Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 316

Tema: Kuca za porod Monike Felber u Grazu

  1. #101
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Buba

  2. #102
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bubi jednostavno predivno! . Držim fige da bude porod kakav si sve želimo i zamišljamo !

  3. #103
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    divan početak, neka i nastavak bude u istom tonu!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    buba je bila sinoc kod nas u posjeti tak da su jos uvijek 2u1
    ak se ovako porod oduzi mislim da ce Monika od TATE MATE nauciti i Hr. pricati,covjek je vec poceo sa instrukcijama

  5. #105
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    ajme, bubimira kako krasno

    bas sam te se sjetila i idem gledat kad trebas roditi i vidim da si ti kod monike, ma predivno.

    ~~~~~~

    uzivajte

  6. #106
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    uživajte u iščekivanju

  7. #107
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    danas joj je termin, pa se nadaju...
    i fali im Vita

  8. #108
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    bubimira ~~~~~~~~~~~~~~~~

  9. #109
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    kako je krenulo, mogli bi svi skupa dobiti i državljanstvo tamo!
    ajmo B. da te vidimo i da čujemo pričicu!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Bubimira, ~~~~~~~~~~~
    da ti sve bude kako si zelis.

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    šic na čestitanja!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Bit će sutra u Gloriji ukratko o porodu u Kući za porode :D

  13. #113
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Bit će sutra u Gloriji ukratko o porodu u Kući za porode :D
    Kupujem :D!!

    Samo, da li u Gloriji časopisu (tjednom magazinu) ili onom prilogu od Jutarnjeg Gloria In??

    Hvala na obavijesti!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    U časopisu Glorija.
    Vezano uz skoro izdavanje knjige Drugo stanje, knijge koja objedinjuje iskustva majki, ali i očeva, iz razdoblja trudnoće i samog iskustva poroda.

  15. #115
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Imam par pitanja za curke s iskustvom na temu rođenja u inozemstvu.

    1. Ako rodimo u inozemstvu (Grazu kod Monike Felber) da li svejedno imam pravo i dobijem jednokratnu novčanu pomoć (to je ona za prvo dijete od 3.000 kn za Grad Zagreb)
    2. Koliko puta prije poroda ste bile kod Monike u Kući?
    3. Kad ste prvi puta išli na dogovor odn. kontaktirale ju? (koliko prije samog poroda)
    4. Kako je beba nakon poroda podnijela putovanje od cca 2-3 sata u autu?
    5. Je li beba bila čitavo to vrijeme u AS?
    6. Da li je preporučljivo i moguće nakon granica prebaciti bebu u košaru (onu čvrstu, plastičnu, koja je također sigurna u autu i pričvršćena pojasevima)? Košara ima potpuno ravan položaj, pa mi se to čini bolje za novorođenće... Jer kažu ne smije biti u AS duže oc cca 2 sata.

    Mislim da je to sve! Hvala

  16. #116
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    1.da,nema veze gdje je dijete rođeno.

    2.i 3.mi smo prvi put išli s cca.20tj. S 30 tj sam joj telefonski potvrdila da definitivno dolazimo k njoj. I onda smo još jednom otiši kad sam bila na 35 tj. To smo išli prvenstveno u shoping pa smo svratili i do Monike.
    Inače nema potrebe ići toliko puta al nije loše da upoznaš cestu i put. Mi smo već i žmirečki znali doći

    4. i 5.ja sam Brunu prije puta podojila, dobro smo zagrijali auto i ona je spavala ko top cijeli put. Nije se ni pomaknula, stalno sam gledala jel diše. Još je i doma spavala kad smo došli. Cike su mi bile ko balon, al nisam ju budila. Bila je cijelo vrijeme u as.
    Ali da se probudila i plakala stali bi negdje sa strane i izvadila bih ju sigurno.
    Ne brini ako beba spava, nemoj ju buditi; neće joj ništa biti ta dva sata do doma u as. Ta preporuka je ja mislim za neka učestala putovanja. Pa nije da ti je svaki dan u AS po nekoliko sati.

    6. za ovo ti neznam, možda bolje da pitaš savjetnice za as.


    I znaš kaj?
    Sad kad čitam kak se s guštom spremaš i pripremaš jednostavno ti zavidim i opet bih
    Nema ljepšeg mjesta i načina za dočekat svoju bebu, pogotovo prvu!

  17. #117
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala Bubi!
    Na odgovorima i svemu

    Ma ja sam definitivno i samo za Moniku, no MM me suptilno nagovara da razmotrim mogućnost poroda i u Varaždinu. Njegovi su argumenti (jer ovo stručno ne zna tako kako mi, a i čuli smo par dobrih iskustava pa se zanosi za tim) da nam je bliže, lakše (jer je u Hr), naravno i puno jeftinije...
    Uz samu cijenu poroda u Grazu moramo uračunati i smještaj ako dođemo ranije, pa onda to da MM neće sa mnom moći stalno biti, već se vozikati amo tamo (što je za Vž opet jeftinije i kudikamo bliže i lakše), pa cijenu puta (Slovenci uvode Vinnetu od 01.07. i to 35 eur , a vrijedi 15 dana - gadovi ), pa papire... Skupi se toga dosta, što za Vž jednostavno nema.

    No, svakako je odluka na meni, i roditi ćemo gdje ja želim i kažem (tako veli moj podupirući M )

    Dogovorili smo da ćemo obje opcije ići pogledati i upoznati, pa što nam bolje sjedne (ne sumnjam što će meni bolje sjesti ).
    Naravno nije sve u novcima, dapače, jako malo, i niti jednome nam nije žao ni kune koje bi potrošili za porod, no MM je uvijek praktičan i misli, ako se nudi relativno isto ili slično u Grazu i Varaždinu, onda bolje izabrati jednostavnije i povoljnije, no ja pretpostavljam da iako je Vž bolji od Zg, sa Grazom se ne može ni usporediti!
    I baš neki dan nabasam na priču iz Vž, tako da sam sve manje za tu opciju. S druge strane, u Kuću i Moniku sam se prema pričama zaljubila davno, i odonda znala da je to to!

    I da, stalno provjeravam ima li što novo od tebe, i jedva čekam vašu priču iz Kućice :D !!

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    2./3. mi smo bili prvi puta sa 34 tj, nakon toga smo došli tjedan dana pred termin u Graz i ostali do poroda. u tom periodu sam bila još 2x na pregledu i akupunkturi.

    4./5. Noa je prespavala cijeli put u komadu; isto kao B.-prije polaska sam je podojila i premotala

    7. :D

  19. #119
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    bas mi je drago da ima novih cura :D

    na pitanja sam odgovorila i ja na drugom topicu, kopiram:

    1. Ako rodimo u inozemstvu (Grazu kod Monike Felber) da li svejedno imam pravo i dobijem jednokratnu novčanu pomoć (to je ona za prvo dijete od 3.000 kn za Grad Zagreb)

    da, naravno, ako ispunjavas uvjete u vezi prebivalista i boravista roditelja. naknada ne ovisi o mjestu i drzavi rodjenja djeteta nego o prebivalistu roditelja

    2. Koliko puta prije poroda ste bile kod Monike u Kući?

    jednom u 10. tjednu (streberica ), pa u 32. tjednu i 38. tjednu. da nisam rodila, dosla bih opet sa 39 ili 40 tjedana. uglavnom, ucestalost dolazaka sama odredis, kako se osjecas.

    3. Kad ste prvi puta išli na dogovor odn. kontaktirale ju? (koliko prije samog poroda)

    ja sam bila prva koja ju je otkrila pa sam isla dosta rano. ali dovoljno je prvi put otici u 7-8. mjesecu trudnoce.

    4. Kako je beba nakon poroda podnijela putovanje od cca 2-3 sata u autu?

    bez problema, prespavao je cijeli put. jednom smo stali za dojenje i prematanje.

    5. Je li beba bila čitavo to vrijeme u AS?

    NARAVNO. ne postoji druga opcija!

    6. Da li je preporučljivo i moguće nakon granica prebaciti bebu u košaru (onu čvrstu, plastičnu, koja je također sigurna u autu i pričvršćena pojasevima)? Košara ima potpuno ravan položaj, pa mi se to čini bolje za novorođenće... Jer kažu ne smije biti u AS duže oc cca 2 sata.

    NIKAKO NE! ne smije biti vise od 2 sata u komadu, ali zato napravis pauzu od 15 minuta ili dulje!

    puno je opasnije izlagati dijete riziku ako se ne vozi u autosjedalici (koja je jedina ispravna za prijevoz djeteta, nijedna kosara nije sigurna).

  20. #120
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Čula sam da, ne tako davno, trudnice pred porod nisu uopće puštali u EU, da ne bi tamo rodile i tražile državljanstvo. Imaju li vaša djeca pravo na A državljanstvo ili je i to regulirano nekakvim ugovorom?

  21. #121
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ne, drzavljanstvo ne mozes steci samo rodjenjem u eu, potrebno je jos uvjeta (tipa jedan od roditelja drzavljanin ili zivot odredjeni broj godina u eu ili tako nesto)

  22. #122
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ne, drzavljanstvo ne mozes steci samo rodjenjem u eu, potrebno je jos uvjeta (tipa jedan od roditelja drzavljanin ili zivot odredjeni broj godina u eu ili tako nesto)
    Da, i mislila sam da je tako. Nekad je valjda bilo drugačije. Tnx!

  23. #123
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala i ovdje !

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Draga Isabel, na prakticna pitanja su ti cure vec odgovorile. Mi smo s bebom starom 4 dana putovali 400km. Jednom smo stali, izvadili bebu iz as i nekih pola sata ju pronosali na rukama da se "izravna", pa smo krenuli dalje. Probudila se nekih pola sata od kuce i pocela plakati pa smo jos jednom stali, beba je papala i opet krenuli dalje.
    Mislim da postoji jedna bitna razlika izmedu Vz bolnice i Kuce za porode. I uz najbolje uvjete za porod nekako mislim da je ugodaj u bolnici potpuno drukciji nego u Kuci. Kuca je najblize sto mozemo dobiti porodu kod vlastite kuce i kod mene je to debelo prevagnulo. Mislim da takav ugodaj (kucni), setnju po zelenilu u trudovima, babicu kojoj sasvim sigurno nisi rutina nego jedna jedina rodilja na koju je 100% fokusirana, sigurnost, potpunu, da apsolutno nista nece napraviti bez tvog pristanka pa ces svu svoju energiju utrositi na porod, a niti atom tvoje snage nece otici na prepucavanje s osobljem oko toga sto ti zelis, a sto ti oni nude.
    Mislim, moze porod u bolnici proci super, savrseno, ali mene je odbijalo to sto porod u bolnici moze, a li i ne mora proci savrseno, ovisno o tome koliko imas srece, a u Kuci uvijek znas sto dobivas. To mi je jako pomoglo da se opustim.
    Odluka je samo tvoja, ovo je samo nacin na koji sam ja razmisljala doksam se bavila problemom koji sada imas ti (mi smo vagali Rijeku i Graz).

  25. #125
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Mi smo potegnuli 300 km do Rijeke i bilo je ok, ali malo je falilo i da ne bude ok zbog ekipe koja se u tom momentu zatekla na poslu. Ta vjerojatnost da se možeš i loše provesti, bez obzira kako mala ona bila, užasava me. Evo nedavno se jedna forumašica loše provela u Varaždinu . Nikad ne znaš. Zato, tko si može priuštiti i organizirati Graz, neka ne dvoji previše.

  26. #126
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Mislim da postoji jedna bitna razlika izmedu Vz bolnice i Kuce za porode. I uz najbolje uvjete za porod nekako mislim da je ugodaj u bolnici potpuno drukciji nego u Kuci. Kuca je najblize sto mozemo dobiti porodu kod vlastite kuce i kod mene je to debelo prevagnulo. Mislim da takav ugodaj (kucni), setnju po zelenilu u trudovima, babicu kojoj sasvim sigurno nisi rutina nego jedna jedina rodilja na koju je 100% fokusirana, sigurnost, potpunu, da apsolutno nista nece napraviti bez tvog pristanka pa ces svu svoju energiju utrositi na porod, a niti atom tvoje snage nece otici na prepucavanje s osobljem oko toga sto ti zelis, a sto ti oni nude.
    Mislim, moze porod u bolnici proci super, savrseno, ali mene je odbijalo to sto porod u bolnici moze, a li i ne mora proci savrseno, ovisno o tome koliko imas srece, a u Kuci uvijek znas sto dobivas. To mi je jako pomoglo da se opustim.
    Inga super si ovo napisala!
    I ja sam razmišljala u ovom smjeru. Nama je druga opcija bio VŽ. Međutim nakon prvog poroda ništa nisam željela prepustiti slučaju, tako da je na neki način bolnica uvijak bila bolnica u mojim očima. Grozila sam se činjenice da bih morala brinuti tko je u smjeni taj dan ili da bi se mm ili ja morali oko bilo čega boriti s osobljem. Željela sam rađati na miru i zato je Graz bio konačno riješenje.

    Isabel sve su nas mučile iste brige: kad ići gore, kako skupiti lovu, kako uskladiti godišnji od mm, hagulkica i ja smo još imale i brigu oko starijeg djeteta, nije bilo lako...ali vidjet ćeš; ako je to ono što zaista želiš i ako ideš prema tom cilju sve se kockice nekako na kraju poslože.
    A ako se tvoj muž dvoumi jedna čašica razgovora s našim muškima će sve riješiti.

  27. #127
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Iako jos nisam trudna i daleko je za razmisljati o tome, ali moram napisati da me Kuca stvarno fascinirala! Price s poroda su savrsene, sve je tako sigurno, toplo...

    U nekoj od prica sam procitala da Monika ne uzima rizicne trudnoce. Koje tocno spadaju u to? Pretpostavljam ako je beba krivo okrenuta...mozda blizanacke trudnoce..?! :?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ja znam da ne prima upravo to sto si spomenula: zadak i blizance. Ne znam sto jos.

  29. #129
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Inga i Eleanor i hvala!
    Upravo su moji argumenti i razmišljanja slična, i samim time što nismo u bolnici, već mi daje puno veću sigurnost i relax.
    Pa onda ta sreća, koju moraš imati kako bi pogodio dobru smjenu... Kod Monike toga nema. Dobivaš nju i sve u paketu, UVIJEK!
    I sve ostalo što ste spomenule...

    Inga, imamo vrlo slične dileme, i nadam se da će naša odluka i porod završiti onako prekrasno kao vaš!!

  30. #130
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bubimira ! Sve znaš !

    Može, mi smo uvijek za čašicu razgovora... I još sa takvom temom za obraditi ... Di će nam biti kraj?!

    Predlažem Jarun ili neku prirodicu kad zatopli!!

  31. #131
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Ja znam da ne prima upravo to sto si spomenula: zadak i blizance. Ne znam sto jos.
    Ja sam fascinirana i zaljubljena u Kuću i Moniku još od prvog Felixinog iskusva!! I još nisam bila trudna (dugo smo se borili za ) a već sam znala (a i MM jer sam ga nafilala sa pričama ) gdje ćemo mrvicu donijeti na svijet!!

  32. #132
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    A što ako (ne daj bože) beba dobije infekciju na porodu? To se nama dogodilo . Mislim, to se ne vidi na prvi pogled, treba radit nalaze. Dođe li tamo netko pregledat bebu?

  33. #133
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Bubimira
    Predlažem Jarun ili neku prirodicu kad zatopli!!
    Ma koji Jarun? Što fali našim krajevima?

    Nego zaboravih napisati jednu vrlo važnu stvar.
    Ona pristojba u matičnom uredu u Grazu za rodni list se od ove godine ne naplaćuje. Znači za to više nema troška.

  34. #134
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    A što ako (ne daj bože) beba dobije infekciju na porodu? To se nama dogodilo . Mislim, to se ne vidi na prvi pogled, treba radit nalaze. Dođe li tamo netko pregledat bebu?
    E da, to i mene zanima! Da li se ostala testiranja obave naknadno kod nas, kao npr. za sluh?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Po povratku u Zagreb javiš se odabranom pedijatru i u konzultaciji s njom/njim dogovoriš sve pretrage koje te zanimaju.

  36. #136
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    i dodat cu da su infekcije i bakterije tipicno bolnicka stvar.

    meni je to zapravo bio jedan od razloga da odem tamo; bila sam sigurna da necemo pokupiti neku iatrogenu infekciju kao sto bi mogli u bolnici.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    živa istina

  38. #138
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Eh da...dežurni dr se jako trudio nabiti mi krivnju za djetetovu infekciju, zato što nisam još na ulazu u rodilište ispružila obje ruke za drip (jer sam došla s puknutim vodenjakom). Ali ja osjećam da nisam pogriješila što sam odbila drip; moja ženska i majčinska intuicija mi govore da nisam kriva. Od puknuća vodenjaka do poroda prošlo je 14 sati.

  39. #139
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    A koliko su te puta u tih 14 sati pregledali vaginalno?
    Sa puknutim vodenjakom vaginalni pregledi su jako dobra prilika za dobiti infekciju...

  40. #140
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Elinor, ja znam situaciju u kojoj je mama dosla s cijelim vodenjakom, pa su joj svejedno nabijali osjecaj krivnje za djetetovu infekciju. Sve dok se se nije pokazalo da je to infekcija koje se siri iskljucivo kapljicnim putem, a mama ju nije imala...

  41. #141
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Pregledali su me doktori 4 puta, i jednom babica prije ulaska u kadu.
    Čula sam i ja od cimerice da je tih dana bilo još infekcija i to kod žena koje su došle sa cijelim vodenjakom. Nisu mi uspjeli nabiti osjećaj krivnje, koliko god se trudili. Ali, imam lagani strah da se i slijedeći put ne desi isto.

  42. #142
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Bubimira
    Predlažem Jarun ili neku prirodicu kad zatopli!!
    Ma koji Jarun? Što fali našim krajevima?

    Nego zaboravih napisati jednu vrlo važnu stvar.
    Ona pristojba u matičnom uredu u Grazu za rodni list se od ove godine ne naplaćuje. Znači za to više nema troška.
    Ah da, zaboravih da smo si susjede :D !
    Može u "kvartu" onda!!

    (zaboravljivost, nespretnost i zbunjenost posljedica trudnoće )

    I ja mislim, iako nemam iskustva, no razmišljem logično, da su šanse u Kući za infekcije i slične "radosti" minimalne, za razliku od bolnice gdje si srečković ako ih kojim čudom izbjegneš...




  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Pitala sam ja pri prvom posjetu Moniki da li treba obaviti kakve pretrage prije poroda u kadi kod nje (znate da kod nas treba cijelo cudo testova ako zelis roditi u kadi u bolnici), pa me lijepo blijedo pogledala i rekla mi da ona stavi pola kile morske soli u vodu i sve ok.
    Slozila bih se s curama da je infekciju ili neku bestiju daleko lakse pokupiti u bolnici.

  44. #144
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Eto mene s novim pitanjima :

    Mi se spremamo u Graz ovaj mjesec u prvi baby shopping, pa je MM predložio :D da navratimo kod Monike upoznati nju i Kuću (posebno mi je drago što je to bila njegova ideja, ja se od shopping groznice i razmišljanja "što sve" nisam ni sjetila !
    Biti će nam to prvi susret, i jako se veselim !

    Znam da ste govorile kako Monika zapravo slabo govori engleski (a ja se nadam da je kroz toliko hrvatica koje su rodile kod nje naučila ne samo engleski već pomalo i hrvatski ). Šalim se, no moje pravo pitanje je:
    1. kako se sporazumjeti na ovakvom prvom meetingu s Monikom kad MM i ja nažalost ne znamo njemački? Da li je dovoljno što znamo engleski pa ćemo nekako rukama i nogama, ili bi bilo pametnije da povedemo nekoga poznatog (moj tata, prijateljica...) koji zna njemački , pa da tako riješimo konverzaciju? (pretpostavljam da će puno pitanja, objašnjavanja i toga svega...)

    2. naravno da bi joj se prethodno voljeli najaviti da dolazimo, odn. dogovoriti za pogodan termin, a ne samo banuti na vrata. Kako ju je najbolje kontaktirati: putem e-maila ili telefonski? I naravno na pp mi može neka dobra dušica poslati konaktne info (telefon/mobitel, adresu, e-mail...)


    Mislim da ništa nisam zaboravila. Hvala

  45. #145
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    I mi smo oba posjeta Monici spojili sa shopingom

    Što se tiće jezika. Hm...Ja nešto malo natucam i razumijem njemački, Monika isto tako engleski pa smo se našle negdje na pola puta.
    Ja sam isto željela voditi svoju kumu na prvi susret al na kraju ona nije mogla pa smo bili sami. Nije ti loša ta ideja! Mi smo se u globalu razumjele i dogovorile osnovne stvari,ali bilo mi je žao jer sam ju htjela pitati još neke stvari o homeopatiji i sl. al tu konverzaciju nismo mogle voditi.

    Drugo... moraš joj se obavezno najaviti. S Monikinom dopuštenjem objavljujem njen broj i adresu
    Göstingerstr. 157
    tel. 004369910684548
    To je mobitel i na njega je stalno dostupna

  46. #146
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako mozes, svakako povedi dobrog govornika njemackog jezika. vise cete tema moci dotaknuti i vise informacija dobiti. na porodu se ionako nema puno za pricati

  47. #147
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    I mi smo oba posjeta Monici spojili sa shopingom

    Što se tiće jezika. Hm...Ja nešto malo natucam i razumijem njemački, Monika isto tako engleski pa smo se našle negdje na pola puta.
    Ja sam isto željela voditi svoju kumu na prvi susret al na kraju ona nije mogla pa smo bili sami. Nije ti loša ta ideja! Mi smo se u globalu razumjele i dogovorile osnovne stvari,ali bilo mi je žao jer sam ju htjela pitati još neke stvari o homeopatiji i sl. al tu konverzaciju nismo mogle voditi.

    Drugo... moraš joj se obavezno najaviti. S Monikinom dopuštenjem objavljujem njen broj i adresu
    Göstingerstr. 157
    tel. 004369910684548
    To je mobitel i na njega je stalno dostupna
    Bubimira ljubim te !

    Super, javiti ću joj se čim se dogovorimo kad točno bi išli, pa iskoordinirati s njom. I svakako ćemo u tom slućaju povesti nekoga tko vlada njemačkim da ju mogu sve pitati.
    Sad mi preostaje osmisliti sve što me zanima i napisati kako ne bi nešto zaboravila!

    Hvala ti puno, umemorirala sam podatke :D !

    Nego cure, kako ste vi?

  48. #148
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    U petak sam zvala gđu. Moniku da joj se najavimo za sljedeći tjedan!
    Bila je predraga, simpatična i uspjele smo se sporazumjeti na englesko-njemački .

    Mi idemo u srijedu u Graz :D pa vam dojmove i novosti pišem kad se vratimo! Turbo se veselimo...

    Bubi još jednom hvala na broju

  49. #149
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Super!
    sretan put i pozdravite nam Moniku

  50. #150
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    takodjer!

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •