Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 215

Tema: prirodna kozmetika-za početnike

  1. #101
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Kod svakog "čišćenja" organizma dolazi do pogoršanja, to je normalna faza. Zelena glina je super, a još bolje kod seboreje jest napraviti drenažu kože i jetre korijenom čička (tu isto dolazi do pogoršanja).

    Što inače koristiš za njegu?

  2. #102
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Helan kozmetiku.
    uh, čekala sam da mi se javiš jer sam jako, jako tužna s ovakvim licem.

  3. #103
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Uf, ne bih znala komentirati jer ne znam sastav.

    No, s mog područja djelvanja, evo nekoliko smjernica.

    Iznutra, tj. oralno - ulje noćurka ili boražine, folna kiselina, b-kompleks, s naglaskom na vit b12. Drenažu korijenom čička sam već spomenila.

    Izvana - slama zobi za ispiranje lica/vlasišta (pomažu i bršljan i list oraha); mješavina ulja: biljna ulja ploda divlje ruže, noćurka, tamanua i nevena (može dodatno i neko brzoupijajuće ulje, ovisno o koži), sa eteričnim uljima rimske i njemačke kamilice (protuupalno), palmarose (protugljivično), mirte cineol (regulacija sebuma). Uljna mješavina se nanosi na vlažnu kožu, a idealno je da je koža vlažna od tonika koji bi se sastojao od hidolata hamamelisa, nerolija, rimske kamilice, s dodatkom aloe vere i vit 56. To su ujedno i neke smjernice koje sastojke da tražiš u gotovoj kozmetici.

  4. #104
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    hvala ti, a gdje da ja to sve nabavim...ko će mi to izmiješat
    vidiš i sama da sam truba za te stvari

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    26

    Početno

    Da li je netko odavde išao na radionicu aromakozmetike - ovu? Ja bih išla jer se već pomalo igram, ali me zanimaju iskustva onih koji su bili.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Ja imam dva pitanja:
    1. Postoji li nešto za prirodno bojanje tamnosmeđe kose? (za prekrivanje sijedih )
    2. Zna li netko smućkati nešto za jaaaako suhu zrelu kožu lica? Ili preporučiti neku prirodnu kremicu?

  7. #107
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    KOBILA SUZY TI SVE ZNA, SAMO DA SE JAVI

  8. #108
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    mamažabica:
    1. nemam pojma
    2. zna (pm)

    Japanka, ak ti treba mućkati javi mi se na pm.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    kobila_suzy imaš pm!

  10. #110
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    jel postoji nešto što bi mogla smućkati za kosu
    naime kosa mi se užasno masti i perut ne posustaje unatoč svim šamponima koje sam probala

  11. #111
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa

    Iznutra, tj. oralno - ulje noćurka ili boražine, folna kiselina, b-kompleks, s naglaskom na vit b12. Drenažu korijenom čička sam već spomenila.
    Mene zanima ovo unutarnje čišćenje organizma.

  12. #112
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    super topic

  13. #113
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa

    Iznutra, tj. oralno - ulje noćurka ili boražine, folna kiselina, b-kompleks, s naglaskom na vit b12. Drenažu korijenom čička sam već spomenila.
    Mene zanima ovo unutarnje čišćenje organizma.
    Njega iznutra

    Čak ni mnogi dermatolozi nisu svjesni (ili barem to ne savjetuju svojim pacijentima) da niti najbolja i najskuplja krema za lice neće biti od velike koristi ukoliko se njega kože (lica) ne radi i iznutra.

    Nepotpuno i nedovoljno je tretirati kožu samo izvana kao da koža nije živi organ kojeg treba hraniti i iznutra. Tonici spravljeni od hidrolata koji u sebi ne sadrže alkohol, biljna ulja koja su hladno prešana i nerafinirana, eterična ulja koja su botanički i kemijski definirana a ulaze u ulja za njegu, kreme, pilinge i maske, sami po sebi nisu dovoljni za zdravlje kože.

    Koža je povezana s funkcijom drugih organa, prije svega jetre. U slučaju kožnih tegoba, ali i u cilju prevencije, potrebno je koristiti njegu “iznutra”, tj. piti čajeve ili druge biljne pripravke koji će djelovati na čišćenje i zdravlje kože.
    Njega iznutra je pogotovo važna kod akni, ali i kod drugih tegoba s kožom poput psorijaze, neurodermitisa, atopijskog i seboroičnog dermatitisa...



    ČAJEVI

    Dvije su biljke poznate kao “čistači kože”, kao biljke koje djeluju povoljno na rad kože ali i jetre. Te biljke su čičak od kojeg se koristi korijen, te maćuhica od koje se koristi nadzemni dio.

    Korijen čička (Arctium lappa): istovremeno potiče čišćenje kože i jetre (2 jušne žlice kuhati 5 min. u 250 mL vode, maknuti s vatre, ostaviti poklopljeno 10 min., pa procijediti i piti 2-3 puta na dan, 20-30 min. prije jela, uvijek svježe pripremljeno).

    Maćuhica (Viola tricolor): specifično djeluje na poboljšanje funkcija kože, a pomaže kod masne kože, akni, seboreje i sličnih problema gdje je potrebna regulacija sebuma (jedna vrhom puna jušna žlica prelije se s 200 mL kipuće vode i ostavi poklopljeno 10 min., a zatim procijedi i pije 2-3 puta na dan, 20-30 min. prije jela, uvijek svježe pripremljeno).

    Sve kure čajevima traju 3 tjedna. Nakon tjedan dana pauze, kura se po potrebi može ponoviti.

    BILJNA ULJA

    Osim čajeva, koži pomaže i oralno uzimanje zdravih lipida (kvalitetnih ulja):

    • 3x1 žlica hladno prešanog ulja boražine (Borago officinalis), ili
    • 3x1 mala žličica hladno prešanog ulja noćurka (Oenothera biennis).

    Jedno od tih ulja, ili njihova mješavina, uzima se kroz duže vrijeme (2-3 mjeseca) nakon jela.

    Ljudi s problemom masne kože trebali bi izbjegavati masno meso, slatko u većim količinama, brzu hranu, te masne i slane grickalice. Izvor tj cijeli članak.


    Ovo je konkretno prenešeno iz teksta o aknama i masnoj koži, al čišćenje čajevima se radi jednako i za druga stanja (kože).

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj stara majka prvotno napisa
    Da li je netko odavde išao na radionicu aromakozmetike - ovu? Ja bih išla jer se već pomalo igram, ali me zanimaju iskustva onih koji su bili.
    isla sam na tecaj od Aromaterre i moram reci da je zaista kvalitetan tecaj, u teorijskom dijelu se stvarno puno toga sazna, kaj se praktičnog djela tiče, radi se sa najkvalitetnijim uljima, nakon zavrsetka tecaja odete doma sa hrpom kremica, losiona...Dobije se skripta sa svim onim kaj se prode na tecaju. Sve u svemu čista petica. ))

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Slučajno sam naišla na ovaj topic i baš mi se sviđa .
    Naime , htjela bi koristiti sve što prirodnije i sada samo šnjofam od hrane preko kozmetike . Htjela bi nešto za lice a neznam točno što da tražim . Nakon poroda nisam koristila ništa za lice i koža mi je bila dosta bolja a onda sam opet krenula s nekom kremom od N s kisikom i koža me ponovno zateže i prestala sam . Sada tražim što da stavim na lice a da je najprirodnije . Nemam pojma ni koji tip kože imama - neki mix .
    A i di bi nabavila ta bazna ulja i što je najbolje ?? Ne bi htjela stalno nešto isprobavati na svojoj koži jer sam to prošla i koža mi je bila samo gora a ne bolja . Ako netko ima neki savjet bila bih zahvalna .
    Uglavnom , misija mi je naći nešto za kožu što će mi odgovarati , neće štetiti i bez previše eksperimentiranja . Sigurno tražim previše . :/
    E da , ako godine igraju ulogu - 24 .

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Jedno pitanjce: smiju li dojilice uzimati ulje noćurka (u kapsulama)?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A mene zanima je li bolje za suhu djecju kozu koristiti bademovo ili nevenovo ulje?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kobilo, zanima me i sto mislis o dm-ovoj prirodnoj kolekciji, Alverde?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    26

    Početno

    Dok se k_suzy ne javi, na forum.hr imate čitav podforum prirodna kozmetika sa pregrštom savjeta, receptura, iskustava...

  20. #120
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Dumbo prvotno napisa
    Slučajno sam naišla na ovaj topic i baš mi se sviđa .
    Naime , htjela bi koristiti sve što prirodnije i sada samo šnjofam od hrane preko kozmetike . Htjela bi nešto za lice a neznam točno što da tražim . Nakon poroda nisam koristila ništa za lice i koža mi je bila dosta bolja a onda sam opet krenula s nekom kremom od N s kisikom i koža me ponovno zateže i prestala sam . Sada tražim što da stavim na lice a da je najprirodnije . Nemam pojma ni koji tip kože imama - neki mix .
    A i di bi nabavila ta bazna ulja i što je najbolje ?? Ne bi htjela stalno nešto isprobavati na svojoj koži jer sam to prošla i koža mi je bila samo gora a ne bolja . Ako netko ima neki savjet bila bih zahvalna .
    Uglavnom , misija mi je naći nešto za kožu što će mi odgovarati , neće štetiti i bez previše eksperimentiranja . Sigurno tražim previše . :/
    E da , ako godine igraju ulogu - 24 .
    Nema najboljih baznih/biljnih ulja. Sve ovisi o tipu kože, za svakog se nađe ponešto. Uobičajeno se radi kombinacija više biljnih i eteričnih ulja, koja se nanose na kožu lažnu od tonika koji se pak spravlja od hidrolata i kojekakvih drugih sastojaka, opet ovisno o tipu kože. Neke recepture za uljne mješavine imaš tu.

  21. #121
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj mamažabica prvotno napisa
    Jedno pitanjce: smiju li dojilice uzimati ulje noćurka (u kapsulama)?
    Smiju.

  22. #122
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A mene zanima je li bolje za suhu djecju kozu koristiti bademovo ili nevenovo ulje?
    Nema boljeg. Ako je bademovo dostatno (ovisi kako koža reagira), onda je dobro. Ako ima upalnih procesa, kožu treba regenerirati i sl, onda neven. Dosta je bitno i u kojem ulju je maceriran neven, ako je u bademovom, onda dileme više nema, zar ne ?

    Ima i drugih ulja pogodnih za suhu dječju kožu, a prijedlozi, recepture i sl ovise o tome koliko je dijete staro, gdje je koža suha, koliko je suha, je li iritirana i svašta nešto. Svakako se može razmisliti i o slijedećim biljnim uljima: makadamija, plod divlje ruže, noćurak, konoplja...

  23. #123
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Kobilo, zanima me i sto mislis o dm-ovoj prirodnoj kolekciji, Alverde?
    Nisam baš proučavala sastav pa ne mislim ništa

    Znam samo da su im šamponi sa dosta agresivnim tenzidima, pa i nisu neki izbor.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vidjela sam da imaju u ponudi neke nove artikle za djecu, kreme, cini mi se ulja i sampone...Sto se mene tice, zanimao me, u biti, dezodorans.
    Jednom sam ga, doduse, probala i nisam bila odusevljena. Miris znoja u kombinaciji s jakim mirisom nevena me bacao u trans pa sam odustala. Ovih dana se bacam u trans kad citam sastav svih ovih obicnih dezica pa sam mislila tom Alverde dati jos jednu sansu.
    :/

  25. #125
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Znam samo da su im šamponi sa dosta agresivnim tenzidima, pa i nisu neki izbor.
    :/ a jedva sam si nasla neki sampon

  26. #126
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Kobilo, zanima me i sto mislis o dm-ovoj prirodnoj kolekciji, Alverde?
    Nisam baš proučavala sastav pa ne mislim ništa

    Znam samo da su im šamponi sa dosta agresivnim tenzidima, pa i nisu neki izbor.
    ajde prouči pliiiiiiiiz. odavno, skoro da i nikad nisam naletila na kozmetiku koja mi toliko paše. lice mi uživa ko prase

    uostalom, kako čitam, očekujem te uskoro u splitu pa ću te izrešetat jedan na jedan

  27. #127
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj MamaRibice prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Znam samo da su im šamponi sa dosta agresivnim tenzidima, pa i nisu neki izbor.
    :/ a jedva sam si nasla neki sampon
    Ako ti odgovara, ne vidim razloga da ga ne koristiš. SVI šamponi su neprirodni , pa i oni prirodni. To što neka marka prirodne kozmetike ima liniju šampona, ne znači da su ujedno i super dobri. Recimo urtekram ima također prilično agresivne tenzide (osim u plavoj liniji).

    Sa dosta blagim tenzidima su recimo aloedermal od ESI-a, pranarom šamponi, lavera linija neutral, lavera baby & kinder, lavera baby & kinder neutral, argital, dječji babylove, dječji ****, mullerova robna marka dječji, dr hauschka, sebamed dječji i sebamed every day iz linije za osjetljivu kožu, weleda dječji.

    Međutim ovi dječji šamponi najčešće neće biti dobri za jako suhu i kemijski tretiranu kosu, jer nemaju u sebi ništa kaj bi kosu zagladilo, pa bu sva naelektrizirana.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Hvala kobilo_suzy!
    Budem pogledala kada uhvatim više vremena!
    Stvarno sam pravi početnik .

    Da li se onda može koristiti nešto umjesto šampona a da ima istu funkciju i da je prirodno bez kojekakvih opasnih tvari ? Isto vrijedi i za gel za tuširanje .

    Od kada bi bebe - djeca trebale koristiti šampone ?

  29. #129
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Međutim ovi dječji šamponi najčešće neće biti dobri za jako suhu i kemijski tretiranu kosu, jer nemaju u sebi ništa kaj bi kosu zagladilo, pa bu sva naelektrizirana.
    Pokusala sam koristiti djecje sampone pa cak ind.orascice, ali sam se ipak vratila "klasicnom" samponu. I mislila da je alverde bar malo manje stetan. Kaj cemo

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Našla sam recept za izradu dječje kreme ovdje, pa ću to isprobati, a zanima me može li se napraviti prirodna dječja kupka kod kuće?
    Cure koje ste pitale za šampone-ja koristim Pranarom, i odličan mi je.

  31. #131
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    RECEPTURA ZA GEL ZA TUŠIRANJE I ŠAMPON ZA KOSU
    -receptura za izradu 200 ml gela
    Prije svega potrebno je napraviti gel.
    1,5 -2 % xantana, tragakanta ili guara rastrljati sa 30 g glicerola dok ne nastane suspenzija.
    Zatim dodati 110 g hidrolata ruže, nerolija, geranija, već prema želji (ukoliko se koristi arapska guma potrebna je veća količina hidrolata) Dobro izmiješati.
    Nakon toga dodati 60 g lauroata, ponovo izmiješati i dodati eterična ulja.
    pH se može korigirati ( spustiti ) sa cca.1/3 žličice limunske kiseline ( ph 5-6 ).
    Osim lauroata može se koristiti smjesa 40 g lauroata i 20 g saponina juke. Takva emulzija je vrlo blaga i ne nadražuje oči.

  32. #132
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Vidjela sam da imaju u ponudi neke nove artikle za djecu, kreme, cini mi se ulja i sampone...Sto se mene tice, zanimao me, u biti, dezodorans.
    Jednom sam ga, doduse, probala i nisam bila odusevljena. Miris znoja u kombinaciji s jakim mirisom nevena me bacao u trans pa sam odustala. Ovih dana se bacam u trans kad citam sastav svih ovih obicnih dezica pa sam mislila tom Alverde dati jos jednu sansu.
    :/
    ajme i ja sam jednom probala taj dezić I bio mi je grozan, previše jak miris, i ispod pazuha mi je od njega bilo sve gnjecavo...UŽAS

    iz iste linije krema za lice, tonik, mlijeko...UŽAS. ko da sam stavila kreč na lice. ne ponovilo se...

    vjerojatno nisam imala sreće, ali nakon takvih iskustava, ti proizvodi ne dolaze više u moju kuću

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    KS, hvala ti na ovoj recepturi!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Puntica, ako ima u Hr, probaj naci cd dezic. Ovdje ga se moze naci u dm-u, Billi itd. (proizvodjac L. Faberge, Unilever) To je manje-vise konvencionalni dezic, ali bez aluminijumskog-ovoga, onoga....sastav mu je prilicno ok, eko test ocjena vrlo dobar. Meni je momentalno ok.
    ...evo ovaj...
    http://www.codecheck.info/kosmetisch...asserlilie.pro

    Vidjela sam nedavno i jedan Lavera dezic, cijena cca pet eura, znaci skoro duplo manje nego onaj od dr Hauschka, ali nisam ga jos probala.....
    Weledu i ove ostale koje treba nanositi vise puta dnevno odbijam kupovati, iz prakticnih razloga.

  35. #135
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Vidjela sam nedavno i jedan Lavera dezic,
    Lavere sada ima i u Hr.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Kupila sam Brač fini sapun : Maslinov sapun s dodatkom eteričnih ulja lavande i smilja i oduševila se koliko mi je doslovno preko noći pomogao . Uvijek sam imala ranice i ispucale ruke a zadnja dva dana od kada ga koristim ništa , samo još malo suhe ruke ali s obzirom kakve sam imala ovo je . Najviše me privuklo što je bez konzervansa i totalno prirodan .
    Stvarno , od sada koristim samo taj sapun .
    Već sam odlučila koristiti ga i za tuširanje .

  37. #137
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mene su oduševili Dubrovački sapuni od lavande, naranče, kantariol + čajevac. Mrak, sve osim cijene.
    Zna li netko kakva je L'occitane kozmetika i TerraNaturi (Mullerova veganska marka)?

  38. #138
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    mene su oduševili Dubrovački sapuni od lavande, naranče, kantariol + čajevac. Mrak, sve osim cijene.
    Zna li netko kakva je L'occitane kozmetika i TerraNaturi (Mullerova veganska marka)?
    L'occitane je prilično razvikana i još više precijenjena (obzirom na sastav) ne odveć prirodna kozmetika.

    Za TerraNaturi ne znam, ali Mullerove robne marke su obično dosta solidne

  39. #139
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Može preporuka za neki regenerator za kosu, da se može koristiti za djecu.
    Cure su mi dugokose, kosa im je tanka i nježna i puno se petlja na vrhovima. Ne žele se šišati pa za češljanje pomogne malo regeneratora.

  40. #140
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Može preporuka za neki regenerator za kosu, da se može koristiti za djecu.
    Cure su mi dugokose, kosa im je tanka i nježna i puno se petlja na vrhovima. Ne žele se šišati pa za češljanje pomogne malo regeneratora.
    Ovo i meni treba + tretman za prhut

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Citiraj mamažabica prvotno napisa
    Jedno pitanjce: smiju li dojilice uzimati ulje noćurka (u kapsulama)?
    Smiju.
    Može li neka preporuka? Cjenovno je možda najprivlačnije ono od Natural Weltha ali svojevremeno sam negdje na forumu čitala dosta kritika o njima :/
    Još nekoliko pitanja. Malena mi ima jaaako suhu kožu, pogotovo po nogicama i licu, onako je tvrda i hrapava na dodir. Pomagala nam je stelatopia od mustele i atoderm pp, prebacile bi se na nešto prirodno čim prije, koristili smo weledu ali nema baš neke koristi. Zapelo mi je za oko baby ulje od oshadhija, jel to ok? I koliko često?
    I jel ok dezić od urtekrama (za mene, ne za malenu )?
    A koju i kakvu zubnu pastu koristite za vas i za djecu?

  42. #142
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Za suhu kožu sklonu dermatitisu imaš super liniju od Lavere baby & kinder neutral.

    Ovo baby ulje od oshadhia - nije loše. Ali možeš nešto i sama skombinirati, a što bi uključivalo ulja noćurka, ploda divlje ruže, nevena, od eteričnih njemačka kamilica.

    Dezić urtektam - nemam pojma. Nemrem baš sve znati

    Noćurak - možeš piti ulje kao takvo. Nije baš najfinije . Mislim da twin lab ima kapsulirano.

    Zubne paste - ovisi jesi li pobornik ili protivnik fluora. Dječje zubne paste bez fluora imaju weleda i lavera, ne znam za neke druge marke dostupne kod nas. Za odrasle je izbor veći, weleda, lavera, hauschkina marka (zaboravila sam kako se zove), argital...

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    26

    Početno

    Dosada nabolja pasta za zube koju sam probala: omeobital

  44. #144
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    je li netko probao napraviti tekući sapun od indian soap nuts-a?
    baš bih probala i to, ali me zanima mogu li, koliko i kojeg et. ulja dodati.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    kobila_suzy da te nema trebalo bi te izmisliti
    Ima li Lavere u Rijeci za nabaviti?

  46. #146
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj mamažabica prvotno napisa
    kobila_suzy
    Ima li Lavere u Rijeci za nabaviti?
    Koliko sam upoznata, ne. Može se naručiti preko web shopova, prosurfaj.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Mene zanima koliko su Lavera proizvodi doista kvalitetni i pouzdano prirodni ?

  48. #148

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Hvala kobila_suzy no ja sam mislila na vaše mišljenje , što vi mislite . Vidim da su deklarirani kao prirodni ali pošto sam ja uvijek malo sumnjičava zanima me i vaše mišljenje jer vidim da znate puno više u dubinu stvari . Zašto njihovi šamponi nisu pod 100 % prirodni do kraja ( nisam uspjela pronaći , možda sam previdjela ) . ?

  50. #150
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Zato što ne postoje prirodni šamponi , osim eventualno kad bi ih netko napravio sa saponinima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •