Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: jela od kelja

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    imaš gore u postu #4 recept. drug tito napisao
    s tim da ja mljeveno meso radim kao za bolonjez (i mrkva i celer i paprika i malo pancete i pelate...)
    Da, ja to radim s mesom ako se bolonjez ne pojede do kraja, a volimo i bezmesnu kombinaciju. Od žitarica može riža, heljda ili proso. Ostalo sve isto - radim ja to i s porilukom (ne kelj i poriluk, negko kelj ILI poriluk )

    Dobar tek!

  2. #52
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nisam u životu radila te nabujke, a baš ću probat, često ostane toća od bolonjeza i onda ga samo pretvorimo u još jedan bolonjez
    to je kompletan ručak, ako sam dobro shvatila?

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    toć od bolonjeza možeš ubaciti i u ćušpajz

  4. #54
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Jučer sam napravila po prvi put pire od kelja. Ajme nemojte to kuhati ženske :D spasite se.
    Volim kelj, volim povrće, ali ovo. Ne znam, nemrem. Gdje sam zeznula? Skuhala kelj, malinovo sol maslac, štapni bzz bzz i to je to. Ali nikako. Možda kelj nije za na pire, karfiol stalno tako jedem i obožavamo ga, al ovo... not good.

  5. #55
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam napravila po prvi put pire od kelja. Ajme nemojte to kuhati ženske :D spasite se.
    Volim kelj, volim povrće, ali ovo. Ne znam, nemrem. Gdje sam zeznula? Skuhala kelj, malinovo sol maslac, štapni bzz bzz i to je to. Ali nikako. Možda kelj nije za na pire, karfiol stalno tako jedem i obožavamo ga, al ovo... not good.
    Ne znam gdje si fulala.jesi ocijedila dobro? Ja maslinovo ne stavljam jer kada ga miksas zna biti gorko.meni uvijek bude čvrsti pire i bas ga volim.i uvijek stavim malo cesnjaka

  6. #56
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Češnjak nisam stavila. A maslinovo a jesam, dodala sam i njega malo. Možda to. Probat ću opet, možda posuti i malo pržene pancete.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 22.02.2019. at 12:03

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    imaš gore u postu #4 recept. drug tito napisao
    s tim da ja mljeveno meso radim kao za bolonjez (i mrkva i celer i paprika i malo pancete i pelate...)
    da je meni Tito promakao, nevjerojatno

    nemam mesa

    mislim, imam pileća prsa za na naglo
    al nemam mljeveno

    Peterlin, pomaži
    riža, karfiol, brokula
    što, kako?

    rižu skuhati
    povrće prokuhati?

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Može to i kuhano ili obavezno u pećnici sarmice?
    ok uz kaj se posluže sarmice,

    planirala sam kockasti sir, kaj još?

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam napravila po prvi put pire od kelja. Ajme nemojte to kuhati ženske :D spasite se.
    Volim kelj, volim povrće, ali ovo. Ne znam, nemrem. Gdje sam zeznula? Skuhala kelj, malinovo sol maslac, štapni bzz bzz i to je to. Ali nikako. Možda kelj nije za na pire, karfiol stalno tako jedem i obožavamo ga, al ovo... not good.
    Greška je sitna - odabir namirnica ili dijelova namirnica. Za ovo je dobar onaj fini mladi dalmatinski kelj, a ne zimski tvrdi. Listovi moraju biti svijetli, jer od vanjskih tamnih zelenih vanjskih listova to bude gorko i ovako kako si opisala.

    Mi pire radimo od batata - to nam je bolje. Karfiol - rijetko, jer moji sinovi ga obožavaju s prezlima (stariji) ili na salatu s bučinim uljem (mlađi), pa pire radim isključivo ako mi se karfiol greškom prekuha.

    Još jela od kelja, ali isto ne smiješ staviti debele tvrde vanjske listove: popečci od povrća (kelj, krumpir, mrkva - sve skuhati u ekspres loncu, ocijediti dooobro, dodati jaje, žlicu brašna, sol i muškatni oraščić i toliko krušnih mrvica da se dobije ne pregusta smjesa). Oblikovati popečke ili žlicom ubacivati hrpice u vruće ulje. Pržiti dok ne postane rumeno, te ocijediti na papirnatim salvetama da upije višak masnoće.

  10. #60
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Iz nekog recepta kao prilog za patku: jedna glava kelja (verzota) se izreže na trake. U veliku tavu se stavi oko 1.5 cm vode, kad uskuha, stavi se oko 7 dag maslaca. Kad se rastopi, doda se kelj na koji minut, samo da malo uvene. Onda se dodaju još suhe brusnice, oko 5 dag, malo soli, prokuha još 1-2 minute i gotovo. Ocijedi se ako je ostalo vode, popapri i to je to. Meni je bilo jako dobro.

  11. #61
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    A ovisi li probavljivost kelja o načinu spremanja?

    Meni se on jako sviđao dok jednom nisam popodne preležala u jakim grčevima od njega i od tada se ne usudim ponovo ga jesti.

    Ima li tko slično iskustvo?

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A ovisi li probavljivost kelja o načinu spremanja?

    Meni se on jako sviđao dok jednom nisam popodne preležala u jakim grčevima od njega i od tada se ne usudim ponovo ga jesti.

    Ima li tko slično iskustvo?
    Od kelja redovito bacam prvu vodu, ako kuham varivo, jer inače razara crijeva. Ako cijedim (lešada i slično) to nije toliko bitno.

  13. #63
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I mm je mučila probavljivost kod kelja.Zato ga jede na pire i nikada ništa. Sjećam se dok sam ga često kuhala kao varivo da sam istraživala i da ako se kelj smrzne prije pripreme da nema nadutosti. Pa sam ga smrzavala i nije se žalio,u listovima.kaj je zgodno jer ih samo zdrobis u vrećici i ubacis

  14. #64
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo jos jedne varijante musake od kelja koja je meni ukusnija od klasicne. Kelj na rezance prokuhala, stavila cijediti..onak dosta. Otisla sam vanka s malom dok se to cijedilo. Mljeveno meso prepekla,dodala kosani luk i mljeveni slaninu. Na dno stavila kelj, posipala granulama cesnjaka, gore meso (malo ohladeno) i razmuceno jaje. Preko toga rajcica i pred kraj pecenja snite sira. Kompaktno, bez vode i jako fino. Kelj je samo dolje pa to onda i nije musaka

  15. #65
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja na tom principu radim sebi "lazanje"

    Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Kelj radim kao prilog na način da ga skroz sitno izrežem na trakice ili naribam na ribež za kupus i kratko prokuham u kipućoj vodi. Luk i mrkvu također narežem na tanke trakice te ih bacim na vrući maslac, posolim i lagano prodinstam. Nakon 10tak minuta dodam ocijeđeni kelj, sve pomiješam i to je to. Fino je toplo, fino je hladno, ide uz meso, uz ribu, uz sve! Povrće može biti jače kuhano, slabije kuhano, kako kome paše!

  17. #67
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Meni kelj najbolji s domacim krpicama, znaci dosta dinstanoga luka, plus zlica paradajz pirea gustoga i sjemenke kima. Utrpam jos i bosiljka i crvene paprike, nikad nismo imali probleme s probavom, ali ga treba dosta kuhati..

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    A dobro ste me sjetile na popečke.
    Ali nikad nisam radila od kelja.
    Imate neku posebnu kombinaciju?

  19. #69
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro ste me sjetile na popečke.
    Ali nikad nisam radila od kelja.
    Imate neku posebnu kombinaciju?
    nije posebna, prije obična kombinacija

    kelj izrežem na sitnije, skuham, ocijedim i ohladim
    još zdrockam vilicom (uglavnom mi se ne da vaditi štapni mikser)
    jedno jaje, krušne mrvice ili zobene pahuljice (prije ih namočim da omekšaju). po potrebi dodam žlicu brašna ako nije dovoljno čvrsto za oblikovati.
    nekad uz kelj skuham i mrkvu, pa i nju pridružim
    sol, papar
    radim popečke rukom, pa uvaljam u mrvice ili brašno i pečem
    ako su jako mekani, stavljam žlicom u tavu, pa malo spljoštim

    dosta upijaju masnoću, pa ih obavezno stavljam na papirnati ručnik da upije ulje

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •