Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 833 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #801
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Opssesive compulsive disorder ili kako se već piše. Nije da želi to imat jelena, nego joj jako smeta rupa u nizu. Ne idu redom nego fali 2. Mogu bit knjige, bojice, lutke, auta, rupe na cesti, asteroidi...nastavi niz.
    I nije neodgojena i razmažena, nego ima svoje mušice koja joj jako smetaju.
    Recimo ako netko sjedne na tuđe mjesto za stolom negoduje i neće se smiriti dok svi ne sjednemo di inače sjedimo.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 10.04.2020. at 19:48

  2. #802
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mislim da bi i svakom od nas smetalo da nam se sviđa serija časopisa i da nam nedostaju dva. Zamislite si to.

    Zašto im ne daš kartične podatke?

  3. #803
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Meni ne bi
    Nisam od onih skupi ih sve ili onaj što sused ima
    S i decu sam tak učila
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.04.2020. at 21:06

  4. #804
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Čovječe, napišeš neki polusmijšan komentar i crticu iz života i odmah se pretvori u prodiku kako loše odgajamo djecu.
    Puno sam pisala po forumi danas, neću par dana, da se malo ohladim.

  5. #805
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad di razmišljam kaj je ocd
    Mislim ako djetetu od tri godine ne možeš objasniti da ne može imati nešto trenutno sad kak ćeš joj objasniti s 6,10,15,17 god
    Ma pusti, sama će to dokučiti. Ili neće.

    U široj obitelji imam takav primjer(ak) malog djeteta koje naginje okp-u. Ništa ne pomaže osim ignoriranja, ali ne bih se upuštala u pokušaje da roditeljima objasnim svoj stav. Oni imaju pravo na svoje roditeljsko iskustvo.

  6. #806
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne, ignoriranje ne pali jer onda kreće pravi napad nervoze. Pali sanacija štete, dakle pokušam naći neko objašnjenje koje može shvatit i pokušamo popravit problem. Ali ima puno tih nazovimo mušica koje naginju OKP.

  7. #807

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    VeraM ja mislim da radis najbolje moguce! Nemam OKP i ne znam nikoga ko ima, ali pretpostavljam da je nesto sto joj jako smeta. Ne mislim da je razmazenost, prema tome pokisavati popraviti to na nacin na koji njoj najbolje odgovara je super rjesenje!

  8. #808
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mala, hvala. Trudim se. Ali nećemo otimat topic. Moja je trenutno navučena na vuk i tri praščića. U bilo kojem obliku, crtani, slikovnica, plišanci. Imamo 3,4 verzije priče i čitamo joj više puta dnevno.
    A meni je super slikovnica "slatki bonton" kraš ima neko promotivno izdanje malo, autorica je Borovac nešto, ne mogu se sjetit. Ima više stranica o higijeni, a to je sad dosta važno.

  9. #809
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    VeraM ja potpuno razumijem tvoju curicu i nadam se da si joj uspjela kupiti te knjigice koje joj fale

    mene su u zadnje vrijeme oduševile tri slikovnice autora Nicholas Oldland - Medo koji voli grliti , Tri prijatelja u čamcu, I sob se želi zabavljati.. recite mi da ima još koji fan?

    a sa svojim četverogodišnjakom stalno vrtim još tri slikovnice koje su mi isto predobre - Azuro plavi zmaj, Azuro i vještica i Azuro u potrazi za Pipijem... ima oko njih istomišljenika?

  10. #810
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    David Litchfield - obožavamo ga. Iako je curka prerasla njegove slikovnice, još ih uvijek zna uzeti i čitati prije spavanja. Nakon "Medo i klavir", "Pas i violina", "Djedov tajni div", upravo je stigla nova "Svjetlo na Pamučnoj stijeni" - divno, divno, divno!
    Priča je to o putovanju kroz prostor i vrijeme koja pokazuje da nikada ne smijemo prestati vjerovati u važnost obitelji.

  11. #811
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    David Litchfield - obožavamo ga. Iako je curka prerasla njegove slikovnice, još ih uvijek zna uzeti i čitati prije spavanja. Nakon "Medo i klavir", "Pas i violina", "Djedov tajni div", upravo je stigla nova "Svjetlo na Pamučnoj stijeni" - divno, divno, divno!
    Priča je to o putovanju kroz prostor i vrijeme koja pokazuje da nikada ne smijemo prestati vjerovati u važnost obitelji.
    Bas sam jucer poklonila malenom "Djedovog tajnog diva". Prekrasna prica. Drago mi je vidjeti da ih ima jos!

  12. #812
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Moje dijete nije baš nešto zainteresiran za "duhovne" slikovnice koje nam šalju poruke o važnosti nečega, nego voli konkretne, s nekim aktivnostima. Nije tip "Mali princ", nego "Koko u Parizu".

    Nama su u vrhu knjige Svena Nordqvista, serija o mačku Findusu. I priča i ilustracije su jako maštovite i duhovite. Pročitali smo ih sve već 100 puta i vraćamo im se stalno.
    Osim toga odlična nam je serija o dabru Kastoru, autor je lars Klinting.

    Volimo Šveđane

    Osim toga, bira knjige s informacijama tipa - zašto dan-noć, kako radi WC, kako funkcionira probavni sustav i sl., a takvih imamo puno, samo su strane.
    Sveki mu kupuje "duhovne" s lijepim i nježnim ilustracijama, to nikad ne izabere. Tu i tamo mu malo nametnem u nadi da će prepoznati da mu se sviđa, ali za sada bezuspješno.

    E da još i Zvrčko i Mljac imaju dobre šanse kod nas i slikovnice u Vuku koji je...

  13. #813
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Jadranka, super je "Djedov tajni div", mi smo je poklanjali za rođendane....
    C. je nedavno pročitala knjige iz serije o Kapetanu Gaćeši. Pokupila je sve što je našla u knjižnici.
    Sad je za ljetnu razbibrigu uzela "Koko u Parizu".

  14. #814
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Jelena, serija o Vuku je nama bio top... Obožavala je i "Ružnu petorku" od Donaldson. Samo nek je o životinjama...

  15. #815
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mali princ je nešto što je meni i sad teško shvatiti. Ok, čitala sam s nekih 17 g, pol tog se ne sjećam.

    Vuka imamo pet komada, tri su počupana. Ne da mi se više ni lijepiti.

    Uzela sam neku simpa slikovnicu s prozorčićima o virusima. Baš prigodno.

  16. #816
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mali princ je nešto što je meni i sad teško shvatiti. Ok, čitala sam s nekih 17 g, pol tog se ne sjećam.

    Vuka imamo pet komada, tri su počupana. Ne da mi se više ni lijepiti.

    Uzela sam neku simpa slikovnicu s prozorčićima o virusima. Baš prigodno.
    Probaj nešto od toga pročitati djeci. Ja sam se svojedobno iznenadila kako su moji reagirali - djeca ne promišljaju previše nego stvari gledaju srcem, baš kako je u knjizi i opisano.

  17. #817
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Molim preporuku slikovnica jer smo se vec nekih zasitili pa bi malo obnovili. Uskoro cemo 17 mj.
    Ovo sto imamo su one prve slikivnice tvrdih stranica od domacih zivotinja tipa listaj i slusaj.
    Pa smo dobili macak Lujo, pa Šarko i Mrki. Sve su to lijepe zarke boje. Jednu jako voli koja se zove "podjimo spavati".
    Tu ima od kupanja, pa vecera, pa pranje zubi itd.
    Treba nam sad nesto novo.

  18. #818
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A imate li knjižnicu?

  19. #819
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim preporuku slikovnica jer smo se vec nekih zasitili pa bi malo obnovili. Uskoro cemo 17 mj.
    Ovo sto imamo su one prve slikivnice tvrdih stranica od domacih zivotinja tipa listaj i slusaj.
    Pa smo dobili macak Lujo, pa Šarko i Mrki. Sve su to lijepe zarke boje. Jednu jako voli koja se zove "podjimo spavati".
    Tu ima od kupanja, pa vecera, pa pranje zubi itd.
    Treba nam sad nesto novo.
    Eric Hill: Pikove priče (ima ih cijela gomila - Pikove priče za igru i zabavu, Pikove priče za laku noć, Pikov rođendan, Piko na selu....) Neke slikovnice imaju i zvučne efekte, npr. Pikov mali orkestar: http://www.knjigolov.hr/katalog/Eric...-orkestar/2486

    Evo jedne:https://www.svijet-knjige.com/proizv...-riznica-prica

  20. #820
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eric Hill: Pikove priče (ima ih cijela gomila - Pikove priče za igru i zabavu, Pikove priče za laku noć, Pikov rođendan, Piko na selu....) Neke slikovnice imaju i zvučne efekte, npr. Pikov mali orkestar: http://www.knjigolov.hr/katalog/Eric...-orkestar/2486

    Evo jedne:https://www.svijet-knjige.com/proizv...-riznica-prica
    Hvala Peterlin

  21. #821
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A imate li knjižnicu?
    Sada u vrijeme korone sigurno bude malom djetetu posuđivala knjige u knjižnici.

  22. #822
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Dick Bruna - Miffy, ima ih hrpa kod nas izdanih

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  23. #823

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Preporučite mi neku slikovnicu (prednost web shop) da je je hrvatsko - njemačka?
    Nije naodmet da je i engleski priključen.
    Prve riječi... nešto slično.
    Rado bih to poklonila prijateljici tj.njezinoj kcerkici.
    To bi mi bio super poklon da im pošaljem u njemačku!
    Hvala ženice!!

  24. #824
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučite mi neku slikovnicu (prednost web shop) da je je hrvatsko - njemačka?
    Nije naodmet da je i engleski priključen.
    Prve riječi... nešto slično.
    Rado bih to poklonila prijateljici tj.njezinoj kcerkici.
    To bi mi bio super poklon da im pošaljem u njemačku!
    Hvala ženice!!
    Možda riječnik: https://www.nasa-djeca.hr/hr/slikovn...tski,798.html#
    Imaju još fora naslova.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 04.11.2020. at 22:06

  25. #825
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučite mi neku slikovnicu (prednost web shop) da je je hrvatsko - njemačka?
    Nije naodmet da je i engleski priključen.
    Prve riječi... nešto slično.
    Rado bih to poklonila prijateljici tj.njezinoj kcerkici.
    To bi mi bio super poklon da im pošaljem u njemačku!
    Hvala ženice!!
    Za koju dob?
    Mi imamo ovu. To je za male cca 2-3 godine:
    https://www.amazon.com/Klein-Hasi-Ma.../dp/B00Y2J7BQ6

    Ima paralelno tekst njemački i hrvatski. Njemački je, vele Nijemci besprijekoran, hrvatski meni lagano vuče na bosansku verziju, al nije ništa iritantno (već se u naslovu vidi, ne znam nikog tko bi rekao zekica ). Moj sin ju je volio.

    Nemam drugih da su dvojezične, ali imaš odlične knjige od Ravensburgera Wieso, weshalb, warum
    Samo trebaš potrefiti temu koja dijete zanima. Mi ih imamo puno, ali se iste čitaju. Jako dobra, a unisex je Wir entdecken unseren Koerper. To je za djecu od 4 do 7 godina. Kad smo mi kupovali nije se moglo u Hrvatsku slati, ali ako šalješ u Njemačku, to bi moralo ići bez problema.

  26. #826
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ja shvatila da je Zekica ime

  27. #827
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo ovdje možda bolji pregled direktno na Ravensburgeru:
    https://www.ravensburger.de/produkte...rum/index.html

  28. #828
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja shvatila da je Zekica ime
    Klein Hasi je originalni naslov. Ne znam ni za ime Zekica
    A Hasi je Hase od milja

  29. #829

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Odlično hvala !

  30. #830
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Dan Brown i Divlja simfonija
    Njegova knjiga Da Vincijev kod me nije nimalo oduševila, ali slikovnica, čovječe, odlična je. Uz knjigu dolazi aplikacija s glazbom, koja je nadasve prelijepa. Ne znam je li ju sam skladao, on svira, a i sama slikovnica ima predivan prijevod i ilustracije. Baš je krasna.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.01.2021. at 22:33

  31. #831
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dan Brown i Divlja simfonija
    Njegova knjiga Da Vincijev kod me nije nimalo oduševila, ali slikovnica, čovječe, odlična je. Uz knjigu dolazi aplikacija s glazbom, koja je nadasve prelijepa. Ne znam je li ju sam skladao, on svira, a i sama slikovnica ima predivan prijevod i ilustracije. Baš je krasna.
    Imamo. Meni i MM se sviđa. Mali nije pao na dupe. Svaki dan čitamo, nikad nije pitao za tu knjigu. Pokušali mu malo nametnuti, ne zanima ga.

  32. #832
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moji su lišeni doticaja s telefonom pa im je ovo prva stvar u koju su zurili, izuzev fotkanja fotićem.

    Zapis za danas, slikovnica sa "zlatnim uvezom" Merida hrabra, koje sad ima u Konzumu po cca 21 kn. Simpa priča.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.01.2021. at 17:32

  33. #833
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pa i moj ne dobiva ni tablet, ni telefon, ide na internet na laptopu samo kad mora na online nastavu iz svog "hobija" i na telefon kad preko videocalla nekog zovemo. Pokažem mu neke fotografije, ali u svojoj ruci ne drži telefon.
    Hoću reći, nije samo do telefona, tvoju djecu to očito zanima. I to je super.

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •