Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Pregrada na maternici

  1. #1
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno Pregrada na maternici

    Evo mene ponovno s pitanjem za prijateljicu!

    Na pregledu u Petrovoj mojoj prijateljici je dr. rekao da ima pregradu na maternici...
    Danas je bila ponovno kod njega i poslao ju je da radi HSG u jednu privatnu polikliniku. Cijena 1650 Kn. Ona naravno nema pojma da li je u pitanju UZV i rendgenski HSG.
    Moje pitanje je sljedeće :
    Da li se bio kojom od ove dvije metode može ukloniti pregrada?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    14

    Početno

    Nijednom se ne može ukloniti, to je samo dijagnostička pretraga kojom će se pregrada bolje vidjeti, a usput će se vidjeti i prohodnost jajovoda. Radi se na Merkuru i Svetom duhu na uputnicu

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nope. Uklanja se histeroskopijom. Možda je pobrkala što joj je reklo...

  4. #4
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ma meni nije jasno ako je već vidio da postoji, zašto je ponovno dobila uputu da radi dijagnostičku metodu umjesto da se odmah otkalnja...
    I ako je ipak riječ o histeroskopiji zar se to ne radi samo u bolnicama...?

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, vjerojatno joj je rekao da će se možda preko HSG-a vidjeti ima li septum (naravno: jedino pouzdano je histeroskopija, pandan laparaskopije za prohodnost jajovoda, HSG je više onako 60%-tna smjernica za sve to). Septum se rješava histeroskopijom (op. u općoj narkozi, nije teška).

  6. #6
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ja sam prije jedno mjesec dana pitala u Viliju da li se histeroskopija može raditi kod njih, rekli su da će raditi kroz par mjeseci kad dobe neki aparat..a da za sada niti jedan privatna poliklinika to ne radi..

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Privatno može u CITA u Splitu, ne znam gdje se još privatno histeroskopira...

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tj. sve CITO operacije se rade u Salusu - to je sve u istoj zgradi, tamo se i Seve ono bila operirala.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rikikiki, odoh ja u pon u CITA i na laparo i ponavljam histero - valjda kvragu rade ako će mi to tamo i naplatit . Znači - ipak se privatno radi, ali na Jugu naše Domaje zasad samo.

  10. #10
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Pa, nije to tak ni loše...i ja ću razmislit o tome...uzmem bolovanje, obavim neke zahvatiće i oporavljam se pod borom na plaži..

    Ja ti imam jednu osobu koja se jako zanima za moje probleme (a to je moj šef) i sad mi je upravo rekao da je dr. Šimunić njegov dobar prijatelj pa me vodi k njemu za koji dan...a ima i kuću na moru pa me možda i pošelje na oporavak.. :D

  11. #11
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    E, upravo mi frendica provjerila...ipak HSG u poliklinici Medikol...
    Meni je to malo bedasto....septum će vjerojatno ipak trebati odstraniti znači histeroskopija, a meni se čini da je to neki deal između njih (dr. iz Petrove i Medikol) jer zar ju ne bi poslao u bolnicu preko uputnice da to obavi...?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    E, upravo mi frendica provjerila...ipak HSG u poliklinici Medikol...
    Meni je to malo bedasto....septum će vjerojatno ipak trebati odstraniti znači histeroskopija, a meni se čini da je to neki deal između njih (dr. iz Petrove i Medikol) jer zar ju ne bi poslao u bolnicu preko uputnice da to obavi...?
    Vjerojatno je. Ako nema lovu nek ode na uputnicu i donese doktoru taj nalaz, isti je

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jes. A ako joj je vrijeme faktor - nek' obavi to onda privat. Neka žena učini ono što joj je logistički lakše, znači to je samo dijagnostika, vjerojatno vidjeli nešto na UZV-u pa sad šalju još malo na HSG. A ako HSG bude inconclusive, vjerojatno će opet morat na histeroskopiju ili će onda presjeć' pa joj probat nešto ipak radit od postupaka. Ništa to nije 1+'1 jednako dva, nekim ženama se seputum tek na porodu vidi, neke ne mogu začet nikako, a sve divno. Ali, ako je septum već tu, ja sam osobno za to da se "cicne". Doduše, to ja iz perspektive neuspješne IVF maratonke, u svojoj 32.-goj bih govorila da ja ne bi na operaciju itd. Perspektive ovise o onome tko govori. Nek' žena vidi šta je njoj sad osobno najbolje za činiti - što bi ona radila sad.

  14. #14
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ima 33+ tak da joj je vrijeme faktori i ima neku ušteđevinu, ali radi u dučanu a muž u restoranu, pa možeš mislit kakva su im primanja...
    Obavit će ona to privatno, samo mene užasno iritira to izbijanje love ljudima iz džepova ako se može napraviti na uputnicu..
    Ali to je tak...ako hoćeš brzo riješiti stvari najbolje je privatno...

  15. #15
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    oprosti, ali nije mi jasno zašto ona to mora obaviti privatno :? :? ? ja sam to obavila na SD bez problema. nisam platila niti kunu.

  16. #16
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    pa u tom i je problem...
    dr. iz Petrove ju je poslao u polikliniku Medikol, a to sam i spomenula gore

    E, upravo mi frendica provjerila...ipak HSG u poliklinici Medikol...
    Meni je to malo bedasto....septum će vjerojatno ipak trebati odstraniti znači histeroskopija, a meni se čini da je to neki deal između njih (dr. iz Petrove i Medikol) jer zar ju ne bi poslao u bolnicu preko uputnice da to obavi...?

  17. #17
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    pa to je stvarno bezobrazluk !
    onda su ovi na SD zlatni.

  18. #18
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Da, samo što smo mi tu bespomoćni....svi želimo riješiti svoj problem, spremni smo platiti ako možemo i oni to znaju i pune svoje džepove..

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kužim. Ima razloga što je većina nas na SD-u ili na VV-u. Ali, nekim ženama bolje paše Petrova, tamo se bar brže može na red, a ne godinu dana centrifugirat se po dijagnostikama. Ma, nema ideale i nema najboljeg doktora, ima najbolje klinike i najboljeg doktora za par taj i taj i to u određenom trenutku. Želim joj sreću!

  20. #20
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Da, samo što smo mi tu bespomoćni....svi želimo riješiti svoj problem, spremni smo platiti ako možemo i oni to znaju i pune svoje džepove..
    Hvala Bogu što nisu svi takvi....

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A je, to su pravila biznisa.U ovoj MPO priči najveću ulogu igra sreća, pa joj je iskreno želim. Nema se smisla živcirat oko nečeg što se promijenit ne može - neka žena sama presječe, ako je novac bitnija karika od vremena neka promijeni doktora, a ako je tip da će bez antagoniziranja dr-ova uspit dobit uputnicu tj. ima konjske živce neka to riješi ljubaznošću i lijepim okicama, ako joj se ne komplicira neka plati itd. Hvala Bogu da sve skupa imamo nekog izbora i barem sad ima providera MPO usluga, da se tako izrazim.

  22. #22
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    sad vidim kakvu ja imam sreću. sve sam obavila bez problema i komplikacija na uputnice.
    čak nisam morala trepatiti okicama.

  23. #23
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ma come on drage moje-kakve privatne klinike-kakvi bakrači, jedno je raditi preglede privat jer i mene osobno nekad živcira to natezanje po bolnicama, ali ići raditi zahvate privatno, a normalno si osiguran preko HZZO-a to je upravo to kako je neka od vas prije spomenula-izbijanje ljudima novca iz džepa.

    Histeroskopija, laparoskopija i drugi zahvati mogu se apsolutno normalno obaviti u bolnici preko uputnice i nemojte same od sebe dati raditi slona.

    Mogu ja shvatiti da netko npr. jednostavno želi luksuzniju uslugu, može si to priuštiti i onda to obavi privatno-lijepo je imati izbor i to svakako podržavam, ali da te netko nateže za rukav samo zato da bi na tebi zaradio i iskorištava tvoju neinformiranost, to mi je užasno ljigavo.

    A neki ljudi su za ostvarenje trudnoće spremni doslovno jesti rižu svaki dan da si mogu platiti usluge koje im trebaju.
    Možemo reći i da su si samo krivi za svoje (ne)dobre odluke, ali gdje je granica onda...

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rvukovi2, slažem se, ali perspektiva se mijenja ako moraš šaltat sa svoje MPO klinike u bolnicu tj. ako ti tvoj MPO-ovac nije liaising ili operater ili sam ne radi HSG, pa je princip - riješite to i vratite mi se kad se to riješi - dulje traje u svakom slučaju, a nekima je vrijeme faktor (kao npr. meni - evo u mom konkretnom slučaju ne idem ja privatno zbog luksuza da gledam televiziju u sobi itd. nego da stignem laparaskopiju napraviti prije idućeg postupka jer mi gori za uhvatit još jedan prije 38.-me, a di ću se sad pojavit kao no-name u nekoj bolnici i molit da me prime baš kad meni paše, još s mojim ludim ciklusima itd. Slažem se naravno da cura treba napraviti informed choice, što je i preko rikikiki i napravila .

  25. #25
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    pa u tom i je problem...
    dr. iz Petrove ju je poslao u polikliniku Medikol, a to sam i spomenula gore

    E, upravo mi frendica provjerila...ipak HSG u poliklinici Medikol...
    Meni je to malo bedasto....septum će vjerojatno ipak trebati odstraniti znači histeroskopija, a meni se čini da je to neki deal između njih (dr. iz Petrove i Medikol) jer zar ju ne bi poslao u bolnicu preko uputnice da to obavi...?
    Ja bi na ovo totalno zamračila i vjerojatno vrlo ružno reagirala. Ma, prestrašno..šta si sve neće dozvolit.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    198

    Početno

    Ja sam na vv.i morala sam ić na histero i dr.lučinger mi je sam dogovorio termin i zahvat na Merkuru.Bolje da se raspita i da to normalno riješi preko HZZO-a,novci će joj itekako trebati za još mnoge druge stvari u postupku....Nekako mi je to stvarno glupo da su je uputili u priv.kliniku,jedino ako i oni(dr.)nemaju neku korist od toga?!
    A ako je to privatni izbor....ok!

  27. #27
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ma nije privatni izbor, nije joj niti spomenuo mogućnost da ide preko socijalnog nego drito "pol. Medikol. dr. taj i taj i broj telefona, naručite se i dođite s nalazima.."
    Mislim da bi trebala otić do primarnog ginekologa sa povijesti bolesti na kojoj piše da se traži HSG i da joj gin. napiše uputnicu pa nek se proba naručit u nekoj bolnici. To sam joj rekla i ona će tako napravit jer je 1700 Kn ipak velika lova za nas obične ljude pa makar pričekala mjesec dva, jedino ako se duže čeka onda će otić privatno, a ja bi baš iz principa na njenom mjestu onda otišla u neku drugu polikliniku...

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odlično. Neka joj je sa srećom, i hvala bogu što ima tebe forumašicu za priju . BTW, i ja sam isto običan čovjek, samo valjda kako to kod mene traje nekako mi postaje normalno umjesto da štedim ili tako nešto s godinama sve više na MPO trošim tako da mi to postaje normalno i oguglala sam na neke svote. Ah, valjda će se i taj moj začarani krug na neki način prekinit, bilo ovako, bilo onako.

  29. #29
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    ina - hoće, mora. ja se nadam da ćeš nakon laparo i histero uskoro u rukama držati malog anđela

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    BTW, tia16, i ja sam na VV-u pa je npr. za ablaciju polipa princip bio - vratite se kad to riješite, bez lialisinga od strane doka nego pitaj soc. ginićku a di da ja to sad krenem i obijaj vrata kao no-name, ali valjda je to bilo u ono doba ludila i gužve i drago mi je da su sad u nekoj dobroj fazi kad vremenski mogu radit taj liaising .

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    198

    Početno

    INA 33, SRETNO!!!

  32. #32
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    Ina33,mislim da nakon svega što mi žene prođemo,da je svaka i više nego zaslužila da dobije svoju bebu pa se i ja tako nadam da ćemo sve mi jednog dana ninati anđelčiće.

  33. #33
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    ina33, evo ja se taman vratila sa histeroskopije sa SD, držim fige da tvoje duple pretrage prođu ok!

    Moram reći da se slažem sa rvukovi, mislim da nije problem u bolnicama dogovoriti histero i HSG, toliko novaca potrošimo na ono što nam stvarno treba i što HZZO ne pokriva, da ipak trebamo iskoristiti ono što nam je "besplatno".

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala, Dejo najdraža, baš si mi falila u zadnje vrijeme na kavama . A propos uputnica, a biće da sam ja onda pehist. Ja sam imala osjećaj da "rađam" svoje uputnice za hormone 3. i 21. dc (htjela ih po drugi put u 5. godina liječenja pregledat, ali kako MPO doktor nije napisao, e nema toga, jer moja soc. ginićka zna da to Luči ne daje itd.). Pa sam to vadila na dg. osteopenija (moja stvarna dg.) preko moje opće dr. A da ne pričam o imuno-obradi, koji su to cirkusi bili, poslala MM-a s isprintima zakona da to dobiva i jedva prošlo (imala papir od Duića, ali ne i od Lučija itd., a moja soc. ginićka priznaje samo Lučigera itd.). Valjda ne ostavljam dojam da sam neplodna, jer - dušo, sve vam je OK . Oprostite malo na ovim crnjacima svi.

  35. #35
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ej, Ina33....pa mi imamo još nešto zajedničko (osim neplodnosti) OSTEOPENIJU!!

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rikikiki, to ti ide s neredovitim ovulacijama, a kod mene je i kuk issue koji to pripomaže. Eto - možeš sad a konto toga kontrolirat hormone, ako imaš "prijemčivog soc. ginića". Ali, vjerojatno nam nije ista dr. jer moja "ne priznaje" SD - VV je jedino mjesto za liječenje neplodnosti itd.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    198

    Početno

    INA 33 SRETNO I DA SE VRATIŠ U CIJELOM KOMADU........

    NEKA TI OVO BUDE ZADNJA PREPREKA NA TVOM PUTU K TRUDNOĆI!!!!

  38. #38
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Moja je ginićka koja je pravi "biser"-kad trebam ići k njoj doslovno napravim duhovne pripreme jer su ona i njena sestra baš kao ona dvojica iz crtića "A je to!", ako se sjećate crtića-na SD je isto imala fleke-njoj su pak relevantni samo ovi iz Petrove, morala nakon nekog vremena priznati da sad vidi da je totalno svejedno gdje se liječiš i da treba ići tamo gdje ti misliš da ti je OK.

    To je ona ista biserica koja mi je rekla nakon što su mi se regulirali ciklusi poslije vađenja tumora i jajnika-kad sam bila sva sretna zbog toga da će mi to eto trajati dok se tumor ponovo ne vrati, pa onda sad nedavno mi veli-aaaaa pa ti lako zatrudniš- :shock: -sad će to prirodno, a ja nemam niti jedan jajovod i imam samo jedan jajnik-pa kad sam ju na to "prisjetila", onda mi je rekla, -ah pa tko zna možda su ti ostavili dio jajovoda unutra-dogodi se to njima.
    Onda me pitala jel znam kojeg mi je spola beba- ja joj kažem-to je bilo prije par mjeseci:-nije nam se još pokazala, a ona veli:-aha, ali ti si već odlučila da je žensko-misleći na ono što sam rekla "pokazala"-kao da i neodređena "beba" nije u ženskom rodu.

    Mislim...da ja trebam da me ta ženska liječi...gadno bih se provela.

    A priča s uputnicama je ista-boli me želudac kad ju nešto trebam tražiti i većinu stvari isto rješavam kod svoje dokice opće prakse.

    Ima nas zaista svakavih-diploma ne znači da si nužno i normalan i pametan.

  39. #39
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    rvukovi samo da se nadovežem na tvoju priču. upravo sam se vratila od svoje ginekologice i još sam pod "dojmom". žena me je doslovno napucala jer nisam vadila papu kod nje nego privatno . a kod nje se čeka na papu 4 mjeseca :shock: :shock: . 2 puta mi je propao pokušaj vađenja - 1.puta jer sam se taman vratila sa laparo, a 2. put sam dobila M pa me sestra nije htjela prolongirati.

    sad sam sretna kaj sam uopće dobila uputnicu za sutra za SD.

  40. #40
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Majko moja, pa zar svaka od nas mora imati i dodatnu pokoru?? :? :?

    Kod mog bivšeg ginekologa sistem je bio po prilici ovakav: naručim se ja odmah u 7 ujutro za briseve da mogu to odnijet u ZZJZ i stići na posao... Dođem u 7,00.... U 10 sati počnem vrištati na sestru.. Primi me u 10,30, na brzaka uzme briseve a ja po gasu pravac labos. U labosu kažu - danas više ne uzimaju uzorke! I naravno, žena ni kriva ni dužna dobije jezikovu juhicu, uzme mi epruvetice ipak...
    A pregled: može u 17,00. Jel moram reći da sam jedan dan čekala do 20,30 sati... A od doma sam otišla ujutro, za ručak sam pojela valjda nešto (ako jesam) .... Ma znate već!
    Za njega je također postojala samo Petrova! Uputnice? K vragu, nigdje me nije niti uputio - samo mi je trubio kako je to jaaaako skupo i kako se trebam "pripremiti" financijski. Pripremim ga ja....
    Išla sam od ambulante do ambulante i razgovarala sa sestrama: imaju li mjesta za nove pacijente, hoće li mi dr. dati uputnice i recepte koje mi preporuči moja privatna ginekologica, hoće li poštivati moju potrebu da mi se ne miješa u odluke koje donosim???? I da zante, moj novi ginekolog me ne poznaje, nikad mu nisam bila u ordinaciji, nikad se popela na njegov stol a čovjek mi uredno daje uputnice i recepte

  41. #41
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    iva-luca izgleda da mora,moj doc je meni rekao kako imam dvorogu matericu ali on nezna dali operirati jer nesmeta začeču ali dovodi ponekad do spontanog... :?

    Pa ja nemogu shvati čovjek koji zna koliko se borim da zatrudnim da ostavi mogućnost zbog te materice(polu pregrada-pregrada što li je već) imam spontani...

    neznam gleda li on ponekad na mene kao pokusnog kunića ili ljudsko biće ,mada ruku na srce on mi je 5 ginekolog kod kojeg idem i tek je on otkrio da mi je materica dvoroga...Mislim da ću otići kod svoje doc.opće prakse i otvoriti bolovanje na F41 i onda od vrata do vrata,srećom kod nas i dr.opće prakse daje nalaze i za hormonske pretrage i za bilo što nemoram to tražiti od ginekologa a kako nemamo participaciju(zbog nekih markica HZZO u županiji)onda mogu nalaze vaditi do mile volje pa ću ja s rezultatima na forum jer imam dojam da su ovdje neke cure puno prije doktora diplomirale ove naše probleme ito sa dvi strane one liječničke ali i sa strane psihe jer znaju što prolazim(o)



    F41-kod nas je šifra za bolesti psihe a mene ginekolozi ponekad stvarno izluđuju (šala za šifru-dobila bih otkaz na poslu)

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Laky, ma ja bih sve istražila i vidjela jel' se to može riješit ili ne. Iako, nitko ti ništa ne garantira, i meni moji MPO-ovci uvijek govore - vidio ja septum prvi put na porodu, ili npr. žena rodila s grozomornom endometriozom, polipima itd. Samo - zašto riskirati, ako si takve sreće da su ti već nešto ustanovili? Najgore je onima što se centrifugiraju u postupcima godinama, a oboje su kao u redu, i muž i žena, ne bi vjerovala koja je to muka i kako se onda tek čovjek osjeća. Pa ti još lupnu - opustite se i slične bapske i udaraju na psihologiju, jer šta će ti drugo reć', rijetki su oni poštenjaci koji ti iskreno kažu - možemo zavrtit par postupaka pa vidjet hoće li upalit - jer na to se svodi. Poanta priče - ništa ti u medicini nije jedan plus jedan jednako dva, i nije ti jednoznačno da išta smeta, neke spoznaje postoje, pa se opet mijenjaju itd,. u međuvremenu su skužili neke tehnike koje za određeni broj pacijenata pale i to ti je to. Moja je logika dosad uvijek bila - micati ono što potencijalno može smetat, ali evo još nije urodilo plodom. Uradi kako misliš da je najbolje, ali nemoj očekivat jednoznačne odgovore, osim ako baš nemaš jednostavnu stvar tipa ful zaštopane jajovode ili tako nešto.

  43. #43
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ma ja ću to sve otkloniti....nebih baš riskirala..


    Kad me moja susjeda(dosadna) pitala što to trebam operirati rekla sam joj "krajnike" u materici.Izraz lica nemoram ni objašnjavati :shock: :shock: ,ali sigurno neće više zapitkivati ništa

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Krajnike u maternici, mogu mislit koja joj je bila faca

  45. #45
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Krajnike u maternici, mogu mislit koja joj je bila faca
    po zasluzi ,

  46. #46
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Ina li netko iskustva sa histeroskopijom u Petrovoj?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Imam ja, bila sam na 3 histetoskopije u petrovoj na uklanjanju priraslica iz maternice (Ashermanov sindrom).
    Sto te zanima?

  48. #48
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Kod kojeg doktora si bila? Kad se skupe svi papiri koliko se čeka otprilike za termin operacije? Zvala sam ih ali su rekli da ovisi i ciklusu, terminima doktora, bolnice i kad se skupe svi nalazi. Koliko se ostaje u bolnici?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Bila sam kod dr. Streleca, ja sam dosla dan prije operacije i ako je sve ok, jutro poslije vizite ides kuci.
    Javljas se u bolnicu pri dan menstruacije, i prijem ti je otprilike onda 3 dan.
    Nalaze moras skupiti ko za klasicnu operaciju, dobijes popis u bolnici, ja sam ih brzo skupila jer sam rekla da vec imam termin operacije.

  50. #50
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    i meni su dali popis. Oo pa brzo su te zaprimili jer meni je dr.rekao da se ceka po 6mj..puno je to. Gdje si isla kod kardiologa i anesteziologa? To ce mi gin valjda dati sve uputnice? Koliko si kardio i anest.termin cekala? Jesi i njih u Petrovoj?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 05.09.2020. at 17:06

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •