Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Koliko su teški (bili) vaši s 5 mjeseci?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno Koliko su teški (bili) vaši s 5 mjeseci?

    Ne znam da li se sjećate koliko su vam djeca bila teška s 5 mjeseci, ali mene bi zanimalo radi usporedbe (ako imate vremena zavirite u kartone).
    Moji su na zadnjoj kontroli imali 8160 i 8030, a vjerujem da su sad blizu 8500. Svi nam kažu da su veliki pa sam se malo uplašila da nisu preveliki, posebno nakon što smo se sreli s "kolegama" koji su stariji mjesec dana, a imaju po 7 kg. Doduše, oni su rođeni s 2100 i 2400, a moji sa 2620 i 2710.
    Mici, tvoji su nam najbliži po datumu rođenja - koliki su?
    Moji dečki od rođenja jedu adaptirano mlijeko. Prije par dana smo, na preporuku pedijatrice, počeli s voćem i povrćem.
    Negdje sam čitala da su djeca koja piju adaptirano mlijeko sklonija debljanju od one koja sisaju.
    Na temi "spavanje" ste pisali o dnevnom ritmu i obrocima. Moji ne odskaču od vaših prosjeka i ne bih rekla da jedu više i češće. Svejedno me strah da ih ne pretvorim u male pretile već sad!?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Mari, znas kako, relativna je stvar od čega se deca više debljaju... na kraju se savko dotera na svoju genetiku. Moji su dva obroka sisanje, dva obroka adaptirano, rodjeni sa 3100 i 3400, a sada sa pet meseci Br - 7360
    Dj - 6900. Nisu veliki, ali su različiti. Dečkić je jači i krupniji, a devojčica kao vreteno mrškasta. Sećam se dece moga brata koja su samo sisala, htela su da "puknu" koliki su bili sa šest meseci. i kada krene hodanje, uuu, to mršave za čas.

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Samo ste dan mlađi od nas, ali tu smo po kilogramima. Moj Mislav je 8100g. Ja mislim da je ta težina sasvim ok. Malo su teža kategorija ali sve još pod normalno. 8)

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    A ja mislila da su moji debeli!
    Mi sa 6mj 7950 i 7900, dečko je samo pol grama deblji a on je na adaptiranom.
    Sve je to u granicama normale i budi sretna da su ti bucasti i zdravi jer kad krene hodanje topit će se ko led na suncu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    A ja mislila da su moji debeli!
    Mi sa 6mj 7950 i 7900, dečko je samo pol grama deblji a on je na adaptiranom.
    Sve je to u granicama normale i budi sretna da su ti bucasti i zdravi jer kad krene hodanje topit će se ko led na suncu.

  6. #6
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Sa 6 mjeseci, Stela je bila teška 6000g i duga 66,5cm, a Sven 7500g i 69cm.
    Sad imaju 2 godine i 2 tjedna, Stela je teška oko 12kg a Sven oko 11kg. Nismo im već dugo mjerili visinu.
    Od rođenja su bili na adaptiranom, sa 5 mjeseci smo dali prvu kašicu.
    Zdravi su, napredni, pametni i veseli, ne uspoređujemo ih međusobno ni s drugom djecom.

  7. #7
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Moji su definitivno pahulje prema vašima:

    6 mjeseci
    Dečko: 6600, 70cm
    Cura: 6300, 70cm

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    mislim da su moji čisto ok, obzirom na to koja ima je bila porođajna težina
    5 mjeseci

    B 5300g
    L 6000g
    R 6300g

  9. #9
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Bruni kilaže su im super!!
    Kao što vidiš ni moji nisu teška kategorija, ali su dugonje. Do 6og mjeseca treba poduplati porođajnu težinu, a oni to jesu i to je dovoljno.

    Jesi li ih uspjela malo dojiti?? Divim ti se s njih troje, i šaljem puse!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    nisam ih dojila, al sam se izdajala 2 i pol mjeseca i na kraju odustala .....nema opravdanja al 4 sata dnevno, koliko mi je trebalo dnevno da se izdojim je bilo stvarno previše za mene.......bila sam ko zombi i na izmaku snaga doslovno .......

  11. #11
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Evo ja zavirila u knjižicu "Moja prva godina"
    Lala je bila teška 8300g
    a Teo 9700g :shock:
    Rođeni su sa 2460,2480g
    I sada su veći i jači od svojih vršnjaka,pa čak i od djece koja su dosta starija od njih.I mene brine da nisu preteški za dob,ali doc kaže da je to sve u redu :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Danas smo bili na kontroli 6 mj. + 7 dana. Marko prešišao Bornu i ima 9450 g i 70,5 cm, a Borna "samo" 9090 g i 68,6 cm. Borna je uvijek bio niži, odnosno kraći, ali je bio teži, a evo sad ga je braco prestigao.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    E, i mi smo bili na pregledu juce i teski su decko 8 kg, a devojcica 7,5 kg, i decko je tezak, da. A Mari, strecnula si me kako su ti deckici napredni, a tu smo sa terminom. Je l ti se obojica deru i traze da ih bas ti nosas?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    mici,
    zasad se dere samo Borna. On je naše "malo čudo", "mudrijaš","ovaj", "lik". Nije valjda da će se i Marko za koji dan probuditi s idejom da ga baš ja nosim. Marko voli svoga tatu. On je njegov noćni čuvar jer tata ujutro ide raditi, a Marko bolje spava, tako da sam ja s Bornom i po noći i po danu. Baš smo jučer razgovarali da bih trebala preuzeti Marka po noći jer po danu je moj samo dok ga previjam, ostalo vrijeme njegov braco skače po meni. I sad mi je u krilu B, a M sjedi u kolicima kraj otvorenih balkonskih vrata i diše svježi zrak.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    moji su definitivno pero-laka katregorija.

    s 5 mjeseci su imali cca 7 i 5,5 kg.

    a, sa 9 mjeseci-imaju 8750 i 7350g. duzina je 73 i 67. s ovim mjerama su u prosjeku s vrsnjacima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •