Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: Tumor hipofize - posljedica; nedostatak hormona rasta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj boškarin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima, ako može koja inf. Moj je malac 5 i pol godina i jedva 16,5 kg, visine 104 cm. A da pomenem da je nejelac.Najniži je u svojo vrtićkoj grupi i u nekoliko navrata sam opominjala i tete u vrtiću da ne forsiraju njegovu visinu, jer mu pomalo smeta. Najviše me pila kad mu teta kaže : Pa kad ćeš više narasti????
    Pa sam ga odvela na pretrage i koštana zrelost šake mu je za cca 2 i pol godine. prof. Dumić nas je naručio u lipnju na pregled pa ako se pokaže da nije narastao slijedi nam obrada na rebru. Činjenica jest da vjerojatno postoji problem ne bježim od toga
    MM je 183cm, a ja 160 cm...
    Evo moj mali je nešto slično s visinom kao vaš pa me zanima kako je prošlo u ovih 6 godina sa vašim djetetom.
    Hvala

  2. #52
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Evo u ovih 6 godina kontrola i dalje smo bez terapije iako se prof.u travnju ove godine dvoumio i odlučio pričekati jesen.
    Hormoni TSH LH, testosteron su izrazito niski( prva dva) Tako da nema još naznaka puberteta. E, sad… trenutačna visina je 138.5 cm, 30 kg, od travnja je narastao 2 cm.
    Sad ćemo opet ići u listopadu i vidjeti što dalje. Naravno da je i dalje najmanji i to mu sve više smeta. Koštana zrelost šake je u redu, ne zaostaje više toliko.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Mom malom je dijagnosticiran nedostatak hormona rasta i moramo počet s terapijom norditropinom.
    Doktor Dumić kažete nije se odlučio na nikakvu terapiju. Jel i vašem djetetu bio dijagnosticiran nedostatak hormona rasta ili ne?

  4. #54
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Nije, na donjoj granici smo. Skroz.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •