz Pampers pelene u DM-u, a sada se može kupiti po knjižarama.
    Isto su "poučne" priče - zovu se Vjeruj u sebe, Svatko je jedinstven, Oprosti i zaboravi itd.

    Ja sam ovog novog Pooha vidjela nabrzinu i usput u nekom dućanu nisu mi se dopali crteži na prvi pogled.

    Lea inače ima sakupljačke sklonosti i jako voli slagati svoje blago - slikovnice (MM je oduševljen jer je on tako slagao ploče i kasnije CD-ove). Kako na zadnjoj strani slikovnica imaju slike naslovnica svih slikovnica iz serije (npr. u Petra, Jakov slikovnicama itd.), tako ona sad naručuje koje hoće da joj kupim Naručila je Jakov se boji mraka, a sad hoće i Petra se zaljubila.
    U Miffy najviše voli nabrajanje što imamo što nemamo.

    Inače sam joj kupila slikovnicu sa zečićem koji se ljuti iz uvodnog posta, i nekako ju prilično nervira ta slikovnica, baš ju i neće čitati, valjda ju onda na neki način pogađa.

  8. #108
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    istooo

    andrej uzme neku od petri, okrene je i nabraja: mama, mojamo kupiti ovu, i ovu, i... a je ovu imamo?

    on bi i zečiće skupljao, imamo dva i već "moramo" kupiti preostala dva.

    pa na povratku doma odemo u knjižaru i odabere si petru ili pooha, i nitko sretniji od njega.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I Andrej tako "skuplja" knjige.
    Pa onda nabraja: ovu nemam, ovu nemam, ovu nemam, ovu nemam, a ovu imaaaam!!! (s olakšanjem da bar nešto ima )

    Slikovnica o zečiću koji se ljuti bila je pun pogodak i svidjela mu se, razmišljam da mu kupim i onu o zečiću koji je sretan, ali one o tuzi i strahu mu zasad neću kupovati niti posuditi iz knjižnice. Prelistala sam ih, i imam dojam da se u njima sugerira što te može rastužiti ili uplašiti, što mi još nekako prolazi za nešto veću djecu, ali mislim da Andrej ne bi skužio poantu, nego bi mislio da se on sad treba bojati mraka i slično. Pa ćemo malo pričekati.
    (ljutnja je bila ok, jer je razmjerno često ljut , ali ustrašen ili tužan baš i nije, pa da ne pretjeram prerano s emotivnim bogatstvom)

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Rado bih podigla malo ovu temu jer se približava Interliber (7.11 - 11.11.).
    Vidim netko je preporučio 100 grčkih mitova Lucy Coats (Mozaik knjiga).
    Još molim .

  11. #111
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A i nova izdanja Priča iz davnina se mogu kupiti na kiosku Tiska (prva knjiga za samo 4 kune).

  12. #112
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Rado bih podigla malo ovu temu jer se približava Interliber (7.11 - 11.11.).
    Vidim netko je preporučio 100 grčkih mitova Lucy Coats (Mozaik knjiga).
    Još molim .
    Pratim i ja iz istog razloga

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Naše nedavno otkriće (u knjižnici) je knjiga Paula Maara "Mali klokan u potrazi za pustolovinom".
    Slikovnica je malo poduža (preko 50 stranica, teksta je više nego slika!), ali jako je zgodna i Andreju se odmah dopala, čak ju je jučer nosio u vrtić. Inače u knjižari košta 80 kn :/ pa se nadam da će na Interliberu biti koje sniženje. Izdavač je Kašmir promet.

    Zanima me ima li netko dobru preporuku za trogodišnjake, i još nešto: od koje dobi se mogu početi čitati Čarobne svjetiljke? (znam da piše od 4 godine nadalje, ali je li netko počeo s tim i ranije i kakva su uopće iskustva)

    Priče iz davnine zasad ne kupujem, meni su te priče užasno depresivne, koliko god bile lijepe po nekim estetskim kriterijima.

  14. #114
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni se za A. Svjetiljke čine još preteškima :/

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ću na Interliberu ići samo na štand Golden Marketinga i kupiti koju od onih njihovih skupocjenih slikovnica - SVE mi se sviđaju, htjela bih Juhu od bundeve, još nekog Elmera, sviđa mi se i onaj Žabac, pa onda Plesna haljinica žutog maslačka.

  16. #116
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Zanima me ima li netko dobru preporuku za trogodišnjake, i još nešto: od koje dobi se mogu početi čitati Čarobne svjetiljke? (znam da piše od 4 godine nadalje, ali je li netko počeo s tim i ranije i kakva su uopće iskustva)

    Priče iz davnine zasad ne kupujem, meni su te priče užasno depresivne, koliko god bile lijepe po nekim estetskim kriterijima.
    kupila ja čarobne svjetiljke

    mene fantastično opuštaju, odmah se ufuram u jogu i čitam ih na takav način. andreju se sviđaju priče i super se uživio u onaj uvod (zatvara oči i na pitanje "kamo će te odvesti danas" obavezno odgovara "baki" ). afirmacije pročitam ako vidim da je dovoljno koncentriran a meditacije još nismo probali. uglavnom, zadovoljna sam - već smo imali slikovnice koje su mu u početku bile malo too much a s vremenom ih je u potpunosti usvojio (piko nam je mjesecima stajao na polici i mm je njurgao što sam dala tolike pare za slikovnicu koja andreja ne zanima, a onda smo godinu dana čitali pika triput dnevno).

    moja mama kupuje IBM za neku budućnost, dijelim tvoje mišljenje pa ne znam hoćemo li ih i kad čitati.

  17. #117
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tko voli Pika, u Algoritmu u Avenue Mallu ima svašta: Pikove priče za laku noć (60 kn), one za igru i zabavu, ima slikovnica Piko slavi Božić, pa čak i one Piko kocke (boje, brojevi itd). Mi smo sve te stvari naslijedili od starijih sestrični, i dugo ih nisam vidjela za kupiti po knjižarama.

  18. #118
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja planiram Lei čitati Regoča, pa to nije toliko strašno ?? Ili sam zaboravila? Ovaj JAgor koji je sad izašao je stvarno kralj depresivnog štiva

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    već smo imali slikovnice koje su mu u početku bile malo too much a s vremenom ih je u potpunosti usvojio (piko nam je mjesecima stajao na polici i mm je njurgao što sam dala tolike pare za slikovnicu koja andreja ne zanima, a onda smo godinu dana čitali pika triput dnevno).
    Kod nas je vrlo, vrlo slično - tek smo nedavno počeli čitati "Razbojnika sa žutom pjegom" koji nam stoji u ormaru još od prošlog Interlibera.
    Btw, to je isto jedna jako zgodna priča za preporuku. I opet - Golden Marketing.

    Što se tiče Pika, već mi ga je pomalo dosta, pa neću kupovati nove materijale o njemu. Pikove priče za laku noć već nam se gotovo raspadaju. Znamo ih napamet, oboje. Iako, u usporedbi s Winnie Poohom... Piko je zakon

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja planiram Lei čitati Regoča, pa to nije toliko strašno ?? Ili sam zaboravila? Ovaj JAgor koji je sad izašao je stvarno kralj depresivnog štiva
    Ma nisu sve Priče iz davnine tako strašne (neke nisu uopće strašne), ali meni su naprosto - depresivne. Imaju takav štih, a otkako sam čitala biografiju autorice, jasno mi je i zašto (btw, jako lijepa knjiga za odrasle za preporuku, Sanja Lovrenčić, "U potrazi za Ivanom").

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče Pika, ove preporuke su za male tj. to su slikovnice za manju djecu. A ima u Algoritmu u AM i obadva DVD-a sa crtićima po 55 kuna svaki.

    Slažem se za IBM, ja sam kupila prvu knjigu koja je izašla ali ću je spremiti jer to nije još za Leu, no mislim da bi konkretno priča Regoč mogla biti. A možda čak i Šegrt Hlapić, premda će se nemalo iznenaditi što Hlapić zapravo nije miš.

  22. #122
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi jučer u knjižnici posudili 'Pale sam na svijetu', morala sam ga pročitati odmah ispred knjižnice jednom, a MM prije spavanja drugi put, no mišonji se nije odmah spavalo pa sam oko sat vremena odgovarala na 'Zašto' pitanja o slikovnici


    Nedavno smo imali doma knjigu 'Izgubio se jedan zeleni pas' i ta mu se isto jako dopala, a također i 'Kako što nastaje?' (kao pripomoć meni u objašnjavanju npr. kako nastaje čokolada, kamo ide voda iz kade i kako voda dolazi u pipu i sl.), ''Djed i repa' (makar, meni je ovo novo izdanje Golden marketinga bezveze jer se ja te priče sjećam drugačije i nikako se ne mogu ufurati). Mala enciklopedija Larousse 'O tijelu' (ali i druge).


    Ne znam, jel onda bude i 'Sunčica' jeftinija na Interliberu?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja planiram Lei čitati Regoča, pa to nije toliko strašno ?? Ili sam zaboravila? Ovaj JAgor koji je sad izašao je stvarno kralj depresivnog štiva
    L. obožava Regoča i Kosijenku (tu jedino od IBM) i nije mu uopće strašna. Dapače, danima je nosio neku staru krunu i govorio da je to "kruna triput prežežena". Inače imam stare (moje) Priče iz davnina iz biblioteke vjeverica, ilustracije na kapaljku, a on sve žešće traži da mu se čita. I moramo je čitati u nastavcima - predugačka mi je, ode grlo.

    I smije se ko lud kad regoč guzom zatvori rupu vodi Zlovodi

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Može jedno neobično pitanje - koje biste slikovnice preporučili za jednoipolgodišnjaka koji ne voli slikovnice? Znam da zvuči paradoksalno - ako ih ne voli, čemu hi kupovati - ali voljela bih ga lagano privoljeti na slikovnice, pa me zanima ako je nečije dijete bilo takvo, postoje li slikovnice koje su mu promijenile doživljaj slikovnica?

    Crtiće (s Baby TV-a) voli, a jedina slikovnica koja mu je relativno ok jest ona "Gdje je bubamara", u kojoj se moraju izvlačiti oni kartončići sa strane da se nađu skrivene životinje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    nama je prva zanimljiva bila 'Piko, sretan Božić', dobio ju je (naravno) za Božić s godinu i tri mjeseca. Na svakoj strani imaš poklopčiće koje treba otvoriti da se otkrije nešto. Ja sam smislila priču i nisam čitala one 2-3 riječi na stranici...

    Piko i mama išli su kupiti bor... pa gdje se Piko to sakrio ... tu je!!!

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda bi mu se sviđalo da slikovnica svira, da ima npr. za pritisnuti gumbić koji onda proizvede nekakav zvuk, npr. Piko kod djeda i bake ima sa strane gumbe sa zvukovima koji se uklapaju u priču, ali je možda prenapredna za jednogodišnjaka.

    Ili bi mu se možda svidio neki sadržaj tipa ogledalca u slikovnici - mi imamo Baby Einstein slikovnicu o dijelovima tijela koja ima ogledalce na svakoj strani i uputu pogledaj svoje oko, pogledaj svoja usta itd.

    (u Algoritmu u AM btw. ima veliki izbor Baby Einstein slikovnica)

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Di ima tih Pikića? Mi imamo Pikove priče za laku noć, odavno sam ih nadobudno kupila, jok.

    Kao manji je volio knjigicu o guskama (svaki put kad guske gaču, a gaču svako malo, treba protresti slikovnicu i onda se dobije taj zvuk gakanja), možda bi tako nešto upalilo. Navodno ima još slikovnica iz te serije...Morat ću na Interliber, tamo sam prošle godine ubola par zanimljivih slikovnica.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    u Algoritmu u AM
    Khm? Ja znam samo za veliki Algoritam na Trgu...

  29. #129
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    AM = Avenue Mall. Ima Piko slavi Božić, ima neke Piko kocke, to su male slikovnice sa brojevima, riječima, bojama

  30. #130
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    nije slikovnica, ali ubacit cu se...

    neki dan sam uzela kod mame (S. je trazio "Vlak u snijegu" sto ima za lektiru) "Price iz Dubrave" Blanke Dovjak Matkovic
    svaku vecer procitamo 2 price, Nina je odusevljena.... (pokusala se nagoditi da ih citamo 5, koliko ona ima godina )

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    Blanke Dovjak Matkovic
    Je li ona napisala onu genijalnu knjigu, kojoj se prigodno ne mogu sjetiti naziva, o onoj djevojčici koja je nešto usnula i onda ide cijela neobična priča u stilu Alise u zemlji čudesa...? Izdanje je bilo Biblioteka Vjeverica, obožavala sam tu knjigu kao mala. Neobična ulica ili tako nešto?

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Ne znam, jel onda bude i 'Sunčica' jeftinija na Interliberu?
    sve te igrice budu snižene, ne previše, ali ipak.

  33. #133
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Di ima tih Pikića? Mi imamo Pikove priče za laku noć, odavno sam ih nadobudno kupila, jok.
    Postoje još i Pikove priče za igru i zabavu. M. te slikovnice ni sada ne da. Piko ostaje. Vidjela sam po izlozima i Pikov mali orkestar i Piko kod bake i djeda (interaktivne slikovnice). Mislim da je to baš za takve male kao tvoj Kaleb. Mi smo imali i jedan hrvatsko-njemački rječnik o Piku i njegovim prijateljima, M. je to obožavao. Pika izdaje Mozaik knjiga, imaš njihovu knjižaru u Bogovićevoj.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja planiram Lei čitati Regoča, pa to nije toliko strašno ?? Ili sam zaboravila? Ovaj JAgor koji je sad izašao je stvarno kralj depresivnog štiva
    Ma nisu sve Priče iz davnine tako strašne (neke nisu uopće strašne), ali meni su naprosto - depresivne. Imaju takav štih, a otkako sam čitala biografiju autorice, jasno mi je i zašto (btw, jako lijepa knjiga za odrasle za preporuku, Sanja Lovrenčić, "U potrazi za Ivanom").
    uh, i ja sam kao strastvena citacica knjiga jos kao dijete dobila isti dojam...
    sad su mi super...
    isto je i sa 'alisom u zemlji cudesa' - dozivjela sam ju skoro kao horror...
    ajd na faksu su me utjesila da to i je knjiga na koju mnoga djeca tako reagiraju tj. primjerenija je odraslima zbog vrlo zanimljivog nacina koristenja jezika...

    a knjiga koja mi je bila iostala zanimljiva pa vas,koji imate vecu djecu, podsjecam je - 'pipi duga carapa' :D

    ja luki moram unaprijed planirati literaturu na hrvatskom - pa me zanima:

    1. gdje ima 'carobnih svjetiljki'? jel to vise knjizica ili serija? koliko kostaju (moze i otprilike)?
    2. jel ima neko dobru preporuku obrade mitova klasicne starine? za sto manji uzrast...

    na putu nam je posiljka sa 'kad sam ljut', 'kad me strah'... i ostale... jedva cekam...
    a u hr nas cekaju 2 'petre'...
    imam pitanje sto se 'jakova' tice:

    3. jel su to iste teme kao i 'petrine' slikovnice ili 'jakov' pokriva druga podrucja, drugaciji pristup... ili vam se cini da je cisto proizvoljno...?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    uh sad vidim da za 'grcku mitologiju' postoji vec otvoren topic sa super linkovima i preporukama...

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Može jedno neobično pitanje - koje biste slikovnice preporučili za jednoipolgodišnjaka koji ne voli slikovnice? Znam da zvuči paradoksalno - ako ih ne voli, čemu hi kupovati - ali voljela bih ga lagano privoljeti na slikovnice, pa me zanima ako je nečije dijete bilo takvo, postoje li slikovnice koje su mu promijenile doživljaj slikovnica?
    Već su ti odgovorili uglavnom - Pikove zvučne slikovnice (Piko kod djeda i bake, sad ima i Pikov orkestar, u knjižnicama ima Pikova zvučna šetnja i ta je, po meni, najbolja za skroz malu djecu jer ima malo teksta i puno zvukova). Pikove priče za laku noć su nam postale aktualne tek negdje oko 2. godine, tako da imate vremena (a isto tako sam je nadobudno kupila prerano, ali dočekala je svoju slavu )

    I jako dobre su slikovnice Baby Einstein, sad ih ima i u Algoritmu (ja sam ih svojedobno naručivala s Amazona), isto su prikladne za takve male - s prozorčićima, pa s ogledalom, pa sa sličicama koje se ubacuju u prozorčiće...


    Citiraj lucky day prvotno napisa
    gdje ima 'carobnih svjetiljki'? jel to vise knjizica ili serija? koliko kostaju (moze i otprilike)?
    Ima ih po knjižarama, to su dvije knjige (druga je nedavno izašla), u svakoj je više priča. Koliko koštaju - ne znam, jer ih još nisam kupovala, mislim da je reda veličine oko 100 kn (+/- 10-20 kn).

  37. #137
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čarobne svjetiljke je izdala Planetopija, to je izdavačka kuća Makronove, pa njihovih knjiga ima i u Bio&Bio dućanima, a oni imaji u svoju malu knjižaru u Ilici, negdje preko puta Medulićeve. Košta oko 120 -150 kuna.
    To su priče.

    Što se tiče slikovnica o Jakovu, mi imamo dvije - Jakov se boji mraka i u parku, ova u parku mi se nikako ne sviđa. U principu i jest slično kao slikovnice o Petri, premda mi je Petra kao lik puno simpatičnija

  38. #138
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ima li netko "Gorskog duha" Želimira Hercigonje? ČUla sam da je najbolja slikovnica hrvatskih autora.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Evo još jedan knjiški moljac! Moj mali obožava sve što može listati, uopće nije bitno što, samo neka je što deblje, tako da me ponekad izludi kada čitam kakvu stručnu literaturu za ispite. Inače, najdraže su mu slikovnice u kojima su životinje, ljude baš ne "ferma" previše. Evo popis naših najdražih:
    1. "Kako se glasaju životinje" (raspala se od česte upotrebe) i baterija joj je otišla, pa ju treba zamijeniti
    2. Komplet knjižica tražilica: "Gdje je psić", "Gdje je zeko", "Gdje je bubamara"i "Gdje je janje"
    3. Slikovnice skrivalice: "Životinjske kuće", "U moru"
    4. "Vjerna Daša"
    5. "Medvjedić Bundić"
    6. "Mali vozač Jurica"
    7. Moj prvi riječnik "U vrtiću"
    8. Mišić Tino "Riječnik za dvogodišnjake"
    9. "Bambi" (najdraža)
    10. i one tri knjigice slikovnice o Winnie Poohu, koje su dijelili uz Pampers pelene
    11. Trenutno uživa u onim malim knjigicama džepnog formata (otvori prozorčić) : "Gdje živim", "Što je moja omiljena hrana", "Što da odjenem" i "Kome ovo pripada"
    Javim kada naletimo na nešto novo i interesantno.
    Inače, vjerovali ili ne, sve ove slikovnice stoje mu na policama u sobi i mladi gospon ih lijepo donese i lista, lista, lista. Što ga pitaš on ti pokaže, ali neće da priča. I još kada kažu da treba puno s djecom razgovarati i čitati im. Ja onda neznam kakav je to fenomen kod nas u kući. :?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    mi smo počeli čitati Sofi Tigrića Jakova, jako lijepe slikovnice i sve ih imamo, a bila je negdje oko godinu, godinu i pol..

  41. #141
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Ima li kakova preporuka za BASNE; mislim na pojednostavljenu ilustriranu verziju Ezopa ili la Fontainea ili nekakvih narodnih? Imali smo u rukama jednu slikovnicu "Gavran i lisica" i htjeli bismo još ...

  42. #142
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako se ne varam te basne izdaje Marijan tisak.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Ako se ne varam te basne izdaje Marijan tisak.
    nasla sam u 'mercatoru' jednu tanku slikovnicu sa desetak ezopovih basni...
    ostavila ju u hr pa ne mogu reci tko je izdavac...

  44. #144
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa

    Lutonjice, vidjela sam na drugim mjestima na forumu da si apsolutni profi kad je rijec o kvalitetnim slikovnicama, pa bih te pitala sta mi preporucas na engleskom jeziku, a da ima kod nas (Algoritam, npr.) za bebu od 6mj? S bebom pricam iskljucivo na engleskom, i ja mu skoro uvijek citam na engleskom (moja mama mu cita na hrvatskom).
    Nemamo nijednu touch and feel book. Mozda to? Koju?
    mi smo nekako te touch and feel books preskočile, u biti samo ih je stavljala u usta i niš od toga pa sam odustala. moja Antonella ima 13 mj i već dugo joj je najdraža knjiga Brown Bear, Brown Bear, What do you See? Voli i Mr. Brown Can Moo, Can You? od Dr. Seuss-a, kao i The Cat in the Hat i Green Eggs and Ham, no te su njoj malo duge pa se umori negdje na pola. Ove prve dvije imaju i izdanje s tvrdim koricama, a vjerojatno se mogu naručiti u Algoritmu.

  45. #145
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno baby einstein

    a što se tiće baby einstein slikovnica, imamo jednu i nisam u opće zadovoljna. dvdi su im fora ali jedino voli gledati My First Signs, ovi drugi su preapstraktni i nema dovoljno govora. A što se tiće tog BE, izgleda da ima dosta info i protiv njihovih dvd-a, vidi

    http://blogs.nature.com/nn/actionpot...n_smart_1.html

  46. #146

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno Re: baby einstein

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    a što se tiće baby einstein slikovnica, imamo jednu i nisam u opće zadovoljna. dvdi su im fora ali jedino voli gledati My First Signs, ovi drugi su preapstraktni i nema dovoljno govora. A što se tiće tog BE, izgleda da ima dosta info i protiv njihovih dvd-a, vidi

    http://blogs.nature.com/nn/actionpot...n_smart_1.html
    vidim da i vi parlate english, pa si uzmite: "Hide & speak English" (super je), a nije loš ni "My first dictionary"

  47. #147
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mirje prvotno napisa
    moji su trenutno oduševljeni (a ima ih gotovo svaka knjižnica):

    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...dvjedi%E6i&q=i
    mi imamo 2, što su bile ljetos na kioscima, Nezdrava hrana i Tjedan kod bake, jako su simpatične

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Opet iščitavam ovaj topic radeći popis za interliber, i hoću samo dodati naše trenutne favorite:

    1. Janosch: Pošta za Tigra, Oh, kako je lijepa Panama; HUM Naklada

    2. Pogodi tko ide (knjiga sa špagom kao priprema za pisanje i bolju motoriku ruku); Neretva

    3. Neuendorf: Kapetan Šarki i tajna otoka s blagom; Forum

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Izvrsne su priče "Kakav ce ti biti dan odlučiti možeš sam" (izdala Alinea)

    Nas je nedavno oduševio "Vendolin iz Krojačke ulice", Lovrencić - Lukić.

    Vjerojatno je netko vec spomenuo Pooha "Svatko je drugačiji", "Samo reci hvala"...

    Pa "Zdrava hrana", "Potrebe", "Osjećaji", itd. Naklada Nika

    I jedna NE-preporuka - kupili smo nedavno jedan dječji bonton, ima u njemu stranica s naslovom "dobri đaci", a odmah sljedeća "divljaci" - "dobri đaci" su sve do jednog cure, a "divljaci" su svi - dečki. :shock: Odnijet ću je u knjižaru i tražiti da mi je zamijene.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Od kad se djetetu mogu početi čitati slikkovnice?
    Može neko napisati gdje se u Zadru nalazi Algoritam ili neka druga super knjižara?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •