Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: sedmaš sa ljubavnim ugrizom

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno sedmaš sa ljubavnim ugrizom

    Prijateljicin sin, nepunih 14... pojavio se doma sa "ugrizom" na vratu.
    Kako je mama samohrana i ne može računati na oca, treba pomoć i savjete kako razgovarati sa sinom.

    I o čemu uopće razgovarati?
    :/

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    o zaštiti?

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    mozda su se djeca samo ljubila :?

    istina - ja sam u tim godinama igrala gume

  4. #4
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    istina - ja sam u tim godinama igrala gume
    Danas su te gume na drugim mjestima.

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam nosila marame

  6. #6
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    pa i u moje vrijeme je bilo naprednih (iako ja nisam bila).
    Nek porazgovara s njim, nek lijepo otvoreno kaze sto je uocila, pita jel ima curu, jel zaljubljen, kakva je cura... i mic po mic, nek dodje do kontracepcije, ako o tome vec nisu pricali. Nek mu lijepo kaze da je on vec ocito dosta zreo, i da postuje njegovu zrelost, i da ce mu reci ono sto misli da je dobro znati, a da nek on dalje odlucuje i razmisli i upotrijebi te informacije na nacin na koji on odluci, u trenutku kad bude spreman... I nek mu naglasi da je uvijek tu, ako se zeli s njom jos posavjetovati ili pitati ili sto vec. A ako mu je neugodno s mamom, nek ga uputi na neki drugi izvor savjeta i informacija.
    Nema smisla da ga uvjerava da je jos premlad ili tako nesto, kad je ocito da se on vise ne osjeca tako nezrelim.

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Otac (kad bi bio na raspolaganju) bi mu rekao "bravo majstore", dao bi mu šaku prezervativa čime bi malac ostao potpuno zbunjen. Nakon takvog tretmana bi pala priča o cvjetićima, pčelicama i zečićima, što jednako ne bi napravilo nikakvu korisnu razliku.

    Jedino što stvarno šljaka je objasniti da su roditelji i dalje tu i služe kao podrška kad nešto zapne. Klinci znaju gdje su granice i ne treba ih stalno podsjećati.

    Ozbiljna preporuka je pročitati "Odrastanje Kaina", gdje se sve ovo može vidjeti iz emotivne perspektive muške klinčadije.

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Prijateljicin sin, nepunih 14... pojavio se doma sa "ugrizom" na vratu.
    Kako je mama samohrana i ne može računati na oca, treba pomoć i savjete kako razgovarati sa sinom.

    I o čemu uopće razgovarati?
    :/

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Da ne bi bilo zabune, to je jedno predivno odgojeno i pametno dijete i jedna... fenomenalna majka.
    Oni su prije o tome razgovarali, ali sasvim je drugačije kada se razgovara hipotetički, a drugačije kada ti se "nacrta" pred nosom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mislim da taj mali već zna puno više nego kaj si mama misli...
    nek proba kroz šalu ak joj je bed...

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ljudi moji, meni je šestogodišnji sin došao prije par mjeseci s tim doma - dohvatila ga je jedna "napredna" curica koja i inače napada dječake. Malo što se nisam složila na pod kad je potvrdio moje crne slutnje.

    A ovaj dečko.. pa, razumijem njegovu mamu, ali meni nekako nije prestrašno da se 14-godišnji dečko ljubi (ako se samo ljubi :/ )

  12. #12
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    pa kaj se vi s 14 niste već ljubile filmski ?

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok, i što si nakon toga razgovarala s mamom?

  14. #14
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ništ :/
    ja nekako mislim da nije to baš neki problem, da je normalno u toj dobi. Mislim da je najbolje kroz neku ležernu priču/šalu reći ono što nam je bitno da dijete zna. I vidjeti na taj način kak diše

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Otac (kad bi bio na raspolaganju) bi mu rekao "bravo majstore", dao bi mu šaku prezervativa čime bi malac ostao potpuno zbunjen. Nakon takvog tretmana bi pala priča o cvjetićima, pčelicama i zečićima, što jednako ne bi napravilo nikakvu korisnu razliku.
    Prilicno sam sigurna da ne bi svaki otac tako reagirao

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Sun napisa
    pa kaj se vi s 14 niste vec ljubile filmski ?
    Ja jesam!!! :D Ne znam jel iko bio sretniji od mene.Imala sam tacno 14 godina,desilo se na moru,ah... moracu otvoriti novi topic pod nazivom :Moj prvi poljubac!
    Poljubac poseban jer je prvi ,ali zamislite,mi se nikada vise nismo ni vidjeli,ni culi,on je zivio u jednoj,a ja u drugoj republici tadasnje Jugoslavije.
    10 god kasnije kod nas rat bjesni,on okrece moj broj da pita za mene....
    Al ja nisam vise bila tu...
    Eto kakva je moc prvog poljupca!

    Pustite momka nek se ljubi,bas mu zavidim samo nek mama sazna s kim se ljubi.

  17. #17
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    koje začatavanje, a ja sam bila pokretač

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a ja nisam moderator

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    a,ja se ispricavam...

    Na kojem podforumu bismo mogli pisati o nasem prvom poljupcu?
    a)da se predstavimo
    b)a sto kaze priroda
    c)dobne skupine(30-40)

  20. #20
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ja mu ne bih apsolutno ništa rekla. Ako je mali već takav kakav kažeš, apri, ne vidim potrebu za analiziranjem običnog "ljubavnog ugriza"...

    ...samo bi moglo biti neugodno i mami i njemu...a on se sigurno ne bi otvorio.

    Ovo govorim iz iskustva jer imam brata od 16 godina koji je otprilike u isto doba počeo dolaziti doma sa takvim ugrizima. Mama je šutjela, ja sam ga zezala, a on se crvenio

    Uglavnom, meni se redovito povjerava, mami naravno, ne, a bez obzira na sve "ljubavne" događaje, još uvijek je nevin, a znam da nijedan drugi njegov prijatelj nije. Naša mama je također samohrana.

  21. #21
    mali_cvijet

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Ljudi moji, meni je šestogodišnji sin došao prije par mjeseci s tim doma - dohvatila ga je jedna "napredna" curica koja i inače napada dječake. Malo što se nisam složila na pod kad je potvrdio moje crne slutnje.
    :? a di ga je to dohvatila.........koja je bila tvoja reakcija???

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj mali_cvijet prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Ljudi moji, meni je šestogodišnji sin došao prije par mjeseci s tim doma - dohvatila ga je jedna "napredna" curica koja i inače napada dječake. Malo što se nisam složila na pod kad je potvrdio moje crne slutnje.
    :? a di ga je to dohvatila.........koja je bila tvoja reakcija???

    To je bilo u vrtiću, a "ljubavni" ugriz je bio na vratu. Pa, šokirala sam se kad sam to vidjela, a onda sam mu objasnila da to ne smije dozvoliti. Ta curica je inače imala i druge ekscese (štipala je dječake na nezgodnom mjestu). Uopće ne kužim u čemu je problem, jer ona ima normalne roditelje i inače je pametna i druželjubiva curica. Razgovarala sam s M. i uputila ga da mi sve takvo prijavi, a u vrtiću sam upozorila tetu, ne dižući preveliku buru. Mislim da je to nešto s čime se moraju baviti njezini roditelji.

  23. #23
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Kada sam ja imala 14 godina takvo ponasanje je bilo po normalno.Deckima su divljali hormoni,a i curama samo malo smirenije i svaka je vec na veliko imala simpatije,decke,ljubavne ugrize...
    A djeca sad ulaze sa 9 u puberte,spolni odnos sa 15...sve je nekako ubrzano.
    Hm stvarno je tesko "toj" mami...moja nije pricala sa mnom o tim temam ...ali ja zelim znati razgovarati s N. o tome kada dode vrijeme.
    Mislim da je osnovno u toj dobi ukazati na veliku vaznost zastite...samo treba naci nacin da se to shvati,ali bas shvati jer vecina "shvati" vaznost zastite ,ali ne koristi.
    A otvoriti tu temu bi bilo na nacin da mama pocme s jednostavnim pitanjem odakle mu ljubavni ugriz,koliko je ta cura ustvari prisutna u njegovom zivotu,koliko i kakve interes ima prema joj...i kroz takav prijateljski razgovor probati dati savjet.
    Ma bas sam se raspisala...kao filozofiram nesto, a sa 14 nisam htjela poljubiti mamu na ulici

  24. #24
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mislim da danas nije nista drugacije nego ranije...
    neki ljudi ranije a neki kasnije stupe u ovakve ili onakve sexulane odnose, i mislim da nije nikakav problem ako je dete svesno svega, i ako se ne oseca ugrozeno na bilo koji nacin.
    ja bih pricala uopsteno sa decakom, i kad bih videla "u kom je fazonu", odlucila bih za dalje.
    nije neki savet, ali apri, i sama si vec rekla da nema neke posebne formule.

    prica o kontracepciji je posebna tema, mislim da ako nema potrebe, ne treba SAD insistirati na tome, jer mozda je decak zaljubljen, u nekom posebnom raspolozenju, pa mozda sve shvati malo drugacije nego sto bi bilo ko od nas mogao da zamisli (npr. kao odobravanje da je doslo vreme za sexualni cin i da posle "filmskih poljubaca" to neposredno sledi).
    (primer koji je naveo Davor je isto cin odobravanja bez uvida u situaciju).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •