Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: sto radite u cilju ocuvanja zivaca?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno sto radite u cilju ocuvanja zivaca?

    moram vas ovo pitati...

    kako se nosite s njihovom neposlusnoscu???? kako se smirujete? planete li ikada? vicete li, skrgucete zubima, lupate (svojom) glavom u zid, vristite li na balkonu, izlazite bez njih...?

    naime, mi smo trenutno u NECU fazi. strasna je, da znate. sto god da zamolimo - nece. sto god mu naredimo - nece. sto god mu predlozimo - nece. ako nije po njegovom - njurga.

    iza mene je dugi vikend koji je stvaaaarno bio dugi! nemam nikakvih posebnih problema u zivotu, nisam nervozna, nisam ljuta, nista me ne muci, ali LUDA sam od njegovog trenutnog ponasanja. kad je u subotu mm stigao doma, zamolila sam za malo mira i tisine, zatvorila se u sobu i stavila stolicu na vrata, samo da dodjem malo k sebi i odahnem.

    onda sam se iscoolirala i bila k'o nova, naravno, samo sto ima jedan problem. NECU faza traje i dalje. jutros sam u vidljivom olaksanju otisla na posao. sad ovdje meditiram i odmaram.

    nemojte sad, molim vas, krenuti s paljbom i insinuacijama kako nisam dobra mama. nitko na njega nije vikao, nitko ga NIKAD nije udario, opcenito sam vrlo smirena, kad sam doma sam samo i iskljucivo njegova mama (jer on ne dozvoljava drukcije, ali s tim nemam problema), ali ovaj sam se vikend stvarno upitala nismo li previse popustljivi i nije li taj sistem odgoja (ne vikati, ne udarati, sve srediti pricom...) stvorio malog monstruma?

    ili je mozda (daj boze!) samo faza?

    dakle, voljela bih cuti kako reagirate kad su neposlusni, nemoguci, zlocesti...? sto radite da se smirite?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ja se istresem na MM!
    Tužno!
    Istinito!

  3. #3
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ludim i nadam se da ce brzo proci i njih i mene
    pokusavam pricom, a ako ne ide onda pokusavam svim ostalim poznatim tehnikama...toma najbolje reagira na odlazak u sobu dok ne razmisli...dvi minute, pa je ka novi posli....ela ne reagira na nista, njoj na zalost stalno popustam, ide vani u ljetnim cipelicama i kombinacijama robe koja je samo njoj draga, nosi cijeli vagon igracaka u vrtic, pije samo ono sta sama zeli i tako dalje :/
    nije problem kad sam ja dobro raspolozena, izludi me kad sam i onako neka bezvezna

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Vidim ti po tickeru da imamo gospodina i gospodjicu "necu" skoro iste dobi

    Meni npr. nije jasno kaj je njoj jer mi Oskar nikad nije govorio necu i nije se tako ponasao.
    Ja nis ne radim. Samo se zivciram.
    A njoj sve isto.
    Skine cipele i samo ih baci sa strane. Ja joj velim: "Kokica, molimte slozi cipele kako treba."
    Ona meni ko iy topa NECU i jos ih mazne uz put nogom...

    Velim joj: "ajde odi ya stol idemo jesti.."
    ona meni: "sad cu ti ovo jadit" i pocne mi skidat i bacat okolo sav ves sa stendera

    ja ju ovak pogledam i velim "Toje jakooooooooo ruzno stio radis i sd cu se rasplakat..."

    nemoj mama plakat
    mamicaaaaaaa
    mamaaaaaaaaa

    ja velim necu plakat ako poberes tsvari

    a ona meni: N E C U pobjat,okrene se i ode

    onda ja poberem
    ili ak je to bilo vec 6 put taj dan poslajem ju u kut

    mi svi sjednemo za stol
    jedemo
    i kad ja vec trpam sudje u masinu ona dodje i veli
    DAJ MI PAPATI... ocu ja neto JESTI

    i jos doda, obracajuci se ne znam kome: "nas...ja ti jako vojim soju mamu..."

    najradije joj ne bi dala nis za jest
    al stvarno
    al nahranim ju jer znam da je duplo gora kad je gladna, a tolko nervoze nemrem podnjet da sam jos ovolika

    i za kraj
    kaj delam???


    nis
    cekam da ju prodje 8)

  5. #5
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    da to nema veze s horoskopskim znakom? 8) 8) 8)

    moja je bik/skorpija

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moj stariji je bik a vjerojatno podznak škorpija... s 5.5 godina još uvijek u NEĆU fazi.
    Mali je 2.5 i naravno da je u neću fazi ali puno umjerenijoj (riba/vaga).
    Ja to rješavam čokoladom - imam time-out u špajzi. JA, ne djeca. Što je prouzročilo 20tak kila viška.
    Ne preporučam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    joj muki, pogodila si (da sad ne kopiram) . k'o da sam ja pisala ono za sutiranje nogom... a ono "mama ce onda plakati..." ga kratkotrajno smiri, ali nakon 2 minute, k'o da sam zidu nudila plakanje.

    ne znam koji mu je podznak, ali da je tvrdoglavi bik - JE!

    sva sreca, on jede! ne zato sto je dobar, nego je vjecno gladan! ako ne jede, znaci da je bolestan! pa hvala bogu, barem s klopom nemamo problema.

    rekla sam mu jucer da cu ga prodat za 100 eura!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    19

    Početno

    Moj je Ribica/Djevica, ali je ajme. I nedao ti bog da nije kako on želi jer nakon toga slijedi napadaj bijesa i plača. Jučer sam baš zatvarala prozore jer je vrištao i ništa nije pomagalo, bilo me strah da susjedi ne pomisle da ga mlatim ili nešto sl. Poanta je da ja majke mi uopće nisam shvatila zašto plače. :? Snimila sam film da pokažem svima koji ne vjeruju da on zna bit takav. ja sam se nekako uspila skulirat i počela sam se smijat od muke. Inače znam otić u WC i zatvorit se.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Moj stariji je bik a vjerojatno podznak škorpija... s 5.5 godina još uvijek u NEĆU fazi.
    mamazika, ovo mi stvarno nije drago procitati!

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja to rješavam čokoladom - imam time-out u špajzi. JA, ne djeca. Što je prouzročilo 20tak kila viška.
    Ne preporučam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja ponekad poludim ...neki dan sam brojala do deset...pa onda još jednom...pa još jednom....nekad i zavičem..više ne znam kako. On je ušao i u fazu da hoće mene lupiti, i lupi on, a ja ne znam šta bi. Pa počnemo pričati, a on i dalje lupa, onda ga pošaljem u sobu u suzama, za minutu se vrati i kaže neću više....za sat-dva ponovo. Neki dan sam jako zavikala i imala tešku grižnju savjesti, i isplakala se ali čini se da je upalilo. Ponekad pomislim da ova faza 'do treće godine' neće nikada proći. O fazi 'neću' ne želim ni pričati. Ali kod nas se sve svodi na to da on traži pažnju i željan je igre s nama (što jo normalno) i to se sve najčešće događa kada dođe iz vrtića pa je umoran i željan pažnje, a ja premorena, nabrijana jer moram stići obaviti jos 150 stvari ..... pa krene naopako.....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    I naravno isto je bik....iako mu je i tata bik pa se nadam da će s godinama više biti na njega.....

  13. #13
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ajme meni,izgleda da su većina naše djece bikovi.I Fran je.Sad se stvarno počinjem pitati nema li to neke veze.
    Ne znam što bih vam rekla,kako ja to rješavam.Najčešće se izjadam mami na telefon i bude mi lakše kad to podijelim s nekim.Dosta puta nadrlja mm,jadničak, stvarno mi je nekad žao kako ga pilim zbog nekih gluposti, a u stvari se tako olakšavam. Bude tu i suza ili vrištanja u jastuk,a bome kad totalno zamračim urlam i naglas,naravno najprije zatvorim prozore,da susjedi ne promisle da sam prolupala, ili možda jesam??? :/

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi u principu uspjevamo tu fazu riješavati sa skretanjem pažnje na nešto drugo ili ponudom da bira između dvije solucije.
    Istina, ne pali uvijek iz prve ali kad sam ja smirena i skulirana uspijem.
    Neću lagati pa reći da nikada ne viknem, jer dogodi mi se tu i tamo, ali skužila sam da to ničemu ne služi jer u toj situaciji nema šanse da nešto posluša. Zna biti tvrdoglav ko mazga ako nešto hoćemo na silu.
    Ali kada mu ponudim da bira, nije važno što, samo da je nešto za šta znam da će paliti (gledanje TV-a, crtanje), onda se u principu dogovorimo.
    JEdini problem je u tome što nisam uvijek smirena i skulirana. Nekad imam "živčane dane" pa mi je teško u tim situacijama ostati mirna.

  15. #15
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Suzdržavam se, a u meni kuha i kuha. U kući najčešće ignoriram, ali kad smo vani, onda me raspali ljutnja. I moram se suzdržati. I nemam kud. Ne mogu je ostaviti na cesti. Par puta sam se samo dva tri metra odmakla (kao, ja nisam s njom, s tim vrištećim djetetom koje mi prijeti bacanjem na pod), ali uvijek se nađe neki pametni komentar koji me još više
    I onda odem kući. Pa je ignoriram.
    A kud mi ode ljutnja? Ja isto ko Apricot. Izderem se na muža jer nije još probušio rupe i stavio policu i slike, jer stvari ostavlja svuda po kući, jer mi baca papiriće i kore od banane u sudoper (a kanta samo 30 cm dalje) i sl. Obično ga upozorim da bude dobar jer grizem.

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Izderem se na muža jer nije još probušio rupe i stavio policu i slike, jer stvari ostavlja svuda po kući, jer mi baca papiriće i kore od banane u sudoper (a kanta samo 30 cm dalje) i sl. Obično ga upozorim da bude dobar jer grizem.
    Ajme kao da sebe slušam i moj jadničak trpi moju "sitničavost".Jučer sam urlala na njega jer kao kad on već misli promijeniti žaruljice u kući.Samo ih je mirno uzeo i stavljao.Sigurno si misli,ma šta da se uopće sa mnom raspravlja.Jednom mi je čak rekao da me više uopće ne doživljava ozbiljno,pa čak ponekad ni ne sluša jer je skužio šta radim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Ne znam što da kažem. Moj je Luka inače jako dobro dijete, zna se sam zaigrati i biti dobar ko kruh satima. No, kad ima luđačke faze ja pet puta duboko udahnem prije nego što išta kažem.
    Npr. popeo se na stolac, uzeo sa visokog ormarića ključ od ladice radnog stola, otključao i izvadio van hrpu penkala.
    sve ih je raskopao, flomastere iskidao i uništio novi tepison koji je dobio za rođendan.
    Ušla sam u sobu šokirana, uzela si zraka i počela priču sa: "znaš dušo...."

    No, do ovoga sam imala puno treninga. Tako reagiram u 99 posto situacija (npr. kad mi ubaci čisti veš u košaru sa prljavim). Uvijek počnem lijepim riječima i objašnjavaaaaaammm.
    Nekad vrisnem, on se odmah počne plakati i znam da loše postupam.
    Ali nekad stvarno ne mogu izdržati da ne vrisnem

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Uff da moji ovo naprave... sad tek vidim kak su benigni... mislim da bi trebala pol kile čokolade na ex! I neko sredstvo za liječenje glasnica jer se ne bi mogla suzdržati od vikanja. Oriana, svaka čast na čeličnim živcima...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ali ipak najgore reakcije imam kad naprave nešto što je stvarno opasno za njih. Onda se pretvorim u mamu vješticu i to bijesnu.
    Ma najgore je što ovi malci nekad naprave stravičnu štetu a da uopće nisu svjesni da su napravili nešto loše. Dapače, mogu misliti da su nešto "poljepšali". Ono, "mama, našminkao sam zastore" (nije to napravio ali samo zato što je praktički stalno pod nadzorom). Onda zbilja treba zadržati mir i objasniti zašto se to ne radi. Ali me grozno ljuti kad mi stariji sin napravi tako nešto za što zna da se ne smije i da je velika šteta. I kad ga pitam zašto, veli "ne znam". Ono, gremlini u glavi...

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vidiš, ja sam poprilično slaba sa živcima! Što bi se reklo... imam kratak fitilj!
    Ali nikada, baš nikada na Orku nisam podigla glas, a uopće se ne trebam ni kontrolirati. Jednostavno postoji sklopka koja mi ne dopušta da podviknem. Ali zato i MM ima sklopku - da se isključi kad se navijem!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Blago tebi Apricot; ja sam se par puta izvikala na Iru i još me pere grižnja savijesti.
    Kada je pitaš što najviše ne voli ona kaže da ne voli kada mama viče a ja se

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    cure, hvala sto ste svoje "nevolje" podijelile sa mnom. lakse covjeku kad vidi da nije sam...

    idemo dalje, zivot je pred nama.... i milijun faza o kojima jos uvijek nemamo pojma... neke bolje - neke gore....


  23. #23

    Početno

    Cure, i meni je malo lakše kad vidim da nisam jedina ali sam i dalje koma.
    Danas mi je najgori od svih dana, već sam se dva puta pošteno isplakala od nemoći i jada na samu sebe jer ne mogu ostati mirna i sabrana. Možda i zbog toga što sam sad osjetljivija jer sam trudna, a i Jan je osjetljiv jer ide u vrtić i od ovog tjedna prvi put tamo i spava.
    Bojim se što će tek biti kad za dva mjeseca dodje beba u kuću, kako li će tek to djelovati na našu mazu?!
    Ukratko, van sebe sam jer ne bih htjela podizati glas na Jana i čvrsto odlučim da neću ali...
    Mislim si, pa kakva sam ja to mama ako mi je dijete većinu dana u vrtiću i onda u tom popodnevu ne mogu da ne "puknem sa živcima", pa kaj ću onda s dvoje :? ?
    Valjda će ujutro sve izgledati bolje,sad se veselim spavanju u krevetu sa svojim uspavanim .

  24. #24

    Početno

    Srecom, krenula sam na fakultet pa mi to pomaze da sacuvam zivce, inace

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno


    moji su vec na tak laganim granicama pucanja - ljuta sam na sve i svakoga.

    sva sreca sto nisam doma vec u uredu provedem cijeli dan, pa mali ne dozivi vecinu mojih ispada.

    sa MM vise niti ne pricam!!
    toliko da sve razmisljam gdje bih se sakrila, u koji kut.


  26. #26
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja se istresem na MM!
    Tužno!
    Istinito!
    suosjecam, puta dva negativca , doslo je dotle da sad kad ja npr velim , joj pazi bus se lupila u glavu one dreknu; necu bus se lupila u glavu

  27. #27
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    lupam glavom o zid (naravno, mojom)

    ako sam nervozna zamolim mm da porazgovara s njim, veći je diplomata od mene

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj jansan prvotno napisa
    Mislim si, pa kakva sam ja to mama ako mi je dijete većinu dana u vrtiću i onda u tom popodnevu ne mogu da ne "puknem sa živcima", pa kaj ću onda s dvoje :? ?
    .
    Vjeruj mi da ćeš se puno više kontrolirati kad ćeš imati dvoje. Naučiš se s vremenom da moraš malo pripaziti na ponašanje prema većem, on vidi da se manjega samo mazi (a što ćeš drugo s manjim).
    No, nekad sam znala kad bih pukla i dreknula na Luku, na brzinu se dosjetiti i onako kao ljuto reći Josipu: "Joj Joco, pa zašto si sad i ti zločest".
    Naravno, Joco je bio malecki i ništa ne bi kužio, a Luka je bio presretan što nije samo na njega mama vikala.

    Sad sam tak sama sebi cool, ne znam kak će biti kad počnem raditi :?

  29. #29
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja to rješavam čokoladom - imam time-out u špajzi. JA, ne djeca. Što je prouzročilo 20tak kila viška.
    Ne preporučam.

    ...ja samo ovdje virkam šta me sve čeka!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •