Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 198 od 198

Tema: Zastita od sunca?

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne vidim razlog zašto bi visok faktor bio loš. Mislim da faktor znači za koliko se produžuje zaštita, npr. ako netko izdrži 5 min. na suncu da ne izgori i namaže se s faktorom 20, trebao bi izdržati 20 puta duže. Čini mi se da sam to negdje pročitala.

  2. #152
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    istrazivanja su pokazala da su faktori veci od 30 zapravo besmisleni. odnosno, imaju smisla kod visokorizicnih osoba (npr. onih koji vec imaju rak koze)

    In vitro tests have shown that SPF 15 sunscreens filter out 93% of UVB rays, while SPF 30 protects against 97% and SPF 50 98%.

    Though the FDA's Monograph on Sunscreens is not final, it currently proposes that sunscreen manufacturers not be allowed to claim an SPF rating above 30; the highest rating would be 30+”. The Foundation's Photobiology Committee disagrees, pointing out that high-risk individuals can benefit from higher SPFs up to 45 or 50.
    preuzeto sa skin cancer foundation

    pa ja onda radije kupim neki od 30, a ne od milijun faktora

  3. #153
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Ne vidim razlog zašto bi visok faktor bio loš. Mislim da faktor znači za koliko se produžuje zaštita, npr. ako netko izdrži 5 min. na suncu da ne izgori i namaže se s faktorom 20, trebao bi izdržati 20 puta duže. Čini mi se da sam to negdje pročitala.
    no sunscreen, regardless of strength, should be expected to stay effective longer than two hours without reapplication.
    dakle, opet, sto ce ti faktor 50, ionako ne smijes biti izlozen suncu duze od 2 sata bez da se ponovno namazes

    a pogotovo djeca, neces ih pustiti da se 2 sata prze na suncu.

    također, sto je veci faktor, vjerojatno je i vise kemije u kremi, a ni to mi se ne sviđa (djeca mi imaju blage AD-ove)

  4. #154
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Babylove ima fizicku (mineralnu) a ne kemijsku zastitu.

  5. #155
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    znam, zato sam i rekla da je babylove ok.
    ali mi je faktor previsok.
    pa sad opet u krug

  6. #156
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    znam, zato sam i rekla da je babylove ok.
    ali mi je faktor previsok.
    pa sad opet u krug
    da se jos nadovezem, pod kemija nisam mislila na kemijski zastitni faktor, nego na sve "kemije" koje idu u kremu, bila ona s mineralnom ili kemijskom zastitom

  7. #157
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Ja sam već iz par izvora čula, a jučer mi je to potvrdila i teta u ljekarni da se zaštitni faktor veći od 30 nikako ne može dobiti prirodnim putem i da je kancerogen.
    Ja sam za svoju malecku uzela dr. Hauschka kremu.

  8. #158
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Ja sam već iz par izvora čula, a jučer mi je to potvrdila i teta u ljekarni da se zaštitni faktor veći od 30 nikako ne može dobiti prirodnim putem i da je kancerogen.
    Ja sam za svoju malecku uzela dr. Hauschka kremu.
    With all due respect, tete u ljekarni pričaju svašta. Meni je rekla kad sam kupovala lupocet čepiće: koliko vam je rekla pedijatrica? Ja kažem pola čepića, na što će ona: tako maloj bebi??? neee....trećinu! Skoro sam je stjerala na jedno mjesto, pa valjda pedijatrica zna, ipak je malo dulje studirala od dotične.
    Sumnjam da bi Avene napisao faktor 50, čisti mineralni da nije istina. Ipak su oni ozbiljna firma.

  9. #159
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Hauschka povlaci kremu za suncanje jer ne mogu dobiti prirodnim putem UVA zastitu kakva je prema novim pravilnicima i smjernicama potrebna.
    Ocito bez minimuma "kemije" ne mozes dobiti dovboljno visoku zastitu.

    New European regulations for sunscreens will soon require levels of UVA protection that are impossible to achieve with natural mineral sun filters such as the titanium dioxide in Dr.Hauschka Sunscreens. In order to meet the requirements of these new regulations and maintain our products' SPF ratings, we would be forced to reformulate using synthetic filters.

    Our unwavering dedication to pure, holistic skin care and BDIH guidelines for natural ingredients prevent us from using synthetic sun filters in our preparations. As a result, Dr.Hauschka Skin Care has made the difficult decision to discontinue our existing sun care range.

    As of January 1, 2009, Dr.Hauschka Sun Care products will no longer be available in the U.S.
    Mi koristimo max zastitu faktora 30, na pocetku ljeta. Idemo na more ujutro do 10 max, i popodne od 16.30 (jos uvijek bude jako sunce).

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    eto mi sad...

  11. #161
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Sumnjam da bi Avene napisao faktor 50, čisti mineralni da nije istina. Ipak su oni ozbiljna firma.
    Začudila bi se koliko "ozbiljnih firmi" laže, a sve u ime prodaje i profita.

    Primjerice Dr.Hauscha se reklamira kao prirodno, organsko bla bla bla, a kad malo proučiš sastav, vidiš da je to daleko od naedenog.

    Navodno je najsigurnije i najbolje uzimati kremice s faktorom 15 jer preko toga nije potrebno,a sastojci će biti manje štetni.

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Ja sam već iz par izvora čula, a jučer mi je to potvrdila i teta u ljekarni da se zaštitni faktor veći od 30 nikako ne može dobiti prirodnim putem i da je kancerogen.
    Ja sam za svoju malecku uzela dr. Hauschka kremu.
    Babylove je po meni bolje rješenje od njih jer dr.Hauscha ima više štetnih sastojaka....a najbolja bi bila od Lavera koja je skoroz prirodna.

    Evo rezultat za dr.H: http://www.codecheck.info/baby_kind/...eme_Kinder.pro

    23 ok sastojka, 2 djelomično preproručljiva i 1 kojeg treba izbjegavati.

  12. #162
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    [quote="Lutonjica"]
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    N

    dakle, opet, sto ce ti faktor 50, ionako ne smijes biti izlozen suncu duze od 2 sata bez da se ponovno namazes
    nema veze sa djecom, nego samo kao informacija: broj mazanja ne povecava vrijeme koje mozes provesti na suncu.

  13. #163
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Sumnjam da bi Avene napisao faktor 50, čisti mineralni da nije istina. Ipak su oni ozbiljna firma.
    Začudila bi se koliko "ozbiljnih firmi" laže, a sve u ime prodaje i profita.

    Primjerice Dr.Hauscha se reklamira kao prirodno, organsko bla bla bla, a kad malo proučiš sastav, vidiš da je to daleko od naedenog.

    Navodno je najsigurnije i najbolje uzimati kremice s faktorom 15 jer preko toga nije potrebno,a sastojci će biti manje štetni.

    Babylove je po meni bolje rješenje od njih jer dr.Hauscha ima više štetnih sastojaka....a najbolja bi bila od Lavera koja je skoroz prirodna.

    Evo rezultat za dr.H: http://www.codecheck.info/baby_kind/...eme_Kinder.pro

    23 ok sastojka, 2 djelomično preproručljiva i 1 kojeg treba izbjegavati.
    indi vidim da si se ti udubila u proucavanje, pa evo par pitanja.
    posto sam ja dugogodisnja stovalica dr h. bas sam se uznemirila

    1. u onoj americkoj studiji nikako nisasm skuzila sta je to kod hauschke bilo "katastrofalno"? kuzis li ti?

    2. u ovoj njemackoj ne razumjem koja su to dva sastojka ( sivi i crni), jer nisu dolje u listi uopce izlistani????? na listi su dva "weniger empfehlenswert", ali ovi drugi ne ?? koja su to dva druga?

    od ovih nabrojenih:
    prvi od ova dva moze iritirati, ali ocito ne mora, pa eto nas nikad nije iritirao.
    drugi je "potencijalni alergen", ali onda pod "bemerkung" pise da je zapravo kao alergen beznacajan??
    ne zvuci bas opasno. tako da zapravo ne kuzim, sto je u ova dva nabrojana sastojka nevaljalo?

    da li ti testovi ukljucuju i kvalitetu sastojaka koji se nalaze u kremi? dakle puno je toga dopusteno, ali pretpostavljam da nije jednako kvalitetno.
    pitam zato, sto smo sa dr. h. jako zadovoljni u smislu suncane zastite, a i i koza se curi ljeti uopce ne osusi. pa bih zaista zeljela razumjeti kriterije ocjenjivanja.

    laveru smo koristili i za curku i za dijete i dobra je, ali se meni konzistencijom i nekako djelovanjem na kozu dr.h. vise svida.
    babylove sam probala i nije mi losa, ali mislim da su opcenito sastojci (ulja, etericna ulja, biljni sastojci) u kozmetici dr.h bolje kvalitete.

  14. #164
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Seni, meni se čini da si se ti puno više od mene udubila u proučavanje

    I sama bijah štovateljica, dok nisam naletila na navedene str.
    Iskreno, nikad nisam gledala sastav njihove kreme koju koristih pod pretpostavkom da je doista apsolutna istina što kažu za svoje proizvode i pogotvo me oduševljavalo što je "matrijala" uzgojen prema biodinamičkim principima poljoprivrede.

    Da ne bi bilo zabune, linkove stavila u najboljoj namjeri, a ne da bih zbunjivala, uzbunjivala ili grozila, a na vlastitu prosudbu svakome tko naleti na njih,

    Podaci koje na njima nađoh o sastavu za dr.Hauschu su mi dovoljni da ne bih njihove kreme koristila za bebicu, no to je moje osobno viđenje.

    Citiraj seni prvotno napisa
    1. u onoj americkoj studiji nikako nisasm skuzila sta je to kod hauschke bilo "katastrofalno"? kuzis li ti?.
    - nabrojat ću samo dva koja su mi dovoljna da izbjegavam proizvod jer mi nema smisla prepisivati sve navedeno: fragrance -parfem (neurotoksin, izaziva alergije),limonene (imuno-toksičan)...

    Sastavi u kremama su nešto kao razno-razni e-brojevi u hrani. Za mnoge od njih se zna da su štetni, a dopušteni su u upotrebi. Ako netko pojede neku hranu s doista kancerogenim e-brojem, sigurno je da neće nakon pojedenog dobiti rak, ali isto tako moguće da će ga dobiti, ako dugotrajno konzumira namirnice zasićene lošim emulgatorima, naravno u kombinaciji sa xy drugih čimbenika.

    Nekako tako vidim i korištenje kozmetike i zbog toga sam posebno oprezna kad je riječ o bebici, tj. ne želim njen organizam u tako ranoj dobi zasićivati potencijalno prilično štetni tvarima.
    Unatoč sastojcima koji potencijalno stvaraju iritaciju, neurotoksični su ili loše djeluju na imunitet u cjelini, ne znači da će djetetu od mazanja biti vidljiva iritacija na koži, ali isto tako ne možemo znati hoće li i kako to djelovati na mladi organizam....a to je nešto što ne želim prepustiti slučaju, ako već mogu birati.

    Na ostala pitanja ti nažalost ne mogu dati odgovore jer se nisam toliko pomno upustila u proučavanje i doista tako detaljne odgovore ne znam.

  15. #165
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    indi, super da si ove tablice stavila na net.
    ja ponekad trazim takve testove, ponekad ne, jer naprosto ne mozes sve stici.
    i kuzim te potpuno. moja curka je vec velika (slucajno naletih na ovaj topik, nismo u skupini 0-1), za bebu je covjek jos trostruko oprezniji.

    poanta je u tome sto nisam sasvim skuzila to ocjhenjivanje.
    njemacki mi je ko hrvatski, pa sam u tom smislu proucila to napisano na njemackom, te nisam shvatila koji su to sastojci podvuceni crnim i tamno sivim, jer nisu izlistani.
    pa pitala, ima li tko, tko razumije.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    94

    Početno

    jesu li zatamnjena stakla dovoljna zastita protiv sunca u vrijeme voznje u autu?

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    UV zrake ne prolaze kroz staklo, pa po tom pitanju ne treba ništa raditi

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    njemacki mi je ko hrvatski, pa sam u tom smislu proucila to napisano na njemackom, te nisam shvatila koji su to sastojci podvuceni crnim i tamno sivim, jer nisu izlistani.
    pa pitala, ima li tko, tko razumije.
    Jedan sastojak su parfemi a drugi limoneni. Imas ispod tabele sa desne strane sve napisano. Za limonen ne pise nista ali posto je jedini preostao a za taj jedan koji nam jos "fali" pise da nije ni ocenjen(nicht bewertet), prilicno sam sigurna da je to u pitanju.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Da li je neko ove godine negde video Lavera sprej sa faktorom 30? Prosle godine smo ga imali i opet bih ga kupila, ali nigde nema faktora veceg od 20. Bojim se da su vise faktore izbacili . Visoki faktor uvek sobom nosi i vise hemije i koliko se secam od prosle godine(tada sam sve to podrobno izucavala, sada se samo prisecam)je faktor 30 bio najpreporucljiviji kada se izvaga dobit od zastite i steta od hemije. 20 mi deluje bas malo. Jedva sam se prosle godine naterala da kupim "samo" 30 kada svi oko mene mazu decu sa min. 50icom a sad ispada da cu morati jos manji.

  20. #170
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    seni, moguće je možda i izguglati sastojek i tako skužiti koji to nije ok. Napravila bih to i sama, ali doista ne stignem, tako da se jednostavno pouzdajem u napisano.
    Pokušaj možda samo taj sastojak ukucati u onaj link cosmeticdatabase.com, mislim da tamo imaš listu sastojaka...


    polfezna, na str. http://www.aromaterra.hr/shop/index....roup=18&cat=55 isto nema faktor veći od 20 i mislim da je to iz razloga koji si navela.
    Ako ideš na kupanje iza 5, onda nema brige.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Uh, znam, ali nema sanse da se kupamo bas striktno do 10 i od 5. Jel neko od vas zaista uspeva toga da se pridrzava? Ja se trudim da smo od 12 do 3 na zatvorenom a pre i posle toga u nekom dubokom hladu, stim sto je ne mogu spreciti da pomalo istrcava na sunce i u vodu.
    Nista, onda prvih par dana babylove 30 a posle lavera20. Kad pokupujem sve te skupocene kreme, nece mi ni ostati novaca za letovanje pa ce mi se problem resiti sam od sebe .

  22. #172
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mi se već godinama držimo toga jer je sunce doista prejako i ne želim riskirati.

    Doista mislim da je najgore biti na suncu od 10-5, a da idete do 10 i od 4ipo bar?

    Viši nije to ono sunce kad sma bila klinka i kad je već u 13,30 bilo ok otići na kupanje.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Znam, ja sam sva prepadnuta od stetnog delovanja sunca ali S. i mm su prosle godine na moru spavali do 9, tako da jedva pre 10 dodju na plazu pa smo ostajali do 11 pa pauza do 4. Na moru smo svega 15 dana svake godine i nemam duse po ceo da je drzati unutra iako znam da bi trebalo. Nadam se da ce ove godine uhvatiti neki drugaciji ritam spavanja, jer za ranoranioce(kao sto sam ja )je taj raspored kupanja do 10 sasvim ok.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Nisam našla u potpunosti ono što me interesira, pa pišem ovdje
    Naime, idemo na more 20.06. , a naše će imati 3 mj. Već sam čitala da se tako male bebe ne smiju direktno izlagati suncu. Na putu do plaže će ipak biti sunca , pa da li se tada tako mala beba treba zaštititi nekom kremom? Negde sam čitala da do 6.-og mj.- ništa :/ . Da ili ne, pitanje je sad? :?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam za ne! Kada je ne mozete skloniti sa sunca onda joj obucite duge rukave i nogavice kao i sesiric sa sirokim obodom.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj polfezna prvotno napisa
    Ja sam za ne! Kada je ne mozete skloniti sa sunca onda joj obucite duge rukave i nogavice kao i sesiric sa sirokim obodom.
    Hvala Polfezna, jedva čekam moreeeee :D

  27. #177
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ima ovdje za kupiti šešira sa uv zaštitom http://www.babybox.com.hr/index.php, ja sam narućila cvike za sunce le za starije kćer, nisam isprobala šešire ali mi izgledaju ok

    Bebe do 6mj se ne bi smjelo mazati sa kremama, a za kasnije su nama preporučili Ilirdo.

    Mi imamo na kolicima i ovaj "suncobran" http://soncek.si/si/sencnik-pepeny-uv-35-i8512.shtml , to je puno bolje rješenje od onih bezveznih kišobrancica...

  28. #178
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    indi znači ova Lavera sa zaštitnim faktorom 20 je ok.
    Ako ti tako kažeš ja je kupujem, tebi zaista vjerujem

  29. #179

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa
    Ima ovdje za kupiti šešira sa uv zaštitom http://www.babybox.com.hr/index.php, ja sam narućila cvike za sunce le za starije kćer, nisam isprobala šešire ali mi izgledaju ok

    Bebe do 6mj se ne bi smjelo mazati sa kremama, a za kasnije su nama preporučili Ilirdo.

    Mi imamo na kolicima i ovaj "suncobran" http://soncek.si/si/sencnik-pepeny-uv-35-i8512.shtml , to je puno bolje rješenje od onih bezveznih kišobrancica...
    Baš je super ovaj 'suncobran'. Ne mora se stalno okretati dok šetamo
    A cvike su baš fancy. Već zamišljam mog mišića 8)

  30. #180
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    kupila sam babylove kremu za sunčanje, i naručila naočale i kapicu kao i in love.

    sad čekam da mi stigne.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Daisy@ prvotno napisa
    kupila sam babylove kremu za sunčanje, i naručila naočale i kapicu kao i in love.

    sad čekam da mi stigne.
    Ajd' objavi kada dobiješ cvike i šeširić. Interesira me da li je ovaj obod šeširića mekan. Moj maleni ima 3 mj., pa kako uglavnom leži bilo bi mu nezgodno imati šeširić sa krutim obodom .

  32. #182
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    ok,javim

  33. #183
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mene i dalje muci Dr. Hauschka... Kupila je u najboljoj namjeri i bas me Indino otkrice rastuzilo... Pa sam malo proceprkala internetom. Naisla sam na dva teksta, jedan je doduse izgleda napisan od strane Dr. Hauschke osobno ,a drugi je razmisljane neke mame koja si je malo dala truda i raspitala se oko tih sastojaka. Donosim samo dijelove, stavit cu i linkove, ako treba prevodim:

    "I was so confused by my products' crappy rankings I had to get to the bottom of it. The first reason they scored poorly was their "low" SPF level. Dr. H comes in 15, 20, and 30 SPF. We use them all. We've used Lavera with 20 and 30 SPF in the past. Other blocks on EWG's top ten list have higher SPF. I think 15, 20, and 30 are adequate if you slather the way I do - whole hog. I'm fine with those numbers. And I have skin cancer in my family history.

    The second reason Dr. H, for one, scored poorly is fragrance. The EWG database rank products based on their ingredient list. A complication arises because they do not make a distinction between fragrance/perfume that is natural and/or organically certified and one that is synthetic. Synthetic fragrances often contain hormone disruptors, so the EWG ranks them all as hazardous. Not making this distinction, a crucial nuance, makes screwy rankings for a lot of “natural” brands that contain essential oils and the like. Dr. H's fragrance is certified natural, so absolutely safe. (...) "The skin protection score accounts for 2/3 of the overall score, with the health score accounting for 1/3 of the score. We prioritize skin protection due to the high incidence of skin cancer.

    Our executive summary links to the 28 products with green ratings for both skin protection AND ingredient hazards. But due to the complexity of our ranking system product containing certain parabens can score well if the other ingredients are pretty benign.

    The question about ingredients in Dr. Hauschka products strikes at the heart of a difficult issue. The product you mentioned includes "perfume" as well as 2 fragrance ingredients that have concentration restrictions in the EU and are known irritants. Oddly, the product may have scored better if all components were listed, or alternatively if everything was hidden in the catch-all "fragrance" term. But incomplete labeling leaves us in a tough spot when attempting to fairly score products. The company is welcome to join the Compact for Safe Cosmetics, and provide EWG more detailed information about their products. But in the interim, we will continue to score ingredients based on the information available to consumers."

    link: http://www.thedailygreen.com/living-...tions-44072108

    "Dr. Hauschka Sunscreens use titanium dioxide coated only with aluminum stearate and aluminum hydroxide because we believe it is the safest, most effective coating material available. The coating is such a small amount, less than 2%, that until recently, it was not necessary to list it as an ingredient. This minute amount of aluminum does not create an antiperspirant effect and should not be confused with aluminum chlorhydrates and other similar compounds found in antiperspirants. Research has shown that the aluminum compounds used as a coating material will not penetrate the skin. There is no danger of absorbing aluminum from using Dr. Hauschka Sunscreens."

    link: http://www.meadowsweet-herbs.com/art...sunscreens.htm

    na pola sam puta s istrazivanjem, ali kad jos nesto miskopam, podijelit cu s ostatkom zainteresiranih!

  34. #184
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Cure, nemam vremena čitati sad sve postove, ali ovako letimice što sam vidjela, vidim da se pisalo i o kremi Micro Sun i to da je dobra.
    E sad, ja sam uzela onu Micro Sun Baby SPF 30 i nakon nekoliko dana primjetila da između ostalog, u sastavu ima Methylparaben i Propylparaben
    za koje sam čula da su štetni (parabeni općenito pa pretpostavljam da je to to :/).
    Je li netko zna možda nešto više o tome i da li bi bilo dobro da kupim neku drugu kremu za malenog koji će kad dođemo na more imati 6 i pol mjeseci?
    Za starijeg sam uzela Babylove, možda da i mlađeg mažem s tim?

  35. #185
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Mali ispravak, ta krema se sad zove Daylong Baby (od Spiriga).

  36. #186
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    Citiraj mummy_stranger prvotno napisa
    Citiraj Daisy@ prvotno napisa
    kupila sam babylove kremu za sunčanje, i naručila naočale i kapicu kao i in love.

    sad čekam da mi stigne.
    Ajd' objavi kada dobiješ cvike i šeširić. Interesira me da li je ovaj obod šeširića mekan. Moj maleni ima 3 mj., pa kako uglavnom leži bilo bi mu nezgodno imati šeširić sa krutim obodom .
    evo me,obećala sam javiti i stiglo mi je!
    Šeširić ima mekani obod,nije onako mekan kao MVG,nego malo postavljen. Kao 2 sloja tkanine,uglavnom-mekano
    Moja ima godinu dana a uzela sam veći od 2-5g,i već joj je i sad dobar kad ga stisnem,ali nam ne treba za ovu godinu,imamo MVG.
    A naočale su preslatke . Vrpca je jako mekana super se prilagodi,i čak ih i nosi a inače ima običaj sve skidati s glave.

    Toliko od nas!

  37. #187
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Cure, nemam vremena čitati sad sve postove, ali ovako letimice što sam vidjela, vidim da se pisalo i o kremi Micro Sun i to da je dobra.
    E sad, ja sam uzela onu Micro Sun Baby SPF 30 i nakon nekoliko dana primjetila da između ostalog, u sastavu ima Methylparaben i Propylparaben
    za koje sam čula da su štetni (parabeni općenito pa pretpostavljam da je to to :/).
    Je li netko zna možda nešto više o tome i da li bi bilo dobro da kupim neku drugu kremu za malenog koji će kad dođemo na more imati 6 i pol mjeseci?
    Za starijeg sam uzela Babylove, možda da i mlađeg mažem s tim?
    O parabenima na internetu ima, naravno, oprecnih misljenja. Ovi koji ih koriste tvrde da nisu stetni, da su glasine o njihovoj stetnosti prosirile proizvodjaci prirodne kozmetike, a da pravih dokaza o stetnosti nema... Bez obzira na to, cini se da tu kremu proizvodjaci ne preporucuju djeci mladjoj od godinu dana (http://www.pharmacydirect.co.nz/dayl...een-100ml.html).
    Tako da, mozda bolje neku drugu kremicu za bebaca, neku s mineralnom zastitom!

  38. #188
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    I meni je žao mazati ih s bilo čim.
    ALI, moje se dijete prvih 12 mjeseci nije htjelo voziti u kolicima. Nosila sam ga u marami, spustila bih ga u kolica tek kad bi zaspao u marami (do tad bi ga nosila i gurala prazna kolica). U tom slučaju nije uvijek lako izvesti da ne prođe malo sunca po licu unatoč kapi s širokim obodom.
    kod nas je identična situacija, da ne kažem problem!
    pored toga mališa se pretjerano znoji (na mm-a), pa se doslovce kuhamo tako stisnuti (mali isparava), pa još ako smo vani između 10 i 17, a ima i takvih dana kad nešto baš moramo obaviti u gradu, onda ajme!! dakle ne mogu mu obući dugi rukav i nogavice.
    nabavila sam nam i mei tai, on nas ipak manje grije nego marama, ali su jako izložene nogice i rukice.
    nego, netko je na forumu konstatirao da nije dobro bebe nositi u marami i sl. nosiljkama po vrućini jer im je otežana cirkulacija!!
    kako da ih onda šećemo ljeti??
    zanima me još jedna stvar što se tiče spomenutih legionarki sa spf 50. u kom smislu dotično pokrivalo za glavu bolje štiti nego neki obični šeširić?
    koliko oupće odjeća smanjuje prodor uv zraka?
    tkđ, je netko spomenuo da je temperatura ispod dotične legionarke 8 stupnjeva niža nego vani???
    gdje se može naći više informacija o tome?
    gledala na mvg stranici ali ne piše ovo što mene zanima.

  39. #189
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    ALI, moje se dijete prvih 12 mjeseci nije htjelo voziti u kolicima. Nosila sam ga u marami, spustila bih ga u kolica tek kad bi zaspao u marami (do tad bi ga nosila i gurala prazna kolica). U tom slučaju nije uvijek lako izvesti da ne prođe malo sunca po licu unatoč kapi s širokim obodom.
    pardon, moj nikad ne zaspi noseći se, previše mu je zanimljivo da spava vani, pa ga ni ne spuštam, ali zato vozim prazna kolica, to da! prvih 15 min do max pola sat je u kolicima, a zatim to dosadi i hop u ruke, bez obzira na vrućinu. uopće ne kuži kak mu je zapravo superugodno u kolicima!
    i još sam kao u potrazi za suncobranom za kolica, a zapravo stvarno ne znam šta će mi.

  40. #190
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    indi znači ova Lavera sa zaštitnim faktorom 20 je ok.
    Ako ti tako kažeš ja je kupujem, tebi zaista vjerujem
    indi kupila sam Laveru :D

  41. #191

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj sade_74 prvotno napisa
    Citiraj kajsa prvotno napisa
    I meni je žao mazati ih s bilo čim.
    ALI, moje se dijete prvih 12 mjeseci nije htjelo voziti u kolicima. Nosila sam ga u marami, spustila bih ga u kolica tek kad bi zaspao u marami (do tad bi ga nosila i gurala prazna kolica). U tom slučaju nije uvijek lako izvesti da ne prođe malo sunca po licu unatoč kapi s širokim obodom.
    kod nas je identična situacija, da ne kažem problem!
    pored toga mališa se pretjerano znoji (na mm-a), pa se doslovce kuhamo tako stisnuti (mali isparava), pa još ako smo vani između 10 i 17, a ima i takvih dana kad nešto baš moramo obaviti u gradu, onda ajme!! dakle ne mogu mu obući dugi rukav i nogavice.
    nabavila sam nam i mei tai, on nas ipak manje grije nego marama, ali su jako izložene nogice i rukice.
    nego, netko je na forumu konstatirao da nije dobro bebe nositi u marami i sl. nosiljkama po vrućini jer im je otežana cirkulacija!!
    kako da ih onda šećemo ljeti??
    zanima me još jedna stvar što se tiče spomenutih legionarki sa spf 50. u kom smislu dotično pokrivalo za glavu bolje štiti nego neki obični šeširić?
    koliko oupće odjeća smanjuje prodor uv zraka?
    tkđ, je netko spomenuo da je temperatura ispod dotične legionarke 8 stupnjeva niža nego vani???
    gdje se može naći više informacija o tome?
    gledala na mvg stranici ali ne piše ovo što mene zanima.
    ja sam nadobudno, nakon sto sam procitala iste stvari, maloj i sebi kupila kapu sa uv zastitom mvg. i tako se ja ponosno hvalim kumu tim divnim izumom, a on me lupi po čelu i veli da sam naivna kokoš. on je dipl. inž. fizike, smjer meteorologija, pa sam mu sklona vjerovat kad mi kaže da te kape štite isto kao i bilo koja druga tkanina. kroz njih uv zrake prolaze teže i to je to. ispod obične majice ne pocrveniš, dakle ima uv zaštitno djelovanje. a za tih 8 stupnjeva kaže da temperatura ovisi o temperaturi zraka, kojeg ima i ispod kape, i tijela i da to isto ne stoji. eto, što sam čula prenosim

  42. #192
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    morula, to je istina.
    zato ja vise ne trosim pare na te uv zastita kape

  43. #193
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa
    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Cure, nemam vremena čitati sad sve postove, ali ovako letimice što sam vidjela, vidim da se pisalo i o kremi Micro Sun i to da je dobra.
    E sad, ja sam uzela onu Micro Sun Baby SPF 30 i nakon nekoliko dana primjetila da između ostalog, u sastavu ima Methylparaben i Propylparaben
    za koje sam čula da su štetni (parabeni općenito pa pretpostavljam da je to to :/).
    Je li netko zna možda nešto više o tome i da li bi bilo dobro da kupim neku drugu kremu za malenog koji će kad dođemo na more imati 6 i pol mjeseci?
    Za starijeg sam uzela Babylove, možda da i mlađeg mažem s tim?
    O parabenima na internetu ima, naravno, oprecnih misljenja. Ovi koji ih koriste tvrde da nisu stetni, da su glasine o njihovoj stetnosti prosirile proizvodjaci prirodne kozmetike, a da pravih dokaza o stetnosti nema... Bez obzira na to, cini se da tu kremu proizvodjaci ne preporucuju djeci mladjoj od godinu dana (http://www.pharmacydirect.co.nz/dayl...een-100ml.html).
    Tako da, mozda bolje neku drugu kremicu za bebaca, neku s mineralnom zastitom!
    Mimah, to je ova, baš za bebe, jedino što se sad zove Daylong Baby
    http://www.zastitaodsunca.com/index....bpage=microsun

  44. #194
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Iva, valjda je ta ok, ja sam bila neku drugu gledala . Sorry. Pogledaj da ti u sastojcima ima Titanium Dioxide ili Zinc Dioxide, oni valjda stite od UVA i UVB zraka. A parabeni... Nemam pojma, proizvodjaci koji ih koriste tvrde da su bezopasni...

  45. #195
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Evo samo da dovrsim svoj monolog o Dr. Hauschkinoj kremu za sunce. Pitala sam covjeka koji se razumje u sastojke (na jednom je forumu jedno vrijeme komentirao sastojke kozmetickih proizvoda) i kaze da nema nista posebno problematicno u kremi. Parfemi, prirodnog ili sintetskog porijekla, mogu izazvati alergijske reakcije pa nisu pozeljni u kremama za suncanje, ali takve kreme su rijetke (Lavera neutral s mineralnim zaštitnim faktorima, neki Avene proizvodi, neki Sundance...)


    Toliko. Sad odoh na kupanje s djetetom!
    8)

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Mali ispravak, ta krema se sad zove Daylong Baby (od Spiriga).
    Jel? Znaju li to u ljekarnama? Ja sam poslala mamu na pohod za Microsun Baby ali ili nisu čuli ili kažu da je to od prošle godine pa ako je nekome ostalo....
    I šta sad, jel ta valja ili ne? :/ Da i dalje tražim ili je bolji Babylove? (pardonček ako vas tjeram da se ponavljate ali nisam doma a internet mi je ovdje toliko spor da je to za poludit, prolazi mi život dok se učita stranica)

  47. #197
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mislim da je bolji Babylove, ako ga možeš pronaći jer mi ga ni u jednom DM-u nismo našli, tj. jesmo ali s faktorom 50, ispod ništa.



    Inače, mi smo uzeli smo od Laverne 200ml dođe 180kn i to mi se čini najisplativijim jer recimo ta Daylong koju smo bili uzeli za prvu ruku od 30ml je oko 90 i nešto kn, što i nije mala cjenovna razlika.

  48. #198
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Inače, mi smo uzeli smo od Laverne 200ml dođe 180kn i to mi se čini najisplativijim jer recimo ta Daylong koju smo bili uzeli za prvu ruku od 30ml je oko 90 i nešto kn, što i nije mala cjenovna razlika.[/quote]

    hm, dobro si prošla. ja sam daylong kupila po 130kn u osijeku (i skoro sve potrošila u 10 dana) . budući da idemo još jednom ove godine na more kupila sam babylove faktor zaštite tkđ. 50 (ni nema drugog za kupiti za bebe) za smiješnu cijenu, nadam se će bebačeva AD koža to pretrpit (napunit će 10 mjeseci na moru)

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •