Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 263

Tema: Toksoplazmoza i TORCH

  1. #51
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    oba doktora su mi rekli da idem u zavod za javno zdravstvo, serološki laboratorij, a ne u zaraznu....zato mi nije jasno, ovdje vidim da uglavnom svi to u zaraznoj obavljaju.
    I ja sam to obavila u ZZJZ, jer se isto nisam htjela izlagat svemu i svačemu u zaraznoj.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Na uputnici za TORCH mi stoji Zavod za javno zdravstvo grada Zagreba. Kad ukucam u google adresu mi izbaci Mirogojska 16. Jel netko ima informaciju od koliko sati rade?
    Neki dan sam obavila svoje pretrage na toksoplazmozu i negativni su nalazi osim što nisam sigurna imam li ili nemam antitijela (nalaz još nisam vidjela uživo nego sam poslala po njega moje dobročinitelje).

    Uputnicu mi je dao ginekolog a krv sam izvadila na ZZJZ dr. Andrija Štampar, Mirogojska 16, gdje labaratorij radi od 7:30 (za razliku od ambulante za zaprimanje uzoraka u istoj instituciji koji zaprima donešene uzorke od 8:00). bila sam prva i jedina u redu a stigla sam u 8:15. Nalaze sam čekala 7 dana odnosno 5 radnih.

  3. #53
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    jooooj meni joooooooooj

    izgubila sam onu ceduljicu s brojem telefona na koji se nazove da se vidi jesu li gotovi nalazi!! ufffff....

    jel ima netko taj broj? i mogu li se podići nalazi bez te ceduljice (doktorica ili sestra, što li je već, mi je rekla da s njom podižem nalaze kad su gotovi)?

    radi se o ZZJZ Grada Zagreba A.Štampar....

    macemalo, možda ti znaš?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    koliko puta sam zarazna ponovila...
    sorry, kasnim sa odgovorom...ne to nije zarazna...kad uđeš u mirogojsku skreneš desno kao da ideš u zaraznu ali produžiš po rockfelelrovoj nekih 200 300 m, prođeš i plućnu i sa desne strane je ta mala zgradica gdje sam određivala torch, ali mislim da možeš i gore više u mirogojskoj gdje je isto zavod za javno zdravstvo.

    mislim da je u rockfelerovoj hrv. zavod za javno zdravstvo, a u mirogojskoj zavod za javno zdravstvo grada zagreba.

    ovisno za što ti da uputnicu tamo ideš...ista stvar, torch određuju na oba mjesta

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    vidim odgovaram, a ti se već snašla.....
    eto onda za nekog drugog korisna informacija

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    haj
    molim vas pomoć...u 37.tjednu trudnoće sam i brine me toxoplasmosa nakon ovog topica. stvar je sljedeća: imali smo strašan problem s miševima prije 4 mjeseca - nikako ih se riješiti, uhvatila sam na ljepilo bila u tri tjedna 12 miševa...došla deratizacija, postavljala otrov u podrum i rekla mi da se pomirim s činjenicom da se nikad tih miševa neću riješiti jer živimo u kući, prizemlju, s velikom terasom itd
    kako sam bila već trudna i imam dijete od dvije godine, bila sam pred slomom živaca zbog miševa koji su se nakotili u torbama, ormarima i prešetavali po stanu kao da je njihov i kad sam pitala deratizaciju što da radim, rekli su da jedino mačka može riješiti problem. u tom trenu mi toksoplazmoza nije bila ni nakraj pameti pored silnih miševa.
    uglavnom, nabavili smo mače iz legla poznanice koja živi u stanu mače staro dva mjeseca u roku od tri dana izgnalo sve miševe :D
    sad, čitajući sve ovo, kosa mi se diže od užasa na glavi jer nikakve pretrage nisam radila misleći da za u bolest postoje nekakvi simptomi pa ako ih nemam, nemam ni bolest.
    imala sam macu prije tri godine nekih godinu dana...ne mogu reći da nikad nisam čistila mačji zahod ali nisam baš rukama dirala međutim maca ipak skače posvud nakon što zatrpa izmet.
    dakle, trebala bih uskoro roditi, čekati 10 dana na nalaze mi se čini pno u ovom slučaju a da ni ne spominjem cijenu tog testa - ne znam bi li bilo pametno to sad napraviti ili napraviti bebi krvne pretrage?
    hvala...

  7. #57
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa
    dakle, trebala bih uskoro roditi, čekati 10 dana na nalaze mi se čini pno u ovom slučaju a da ni ne spominjem cijenu tog testa - ne znam bi li bilo pametno to sad napraviti ili napraviti bebi krvne pretrage?
    hvala...
    Ma nemaš brige. Da si ju dobila u trudnoći znala bi.
    Uostalom ona je najopasnija u prvom tromjesečju jer izaziva kongenitalne malformacije koje bi se onda vidjele na UZV-u.
    Diranjem mačke teško da ćeš ju dobiti, veća je vjerojatnost za to putem nedovoljno termički obrađenog mesa.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno


    utješila si me, hvala

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    65

    Početno

    u 30. sam tjednu trudnoće i upravo mi je sad stigao Torch nalaz :

    TOKSOP _ G = 3.3 IU/ml (poz>60, neg<40)
    TOKSOP _ M = 17.7 AU/ml (poz>25, neg<15)
    CMV _ IGG = 71.4 AU/ml (poz>11, neg<9, susp.: 9-11)
    CMV _ IGM = 19.4 AU/ml (poz>60, neg<50, susp.: 50-60)
    EBV _ IGG = 17.8 DU/ml (poz>11, neg<9)
    EBV _ IGM = 16.3 DU/ml (poz>11, neg<9)


    u pomoć!
    molim vas da li mi itko može pomoći i reći da li trebam biti zabrinuta?
    gin.mi je na godišnjem do kraja mjeseca, tako da se nemam kome obratiti!
    :? :? :? :? :?
    pusa

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Postovi
    16

    Početno

    Postano: sub stu 28, 2009 12:05 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    moja doktorica kaze da se hormonski nalazi vade 3 dc samo kod osoba koje pokusavaju zatrudniti umjetnom oplodnjom,te da ja trebam uraditi te hormone 2 puta u razlicito doba tako da ona zna ima li kakvih velikih odstupanja,tako ona kaze pa sad koliko joj je vjerovati...
    dobila sam rezultate elisa testa na torch
    toxoplasma igm negativno,igg negativno
    citomegalo virus igm negativno,igg pozitivno vrijednost je 8893
    rubella igm negativno,igg pozitivno vrijednost je 28,3 iu/ml
    herpes simplex virus je igm negativno,igg pozitivno vrijednost je (u titru 16085)
    zna li neko sta o tome

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    45

    Početno

    ...ja vadim krv svakih mjesec dana radi toxo (jer imam mačkicu, 100% kućna, no moji gin svejedno zahtjeva mjesečni nalaz jer nemam antitijela)...sad kad sam ušla u posljednje tromjesječje pravim još jedan nalaz, nakon toga više ne treba...tako mi rekao!

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Veliki pozdrav od mene,eto ja sam nova na forumu i jako sam zabrinuta zbog nalaza,pa usput podižem ovu temu i molim da mi netko odgovori je li moram biti jako zabrinuta.
    Evo nalaza:
    EBV VCA IgG >170 pozitivno
    EBNA IgG 192 pozitivno

    CMV IgG 3,2 pozitivno

    Ostalo je sve negativno. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj mamulinčica prvotno napisa Vidi poruku
    Veliki pozdrav od mene,eto ja sam nova na forumu i jako sam zabrinuta zbog nalaza,pa usput podižem ovu temu i molim da mi netko odgovori je li moram biti jako zabrinuta.
    Evo nalaza:
    EBV VCA IgG >170 pozitivno
    EBNA IgG 192 pozitivno

    CMV IgG 3,2 pozitivno

    Ostalo je sve negativno. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
    Ne moraš biti zabrinuta, već sretna.
    I EBV i CMV si preboljela (ili došla s njima u kontakt) ranije.

  14. #64
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    dakle, nije moguće da se u trudnoći oboli a da se ne primjeti?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, nije moguće da se u trudnoći oboli a da se ne primjeti?
    Naravno da je moguće. Češće za CMV nego za EBV. Ali obično to odradimo prije 20.

  16. #66
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    ma mene to sada sve muči jer mi kćer ima upalu žlijezde slinovnice, i sada tražimo uzrok, bili smo na zaraznoj nadam se da su kod nje isključili mono i bolest mačjeg ogreba, to jest navedeno u nalazu, nadam se da bi nam rekli da moramo još doći po taj nalaz, pa sam sad dosta prestrašena, pokušavam se opustiti i ne razmišljati još o tome maximalno, a i pitam se kakvog bi imalo smisla raditi sada te testove u 24 tj.? a imam i 29 god. pa se tješim da sam vjerojatno odradila veći dio tih svih boesti.

  17. #67
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Jedno pitanjce:
    Ja planiram bebu (nadam se da cu vam se uskoro prikljuciti ) i radila test, zanima me ako je IgG pozitivan, da li definitivno mozete biti mirne i sigurne ste ili ipak povremeno test treba proveriti? I sta znaci kad je IgM ispod granice, tj. negativan, a ipak ga ima. Npr. Meni je za Rubeolu IgM 0.26 a pozitivan je od 0.8... Odakle mi ovih 0.26?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    joj toxoplazmoza, zbog nje sam skoro u trudnoći završila na psihijatriji, svugdje sam nalazila mogućnost zaraze.. grozno.. vadilla sam i torch iz kojeg je bilo vidljivo da ju nemam trenutno ali i da nisam bila s njom u kontaktu prije kao mala npr. pa sam se strašno bojala.. pazila sam i previše.. sad kad se sjetim, cure sretno!!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Moja kcerka je imala u drugom mjesecu mozdani udar izazvan toksimoplazmozom, komplet desna strana joj je bila oduzeta nije imala ni punih 5 godina. Nalazi joj je bio
    TORCH:toximoplasmosma gondi_IgM pozitivan (1,011); IgG pozitvan (4,2 IU/ml);
    Citomegalo virus: IgM negativan:IgG pozitivan (1:13017);
    Rubeolla virus: IgM negativan, IgG pozitivan (76,6IU/ml);
    Herpes simlex virus: IgM negativan; IgG pozitivan (1:22250).
    ELISA na Varicella zoster virus: IgG pozitivan (707 IU/ml).

    To je nalaz radjen u drugom mjesecu a prije nekoliko dana smo ponovo radile toksimoplazmoz i ovakav je nalaz:
    TOXO IgG negativan COI =0.69;
    TOXO IgG 37.2
    Zanima me jel ona jos uvijek ima tu infekciju u sebi ili ju je prelezala?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Dobila sam nalaz TORCH-a pa me zanimaju vasa misljenja o istom,narucena sam tek sljedece sedmice a ne mogu da cekam toliko
    1.Toxoplasma-antitjela
    Toxo IgG negativan <15 IE/ml
    Toxo IgM negativan

    2.Rubeola at
    IgG ELISA 124,2 <25IU/ml
    IgM ELISA negativan

    3.Cytomegalie virus at
    CMV IgG 370,4 neg.U/ml
    CMVIgM negativan

    4.Parvovirus
    IgG ELISA negativan <0.9 index
    IgM ELISA negativan <0.9 index

    5.Varicella-zoster virus
    IgG ELISA 465 <50 m IU/ml
    IgM ELISA negativan
    IgA ELISA negativan <35 U/ml

    6.Herpes-simplex virus
    IgG ELISA >30,00 neg.AU/ml
    IgM ELISA negativan

    Mozda ovdje budem imala vise srece da se neko javi

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam nalaz TORCH-a pa me zanimaju vasa misljenja o istom,narucena sam tek sljedece sedmice a ne mogu da cekam toliko
    1.Toxoplasma-antitjela
    Toxo IgG negativan <15 IE/ml
    Toxo IgM negativan

    2.Rubeola at
    IgG ELISA 124,2 <25IU/ml
    IgM ELISA negativan

    3.Cytomegalie virus at
    CMV IgG 370,4 neg.U/ml
    CMVIgM negativan

    4.Parvovirus
    IgG ELISA negativan <0.9 index
    IgM ELISA negativan <0.9 index

    5.Varicella-zoster virus
    IgG ELISA 465 <50 m IU/ml
    IgM ELISA negativan
    IgA ELISA negativan <35 U/ml

    6.Herpes-simplex virus
    IgG ELISA >30,00 neg.AU/ml
    IgM ELISA negativan

    Mozda ovdje budem imala vise srece da se neko javi
    u trenutku kad si vadila krv nije bilo akutne infekcije, nažalost ne znam da li će ti to što značiti , ako si to radila zbog gubitka trudnoće prije 7 mj., mislim da je prekasno da se iz ovog zna kakva je tada bila situacija.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Hvala
    Nalaz sam radila kao i briseve zbog sljedece trudnoce,brisevi su svi ok sve je cisto pa me sad brine ovaj nalaz i da li mogu planirati novu trudnocu...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    molim vas hoce li mi ko odgovoriti?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj cockica prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas hoce li mi ko odgovoriti?
    Jednom kad dobijemo toxoplazmu vječno ostaje u nama, ali je normalan imunološki sustav drži pod kontrolom.
    Mislim da si krivo prepisala kontrolni nalaz. Pretpostavljam da je trebalo pisati IgM neg.
    Serološki nalaz na toxo potvrđuje akutnu infekciju u periodu kad je prvi put rađen, mada IgM zna dugo biti pozitivan.

    Za detaljnije analize tj tumačenje nalaza pitaj doktore koji su liječili tvoju curicu.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    da, pogrijesila sam kod G i M IgM je nagativan. hvala ti punoooo
    pozzzzzzzzz

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno Da li mi netko moze pomoci

    danas sam dobila nalaz TORCH u kojem stoji sljedece;
    CMV IgG antitjela-pozitivna
    CMV IgM antitjela-negativna
    Toxoplasma IgG antitjela-pozitivna
    ToxoplasmaIgM antitjela-negativna
    Herpes simplex tip 1 IgG-negativan
    Herpes simplex tip 1 IgM-negativna
    Rubella IgG antitjela-negativna
    Rubella IgM antitjela-negativna

    Molim vas za pomoc da li imam razloga da se brinem jer mi je CMV IgG antitjela-negativan i Toxoplasma IgG antitijela pozitivna u 23 sedmici sam trudnoce-

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Kaze moj ginic da sve dok je IgM negativan nema nikakvih problema,zato se opusti i uzivaj u trudnoci...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    cure u kojem tt se radi torch ? sjećam se da sam u prve dvije T to odmah radila na početku i tada su svi radili torch po defaultu ( prije cca 12 god.) , sad manje-više svi rade briseve

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mandy možeš torch raditi kad god hoćeš ako ginića zatražiš uputnicu, ali se preporuča napočetku trudnoće... mene nisu slali na torch sad

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Meni su rekli da ga je dobro uraditi prije pa nekad sredinom trudnoce,naravno ako je sve prije trudnoce bilo ok,a ako nije radjen prije onda bi trebala pitati ginica da ga uradis sto prije ili najbolje se posavjetuj sa doktorom(a mozes i privatno kad god pozelis )

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Nisam stigla sve čitati, samo da komentiram da moje dijete ima urođenu katartaktu i ustanovljeno je da je taj torch (ne znam sad točno konkretno) bio pozitivan u nekom slučaju nekada (mislim CMV)... ali mi smo to radili tek kada se ustanovilo oštećenje oka. Mislim, ne znam da bi mi to pomoglo da sam u trudnoći znala rezultate?!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, potrebna mi je pomoć i savet.
    Naime juče sam radila testove na toxoplazmozu, pošto planiramo trudnoću a ceo život provodim sa mačkama. Medjutim rezultate me je jako zbunio.
    IgM 1,13 (pozitivan, jer je do 1,0 negativan)
    IgG <5 (negativan, jer je do <8 negativan)

    Ono što me buni je što sam skontala da povišen IgM znači akutnu infekciju, ali da bi u tom slučaju i IgG trebalo da bude pozitivan, odnosno povišen, a koliko sam ja shvatila nije. Na nekim stranim sajtovima našla sam da se ovo često tumači kao lažno povišen IgM i da za dve nedelje ponovim rezultate i da ako je u tom slučaju IgG negativan idalje a IgM pozitivan mogu se smatrati zdravom.
    Molim Vas neko iskustvo, savet ili bilo šta jer sam do sada samo nailazila na slučajeve da su i IgM i IgG pozitvni, pa me ovi moji rezultati poprilično zbunjuju :s
    Hvala!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj tomika prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam stigla sve čitati, samo da komentiram da moje dijete ima urođenu katartaktu i ustanovljeno je da je taj torch (ne znam sad točno konkretno) bio pozitivan u nekom slučaju nekada (mislim CMV)... ali mi smo to radili tek kada se ustanovilo oštećenje oka. Mislim, ne znam da bi mi to pomoglo da sam u trudnoći znala rezultate?!
    Ne znam koliko bi pomoglo, a koliko ne, to zapravo nitko ne zna. Ja sam otkrila akutnu infekciju toksoplazme kad sam bila negdje 6. mjesec trudnoće, mislim (imala sam topic o tome).

    Pila sam onda tablete do poroda, nekakve koje su trebale spriječiti da toxo prijeđe kroz posteljicu i da se zarazi dijete, no nije bilo nikakve garancije da će se taj prijelaz kroz posteljicu moći spriječiti. To nitko ne zna što se događa unutra i što će kod koga biti, samo se barata nekakvim postotcima rizika.

    Kad se dijete rodilo, nalaz krvi je i kod njega bio pozitivan na tox., no trebalo ga je ponavljati još mjesecima dok se nije utvrdilo da su to zapravo ostaci mojih antitijela koje su prošle u krvotok djeteta. Isto smo stalno radili preglede očiju, mozga, sve što treba, zbog mogućih oštećenja koje izaziva toksoplazma.

    No, na kraju cijele drame se konačno pokazalo da je dijete prošlo posve bez oštećenja, što je meni i danas ravno čudu.
    .

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Nena-Jabuka, drago mi je zbog vas. Mi nismo znali o tome ništa dok nismo skužili dijagnozu kod djeteta. Tko zna, možda bismo isto riješili terapijom. Nama je taj CMV kod djeteta bio IGM negativan, IGH pozitivan. Možda to i nije utjecalo na sve ali se poklopilo.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno Pomos!!!

    JAs sam iz Makedonije i imam slican problem kao i vas. Rezultat za toksopazme pokazuje za IgG >250 sta to ustvati treba da bude pozitivan ili negativan?

  36. #86
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pozdrav
    ja sam trudna 4 tjedna i imam dvi macke
    radila test na toxo prije trudnoce , prije godinu dana i negativan je
    nemam antitijela ....sto sada ? moram se opet testirat i svako malo ili?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ja mislim da se trebas kloniti macki i opcenito zivotinja barem u prvim sedmicama trudnoce jer nemas antitjela,a sad opet ti je najbolje posavjetovat se sa doktorima oni ce najbolje znati sta i kako....ako bas zelis biti sa zivotinjama onda ti ne preostaje nista drugo nego se svako malo testirat....

  38. #88
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    kako mislis klonut se macki , pa zivim s njima
    zar sam ja jedina koja je trudna i ima macke ovdje ?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    sigurno nisi jedina,i u tom slucaju najbolje je da pitas doktore....a znas kako mozes ti zivjeti s njima a nemati antitjela i da se nista ne dogodi da sve bude ok,ja samo iznosim svoje misljenje i ne bi rizikovala a sigurno ce se javiti jos neko ko ce znati vise mozda i iz vlastitog iskustva....

  40. #90
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Cure, koliko je zapavo učestala toksoplasmoza u HR?

    Negdje sam pročitala da je oko 80% ljudi bilo zaraženo, ja sam među 'srećkovićima' koji nikad nisu.. Pa mi se čini da je velika šansa da zaradim baš sad u trudnoći, s obzirom da su trudnice navodno 20x sklonije da se zaraze..
    A opet, na netu sam naišla na svega nekoliko trudnica koje su dobile u vrijeme trudnoće..
    Sad sam u fazi da trtarim dok čekam nalaz, pa se pitam..

  41. #91
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Na puno mjesta se spominju mace, a što je s pesekima? Samim početkom trudnoće (nismo još ni znali) smo dobili peseka iz azila i trebalo nam je nekoliko tjedana da ga dovedemo u red, cijepimo na sve i tako to..

  42. #92
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Najčešći put zaraze je nedovoljno kuhana (a zaražena) svinjetina i janjetina.
    Ja imam protutijela, a u životu nisam imala mačku.

  43. #93
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    A jadne mace su na tako lošem glasu!
    Bi li se akutna zaraza pokazala na krvnoj slici? Nalaz za toxo moram čekati, ali sam kks dobila isti dan i sve je ok..

  44. #94
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne baš.
    Ne uzrujavaj se bez razloga.
    Ne jedi sirovo, dobro operi povrće i ne brigaj

  45. #95
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    A jadne mace su na tako lošem glasu!
    Bi li se akutna zaraza pokazala na krvnoj slici? Nalaz za toxo moram čekati, ali sam kks dobila isti dan i sve je ok..
    jel ti imas macku ?

  46. #96
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam pročitala da je oko 80% ljudi bilo zaraženo, ja sam među 'srećkovićima' koji nikad nisu.. Pa mi se čini da je velika šansa da zaradim baš sad u trudnoći, s obzirom da su trudnice navodno 20x sklonije da se zaraze..
    ja sam odrasla s nekim životinjama, navlačeći mačiće (između ostalog), i poslije, kad sam odrasla, imam mačku i nemam antitijela. u prvoj t sam bila freaked out kao i ti, pa sam test napravila na početku trudnoće i kasnije još jednom o svom trošku, jer mi ginekologinja nije htjela dati uputnicu, jer sam već jednom radila. a ja sam taman tad imala jednu mačku koja se friško omacila i njegovala ta tri mačeta... i sad sam radila test, nemam antitijela.
    mislim da ne trebaš brinuti previše, to je u stvari jako rijetko.

    (i zašto bi trudnice bile sklonije zarazi? prvi glas...)

  47. #97
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    ja sam volonter sa životinjama već 10 godina, kroz moje ruke je prošlo barem 50 mačaka, sa šugom, prehladama, i svakakvim boleštinama. Testirala sam se prije trudnoće, ništa, nemam antitjela, nikada je nisam dobila, meso ne jedem pa se zbog toga ne bojim.
    Imam 2 mačke, isključivo kućne, spavaju u našem krevetu već 4 godine, kaže mi i moj vet. i dr. da one imaju toxo sigurno bi dobila. U njihovim životnim navikama se ništa nije promjenilo, ne jedu sirovo meso, izlaze samo na balkon. Voće gulim, jer zbog zdravlja ne smijem koru.

    Bilo bi mi lakše da imam antitjela, ovako sam ipak u strahu, mama ima mace. sestra, najbolje frendice, gdje god da dodjem mačke oko mene. Odkad sam saznala da sam trudna ne čistim njihov wc, perem ruke puno češće i lagano ih odvikavam od spavaće sobe i davanja pusa
    Ipak i dalje me strah naravno, nije mi ugodno...mislila sam zamoliti dr. da mi da ponovno uputnicu, pretragu sam radila u zaraznoj cijeli TORCH

    Eto cijeli život okružena životinjama i nikada nisam preboljela toxo.

    Koliko dodje privatno i može li se uopće takva pretraga obaviti privatno???

  48. #98
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Eto! Shania, tvoj primjer pokazuje, rekla bih, da je jako rijetka zaraze maženjem mačke, ne ovih tvojih kućnih, nego tih sirotih lutalica. moja mačkulina, upravo mi je sjedila pred tastaturom, inače obavi vani nuždu, ali kako je ovaj snijeg pao, ponovo smo unijeli wc. ja operem ruke kad ga očistim, ali ne mogu nakon svakog maženja mačke prati ruke, pa stalno bi ih prala, ionako su mi suhe zbog čestog pranja a nemazanja.

    možeš napraviti privatno, to sigurno. jasam jednostavno otišla u taj zavod za javno zdravstvo i rekla nemam uputnicu i platila... uh... nisam sigurna, mislim da je bilo nekih 200 i nešto kuna, prije 4 godine. ali nisam sigurna za cijenu.

  49. #99
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    mene zivcira to sto ljudi koji ne vole macke i ljudi koji nemaju macke toliko dignu paniku oko te toxoplazme da i ja onda budem nervozna i strah me
    iako mi je dr. rekao da je toxo rijetka a drugi dr. da on u svojoj praxi 30 god . nije nikad imao slucaj pobacaja ili sl zbog toxo.onda opet na forumu citam da je kod nas cesta hm...
    i ponavljam se , ja sam citav svoj zivot imala kontakt sa mackama , vecinom ulicnih i nemam antitijela , zar su sanse tolike da ja sad u trudnoci pokupim toxo od svojim maca ,vec sam testirana u 11tj, ? ne ljubimo se ali se tu i tamo mazimo po malo to je to.

  50. #100
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    crvenkapica 77

    Njačešće rasprave o toxo krenu od NE-ljubitelja mačaka.. i te osobe ignoriraju druge izvore zaraze..
    Mislim da tox od svojih mačaka ne možeš dobiti ako do sad nisi i ako si testirana u trudnoći, ali ipak vanjske mačke ne bi baš trebale puno milovati ..Znaš da mace ne smiješ hraniti sirovim mesom ??!!
    Ne znam što bi rekla, naravno da bi nama trudnicama s mačkama bilo lakše da smo bez njih, barem prvih mj. nakon dolaska bebe doma,medjutim jedva čekam razdoblje kad bebač bude veći i veselim se što će odrastati s životinjama, razvijati pozitivan stav prema njima i ljubav i osjećaj odovornosti za drugo živo biće.
    Obožavam svoje mačke, živjela sam sama i strašno su me uveseljavale, znala sam da nisam sama u kući, da mi se netko stiska uz noge i veselo dočekuje pred vratim. Kad sam plakala, njušile su mi suze i zabrinuto me gledale..
    Nadam se dobrom suživotu uz pojačani stupanj higijene i dosta odricanja u početku, nadam se da će i moj bebolino kao i bebači mojh frendica odrasli uz peseke i mace biti zdravo dijete, bez alegija i sa što manje posjeta pedijatrima,

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •