Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 263

Tema: Toksoplazmoza i TORCH

  1. #101
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ti imas macku ?
    Nemam, imamo mace u susjedstvu koje nam sjede pred vratima ali imamo peseka koji se s njima igra..

    Kao klinka sam oduvijek navlačila mačke, najčešće lutalice i iznenadila sam se kad sam u prvoj trudnoći saznala da nikad nisam pokupila toxo.

    Dakle, to da mačke predstavljaju tako veliku opasnost za toxo je definitivno mit!

    A cijeli život jedem i salame, čvarke & co. i opet ništa nisam zaradila..

    Valjda me sad pere trudnička paranoja.. I nek je bar samo paranoja! Al neki dan sam imala proljev, boli me grlo (na više mjesta piše da je sore throat jedan od simptoma) i to mi je bilo dovoljno da požalim radi nepridržavanja preporuka.. Umrijet ću do petka! Pokušavam se opustit, al ipak..

  2. #102
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Crvenkapica, ja mislim da je češća zaraza od neopranog voća i povrća. Dobro peri salate, npr. U stvari mi je prijateljica iz Austrije poslala jedan članak da je zaraza češća tim putem nego preko mačaka.
    Shania, ja sam prvo jako brijala oko dlake i svega, kad se miš rodio, ali stvarno je sve prošlo super. Još je moja mačka luda 100 gradi što bi rekli, ali je on lijepo naučio uz nju i ona uz njega. Čuva se on nje, ona njega izbjegava i amen. Pomazi je samo sa mnom, uči se biti fin prema njoj. Bit će vam lijepo, beba i mace. Pripremi se možda psihički na njihovu ljubomoru na bebu, i na to da ćeš ih ti možda emocionalno zanemariti ako se jako fokusiraš na bebu - govorim iz osobnog iskustva. Ali sve se to sredi s vremenom.

  3. #103
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda me sad pere trudnička paranoja.. I nek je bar samo paranoja! Al neki dan sam imala proljev, boli me grlo (na više mjesta piše da je sore throat jedan od simptoma) i to mi je bilo dovoljno da požalim radi nepridržavanja preporuka.. Umrijet ću do petka! Pokušavam se opustit, al ipak..
    Uh, znam kako ti je, sjećam se sebe... ali mislim da stvarno nemaš osnove za brigu. Držim fige da je sve ok i da se opustiš!

  4. #104
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Hvala, manal!

  5. #105
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Evo, samo da vam javim da je nalaz za toxo negativan!

    Jednom sam čekala nešto ispred zarazne, i svaka ali svaka osoba koja je izašla s nalazom je bila u suzama! Tad sam stekla dojam da si, ako očekuješ nešto od gore, već jednom nogom u grobu.. (šalim se, naravno!). Zato, evo malo dobrih vijesti za buduće trudnice koje surfaju u panici dok traže info ili čekaju nalaz..

  6. #106
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    U kojem tjednu trudnoce se radi TORCH?! Ja sam sada 5tt+1d i seka mi ima macu kod kuce, pa se bojim...

  7. #107
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Super velika.jabuka!

    crna ovca, mislim da tjedan uopće nije bitan. napravi ga sada, ali možeš i kasnije, jer se teoretski možeš inficirati tijekom trudnoće - ne da te plašim. samo to što seka ima macu stvarno nije razlog za brigu.

  8. #108
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Danas nam je doc sa zarazne rekao da je jedini realni put zaraze od mace ako pojedeš (naravno, slučajno) njenu zaraženu kakicu, dakle, crna ovco, dok si kod seke, samo pazi da si ne guraš neoprane ruke u usta..
    Puno više logike vidim u izbjegavanju sirovog mesa, salama i sl. iako, evo, ja volim suhomesnato i u 32. godine nisam pokupila.. Ipak ću sad paziti..

  9. #109
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vrlo je mala mogucnost zaraze cak i preko macjeg izmeta ako je pociscen i bacen unutar 24 sata. Opasno je, zapravo, tek ono sto odstoji. No i dalje je mogucnost zaraze veca u vrtu i preko neoprane hrane, nego u kutiji s pijeskom. O diranju macaka da ne pricam.

    Nemam niti ja antitijela, a imamo macku. Spava s nama u krevetu.

  10. #110
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja sam kao cura uvijek imala mace,spavale bi samnom u krevetu a isle su i van i po kuci.....
    Onda sam u trudnoci nabavila macu sa pedigreom,ljudi su mi govorili da nisam normalna,kud macku u trudnoci uzimat...pa mala beba i macke....
    Ova je sad iskljucivo kucna,nedam joj van radi bebe...

    Nisam se nikad testirala na toxo,nije mi padalo na pamet o tome se brinuti...prala sam dobro ruke poslje hendlanja wc-a i to je to....
    Jedino me sada brine kako sprijeciti N. da ide na WC od mace,jos ne puze ali kad je bude posvuda morat cu dobro pazit......to i da ne jede njene brikete,LOL...to sam citala da se dogadja....

  11. #111
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Baš mi je lakše kad čitam vaše komentare, mislim, nisam bila jako preplašena, ali mali crv sumnje je uvijek tu, ja sam ionako sva u strahu od prvog dana, strah me vode iz slavine..ma svašta...

    Dobro je biti informiran prije svega, da i to sam znala da izmet mora biti počišćen odmah, i sam vet mi je rekao šteta novaca da date, nikada ne možemo 100% utvrditi da li je mačka zaražena toxo

  12. #112
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino me sada brine kako sprijeciti N. da ide na WC od mace,jos ne puze ali kad je bude posvuda morat cu dobro pazit......to i da ne jede njene brikete,LOL...to sam citala da se dogadja....
    Baaah!!! Od moje sestre mali je neki dan jeo mačju hranu, suhu, ima 14 mjeseci :neki gadljivi smajlić: To mu je inače "ponudila" njegova starija sestra, 2 godine.

    PS Sjajan avatar! Jel maca Maine Coon?
    Posljednje uređivanje od manal : 29.02.2012. at 10:56

  13. #113
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo je mala mogucnost zaraze cak i preko macjeg izmeta ako je pociscen i bacen unutar 24 sata. Opasno je, zapravo, tek ono sto odstoji. No i dalje je mogucnost zaraze veca u vrtu i preko neoprane hrane, nego u kutiji s pijeskom. O diranju macaka da ne pricam.
    Nemam niti ja antitijela, a imamo macku. Spava s nama u krevetu.
    Vidiš, ja to nisam znala, o bacanju govanca odmah... Dobra informacija!

    Inače, svi imate i muža koji voli mačku, kad spavaju s vama... (hoće reći ja nemam, kod nas se njih dvoje trpe...)

  14. #114
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    PS Sjajan avatar! Jel maca Maine Coon? [/SIZE]
    Je,je mejnkunac! Zasad ima isto kila koliko i N - 7 i sitno....al je sisa po duzini....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 02.03.2012. at 20:46

  15. #115
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Je,je mejnkunac! Zasad ima isto kila koliko i N - 7 i sitno....al je sisa po duzini....
    Jesus! Nisam znala da su tolike! Ali prekrasna...

  16. #116
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mene u ovoj trudnoći peru strahovi puno više nego u prvoj!
    Sada mi je Toxopl. preokupacija, strah me mesa , užas, a jede mi se burek sa mesom !
    Inače sam odrasla na selu u "prašini", vječito jela neoprano voće i povrće iz vrta i bila okružena mačkama pa nisam preboljela toxopl.
    Pokušavam coolirati i ne razmišljati previše o tome, pogotovo kada mi moja šogorica koja je rodila troje dijece kaže da prvi puta čuje za toxoplazmozu!

  17. #117
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ne jedes sirovo meso u bureku...

  18. #118
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ali dali je to meso dovoljno termički obrađeno u pekari ?

  19. #119
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pretpostavljam da je. Mljevenom mesu treba jako malo zagrijavanja.

  20. #120
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dali je to meso dovoljno termički obrađeno u pekari ?
    Možda.
    Možda i nije.
    Kupi panpekov zamrznuti burek i sama si ga speci.

  21. #121
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    [QUOTE=Cubana;2204235
    Kupi panpekov zamrznuti burek i sama si ga speci.[/QUOTE]

    Da, da to će mi biti najsigurnija opcija

  22. #122
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Bok,

    dobila sam danas nalaz testa na tokosplazmozu. Rezultat je sljedeći Toksop_G 12,5 (negativno <45, pozitivno >55), Toksop_M 12,3 (negativno <23, suspektivno 23-28, pozitivno >28).
    Znači li to da nemam toskoplazmozu, ali i da nisam imuna? Imam 3 mačke i cijeli sam život okružena mačkama pa mi je čudno da nisam već stekla imunitet. Smijem li sad uopće maziti svoje mačke (WC čiste drugi članovi obitelji)? U drugom sam tromjesečju trudnoće. A ako slučajno majka koja doji pokupi toksoplazmozu za vrijeme dojenja, može li je prijeneti na dijete?

  23. #123
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Proguglaj malo o toksoplazmozi na internetu, to nije virus ili bakterija već parazit sa kojim je po meni puno ljepše ne doći u kontakt jer ako se zaraziš nosiš ga u sebi učahurena cijeli život.
    Pročitaj i koji su putevi prenosa te što se može desiti ako se zaraziš u trudnoći.
    Što se tiće nalaza razgovaraj sa svojim ginekologom, inače jako su rijetki slučajevi toksoplazmoze u trudnoći.
    Možeš mace testirati na toksoplazmozu , ali ako to nisu isključivo kućne mačke mogu vani doći u kontakt sa uzročnikom bolesti.

  24. #124
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    jesam, dosta sam guglala i čitala ovu temu. vidjela sam da je jako gadno ako se zaraziš u trudnoći (pogotovo na početku).
    nadala sam se da sam to već prošla pa da sam sad imuna i da mogu biti opuštenija u blizini mačaka, ali da, dobro kažeš, nisam baš razmišljala da to nešto ostaje zauvijek začahureno :bljak:
    ma najbitnije mi je da sad to nisam pokupila i da znam da trebam biti oprezna (i s macama i s mesom i s voćem/povrćem).
    sve naše mace se naveliko šmucaju po susjedstvu tako da mogu to pokupiti kad god
    pričat ću svakako s gin i dr. opće prakse, ali sam naručena tek za tjedan dana pa moram pričekati.

  25. #125
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    I ja sam se začudila što nisam preboljela toksoplazmozu baš iz toga razloga što sam odrasla na selu, okružena mačkama , vječito po vani u prašini, prljave rukice, jedeš iz vrta neoprano!
    To valjda pokazuje da baš moraš biti pehista da bi ju pokupio, masa mojih prijateljica ,trudnica nikad nije ni čulo za nju pa su rodile zdravu dječicu!
    Opreza nikad dosta pogotovo u trudnoći, savjetuj se sa ginekologom drži se onog što si saznala i probaj se previše ne brinuti !

  26. #126
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Hvala, Xena. Pazit ću i neću previše brigati. Ako je nisam pokupila do sada (30 i koja godinica), onda valjda neću imati peh ni da je pokupim sad kad ne treba (nije da ikad treba, je l').

  27. #127
    MissMolly avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    48

    Početno

    Molim vas savjet. Radila sam TORCH i imam problem s HSV-1 virusom.

    prvi nalaz, 17.09.
    HSV 1 IgG 11.4 U (graničan)
    HSV 1 IgM 9.0 U (graničan)

    poslali me na dodatne pretrage, izgubili uzorak, našli ga, napravili analizu i drugi nalaz 9.10.
    HSV 1 IgG 11.8 U (pozitivan)
    HSV 1 IgM 11.5 U (pozitivan)

    moram u pon kod infektologa, moj ginekolog se boji da je infekcija primarna (=prvi put sada), jer su vrijednosti narasle za IgM. Imam 33 godine, muž i mama mi imaju HSV1 (groznice) - kako sada primarna infekcija? Ako pak sam zaista tek sada pokupila, gin kaže da je vjerojatnost za deformacije velika, čak 30%.
    Sada sam trenutno 12w+4, loše vrijeme za infekciju...

    Ne znam kolika je točnost te metode, u mom poslu (kemijske analize) 9 i 11 nisu jako različiti.

  28. #128
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Miss Molly, ne znam nažalost puno o ovome, ali držim ti fige za ponedjeljak i nadam se da je samo lažna uzbuna i da ćete ti i bebonja biti dobro.

  29. #129
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    ~~~~~~~~~~ da bude sve u redu

  30. #130
    MissMolly avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    48

    Početno HSV 1 u prvom trimestru

    Moram dalje na HSV1 DNA PCR, pretragu koja će reći da li je infekcija aktivna ili ne. Tek sljedeći tjedan rezultati, to mi je onda 14-ti tjedan trudnoće. Drugi gin se uopće nije uzbdio oko HSV1 nalaza, da to imaju svi, dok moj ginekolog se boji primarne infekcije i da ako je primarna, da mi je pobačaj jedna od opcija.
    Inače, našla sam u dokumentu "smjernice za vođenje trudnica s herpes simplex infekcijom" od američkog udruženja opsetičara i ginekologa, da se ne preporučuje redovito ispitivanje herpesa kod trudnica ?? (routine screening of pregnant women for HSV is not recommended). Kako je rekla ta druga gin - pa da vas nisu testirali, ne bi ni znali, kao što ne zna većina trudnica...

    u toj smjernici se fokusiraju na genitalni herpes više i to u trećem trimestru. Spominjanje se HSV u prvom trimestru se smatra fatalnim, ali nema ništa osim dvije rečenice:
    Studies had suggested that primary infection occurring in the first or second trimester caused an increase in spontaneous abortion and/or prematurity and fetal growth restriction. However, more recent series have not confirmed these findings. In rare cases, there is transplacental transmission resulting in congenital (in utero) infection. This is typically very severe. The fetal manifestations include microcephaly, hepatosplenomegaly, IUGR, and IUFD.
    Tako da mi je jasno zašto se gin brine. Pa se brinem i ja, a ne mogu ništa više znati barem još 10 dana.

    Hvala vam na dobrim željama, javim kako saznam nešto više.

  31. #131
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj MissMolly prvotno napisa Vidi poruku
    Moram dalje na HSV1 DNA PCR, pretragu koja će reći da li je infekcija aktivna ili ne. Tek sljedeći tjedan rezultati, to mi je onda 14-ti tjedan trudnoće. Drugi gin se uopće nije uzbdio oko HSV1 nalaza, da to imaju svi, dok moj ginekolog se boji primarne infekcije i da ako je primarna, da mi je pobačaj jedna od opcija.
    Inače, našla sam u dokumentu "smjernice za vođenje trudnica s herpes simplex infekcijom" od američkog udruženja opsetičara i ginekologa, da se ne preporučuje redovito ispitivanje herpesa kod trudnica ?? (routine screening of pregnant women for HSV is not recommended). Kako je rekla ta druga gin - pa da vas nisu testirali, ne bi ni znali, kao što ne zna većina trudnica...

    u toj smjernici se fokusiraju na genitalni herpes više i to u trećem trimestru. Spominjanje se HSV u prvom trimestru se smatra fatalnim, ali nema ništa osim dvije rečenice:
    Studies had suggested that primary infection occurring in the first or second trimester caused an increase in spontaneous abortion and/or prematurity and fetal growth restriction. However, more recent series have not confirmed these findings. In rare cases, there is transplacental transmission resulting in congenital (in utero) infection. This is typically very severe. The fetal manifestations include microcephaly, hepatosplenomegaly, IUGR, and IUFD.
    Tako da mi je jasno zašto se gin brine. Pa se brinem i ja, a ne mogu ništa više znati barem još 10 dana.

    Hvala vam na dobrim željama, javim kako saznam nešto više.
    Fokusiraj se na ono podebljano.
    ~~~~~~~ za negativan nalaz ako i bude pozitivan da sve prođe dobro, misli pozitivno i javi nam se

  32. #132
    MissMolly avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    48

    Početno

    Evo da vam javim nalaze i neke stvari što sam pokupila usput, pa da netko u sličnoj situaciji zna...
    HSV DNA PCR nalaz: negativan = nema aktivne viremije = ELISA test napravljen u sklopu TORCHA lažno graničan

    U KBC Ri su mi prošlu srijedu rekli da zovem u četvrtak, danas mi neka druga sestra tamo kaže da šta zovem, da analiza još najmanje tjedan dana neće biti gotova. Pitam " a da zovem labos u ZG gdje se analiza radi"? a ona - to vam nema apsolutno nikakvog smisla.... Mislim si ja, jako si sigurna, to znači da nemaš pojma o čemu pričaš, pa sam ih i nazvala. Nalazi su bili gotovi pred tri dana (18.10 uzorak u labosu, 22.10 gotov - 4 dana).
    Isto tako, kaže mi da, po njenom saznanju, nema testa koji bi mogao razlikovati primarnu infekciju od ponavljajuće ...

    evo još par info za zainteresirane:

    1. ELISA test za viruse, proizvođač testa kaže: "The results themselves should not be the only reason for any therapeutical consequences. They have to be correlated to other clinical observations and diagnostic tests".
    2. rasip rezultata ELISA testa za HSV1 je 9% kod tog proizvođača, što pojednostavljeno znači da su u dva određivanja konc od npr 10 (granično) - jednom dobili npr. 9, drugi put 11 - dakle, u mom slučaju, između rezultata prve analize =9.4 i druge analize =11 ne možeš sa dovoljnom sigurnošću reći da je riječ o rastu.
    3. na forumu o herpesu sam našla da: "torch testing is actually mean for newborns, not adults. it's not good screening for pregnancy for mothers" - nisam tražila literaturnu potvrdu
    4. u dokumentu "smjernica za vođenje trudnica s herpes simplex infekcijom" od američkog udruženja opsetičara i ginekologa, našla sam "routine screening of pregnant women for HSV is not recommended".


    Ne smata meni što me gin poslao na sve to skupa, nego možda nije trebao početi izlagati rezultate s uputom da ću možda morati razmisliti o pobačaju - jer kao trudnica, ja sam čula gotovo samo to i završila u panici.

    Pouka priče: svi ti testovi su super što postoje, ali nije baš sve kao u Dr. Houseu i nije baš sve to 100% točno i jednostavno.

    Idem ja sada dalje uživati u svojoj trudnoći (osim ako ne završim na amnio - onda se vidimo na drugoj temi).

  33. #133
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    MissMolly, drago mi je što je sve u redu. Bome su te dugo držali u neizvjesnosti. Sad se opusti i uživaj.

  34. #134
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Moram podići temu...

    Dakle, prije 2 mjeseca radila sam TORCH i osim pozitivnog nalaza za toksoplasmu sve je ostalo OK ( tada je nalaz za toxoplsmz gondii bio 0,52 što je niska vrijednost) međutim preporuka je bila ponoviti nalaz za 3 tjedna, što sam i napravila. Nakon skoro 4 tjedna, evo mi nalaza gdje su IgM 0,55 što je granično, ali piše da je kao nizak....sad me zanima što da radima...u međuvremenu su mi skočili i IgGovi i avidnost...ne mogu protumačiti nalaz, dok. mi ne radi ovaj tjedan, strah me da se bebi nešto ne dogodi.

  35. #135
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imas topic za pitanja ekipi iz medicnske struke. pitaj tamo.
    http://forum.roda.hr/threads/5485-Pi...-struke/page27

  36. #136
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    jesam, hvala!

  37. #137
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ja sam izgleda sve bolesti preboljela-osim toksoplazme...što mi je nevjerojatno jer sam odrasla s mačkama, imali smo ih po desetak, nisu bile kućne, a slinile su po meni (moš mislit koliko sam prala ruke kao dijete). Nadala sam se da sam to preboljela...inače, nikad se ne sjećam da sam imala hepres na usnicama...izgleda da sam preboljela i to oba tipa....Pitam se je li sve to dobro za daljnuu trudnoću.

  38. #138
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    linolina ista stvar i kod mene

  39. #139
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    curke a da li mozes dobiti toksoplazmu od papigice? Viga je kod nas cjele dane na slobodi, ja sam trudna 6 i pol tjedana?

  40. #140
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Čestitke na trudnoći!
    Koliko ja znam glavni "prenositelji" toksoplazmoze su mačke.
    Što se tiće ptica i trudnoće nisam nikad čula da se moraju poduzimati neke mjere predostrožnosti, a s druge strane ni na mačke me nije upozorio ginekolog nego sam samouka, vražji internet.
    Prvu trudnoću sam puno lijepše i bezbrižnije provela, nisam imala internet ni pristup tonama informacija za žderanje živaca!

  41. #141
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ako imaš mačke-onda jesu, ali toxo se može zaraziti i mesom,voćem,povrćem,ribom pa i drugim životinjama...iako, ona je opasna samo ako se radi o primarnoj infekciji koja se ne liječi jer se zamjeni s prehladom, gripom ili nekom drugom virozom. U principu, koliko sam čitala, puno je češća takva infekcija (dakle kroz hranu) nego infekcija izmetom životinja,jer svi koji imaju životinje u kući ( dakle,baš u nekom direktnom dodiru) redovito peru ruke nakon diranja posudice za kakicu ili maženja, redovito brinu o životinjama,čiste od parazita itd.
    Mada sam upoznala i curu koja se baš u trudnoći zarazila (preselila se na selo) i ništa joj nije bilo, mazi svoju bebu .

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pozdrav cure, moram vas pitati, dosao mi je nalaz toxo i za IgG pise da je pozitivan 47 a nema referentnih vrijednosti..nadam se da nije opasno..da li neka mozda zna da li je to ok ili da se brinem? Hvala..

  43. #143
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    pozitivna toxo je opasna samo ako se pojavi tijekom trudnoće. Ako si bila pozitivna i prije, sve ok

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    pozitivna toxo je opasna samo ako se pojavi tijekom trudnoće. Ako si bila pozitivna i prije, sve ok
    Od kud ja znam da li sam bila pozitivna prije trudnoce, vjerojatno jesam jer cijeli zivot imam macku..a sad sam trudna... Valjda nije nis opasno..

  45. #145
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Pa ako si imala macu, vjerovatno to imaš od puno ranije, tako da nemaš brige.
    Kako to da se nisi prije T testirala? (ipak imaš mačku...)

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Jer mi nije padalo na pamet se testirati ni u trudnoci dok nisam tu procitala... A i dr mi nije preporucio dok ga nisam pitala...

  47. #147
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    evo ti tu nekih referentnih vrijednosti http://ltd.aruplab.com/tests/pub/0050772
    ja mislim da ti taj titar preboljelih antitijela nije previsok...npr. ja sam cijepljena protiv rubeole i igg mi je 230 IU/ml (BTW ni kod mene na nalazu nema ref. vrijednosti)
    ali da budeš na miru nazovi tamo gdje si radila test
    ili riječki ZZJZ 051/ 358 767 - to je šalter mikrobiologije, ja sam ih pred malo zvala pa su bili ljubazni
    Posljednje uređivanje od Argente : 22.08.2013. at 12:56

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Arđi danke šn...

  49. #149
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Jer mi nije padalo na pamet se testirati ni u trudnoci dok nisam tu procitala... A i dr mi nije preporucio dok ga nisam pitala...
    To nije u HR sastavni dio prvog pregleda?
    Kod nas na svakom pregled testiraju, osim ako si cijepljen ili si već pozitivan pa imaš imunost.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Lulu-mama ocito nije sastavni dio..cak kazu neke cure da nisu uopce vadile za vrijeme trudnoce... Stedimo valjda..

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •