Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Hematolog-gdje?

  1. #1
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno Hematolog-gdje?

    Cure, lijepo molim pomoć.
    Trenutno sam u 16. tjednu i kada sam vadila krv željezo mi je bilo ok ali mi je hemoglobin i hematokit ispod referentnih vrtijednosti. Gin mi je dala uputnicu za hematologiju i pijem Ferrum lek. Inače sam cijeli život anemična ali mi to ne predstavlja neki problem.
    Ima li koja cura sličnih iskustava i gdje ste u Zagrebu išli kod hematologa?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja nisam išla hematologu, ali imam slično iskustvo. Željezo mi je uvijek u granicama normale, a hemoglobin, hematokrit i feritin niski (ne uvijek, povremeno). Zato mi više ni ne određuju željezo u krvi.

    Kod mene nije to neka ozbiljna anemija, i nisam to doživljavala kao nešto zbog čega bih išla hematologu. U trudnoći sam cijelo vrijeme pila Heferol, a sad mi je hemoglobin u redu (valjda zato što nemam menstruaciju, prije su mi M bile uvijek obilne pa vjerojatno odatle i anemija).

  3. #3
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ibili, dok sam ležala na Merkuru imala sa cimericu koja je bila trudna i imala hematoloških problema.
    Njen porod su planirali zajedno ginekolog i hematolog.
    To mi se čini kao dobro rješenje pa preporučujem Merkur.

  4. #4
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ja preporučujem od srca doc. Mrsića na Rebru. Prije svega veliki čovjek, a zatim i vrhunski stručnjak u svom poslu. Kod njega sam već 8 godina i stvarno mogu reći samo sve najbolje. Ono što bi mogao biti problem je da ne znam da li uopće prima nove pacijente. Ali mislim da kod ni jednog hematologa tamo nećeš pogriješiti.
    Prije njega neke 3-4 godine sam se "liječila" u Merkuru i odlučna sam u tome da tamo ponovo idem samo sa nogama prema naprijed. Evo, samo jedna crtica - svo to vrijeme provedeno u Merkuru, uključujući dvije hospitalizacije, mi uopće nije postavljena točna dijagnoza, ali su se bez imalo savjesti razbacivali vrlo ružnim pretpostavkama. To je moje iskustvo.

  5. #5
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    A što se tiče suradnje ginekologa i hematologa to se uvijek izorganizira.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    I kod mene je ista situacija, no doktor mi je dao da pijem željezo i nije me poslao na daljnje pretrage. Inače ima divna doktorica u Merkuru kod koje sam bila prije par godina, mislim da se preziva Peraica

  7. #7
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Moji nalazi su isti tvojima, dr. nije rekao da je to zabrinjavajuće. Pijem heferol. A dobar hematolog ti je i dr. Aurer na Rebru, pa ti vidi kod koga je najzgodnije otići. Ovi na rebru su super ljubazni, to mogu potvrditi iz iskustva.

  8. #8
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Curke, puno Vam hvala na informacijama.
    Meni je moj privatni gin rekao da dođem slijedeći put sa nalazima od hematologa ali ja mislim da mi trenutno ne mogu ionako nikako pomoći, osim kaj pijem taj Ferrum lek i isto si mislim da to nije ništa tak straštno...a opet, nisam ja doktor. :/

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja se priključujem glasovima za Merkur. Najbolji su u svom poslu: Peraica, Ostojić, Vrhovac... Ne možeš fulati.

  10. #10
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ja se priključujem glasovima za Merkur. Najbolji su u svom poslu: Peraica, Ostojić, Vrhovac... Ne možeš fulati.
    Eto vidiš kako se iskustva razlikuju..ja se na sam spomen imena počnem trest i sva se naježim.

  11. #11
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    osim kaj pijem taj Ferrum lek i isto si mislim da to nije ništa tak straštno
    Uz Ferrum tablete ili sirup obavezno pij vitamin C ili jedi agrume kojis u bogati s njime (narandze) ...inace tablete zeljeza nece imati pravi efekat.

    Moje zeljezo je isto komaticno :/ ...ali sam osim zeljeza pocela uzimati Probiotice da bi crijeva mogla zadzavati vrijednije stvari u tijelu. Osim toga, puno lakse podnosim "teskocu" tableta.

  12. #12
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Evo da ofriškam temu; otišla sam na Rebro kod simpatične doktorice Kinda-Bašić, ispregledala me i napravila sam novu krvnu sliku. Željezo mi je i dalje ok, čak je i mrvicu naraslo a hemoglobin i hematokrit i ostale one stavke su mi još više pale. :/
    Sad sam dobila Heferol 2x1 da pijem.
    Cure, koje ste pile Heferol, jeste pile 2 ili 1 kapsulu dnevno?

  13. #13
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Evo i ja sam 24.05. naručena kod dr Kinda-Bašić. Kakva je ona? Nema teorije da se dođe do Aurera ili Mrsića - treblo bi ih osobno kontaktirati, a ja takve veze nemam.
    Meni je željezo 4, a ostale vrijednosti šarolike - nešto H nešto L. Uvijek sam imala problema sa anemijom i isprobavala razne tablete i sirupe ali ništa nisam podnosila jer imam gastritis pa me željezo ubija, nisam čak podnosila ni prenatal jer u njemu ima željeza. Ako ovdje ima netko tko zna protumačiti krvnu sliku pošaljem na pp detalje...

  14. #14
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Ivano2, imaš pp

  15. #15
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    Cure, koje ste pile Heferol, jeste pile 2 ili 1 kapsulu dnevno?
    1 x dnevno

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    Evo da ofriškam temu; otišla sam na Rebro kod simpatične doktorice Kinda-Bašić, ispregledala me i napravila sam novu krvnu sliku. Željezo mi je i dalje ok, čak je i mrvicu naraslo a hemoglobin i hematokrit i ostale one stavke su mi još više pale. :/
    Sad sam dobila Heferol 2x1 da pijem.
    Cure, koje ste pile Heferol, jeste pile 2 ili 1 kapsulu dnevno?
    Ja sam pila 1x dnevno u trudnoći, jer mi je hemoglobin bio malo nizak, ne prestrašno. U nekoliko navrata sam pila Heferol 2x dnevno (prije trudnoće, iza mene su godine anemije povezane vjerojatno s obilnim i dugim menstruacijama), ali tad mi je hemoglobin bio jako nisko (a pogotovo feritin) - cijelo to vrijeme željezo mi je u granicama normale.

    Probala sam piti i Ferrum Lek tablete, ali sam ih užasno podnosila (svakodnevne mučnine, i povremeno povraćanje). S Heferolom nemam nekih posebnih tegoba (osim onih koje su uobičajene - crne stolice, zatvor).

    Ibili, što ti je dr rekla u vezi nalaza? Mislim na uredno željezo a niski hemoglobin, je li to nešto za zabrinuti se?

  17. #17
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Evo ovak, meni je hemoglobin 86 (119-157), hematokrit 0,279 (0,356-0,470) i MCV,MCH, MCHC su mi bar 20% niže od referentnih vrijednosti.
    Prije par godina napisali su mi dijagnozu mikrocitna anemija i kad sam čačkala po netu našla sam da to može biti genetski i došla sam do talasemije. Kao, imam dovoljno željeza ali se nedovoljno apsorbira. Moram pitati dr slijedeći put na kontroli. :?
    Inače, ja nemam nikakvih problema zbog slabokrvnosti, već sam sad morala vaditi krv zbog T i gin je ipak poslao kod hematologa. Vidim kod nekih cura gin nisu radili veliku paniku.
    Ja nisam imala nikakve nus pojave zbog Ferruma.

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Molim preporuke za hematologa, moze preko uputnice...koliko se uopce ceka 1.pregled cca?

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •