Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 215 od 215

Tema: prirodna kozmetika-za početnike

  1. #201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    navodno sitog sastava postoji i Cicaplast od rochera

  2. #202
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Avene ime cicaplast,LRP cicalfate,Bioderma cicabio...sve je to za istu namjenu na bazi bakra i cinka.
    LRP je ima i u obliku balzma pa je mozda vise za suhu kozu http://www.laroche-posay.com.hr/proi...-B5-p5861.aspx

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ti si neki upotrebljavala?

    nakon kolko dana se vidi neki pomak?

  4. #204
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Meni Avene krema pomogne kroz dan dva! E sad,svi imamo drugaciju kozu! Ali,znam da brzo pomaze,ne samo meni nego i muzu i frendici.

  5. #205
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Da ne otvaram novu temu podižem ovu...nisam stigla pročitati sve postove iz početka ali molim vas ako itko ima iskustva sa LIMES PIROT prirodnom kozmetikom da mi se javi. Naime prijateljica mi se pohvalila kako koristi spomenute proizvode koji su na ekološkoj i prirodnoj bazi i kako je super zadovoljna. Imaju raznu paletu proizvoda od raznih sredstava za čišćenje kućanstva koji su bez kemije do raznih krema. Kako zna da imam djecu sa AD-om i jako suhom kožom poklonila mi je kremu i kupku za bebe. Ja ko ja naravno prvo dobro proučim sastav pogotovo za nešto što dajem djeci. I na kremici piše: aqua,polyglyceryl-2 sesqulisostearate,cera alba,cera microcrystalline,mineral oil, magnesium stearate,aluminium stearate,vaseline,paraffinol,isopropyl myristate,zicoxide,allantion, EDTA, methilparaben,propylparaben,extract chamomilia matricaria,parfum.
    Ja jesam teški laik ali ove dvije vrste parabena mi se nikako ne sviđaju a ni za ovo EDTA nisam našla ništa dobro...za mineralna ulja također....
    S obzirom da mi djeca imaju problematičnu kožu, posebno petomjesečna beba (za koju sam i dobila spomenuti proizvod) mislite li da je sastav spomenute kreme dobar ????

  6. #206
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Isto sam laik,ali ni meni se parabeni ne sviđaju.

    Pratim temu...

  7. #207
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja to ne bih stavljala
    sve što ne mogu pročitati od prve ne stavljam na kožu

    a što će ti kreme za petomjesečno dijete?
    namaži mu kožu kantarionovim/maslinovim/bademovim uljem

  8. #208
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ima atopicni dermatitis i izrazito suhu kožu koju treba hidratizirat inace se peruta i svrbi..ulja su mi nekako "teška", stavim ih jedino u vodu kad ga kupam a za mazanje koze radije koristim kreme...

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Uzmi eucerin atopic

  10. #210
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Za takvu kožu preporuča se i čisti karite/shea maslac. Zadržava vlagu kože i ne može biti prirodnije. Meni je on u kući postao nezamjenjiv, pogotovo za atopičare.

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    nekima i she ne paše.
    ali važno je shvatiti kaj malome ne paše ( klopa i sl) i onda to ukloniti ( kod klope se to može) to daje najbolje rezultate

  12. #212
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Za takvu kožu preporuča se i čisti karite/shea maslac. Zadržava vlagu kože i ne može biti prirodnije. Meni je on u kući postao nezamjenjiv, pogotovo za atopičare.
    Gdje ga nabaviš ???

    JelenaO naravno da treba otklonit uzrok alergije, kreme su samo kozmetički faktor...

  13. #213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    imaš shea i na Webu recimo tu http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...hea_maslac.htm
    nabavi neku količinu i ako vidiš da je bolje nabavi si veću količinu, ako ne hoda ( a ne znači da treba svakom pasati) možeš ponuditi drugoj djeci koja nisu u takvoj hrapavo-crvenoj fazi. usput pročitaj i http://www.etericnaulja.net/aromater...kozmetika.html

  14. #214
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    imaš shea i na Webu recimo tu http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...hea_maslac.htm
    nabavi neku količinu i ako vidiš da je bolje nabavi si veću količinu, ako ne hoda ( a ne znači da treba svakom pasati) možeš ponuditi drugoj djeci koja nisu u takvoj hrapavo-crvenoj fazi. usput pročitaj i http://www.etericnaulja.net/aromater...kozmetika.html

  15. #215
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kao što meni, dok sam imala užasan AD i stalne sekundarne infekcije ulja nisu dolazila u obzir.
    Najjeftiniji za probati je OleoTherapy (crna kutijica), u ljekarnama Farmacije ih drže, dođe do 35 kn.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •