Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #1
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno preporuka slikovnica

    evo, kao totalna obožavateljica i proučavateljica slikovnica, primijetila sam da smo si dječju literaturu preporučivali na nekoliko mjesta po različitim podforumima i učinilo mi zgodnim da imamo jedan topik na kojem možemo podijeliti iskustva i preporuke.

    ono što me baš danas navelo na to jesu 4 nove slikovnice u izdanju golden marketinga autorice trace moroney:

    kada se ljutim
    kada se bojim
    kada sam tužan
    kada sam sretan

    totalno su me oduševile, prekrasno govore o ovim osjećajima i pomažu djeci da se nose s njima, a ilustracije i dizajn su suvremeni i zanimljivi.
    na netu nisam našla hrvatska izdanja da vam ih pokažem, ali jesam engleska, npr.:
    http://covers.allbookstores.net/c/11...ull/0769644244

    preporučam

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    lutonjice gdje si kupila hrvatska izdanja?

    ja se mogu samo pridružiti preporukom za algoritam u kojemu ima divnih slikovnica za najmanje, pogotovo beby einstein slikovnica od debelog kartona za bebe od pola godine naviše, ali to je opet po tvojoj preporuci. tek toliko da je zabilježeno i na ovom topicu.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u profilu, danas

  4. #4
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Moze li mi netko reci koliko otprilike kosta ta Baby Einstein slikovnica u Algoritmu?

    Trazila sam je u njihovom katalogu na netu, i nemaju je uopce na listi, a naravno da je nemaju u ducanu u Splitu. Mogli bi je naruciti iz neke druge trgovine, pa ako tko zna...

    Lutonjice, vidjela sam na drugim mjestima na forumu da si apsolutni profi kad je rijec o kvalitetnim slikovnicama, pa bih te pitala sta mi preporucas na engleskom jeziku, a da ima kod nas (Algoritam, npr.) za bebu od 6mj? S bebom pricam iskljucivo na engleskom, i ja mu skoro uvijek citam na engleskom (moja mama mu cita na hrvatskom). Kad zajedno citamo, onda ne pokusava staviti knjigu u usta, nego drzi jednu stranu slikovnice, ja drugu, i prati i gleda slike. Kad mu dam da sam "cita", naravno da odmah navali na glodjanje.
    Nemamo nijednu touch and feel book. Mozda to? Koju?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Lutonjice, vidjela sam te slikovnice u Profilu, i baš sam pomislila kako bismo mogli nabaviti koju Jedino im je cijena malo :/ (ako sam dobro zapamtila, jedna košta 70 kn).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Moze li mi netko reci koliko otprilike kosta ta Baby Einstein slikovnica u Algoritmu?
    ako uhvatim vremena otići ću sutra u algoritam i točno provjeriti. meni se čini oko 50 kn, ali cijena ovisi o veličini. ove koje sam ja kupovala vani koštaju između šest i deset dolara (piše na njima )

  7. #7
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Moze li mi netko reci koliko otprilike kosta ta Baby Einstein slikovnica u Algoritmu?
    evo, ja sam baš danas kupila dvije - jednu za 40, a drugu za 48 kn.
    i baš su mi krasne - pogotovo ona koja uz ilustracije ima i fotke.

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Malo mi se čini skupa slikovnica od 70 kn, pogotovo u Profilu, zar nemaju oni sad akciju "Dječje knjige po dječjim cijenama"? Mi smo kupili one "Tom i Lea na ledenjaku" i "T i L u šumi" - snižene s 89 na 29 kuna (odlične su, samo se brzo raspadnu, ali i nakon toga su zanimljive!)

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni je većina slikovnica izdavača GoldenMarketing izvrsna! Imaju na sajtu cijeli popis:
    http://www.golden-marketing.hr/rezul...cja+biblioteka

    Cijene nisu baš popularne (70-100kn), ali ja ih kupujem (na kilograme) isključivo tijekom Interlibera.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Ajmusa prvotno napisa
    Malo mi se čini skupa slikovnica od 70 kn, pogotovo u Profilu, zar nemaju oni sad akciju "Dječje knjige po dječjim cijenama"? Mi smo kupili one "Tom i Lea na ledenjaku" i "T i L u šumi" - snižene s 89 na 29 kuna (odlične su, samo se brzo raspadnu, ali i nakon toga su zanimljive!)
    na snizenju su samo profilova izdanja

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    wow, hvala lut!

    hmmm, i što sad da mu kupim za rođendan: ove o osjećajima ili čarobne svjetiljke?

    /btw, goldenove slikovnice su stvarno skupe: nećka sam platila 90kn/

  12. #12
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mi otkako smo učlanjeni u knjižnicu, kupujemo jako malo slikovnica.
    Imaju veliki izbor, a tri tjedna koliko je dozvoljeno držati knjigu, je sasvim dovoljno da se izgušta neke slikovnice.
    A ako nam se neka jaako svidi, tu kupimo.

  13. #13
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi smo isto smanjili kupovinu slikovnica jer puno posuđujemo u knjižnici.

    Trenutni hitovi:

    Ogledalce - Grigor Vitez
    Na metli ima mjesta svima (pomogla da prevlada strah od vještica)
    Pogodi koliko te volim

    Žao mi je kaj nisam bila dovoljno pripremljena za Interliber pa kupila više Goldenovih knjiga (Nećka i Ribu duginih boja pogotovo jer mu se jako sviđaju, a i meni ), ali ove godine ću se ranije početi spremati koliko informacijski, toliko i financijski

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mi isto kao Dijana.
    Uglavnom kupujemo enciklopedije, a slikovnice ponekad, ali puno manje zadnjih mjeseci.

    Pošto zeko još nije ništa kupio, ovo je odlična preporuka .

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    wow, hvala lut!

    hmmm, i što sad da mu kupim za rođendan: ove o osjećajima ili čarobne svjetiljke?

    /btw, goldenove slikovnice su stvarno skupe: nećka sam platila 90kn/
    e da, to je i mene mučilo
    ali kupila sam ljutnju i tugu jer se s tim bori trenutno, a za svjetiljke možemo pričekati još malo

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a kad smo kod preporuka, moj prilog:

    serija o petri - sve moguće teme bliske malcima, od piškenja u gaće preko nošenja gumenih čizmica po vrućini do prijatelja koji su različiti od nas. andrej ove priče obožava, a i jako su lijepo ilustrirane. cijena je 30 kn.

    winnie the pooh, priče iz stojutarske šume - slična tematika, kako prevladati strah, ispričati se, biti prijatelj... zgodne i vesele sličice. cijena 35 kn.

    ovo nam je trenutačno najdraža literatura, uz pospane priče kojima se uvijek vraćamo. kupujemo prosječno jednu tjedno.

    za bebice, baby einstein u algoritmu je apsolutni hit.

  17. #17
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hvala na informacijama! Jest da ću dobiti otkaz na poslu otkako sam otkrila forum i postala ovisna, ali, svejedno, hvala....

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo isto neko vrijeme posuđivali, a sad mi knjižnica služi najviše za testiranje nove slikovnice. A. jako voli čitati i poludi kad shvati da neke slikovnice više "nema".

  19. #19
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi isto radije kupimo. F. ljubi likove iz slikovnica pa nek radije slini po svojima...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I mi smo u knjižnici, ali slabo nam ide čitanje posuđenih slikovnica. Andreju treba u prosjeku 2-3 tjedna da novu knjigu uopće uzme u ruke, a nakon toga istu knjigu navlači sa sobom za stol, u šetnju, na kupanje, pred spavanje... i to traje sljedeća 2-3 tjedna. Za knjižnicu malo predugo.

    Naš apsolutni favorit već dulje vrijeme je "Maša i medvjed" (opet Golden marketing!), a slijede "Baš se veselim" (Eva Janikowzsky, izdavač Hena com), i "Juha od bundeve".
    Sve su kupljene na Interliberu na sniženju, a sljedeće godine, poučena iskustvom, trebala bih kupiti sve s Goldenovog štanda

  21. #21
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Jako mi je drago što imamo topic o slikovnicama, jer smo mm i ja svoju ljubav prema knjigama "prenjeli" na mališu, mi smo obitelj čitača :D , a sada ću čitati i o vašim preporukama.
    Mi malo kupujemo, a i posuđujemo. Imamo bogatu dječju knjižnicu. Š. voli životinje, pa smo mu u Metrou kupili komplet od 4 knjige "Moji prijatelji životinje" izdavač - Forum. Bile su jako jeftine (jedna 10 kn), a slike su fotografije. To mi je super, zato što je još mali, miješa iste životinje, koje su različito ilustrirane.
    Da li je nekome poznato da li postoje, i gdje, slikovnice o glazbenim instrumentima?

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    "Baš se veselim" (Eva Janikowzsky)
    cijeli ovaj serijal mi je najdraži iz djetinjstva :D

  23. #23
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    uz Baby Einstein slikovnice, preporučam i karte.
    Mi smo se počeli s njima igrati prije par dana i čine mi se o.k.
    A za male bebe kod nas je i dan danas pun pogodak dječja poezija.
    Od prvog dana mu čitam Zvrku, Viteza, V. Parun... i puno bolje reagira na dječje pjesmice tog tipa nego na slikovnice.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    "Baš se veselim" (Eva Janikowzsky)
    cijeli ovaj serijal mi je najdraži iz djetinjstva :D
    Da, slikovnice su fantastične, ali ove ostale iz serijala čine mi se bolje za malo veću djecu (više teksta, sitnije ilustracije s više detalja). Dok je ova, gore navedena, kao stvorena za 2,5-godišnjake.

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    uz Baby Einstein slikovnice, preporučam i karte.
    Mi smo se počeli s njima igrati prije par dana i čine mi se o.k.
    Kod nas su karte čisti promašaj - jedina igra s njima je: vadi iz kutije jednu po jednu - vraćaj u kutiju jednu po jednu (i tako je bilo i prije godinu dana i sad). Nijednu sliku s karata nije ni pogledao. Samo ih premeće. Inače mi se karte baš sviđaju, ali očito kod nas ne pale.
    Što se tiče BE slikovnica, kod nas su najbolje prolazile: Animal Match (ima u Algoritmu), Puzzling shapes (na žalost, nema u Algoritmu, ali ova mi je daleko najbolja i najkorisnija od cijele serije), a voli i one slikovnice sa slovima u kutiji. Iako, mi smo BE već pomalo prerasli :/

  25. #25
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    serija o petri - sve moguće teme bliske malcima, od piškenja u gaće preko nošenja gumenih čizmica po vrućini do prijatelja koji su različiti od nas. andrej ove priče obožava, a i jako su lijepo ilustrirane. cijena je 30 kn.
    winnie the pooh, priče iz stojutarske šume - slična tematika, kako prevladati strah, ispričati se, biti prijatelj... zgodne i vesele sličice. cijena 35 kn.
    Ovo kao da sam ja napisala! Tu još dodajem Jakov se boji mraka i slične...

    I moram spomenuti nešto što nikome ne preporučujem: nekakvo izdanje nastavaka poznatih priča: Pepeljuga, Snjeguljica, itd - ima 5 priča u knjizi. Apsolutno strašno i totalno potrošački orijentirano. Recimo u nastavku Pepeljuge se opisuju pripreme za njenu svadbu - što sve treba kupiti i obaviti. Poruka tih priča je vrlo skrivena, mi je još nismo otkrili...

  26. #26
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Za male vještice:
    Vještica winnie iz TL
    i "Oprostite, jeste li vi vještica?" - Školska knjiga

  27. #27
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    moji su trenutno oduševljeni (a ima ih gotovo svaka knjižnica):

    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...dvjedi%E6i&q=i

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    sli kovnice BE u algoritmu su od 35 do 65 kuna, danas nismo izdržali i kupili BE:My first book of shapes (65 kn), veliku slikovnicu, ali i jednu skroz maljušnu od nekoliko stranica zavezanih špagom na kojoj je kolut: Schlafen (22 kn), koja je odmah završila u ustima. u algoritmu ima i touch & feel edukativnih kocaka koje se slažu jedna na drugu, a koje su k tome i u kompletu sa slikovnicama. mi uzeli one o oblicima (oko 13o kn). sve skupa više nego dobar poklon za osmi mjesecdan.

  29. #29
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    winnie the pooh, priče iz stojutarske šume - slična tematika, kako prevladati strah, ispričati se, biti prijatelj... zgodne i vesele sličice. cijena 35 kn.
    gdje ima ovih. mi smo jednu dobili na poklon i marko je jako voli pa bih rado jos.

  30. #30
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    seriju "Petra" i "Jakov"
    Hlapićeve nove i stare zgode- sve
    Slikovnice o Piku
    Sve bajke... trenutno su nam hit Zlatne basne (knjige su izlazile s Jutarnjim- priče o cvrčku i mravu, lisici i rodi, lavu i mišu, itd...)

  31. #31
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ovo uopće nije fer!

    ne samo da su nam u Vž bili zatvorili Profil , nego ni u Algoritmu nema pola toga o čemu pričamo!

    vidim da bu trebalo obaviti jedan razgovor s našom gazdaricom butige! ak' niš drugo u vidu žicanja narudžbi...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    winnie the pooh, priče iz stojutarske šume - slična tematika, kako prevladati strah, ispričati se, biti prijatelj... zgodne i vesele sličice. cijena 35 kn.
    gdje ima ovih. mi smo jednu dobili na poklon i marko je jako voli pa bih rado jos.
    Ja sam ih viđala u svakoj knjižari - Profilu, čak i Algoritmu, Ljevaku... izdavač je Egmont (kao i za sve ostalo što ima veze s Disneyem).

  33. #33
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    cure, imate li neku slikovnicu u kojoj se prica o duhovima, tj negira njihovo postojanje ? moju su malu (s raznih - djecjijih - strana) nafilovali (ne pretjerano, al ipak) s pricama o duhovima. ne znam ni jel uopce zna sto je to, al vidim da se plasi. i mraka, sto prije nije. ima li ikakva slikovnica sa tom tematikom. :?

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo ih dobili uz Pampersice i Lei su to apsolutno najdraže slikovnice.
    Zna koja je koja, zna koja je koje boje. Možda zna čitati? :shock:
    Navečer obavezno čitamo Puića, premda ja ponekad prosvjedujem i pokušam je nagovoriti na neku drugu.

    No, mislim da je najveći i asolutni favorit kod nas slikovnica Piko kod djeda i bake, ona velika, sa tipkama sa raznim zvukovima sa strane. To čitamo već godinu i pol neprestano, i ja mislim da je ta slikovnica jako dobra, i radi tih zvukova i radi jednostavnih crteža a sa dosta jasnih detalja.

    Još jedna slikovnica koja se Lei jako jako svidjela i morali smo je čitati po pet puta za redom je Elmer i izgubljeni medo - isto od Golden Marketinga. Oni zaista imaju genijalne slikovnice, a i prilično skupe, nažalost, tako da ja za slijedeći Interliber planiram kupovati samo kod njih. Doduše, slikovnica Riba duginih boja se Lei uopće ne sviđa previše, a meni je prekrasna.

    Pospane priče isto jako voli, premda smo imali period kad sam ih sakrila jer se previše uzrujavala oko nekih priča iz te knjige. Sad se nekako smirila pa ih opet dosta čitamo, i tih se priča jako voli igrati - npr. po cijeli se dan igra da je ona mali plavi ptić i da ju boli krilce.

  35. #35
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lu - winnieja pooha kupujemo u knjižari na kvatriću (mladost?) i u knjižari u mercatoru. bilo ih je i u dm-u.

  36. #36
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...karlo je za sada zadovoljan s kolekcijom knjigica "Skriveno i nađeno"....a baj d vej-kada ste im počeli čitati bajke?Ja,nadobudna,kupila i prije nego je Karlo došao kod nas doma, i odmah drugi dan počela mu čitati ali je oni više bio zainteresiran za trganje stranica.... ..i sad pred neki dan kao da ću mu ja sad čitati bajke i stigla pročitati jedno 90% naslova i dale ne.odbacio knjigu.Ima 2 god i 4 mj.

  37. #37
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm, mi uopce ne citamo klasicne bajke.
    citamo moderne price (npr. Pospane price) i raznorazne dugacke i opsirne slikovnice, tako da definitivno nije stvar u duzini, nego u sadrzaju.
    mozda je razlog taj sto se zara "pali" uglavnom na zivotinjske likove (recimo, obozava basne), a ljudski likovi je bas ne zanimaju, a pogotovo ne ljudski princezasti (snjeguljice, crvenkapice, trnoruzice,... jednostavno nisu njen đir)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Opet ja o Bettelheimu, ali tamo kaže da svoje puno značenje klasične bajke postižu kod djece između 4 i 8 godina, dakle, ima još vremena...
    (najbliže bajki što mi čitamo je "Maša i medvjed").

  39. #39
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mi volimo jezurku jezica imamo hrpu raznih slikovnica (uglavnom na njemackom).

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I Lea voli Ježurku Ježića, i voli i one tanke velike slikovnice Djed i Repa i Pošla koka u dućan, voli neke slikovnice koje smo naslijedili (ja ih vjerojatno nikad ne bih kupila, a Lei su, eto, super) - npr. nekakvu sa mišićem i pilićem počeškaj me po trbuščiću. Općenito Lea još uvijek jako voli slikovnice koje bi bile kao 'za bebe' - nekad hoće samo te čitati danima. Voli Petru (koja je meni btw. malo čudna), Tigrića Jakova, jako voli slikovnice o Miffy. Baby Einstein imamo samo jednu i ta je stvarno jako dobra, radi se o dijelovima tijela. Ali npr. neke slikovnice koje su se meni jako svidjele ona uopće ne želi čitati - Ribica Srebrica je jedna od tih, a jedna je i Hoću svoju tutu.
    Zaboravila sam slikovnicu Slonić Leon - to je prošlo ljeto bio apsolutni hit - o posebno stih 'njegova već trese se rit'

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kad smo kod "Petre", meni su te slikovnice također malo čudne, nekako isprazne, ne znam kako bih to bolje objasnila. Lijepo je što su problemske i što obrađuju razne situacije, ali mislim da bi mogle biti jezično bogatije i maštovitije.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Re: preporuka slikovnica

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    4 nove slikovnice u izdanju golden marketinga autorice trace moroney:

    kada se ljutim
    kada se bojim
    kada sam tužan
    kada sam sretan
    Slikovnica "kad se ljutim" je pun pogodak! Prava rijetkost je da Andreja nova knjiga privuče na prvi pogled, a evo, večeras je čak išao s njom u krevet. Ne znam koliko je on svjestan svojih osjećaja inače, zapravo, čini mi se da često brka ljutnju s tugom ili frustracijom, ali čim je tako dobro reagirao na opis emocije, slikovnica ne može biti promašena.
    Sad ćemo sigurno nabaviti i ostale iz serije
    Jedina osoba kojoj se ta slikovnica ne sviđa je MM koji joj je odmah našao hrpu zamjerki

  43. #43
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    čini mi se da često brka ljutnju s tugom ili frustracijom
    to čine i mnogi odrasli

    mi smo isto fanovi slikovnica i to veliki.

    ona voli klasicne bajke - trenutno je fascinirana Ljepoticom i zvjeri i Pinokiom.

    ono sto smo zadnje nakupovali su Medvjedici (Bernstein-ovi) u raznim situacijama, navode je na razmisljanje i puno razgovaramo nakon njih (iako ilustracije nisu nesto).

    ima i jedna mala a mocna knjizca - Sto Ana zna...nakon nje je pocela puno vise pomagati u kuci i preuzimati neke obaveze.

    a Pika i sad voli - svevremenski joj je

  44. #44
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    .....a baj d vej-kada ste im počeli čitati bajke?
    od početka! Obožava ih!!! Crvenkapicu, Snjeguljicu, Tri prašćića, Knjigu o džungli, Ivicu i Maricu, Ružno pače

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    vid je sav princezasto-vitezasto-gusarski tip, i kod njega prolaze samo priče s ljudskim likovima; životinje su mu - 0 bodova /tako isto i u crtićima/.
    on obožava prastare knjige s pričama od MM-a; znate onu crvenu, zelenu, plavu i narančastu /u jednoj su bajke prema disneyevim crtićima, u drugoj daleke zemlje..itd., ma sigurno ih je još netko imao u djetinjstvu/, petar pana, sve princezaste priče, ljepoticu i zvijer, knjižice o vikinzima i vitezovima okruglog stola, indijancima, sve klasične bajke...ma svašta.
    imamo svakakvih slikovnica, od stvarno dobrih i kvalitetnih /sadržajno i likovno/, pa do nekoliko totalno selji-belji slikovnica tipa "naša djeca" .
    neke kupimo, neke dobijemo, neke naslijedimo
    skužila sam da ne voli slikovnice koje su minimalistički, jednostavno nacrtane - tipa miffy i sl., on baš voli onako bogato i raskošno, lagana kičerica

  46. #46
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    vid je sav princezasto-vitezasto-gusarski tip, i kod njega prolaze samo priče s ljudskim likovima; životinje su mu - 0 bodova /tako isto i u crtićima/.
    on obožava prastare knjige s pričama od MM-a; znate onu crvenu, zelenu, plavu i narančastu /u jednoj su bajke prema disneyevim crtićima, u drugoj daleke zemlje..itd., ma sigurno ih je još netko imao u djetinjstvu/, petar pana, sve princezaste priče, ljepoticu i zvijer, knjižice o vikinzima i vitezovima okruglog stola, indijancima, sve klasične bajke...ma svašta.
    imamo svakakvih slikovnica, od stvarno dobrih i kvalitetnih /sadržajno i likovno/, pa do nekoliko totalno selji-belji slikovnica tipa "naša djeca" .
    neke kupimo, neke dobijemo, neke naslijedimo
    skužila sam da ne voli slikovnice koje su minimalistički, jednostavno nacrtane - tipa miffy i sl., on baš voli onako bogato i raskošno, lagana kičerica
    Joj, znam te knjige, načitala sam ih se dok sam bila mala... ostala mi je doma samo ona zelena sa životinjama.

    Sjetila sam se još jedne koja je Tanu super i koju zna napamet - Najotmjeniji div u gradu

  47. #47
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Moram priznati da je i meni serija o Petri pomalo bezveze, onako bez poante, npr. Petra je napravila glupost (Petra prstom polizala malo kreme sa torte u hladnjaku i sad je to kakti velika tragedija , neš' ti gluposti), ali moje dijete ih isto dosta voli, ali mislim da ih neću više posuđivati.

    Nama Piko još uvijek igra iako je malo prevelika za njega, a zvukovi su odlični!
    Voli i bajke, Snjeguljicu, Crvenkapicu, i Ivicu i Maricu, uopće se ne uzrujava što Marica gurne vješticu u peć, ili što vještica hoće pojesti Ivicu.
    Super nam je i Zmaj Gordan.
    Voli i priče u stihovima sa medvjedićem Poohom.
    Priče iz Stojutarske šume su nam još malo prekomplicirane.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Petra isto voli samo slikovnice s ljudskim likovima. Čim su životinje u "glavnoj ulozi" uopće ju ne zanima. Na kužim zašto - ja se sjećam da sam baš obožavala te životinjice, čak i kao starija čitanje basni itd...
    Primjetila sam da joj i u crtićima uvijek glavni lik treba biti neka curica ili dečko...
    Prolazi i sirena
    a od slikovnica ovdje stvarno ima svašta i prekrasnih. Voli jako seriju o princezi od Tony Ross-a, znam da su neke i kod nas prevedene.
    Ali ako imate još kakve preporuke za slikovice s ljudskim likovima, svakako nam preporučite, jer svako malo iz Hrvatske naručimo seriju knjiga da joj mogu čitati na hrvatskom.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Voli jako seriju o princezi od Tony Ross-a, znam da su neke i kod nas prevedene.
    Zar ih ima još? Na koju temu?
    Te slikovnice ("Operi ruke" i "Hoću svoju tutu") su nešto najbolje što smo nabavili (iako se meni ilustracije ne sviđaju, ali djetetu se sviđaju). Na taj način smo usvojili redovito pranje ruku (usprkos protestima), a i tuta će, nadam se, doći na dnevni red. Baš sam se neki dan pitala ima li još nešto od istog autora.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    61

    Početno

    Trebutno, nao najsvežije bih preporučila "Medvjedić vile Dudilice".

    Uz pomoć ove slikovnice isti dan (neočekivano) riješili smo se dude.

Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •