Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 316

Tema: Kuca za porod Monike Felber u Grazu

  1. #1
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Jako lijepo iskustvo.
    Fakat, koliko ste platili za to?

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    upravo tako, seni. ja si UOPCE ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da nije bio pokraj nas cijelo vrijeme.

    cijena: 1160 eur porod + 5 dana babinja, s tatom i starijom djecom.
    pregled: 25 eur.
    dokumenti ispadnu cca 80 eur, koliko se sjecam.

    jedina je fora to sto jako slabo govori engleski. ali ako bar malo natucas njemacki, dovoljno je, jer porod nije stvar intelekta

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo, cijenu ste čule.
    Meni se tih 1160 eura za porod+ 5 dana boravka tamo uopće nije činilo puno. Ista cijena je ako je tamo i tata sa (ili bez )još jednim djetetom.
    A ako vam je to drugo dijete, i iz Zagreba ste, taj novac vam se kroz opremu novorođenčeta od HZZO-a od 1300 kn i donaciju od grada zagreba od 6000 kn vrati.
    Tako da ne treba prvo razmišljati o novcu. Mnogi puno više potroše na skupa kolica i slične stvari, bez da su uopće svjesni koliko
    su potrošili.

    Inače, Hrvatska i Austrija imaju neki ugovor o zdravstvenom osiguranju, kojim se osiguraniku vraća dio novca potrošen u inozemstvu na zdravstvene usluge.
    Jedino, PRIJE odlaska u inozemstvo to treba riješiti u našem HZZO-u, za što treba potvrda od vašeg liječnika opće prakse ne starija od mjesec dana + plati se neki iznos po danu očekivanog boravka u inozemstvu, čini mi se nekih 14 kn (zaboravila sam točno, ali sjećam se da je zvučalo malo). NAKON povratka ode se s računom u HZZO.
    I povrat novca moguć je samo za usluge u zdravstveno-ugovornim ustanovama, dakle bolnice, ne isključivo privatnici.
    Mi smo to na žalost saznali tek kad smo se vratili, a s obzirom da Austrijanke dobiju 50% povrata novca od države za porod kod Monike Felber, možda smo mogli dobiti još nešto natrag, trebala bih provjeriti spada li Kuća za porode u zdravstveno ugovorne ustanove u Austriji.

    A ovdje možete pogledati kako to izgleda Kuća za porode:

    http://public.fotki.com/hagulkica/porod-u-grazu/

    Nakon ovih slika ima netko tko ne bi volio roditi tamo ?


    I, konačno, da sve bude na jednom mjestu evo i popis dokumenata koje treba skupiti za dobivanje rodnog i putnog lista.

    U Grazu se diže rodni list djeteta, treba:

    1. medunarodni rodni list majke
    2. međunarodni rodni list oca
    3. međunarodni vjenčani list
    4. potvrda o prebivalištu koja se diže u MUP-u i treba je sudski tumač prevesti na njemački
    -ovo pod 4 nije nam trebalo, a nij trebalo ni Felix i još jednoj frendici koja je rodila tamo
    5. nekih 70tak eura za par primjeraka međunarodnog rodnog lista i jedan primjerak na njemačkom

    U Beču se diže putni list za novorođenče, koji služi umjesto pasoša i vrijedi jedino za izlazak iz zemlje i to kroz sljedećih 30 dana. ( Dakle kao jednosmjerna karta ). U hrvatskom konzulatu, koji je u samom centru Beča, Operngasse 20b, tel: 00431 5854842, a radi pon-uto-pet 8-12 h, srijedom ne rade, a četvrtak 14-16 h
    Za to treba:

    1. intrenacionalni rodni list djeteta iz Graza
    2. oba pasoša roditelja
    3.suglasnost kojom majka(XY) daje ocu (XY)suglasnost da u njeno ime obavlja sve pravne radnje vezano uz izdavanje putnog lista za dijeteta imenom XY.
    4. 2 fotke 30x35 mm, slikane bez blica ( mi sami slikali Nou i u centru Graza razvili fotke i zatim izrezali na odgovarajuću veličinu)
    5. 44 eura

    Ta sva papirologija obavi se za 20 tak min.
    I svakako savjetujem dok ste u Beču otići u rastoran Sacher, blizu našeg konzulata i kupiti Sacher tortu za počastiti bake i djedove po povratku!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Da, a to sa jezikom... na kraju je ispalo da babica ipak dosta razumije engleski, i kroz ta dva dana našeg druženja prilično ga je ok govorila.
    Inače kad smo išli u Graz na prvi pregled vodili smo sa sobom frendicu prevodioca.
    Ja pričam neku verziju šoping- njemačkog, ali sasvim smo se dobro kužile. Jedino mi je žao da ne govorim njemački bolje jer mi je pokazala hrpu homeopatskih brošura i rado bih da sam ih bolje razumjela, a i da sam ju mogla pitati više o njenim iskustvima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ajme kakva kuca, soba, vrt - raj na zemlji! Ne mogu vjerovati da moze uopce postojati tako blizu tako divno mjesto za docekati svoju bebu.
    I babica zna malo engleskog :D , ja malo njemackog i sad znam da ce sve biti super!
    Hagulkica, slike su zaista fenomenalne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Zaboravih od silnog ushicenja pitati, da li se to na slici 13, u sobi za porode vidi u kutu stolcic?

  7. #7
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Još jutros sam pročitala priču, pa se rasplakala i bila toliko pod dojmom da nisam ništa napisala.

    To je to! I u pravu si, novac nije presudan, jer kad se nešto jako želi to se i ostvari. (trudnoća traje 9 mjeseci, stigne se uštedjeti)

    Glede povrata novca od HZZO, ja sam se podrobnije raspitivala, ali...
    Potrebna je potvrda liječnika opće prakse/obiteljskog liječnika da žena (izrijekom) "ne boluje ni od kakve kronične ili akutne bolesti, te da njeno stanje ne zahtjeva stalni liječnički nadzor". K tome, ta potvrda ne smije biti starija od 30 dana i s njom se, bar za Zg. ide u Klovićevu i plati 14,46 kn po danu za osiguranje u slučaju odlaska iz zemlje, u ovom slučaju za Austriju. Može se uplatiti koliko se želi, npr. za 10 dana.
    opet ALI: Kako mi je rekla pravnica iz Klovićeve, trudnoća se mjesec dana prije termina smatra????????????????????????????????????Aaaaaaaa aaaaaaaaa PATOLOŠKIM stanjem, odnosno liječnik ne bi smio izdati takvu potvrdu trudnici. Jer: može se nešto dogoditi?, a trudnica ne bi smjela hodati okolo :? jer je mjesec dana od predviđenog termina poroda. (a može raditi do 28 dana prije termina? ), pogotovo citat: Nema što ići van ako zna da treba roditi uskoro.
    I gđa. mi je rekla da su u posljednje dvije godine?? imali dva zahtjeva za refundaciju novca (ili dijela novca, ne znam) od poroda u inozemstvu, međutim, ni jedan od njih JOŠ (DVIJE, brojkom:2, godine) nije riješen.

    Jedina opcija čini mi se na blef (bez uplate tih 14,46 kn/po danu) s računom od rodilišta tražiti povrat novca, uz navod da je do poroda došlo na npr. zimovanju ili za posjeta obitelji? Ali to bi bila laž, a to osobno ne želim, isto kao što neželim liječnika opće prakse dovoditi u nezgodnu poziciju, koja to uistinu nije (jer trudnoća po defaultu nije patološka).

    Sorry možda za off topic, ali da bude sve na jednom mjestu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Da, pretpostavljam da je. čini mi se da je babica rekla da ima stolčić. U stvari nisam pitala, pretpostavljam da nam netko od cura koje su rodile na stolčiću to može reći. Ili je to možda stalak za loptu ?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Felix, znaš ti za stolčić?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    mama_jos_malo istovremeno smo postale, nisam ni skužila.
    Ta varijanta sa blefiranjem i dolaskom u HZZO s računom isto ne bi prošla, barem kako su meni u HZZO rekli, jer se ugovor o inozemnom osiguranju mora potpisati prije odlaska van. Inače nema nikakvog povrata.
    Eto, još jedan zid birokracije.

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    naravno da ima stolcic, zaboga
    pikirala sam ga bila za svoj porod, ali kada mi je bila milija...
    angelika, koja je rodila par sati prije mene, je isprobala valjda sve varijante kod nje, stolcic, kadu, raznorazne polozaje... rodila je prakticki viseci u zraku : ledja naslonjena uspravno na krevet, a svaka noga na ramenu babice i frendice (s njom su na porodu bili muz, sestra i frendica), tako da su joj guza i trbuh doslovno visjeli u zraku, bez ikakvog opterecenja s bilo koje strane. veli da je super osjecaj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    :shock: kak je to lijepo! ja bi tak!
    a kolko to sve u konačnici ispadne? oko 2000 eura? mislim sve, s tim boravkom i silnim papirima; ne računaući benzin.....

  13. #13
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    samo da vas utjesim, glede novaca.

    cak i u jednoj tako bogatoj zemlji kao sto je austrija, se porodi u kuci za porode, odnosno uzimanje odredene-zeljene babice koja ide s vama u bolnicu (u kojoj ste ambulantno ili ostajete par dana - po zelji), takode i asistirani porod kod kuce, dodatno placaju.
    ne znam koliko iznose te refundacije (kad imas dodatno zdravstveno, onda se ti troskovi automatski pokrivaju), ali u svakom slucaju odredeni dio ili sve se placa iz vlastitog depa.

    naravno da su standardi u austrijskim rodilistima puno bolji i puno blizi prirodnom porodu (ili jesu prirodni porod, ovisno o bolnici, medicinskom osoblju i zeljama rodilje), ali se ipak sve te "extra" zelje dodatno placaju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Boravak i porod u kući za porode 1160 eura + dokumenti 114 eura =

    1274 eura

    Ne računajuću benzin.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Znaci, u biti nista od povrata novca od HZZO-a, a ja se bas ponadala. A dobro, ja raspravljam kao da sutra idem tamo roditi, a ne u 6.2007.
    Bas mi je drago da ima stolcic, nekako mi se taj polozaj bas svida, barem za sada.
    I da, hagulkice, kao sto je netko na prethodnoj stranici primijetio, u tvojoj prici uopce nema boli, kao da si bila u nekom zanesenom stanju. Nesto kao kad u knjizi Ine May ona i rodilje pisu kako je sve oko njih bilo "psychedelic" (psihodelicno bi se valjda prevelo), puno pozitivne energije.
    Svaka cast za porod u zraku, babica Felber izgleda hoce i doslovce podmetnuti svoja leda kad treba.

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Svaka cast za porod u zraku, babica Felber izgleda hoce i doslovce podmetnuti svoja leda kad treba.


    mene je dosta bolio izgon, ali stvarno ni u jednom trenutku nisam ni pomislila na nesto za ublazivanje boli.

  17. #17
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Jesam ja dobro to shvatila, "na čekanju" ste bili smješteni negdje drugdje, ne u toj kući? Kakav smještaj ste našli, kako su tu onda cijene..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Mi smo bili kod prijatelja u Grazu, a Felix je krenula u Graz sa trudovima.
    Tak da za cijene smještaja tamo ne znam
    Ali još jedna frendica iz Zgb se sprema kroz mjesec dana roditi u Kući za porode :D , ona će vjerojatno tražiti neki privatni smještaj, pa kad saznam cijene mogu napisati.

  19. #19
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Hagulkica prekrasna je tvoja priča. super što si stavila slike!

    Ja sad ima 2 prktična pitanja:
    1. u slučaju da starije dijete ide s vama, tko ga čuva za vrijeme smog poroda ako je otac s majkom?

    2.gdje ste ti i felix kontrolirale trudnoću? kod monike ili tu u zagrebu?

  20. #20
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kontroliranje trudnoce - kod svog ginica u zagrebu. pregled kod monike dva tjedna prije termina, a dalje po osjecaju majke, ja sam rodila tjedan dana prije termina. dundica i hagulkica su otisle nekoliko dana prije termina u graz (obje imaju poznanike pa nije bilo problema za smjestaj) i tamo cekale.

    za starije dijete i mene zanima. hagulkica ima frendicu tamo pa bi ju vjerojatno ona cuvala. vjerojatno ovisi koliko je starije dijete, sto se mene tice ne bih se bunila da mi bude u radjaoni, ako je starije od nekih 3,4 godine

  21. #21
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    vjerojatno ovisi koliko je starije dijete, sto se mene tice ne bih se bunila da mi bude u radjaoni, ako je starije od nekih 3,4 godine
    da to je ok, ne bih ni ja imala ništa protiv, al što ak je dijete manje. ipak nije prigodno ili možda je al opet mora biti netko prisutan da pripazi na to dijete.

    felix, dobila sam zeleno svjetlo od MM za graz

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Meni se čini da je bolje da dijete netko pazi nego da bude u rađaoni.
    Ja u svakom slučaju to ne bi, ni sad ,ni da je starija, jednostavno se ne bi mogla opustiti. Mislim da i klincima nije lako stvarno shvatiti zakaj sad mamu tak boli, kaj se događa, zakaj im nitko ne može odgovarati na sva pitanja koja tad imaju i sl... ne znam stvarno koja je to dob kad bi se oni mogli nositi s tim.
    Mi smo planirali da je čuva frendica kod koje smo bili, a da to nije bilo moguće s početkom trudova bi zvali moju mamu da krene na bejbisiting u Graz. Eto, ništa od toga se nije desilo, pa smo se nakon 2.5 dana požurili natrag u Zagreb.

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Meni se čini da je bolje da dijete netko pazi nego da bude u rađaoni.
    Ja u svakom slučaju to ne bi, ni sad ,ni da je starija, jednostavno se ne bi mogla opustiti. Mislim da i klincima nije lako stvarno shvatiti zakaj sad mamu tak boli, kaj se događa, zakaj im nitko ne može odgovarati na sva pitanja koja tad imaju i sl... ne znam stvarno koja je to dob kad bi se oni mogli nositi s tim.
    potpisujem i mogu dodati još par svojih osobnih razmišljanja.
    mislim da je sasvim dovoljno da budu tamo negdje u blizini, s nekim kome vjeruješ (dakle da si opuštena da su zbrinuti ).
    jer za porod je toliko važna privatnost, a žena kada je s djecom, hoćeš-nećeš, obično uvijek prvo misli na njihove potrebe.
    a u porodu bi ženine potrebe trebale biti alfa i omega.

    ja si samo zamišljam da npr. netko od djece usred poroda zaplače jer mama stenje, ili kaže da je gladno ili se jednostavno igra i glasno viče (kao što to djeca inače rade) ili nešto slično.
    to bi me iz tog "drugog svemira" istog časa katapultiralo u realnost, mozak bi mi se sigurno usmjerio u drugom pravcu, a mislim da to stvarno nije dobro za porod.
    osim toga, za mene je porod nekako preintimna stvar.
    mislim da ima puno u tome kad ga neki uspoređuju s vođenjem ljubavi, samo smo se danas toliko odmakli od toga da nam je to skoro nepojmljivo.
    jer ne bi mi palo na pamet voditi ljubav pred djecom, pa tako ni roditi.
    čak mi i one slike sa čitavom obitelji tik nakon poroda više ne mame onaj osjećaj blaženstva, mislim da mamu i bebu stvarno treba pustiti na miru bar tih prvih sat vremena da se dobro "upiju", jer ta beba to zaslužuje, isto kao i ono starije dijete, da te prve trenutke koji su toliko posebni i neponovljivi ima samo sa svojom mamom.
    zbog 101 razloga, emocionalnog, zdravstvenog (kolonizacija majčinim, a ne nečijim drugim bakterijama)...
    a za starije sestre/braću je sigurno dovoljno ushićujući doživljaj vidjeti seku ili bracu i upoznati se s njim/njom i sat vremena kasnije .

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    5

    Početno

    Priča je prekrasna i guštala sam dok sam čitala


    Hvala ti što si je ispričala

    Što se tiče djece i poroda. Monika ima vani pješčanik , ljuljačku i mali vrtić sa igračkama(nešto kao konjić ili sl.).
    Kad sam bila na jednom od svojih pregleda ,bio je par sa malom curicom (3-4 g.). I baš su doručkovali, mama sa novom bebom u jednoj ruci, drga trčkara okolo, a tata i mama papaju (čitaj tata hrani mamu). Pitala sam je kako to funkcionira i ona je rekla da ako je dnevni porod, onda netko dođe s starijim djetetom i igra se vani(naravno ako vremenske prilike dopuštaju) i onda kad mama rodi i kad je već u sobi(znači najmanje 1 sat nakon poroda) ide starije dijete k njima.. Iako je rekla da najčešće tek nakon poroda ode tata po starije dijete.Onda budu cijeli dan sa roditeljima i navečer na spavanac doma. I da to odlično šljaka.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Samo da ne zaboravis, hagulkice, ima nas koji zeljno iscekujemo cijene smjestaja.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Prijateljica koja je baš jučer rodila u kući za porode ( :D ! ) čekala je porod u pansionu koji se nalazi u istoj ulici, možda 5 min autom udaljen, i plaćali su 28 eura po danu po osobi.
    To ne djeluje tako strašno skupo, a prednost je što je stvarno jako blizu.

    Osim ovoga, sjećam se da mi je Monika spomenula još jedan pansion jako blizu nje gdje je cijena noćenja s doručkom 40 eura po osobi. Ali i sama je naglasila da je to jaako skupo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ma da? pa to i nije task strašno... kaj bumo dobili još detalja s poroda?
    koliko dugo je "čekala" porod?

  28. #28
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    oho, hagulkice, prenesi cestitke!!! :D
    i detalje molimo, naravno!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    OK, detalje ne znam, ali reći ću joj da curke s rodinog foruma željno iščekuju da čuju priču .
    I prenijet ću čestitke!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Anki- došla je par dana ranije i čekala oko 6 dana.
    Izgleda da se bebama nikud ne žuri kad mame jednom stignu u Graz. 8) I dundica, i ta frendica i ja, sve smo čekale preko tjedan dana. Tak da se treba lijepo pripremiti i raspitati za sve zanimljivosti koje se mogu obići, a kamo sreće ak se još potrefi sniženje u shoping centrima :D

  31. #31
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Izgleda da se bebama nikud ne žuri kad mame jednom stignu u Graz.
    zato sam ja putovala u trudovima i jedina od vas rodila prije termina

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    spojiti ugodno s još ugodnijim
    prenesi joj i naše čestitke

  33. #33

    Početno hagulkica

    evo neznamo se,ali se javljam da mi pomognes informacijama.
    citala sam o tvom porodu u grazu i stvarno je cudo kad se neko o porodu kao takvom izjasnjava kao o jednom pozitivnom iskustvu bez bolova.
    interesira me dali tamo uzimaju maticne stanice i dali bi mogli dobiti broj telefona gdje bi se o svemu mogli informirati..termin mi je 5.veljace 2007.
    koliko bi kostalo uzimanje maticnih stanica zajedno sa porodom? :?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Uzimanje i pohrana matičnih stanica u Austriji košta čini mi se oko 1400 eura ( to će točnije znati mama_još_malo koja trenutno u Feldbachu čeka porod....i naravno držimo joj fige )
    Ne znam da li je moguće u Kući za porode.
    Ako slučajno nije moguće, 30 tak km od Graza u Feldbachu to rade. Ne znam što sve tehnički treba za taj postupak, ali možda se može u suradnji s njima nešto napraviti.
    Ali poslat ću ti telefon pp-om, najbolje da sama provjeriš. A onda nam možeš napisati, u slučaju da još nekog zanima.
    To znači 1160 eura za porod i boravak u Kući za porode + cijena za matične stanice.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    I da... najvažnije ... čestitam :D !

  36. #36

    Početno

    hvala ti puno na informaciji...stvarno si ljubazna
    naravno da cu sve obavijestit cim detaljni saznam

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Cestitke tvojoj prijateljici hagulkice, a tebi hvala na info o cijeni. To je sasvim dobra cijena, nista strasno.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ja sam upravo otkrila da imam gestacijski dijabetes, doduse tocnije bi se moje stanje moglo nazvati intolerancija glukoze jer mi je GUK nataste normalan, a nakon 2 sata povisen (9).
    Jos se uvijek nadam da cu to moci kontrolirati samo prehranom, ali me brine sve sto sam procitala o indukciji poroda ukoliko sam ne krene tocno do termina. Po tome sam nekako zakljucila da nemam sanse ici roditi kod Monike Felber izvan bolnice. Zna li netko od vas ista o tome, da li ona prima rodilje s gestacijskim dijabetesom, barem samo one kojima ne treba inzulin?
    Znam da bi mi bilo najjednostavnije nazvati ju i pitati, ali moje vrlo siromasno znanje njemackog jezika jedva da je dovoljno za dogovoriti se kada doci na pregled kod nje (cini mi se da niti to ne bih znala sklepati), a objasnjavanje o gestacijskom dijabetesu nema sanse da izvedem.

  39. #39
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    uh :/ stvarno ne znam da li prima. vjerojatno ovisno kakva bude situacija kad udjes u termin. drzim fige

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    E, pa naći ćemo mi tebi prevodioca !

    Jer... ti nemaš gestacijski dijabetes, nego poremećenu toleranciju glukoze.
    A razlika je velika.
    Kod gestacijskog dijabetesa je glukoza u krvi povišena i natašte(veća je od 6,7) i nakon 2 h nakon testa opterećenja glukozom(veća od 11,1), a kod poremećene tolerancije GUK je normalna natašte(manja od 6,7), a povišena 2 h nakon testa(7,8-11,1)
    'Terapija' je paziti što jedeš; jedi što više svježeg voća i povrća, i integralnih žitarica, a smanji prženo, bijeli šećer, bijelo brašno(kruh, tjesteninu).Dvije moje frendice imale su istu situaciju, objema im je Guk pala nakon male korekcije u prehrani, a jedna od njih rodila je u vodi u Rijeci bez ikakvih problema.



    Dogovorimo se na pp.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    I, naravno, držim fige !

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ma da hagulkica, te sam podatke i ja nasla na kraju na netu, a i moja doktorica je to potvrdila. Ma kad sam dobila rezultate ogtt-a i pomislila da cu morati roditi u bolnici kao da mi se sve srusilo. Nakon vasih odgovora mi je vec bolje, hvala vam cure
    Najveci problem mi je, kao sto i rekoh, jezik. Moj njemacki je traljav, skoro pa nikakav, a oko mene svi znaju engleski, francuski, nitko njemacki.
    Hagulkica, ove price o tvoje dvije frendice su me ohrabrile. Ma bas mi se sad vratila skroz nada da cu srediti taj secer!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Ne brini za jezik, Felberica sve bolje i bolje priča engleski, s obzirom da su u međuvremenu još jedni frendovi rodili kod nje, i njihovi frendovi upravo čekaju porod tamo (možda se već i desio, ne znam).
    U stvari, bilo bi najbolje da počne učiti hrvatski

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Wow, pa pocet cemo mi iz Hrvatske stvarati guzvu tamo. Neka, neka.
    Taman dok ja dodem pocetkom 6. mj. Felberica ce ponoviti i usavrsiti engleski. Bas fino.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo samo da se pohvalim ovdje. Prije par dana sam isla kontrolirati svoj secer nakon tri tjedna dijete. Jutarnji je bio opet 4.5 a u 12, nakon dorucka, 4.6 :D
    Pomogla je dijeta i ja sam presretna. Dva dana nakon toga sam lebdila okolo, nisu mi noge doticale tlo od srece.

  46. #46
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    koliko kada imaju tamo?
    šta ako više žena ima trudove u isto vrijeme?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Kada je jedna, ali se vrlo brzo pripremi za drugi porod.
    Također ima i jedan stolčić.

    U Grazu ima 10tak samostanih primalja, s nekoliko Felberica po potrebi surađuje u slučajevima kad dođu 2 (ili ev. više) rodilje istovremeno na porod.

    Ja sam ušla u kadu u kojoj je sat i pol prije rodila jedna cura iz Graza.
    To i nije baš neki prosjek, ako pročitaš priču od Felix, koja je došla u trudovima, dok je Dundica (čiju priču također možeš pročitati) rađala u kadi. Naravno da je i Felix rodila u kadi !


    Inga bravo!

  48. #48
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    dundica nije rodila u kadi ali se brckala u njoj. nju je felberica tek sivala (sat vremena su cekali da izadje posteljica) dok sam ja u susjednoj sobi odradjivala trudove. radjaonu su spremili za mene u roku pol sata.

  49. #49
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    splitala sam s hagulkicine price s poroda jerbo se tamo puno pricalo o kuci za porode. ovako je lakse naci podatke o kuci za porode u grazu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Sorri, al' malo mi je ovo sad zbrda zdola.
    Mogli smo staviti neki uvod, plan Graza s oznakom Kuće za porode, slike i sl. na početak, pa da ljudi imaju cjelovitu sliku o čemu pričamo.

    Možeš li to ubaciti?

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •