Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: jeste li jednako osjećali pokrete obiju beba u trbuhu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno jeste li jednako osjećali pokrete obiju beba u trbuhu?

    ja sam u 31-om tjednu i pošto mi je doktor rekao da pratim pokrete beba,primjetila sam u zadnje vrijeme da se jedna beba jače miče i rita nego druga,barem ja to tako osjećam,u srijedu sam doktoru to rekla a on kaže da su najvjerojatnije promjenile položaje.Inače na zadnjem ultrazvuku sam bila prije tri tjedna i tad su obje bile glavicama prema dolje.Jel to normalno da je jedna beba aktivnija ili bi trebala za svaki slučaj na ultrazvuk,(nadam se da ću idući tjedan ići na rednoj kontroli na ultrazvuk)?

  2. #2
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    ne brini se!!!
    Ja sam dečka osjećala jaaako, a curu, koja je bila prva dolje, slabije. Dečko se stalno okretao i pri svakom pregledu je bio u drugom položaju, a cura stalno isto. Prije poroda su bile obje glavice dolje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    hvala na utješnom odgovoru,nadam se da je i kod mene jedna cura življa od druge,a vidjet ću i da li ću uskoro na ultrazvuk da budem sigurna.puse od nas tri.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Duška, i kod mene je slična situacija odpočetka. Jedna bebica se puno jače rita a drugu rijetko kad osjetim. Jedna je okrenuta s glavicom prema dole i nju rjeđe osjećam, najčešće kad štuca. Ova druga kao da ju je preklopila i stalno mjenja položaj i bliže je površini trbuha, ona me pak stalno rita. Ja mislim da je to sve normalno.

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Kod mene je Sven bio prvi na izlazu, okrenut glavicom prema dolje i potpuno ispružen uzduž mog tijela. Mrdao se non-stop.
    Stela je bila položena poprečno, iznad Svena, glavica ispod moje desne cice, skvrčena. Mrdala se non-stop.
    Ukratko, kod nas je bio tulum non-stop. :shock: :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    E sad kad pomislim ko je gde bio... kakva sam ubedjenja imala da je devojcica gore bila veoma aktivna i puno stucala, a donja veoma retko, sve mi se vise cini da je to gore bio deckic. Uglavnom, jedna se vise mrdala, a druga je bila mirnija. Ili, jednostavno ona koja je bliza kozi "prezentuje" guzvu u stomaku. MM se cesto brinuo zbog te donje tihe, kao, ova gornja em sedi na donjoj, em se mnogo mrda, ali nisam brinula, sve je to lepo prirodom uredjeno da sve bude dobro.


  7. #7
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Moji su ležali jedan preko drugog i Boris koji je bio donja beba se praktično nije pomerao (sem ručica i nođica ponekad). Ali zato mi je njegov brat dušu uzimao. Bio je toliko "mirna beba" da je u 34. sedmici uspeo da se 2 puta okrene za 180 stepeni

    Danas je Boris jedan miran dečak koji bi satima slakao gocke i puzzle dok je Matija dete koje bi stalno trčalo i skakalo. Mislim da dovoljno govori činjenica da Matija jede 3 puta više od brata a ovaj mu uvek beži za kilogram. Ne troši se čovek pa mora na dijetu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    lijepo je čuti da je to sve ok jer sam ja već pomalo zabrinuta,ali pošto vidim da nisam jedina puno mi je lakše kad znam da je to sve normalno.Hvala puno cure.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Moj je Borna i u trbuhu bio "glasniji". Ritao se stalno. Često sam bila zabrinuta što je s Markom jer ga nisam osjećala.

  10. #10
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Uvijek je jedna beba aktivnija, ili ju tako osjećaš jer zbog položaja ima više mjesta za pokretanje. I temperament je različit. Ne brini ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •