Stranica 6 od 17 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #251

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    84

    Početno

    U Puli će se u sklopu Sajma knjige održati Dječji festival knjige "Monte Librić" :D .
    Citiram:
    "U prostorima Doma hrvatskih branitelja, na katu, niknut će novi festival, imaginarno osmo pulsko brdo, mnoštvo knjiga namijenjenih djeci. Festival dječje knjige koji će se održati istovremeno s 'velikim' Sajmom od 4. do 11. prosinca 2008, nazvali smo Monte Librić igrajući se s topografijom i toponimijom Pule na i podno sedam pulskih brežuljaka"
    Više možete naći na:
    http://www.sanjamknjige.hr/sajam2008...hp?montelibric

  2. #252

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    nama je Tko zna kako izgleda krokodil bila jedno vrijeme udarna slikovnica, makar ima izraza koje ona uopće ne razumije..svejedno, obožavala ju je

    tko će skužit te klince...

  3. #253
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    na veliku sreću moje starije kćeri koja je momentalno sva u vilama danas sam na kiosku Tiska kupila paket knjiga + dvd "Zvončica" za 129 kn

    na prvi pogled mi se knjiga jako sviđa, pogotovo ilustracije, sadrži puno malih priča o vilama i Vilinskoj udolini, ima oko 150 stranica.

    crtić još nismo gledali, nadam se da je super

  4. #254
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    otišao mi post, htjela sam još dodati da piše o "Zvončici" na:

    http://www.jutarnji.hr/kalendar/sako...cica,139305.jl

  5. #255

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    Yuhuu tetana, baš si me razveselila. Po meni, najtopliji sajam knjiga u hrvata je vaš u Puli. A još i librić.. ma jedva čekam :D

  6. #256
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Profilova biblioteka Zvrk. Tijelo, Cirkus, Svemir...

  7. #257
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    meni treba savjet -Šta kupiti bebici od 7 mjeseci, htjela bi početi čitati do njegovog 10-og mjeseca. i sada mu čitam, ali svoje slikovnice i bajke koje je meni mama čitala. Jadničak, samo mi se smije.
    Znači što kupiti za bebu do godine dana.molim preporučite mi nešto što se može preko neta nabaviti, jer sam daaaaaaaaleko od Zagreba.

  8. #258
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    meni treba savjet -Šta kupiti bebici od 7 mjeseci, htjela bi početi čitati do njegovog 10-og mjeseca. i sada mu čitam, ali svoje slikovnice i bajke koje je meni mama čitala. Jadničak, samo mi se smije.
    Znači što kupiti za bebu do godine dana.molim preporučite mi nešto što se može preko neta nabaviti, jer sam daaaaaaaaleko od Zagreba.
    L. ce jos malo pa 8 mjeseci. Super nam je knjizica Big little autorice Leslie Patricelli. Narucili smo je preko Amazona za nekih 7$. Imamo i Quiet loud, iste autorice, ali tu jos nismo poceli citat. Super ilustracije. Jednostavne, jasne, jake boje.

    Cini se da mu se svidja i Sto je okruglo? Dick Brune. Knjizica je od tvrdog kartona sa okruglim rupama u koje rado gura prste.

    Volimo i Psa Bubija, izdanje VBZ-a. To su one knjizice iz koje izviruju glavice zivotinja koje se animiraju prstom.

    Meni se najbolje cine te kartonske slikovnice. One krpene nikada nije ni pogledao, a ni gumene nisu imale bolju produ (uglavnom sluze za zvakanje).

    Eto, uzivajte!

  9. #259
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    meni treba savjet -Šta kupiti bebici od 7 mjeseci, htjela bi početi čitati do njegovog 10-og mjeseca. i sada mu čitam, ali svoje slikovnice i bajke koje je meni mama čitala. Jadničak, samo mi se smije.
    Znači što kupiti za bebu do godine dana.molim preporučite mi nešto što se može preko neta nabaviti, jer sam daaaaaaaaleko od Zagreba.
    meni su tada jako dobre bile one malene slikovnice, da ih dijete moze drzati samo u ruci

    zatim one sa prozorcicima, da moze otvarati prozorcice

    dobre su ti i karte, u algoritmu ima dosta dobar izbor, na primjer baby einstein karte, al ima i drugih

    ili miffy, razni slikovni rjecnici, jednostavnih crteza, osnovnih boja...

    tvoja beba je jos premala da bi shvatila sto joj citas, mozes joj citati i kanta ili hegela ako hoces (i mozes ), svidat ce joj se jer ce uzivati u tvome glasu i citanju, a ne u sadrzaju.

    od slikovnica joj je sada bolje nesto u cemu ce moci aktivno sudjelovati, na primjer gledati slike, pronalaziti i imenovati stvari, otvarati prozorcice, listati....

    pogledaj malo po izdavacima egmont, forum zadar

  10. #260
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Luka je sa 6 mjeseci "padao" jedino na one gumene slikovnice za kupanje i na baby einstein kartice.
    Imali smo sa životinjama koje na sebi imaju "prvao" krzno,dlaku ili što već imaju IRL i super mu je bilo to dragat

  11. #261
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje su sa 6, 7 mj. obožavale one Forumove: Pas, Mačka, Brod...
    Rimuju se, sviraju... i dan danas ih znamo napamet

    I ove s prozorćićima su bile dobre.

  12. #262
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    medačak bi se mogla baciti na kanta i hegela s obzirom da sam prof.filozofije.baš si pogodila

    hvala na savjetima, idemo u potragu i kupovinu.
    gumene i krpene služe samo za u usta.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    mali smo al jako volimo slikovnice; Ježurka Ježić i Maca papučarka (kad ih mama čita opet i opet i opet.... ) , od ostalih imamo neke didaktičke, od kartona, platna, plastične; nabavila sam u Algoritmu ovu http://www.ticktock.co.uk/product_in...=9781860074165 i obožava ju.[/url]

  14. #264
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moji žele slikovnicu Čarobnjak iz Oza. Koju preporučujete, od Kašmir prometa, Golden marketinga ili neku treću?
    Nije slikovnica, ali me zanima dvd Miffy mjuzikl od golden marketinga. Jel to ok?

  15. #265
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    moja M. je oduševljena sa Čarobnim svjetiljkama, pa razmišljam da se ispod bora nađe i knjiga "Buda za laku noć", da li je netko kupio?

    ovaj topic sam pročitala već nekoliko puta u uvijek otkrijem nešto novo

    Lutonjice tvoje preporuke su jako interesantne, što se kod vas momentalno čita?

  16. #266
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    jel netko imao u rukama slikovnicu "10 načina da pomognem očuvati svijet u kojem živim"?

    izdavač je Planetopija, a izrađena je od 100% recikliranog papira
    izgleda mi jako interesantno

    http://www.planetopija.hr/hr/knjizara/knjiga/1697

  17. #267
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Za djecicu kojoj ispadaju mlijecni zubi sjajna slikovnica: "Prica o rasklimanom zubu" od Foruma. Moja curica je jos malena za to, ali sam je vec kupila, da se ne rasproda

  18. #268
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    podižem...

    htjela bi novih preporuka 13 ipo mjeseci-dečko...

    ja preporučam Pipi traži mamu-Forum i Skriveno i nađeno-ocean, šumaitd_Egmont

  19. #269
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi bismo nešto s puno kratkih priča, slično kao "Pikove priče za laku noć" i "Pikove priče za igru i zabavu". Znate li još koju takvu zbirku?

  20. #270
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Balarosa, ja imam jednu jako slatku, zove se Laku noć, no ne mogu se sjetiti tko je izdavač. Vidjet ću večeras, možda ti i poslikam ako ne budem našla link.

    Ima 6 priča o malim životinjicama, jako slatko.

  21. #271
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    http://www.forum-zadar.hr/za_najmladje.php

    ne mogu linkati direktno, skrolaj malo prema dolje
    zove se Priče za najmlađe- Laku noć

  22. #272
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To i mi imamo, super je!

  23. #273
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hvala, Anci, potražit ću ju u knjižnici.
    Nama je uz obožavanog Pika prije spavanja super i zbirka s Winnie Poohom, jedno desetak priča u jednoj knjizi o vodi, odjeći, okusu, vremenu i slično.

  24. #274
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Naletjeli smo u knjižnici (ne mogu naći link na hr izdanje) na Pogodi koliko te volim, zaljubila sam se.

  25. #275
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Za one koje čekaju drugo dijete, slikovnica Zauvijek - o polarnom medvjediću čija mama čeka bebu. on misli da ga roditelji više ne vole zbog toga. Inače je skupa, ali mislim da je ima u svim knjižnicama.
    http://www.profil.hr/autor/jean-baptiste-baronian/3650/

  26. #276
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Jel netko kupio ovaj paket Neve Nevičice? Meni se čini super, a opet ne bi htjela promašiti, jer nije najjeftinije
    http://www.tisakmedia.hr/content/vie...8offset%29/120

  27. #277
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj cinderella prvotno napisa
    Za one koje čekaju drugo dijete, slikovnica Zauvijek - o polarnom medvjediću čija mama čeka bebu. on misli da ga roditelji više ne vole zbog toga. Inače je skupa, ali mislim da je ima u svim knjižnicama.
    http://www.profil.hr/autor/jean-baptiste-baronian/3650/
    mi smo ju kupili kad smo čekali seku
    na IL je bila mislim 20kn manje.

  28. #278
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Djeci sam kupila izvrsnu knjižicu Dnevnik jedna mačke, koji je napisala tada trinaestgodišnja Sara Schmidt iz PUle. Radi se o životu mačke iz mačje perspektive, zgodno, zanimljivo, duhovito; djeca su to progutala. Nema baš puno slika, pa nije za sasvim malene, ali za školsku djecu preporučam!

  29. #279
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Grigor Vitez "Kako živi Antuntun", Mozaik knjiga, 49 kn.
    Pjesma o Antuntunu po prvi put objavljena u obliku slikovnice.
    Dosta zgodno, mojim dečkima se jako sviđa.

  30. #280
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vidjela sam u novinama članak o toj slikovnici, jako lijepo izgleda.

  31. #281

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Grigor Vitez "Kako živi Antuntun", Mozaik knjiga, 49 kn.
    Pjesma o Antuntunu po prvi put objavljena u obliku slikovnice.
    Dosta zgodno, mojim dečkima se jako sviđa.
    Vidjela sam i ja tu slikovnicu na Interliberu, zgodno izgleda. Međutim, to nije prvo izdanje Antuntuna kao slikovnice, postoji još jedno izdanje (mislim da je Profilovo, ali nisam sigurna), nešto starije, nisam ga viđala u knjižarama, ali iz knjižnice smo ga često posuđivali (znam da je ilustrator Svjetlan Junaković).

    Na Interliberu sam, inače, kod "Znanja" kupila dvije one male džepne slikovnice za po 5 kn. Andreju se naročito sviđa ona "Lijep dan sa životinjama". Zgodne su jer su male i kratke i, kao takve, idealne za male čitače da vježbaju samostalno čitanje

  32. #282
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Grigor Vitez "Kako živi Antuntun", Mozaik knjiga, 49 kn.
    Pjesma o Antuntunu po prvi put objavljena u obliku slikovnice.
    Dosta zgodno, mojim dečkima se jako sviđa.
    Vidjela sam i ja tu slikovnicu na Interliberu, zgodno izgleda. Međutim, to nije prvo izdanje Antuntuna kao slikovnice, postoji još jedno izdanje (mislim da je Profilovo, ali nisam sigurna), nešto starije, nisam ga viđala u knjižarama, ali iz knjižnice smo ga često posuđivali (znam da je ilustrator Svjetlan Junaković).
    I prije 30 godina je bila objavljena u obliku slikovnice. Znam, jer sam ju tad imala

  33. #283
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hm, onda izdavač laže :/

    Nebitno. Slikovnica je simpa

  34. #284
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    mi volimo miffy
    u vrtiću je čuo priču o zubu, pa smo ju morali nabaviti. ne znam zašto mu je ta bila tako super

  35. #285
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    izdana je još jedna predivna slikovnica Julie Donaldson Skučena kuća, poučna i duhovita kao i sve prethodne
    http://www.superknjizara.hr/index.ph...or&idautor=870

  36. #286
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    mi smo kupili carobne svjetiljek i ja sam odusevljena L je jos premala za njih ali voli geldati ilustracije kupila sam je da nam ne bi promakla kao Grubzon. Sad je od bake dobila Grubzonovo dijete i malo je razocarana jer to nije Grubzon kojeg citamo u Torte i To (tj slusa mamin slobodni prijevod sa engleskog) ali valjda ce joj vremenom leci. Luda je za Puzicom kitovom druzicom i Malim majmunom u velikoj brizi.

    Citajuci Lutonjicinu preporuku za Kad sam ljut/sretan/tuzan ...kad samo bili kod bake kupilo smo Kad sam ljut ( jer je L tad imala ispade ljutnje koje je bilo tesko hendlati) i mislila sam da je premala za nju ali sam se prevarila....sad kad se naljuti cesto sama trazi da joj citam peku (zeku) i da disemo kao peko da se odljuti. Zato slijedeci put kad dodjem u Zg kupit cemo i druge slikovnice iz te edicije prvi na listi nam je kad sam sretan da shvati da peko (zeko) nije samo ljut mada je pocela da se boji odredjenih stvari pa se razmisljam da i tu odmah kupimo. Lut hvala za preporuku.

  37. #287
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    i jos jedno pitanje za cure cija djeca imaju te slikovnice: za koji uzrast su slikovnice Sto sve Ana zna...nema ih u Sarajevu da ih pogledam a cesto narucujemo od bake slikovnice pa da ne preuranim a stvarno mi se cine zgodne.

  38. #288
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa
    i jos jedno pitanje za cure cija djeca imaju te slikovnice: za koji uzrast su slikovnice Sto sve Ana zna...nema ih u Sarajevu da ih pogledam a cesto narucujemo od bake slikovnice pa da ne preuranim a stvarno mi se cine zgodne.
    Čitamo ih kćeri od njene 1.5 godine. Još su joj uvijek zanimljive (sad ima 3.5 god).

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    moji su obojica odusevljeni novom Janoschevom slikovnicom Tata lav i njegova sretna djeca
    a i tata je odusevljen

  40. #290

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Mi smo u SA kupili ovu slikovnicu u kojoj se nalaze i samoljepljive sličice, zaista je interesantna.

  41. #291
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    enela, hvala puno zanci da je narucim od bake

    Lady A slijedeci put stavi link radije jer ci ti moderatorica morati zbrisat tu sliku

  42. #292

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

  43. #293
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    moji su obojica odusevljeni novom Janoschevom slikovnicom Tata lav i njegova sretna djeca
    a i tata je odusevljen
    ajme ivana, ja uopće nisam
    dok sam je listala u mulleru, bila mi je super
    ali kad smo je doma prvi put pročitali, ja se nikako, ali nikako ne mogu oteti dojmu da je Janosch bio napušen dok je pisao tu slikovnicu :/

  44. #294

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    dok sam je listala u mulleru, bila mi je super
    ali kad smo je doma prvi put pročitali, ja se nikako, ali nikako ne mogu oteti dojmu da je Janosch bio napušen dok je pisao tu slikovnicu :/
    Ja sam taj dojam stekla još za listanja u Mulleru

  45. #295

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    jest sasava svakako. ali je smijesna. i meni i klincima. muz je pak odusevljen tatom koji je 'jednako dobar kao i mama', sto se rijetko moze naci u slikovnicama.

    ne propovijeda, nego zabavlja. odgojni prirucnik kakav bi djeca zeljela - da budu skroz hepi

  46. #296
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    dok sam je listala u mulleru, bila mi je super
    ali kad smo je doma prvi put pročitali, ja se nikako, ali nikako ne mogu oteti dojmu da je Janosch bio napušen dok je pisao tu slikovnicu :/
    Ja sam taj dojam stekla još za listanja u Mulleru
    X


  47. #297
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Grubzonovo dijete je dobro proslo ---od sinoc smo ga citali sigurno 10 puta ali jos uvijek na svoj nekom jeziku govori kako ce joj baka kupiti grubzona

    i zaboravila sam jako voli slikovnice mali trbusasti prijatelji ( nasa djeca mislim) ima macu, psa, prase i zabu i kratke su i vidim da ih pocinje "prepricavati" jutros kad joj je tata citao psa rekla mu je "vuvo padne vodu" MM je ostao :shock: jer to slijedi u slikovnici a mi smo se brinuli sto nam dijete malo prica.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Mi obožavamo sve iz edicije Petra.......

  49. #299
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam dugo imala potrebu nešto preporučiti, ali ova me slikovnica oborila s nogu:

    "Djevojčica i div", Neli Kodrič Filipić u izdanju Mozaik knjige

    Najozbiljnije bih je uvela kao obaveznu literaturu za roditelje

    A sami procijenite kad ćete je pročitati djeci. Ja svojim curama jesam, s malim razgovorom o knjizi poslije.

  50. #300
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    ovdje možete i prelistati par stranica
    http://www.mozaik-knjiga.hr/article....rticlecomments

Stranica 6 od 17 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •