Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 263

Tema: Toksoplazmoza i TORCH

  1. #201
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    hvala sirius.. ali opet mi nema logike..
    20-24 tjedna..
    pa racz se radi od 16-18 max do 19 tjedna...

  2. #202
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Bila kod infektologa, prepisao mi je spiramicin 3x1g do kraja trudnoće, ali...... sve mu je rizik. Znam to. Rizik je da već nije zaraženo, rizik je ići na lječenje spiramicinom, rizik je ići na amniocentezu, rizik, rizik,rizik....... Odmahuje glavom - kaže najopasnije je u prva tri mjeseca trudnoće, rizik je velik jer sam ja trudna 12 tjedana, a akutna infekcija traje manje od 4 mjeseca. Ne znam si šta misliti. Ultrazvuk prikazuje urednu trudnoću. Uglavnom idemo sad i Italiju nabavit ljek. Ajde šaljite pozitivne vibrice da sve bude ok. Potrebna mi je podrška. Držim se za ono da teže prelazi sad nego kasnije.... i da nije još kasno.

  3. #203
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Uf....
    Vibram da sve bude ok.

  4. #204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Optimistična čvrsto ti držim fige i vibram najjače!

    drži se draga, bit će dobro, mora biti.

  5. #205
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja saljem jato vibrica da sve bude ok.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  6. #206
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    optimisticna vibram za vas ~~~~~~~~~~~!

  7. #207
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Popila prvu tabletu. Iz Trsta, Spiramicina Mylan generics od Mylan-a. Za mjesečni tretman (u kutiji je 12 tableta) - 9 kutija koliko su imali na zalihi 66 eura.
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 28.07.2014. at 17:43

  8. #208
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ~~~~~~~~~~~ da sve bude u najboljem redu

    a ne moze to na recept?

  9. #209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Optimisticna , zelim ti da sve bude dobro.
    imas racune i preporuku za terapiju.
    kopiraj i probaj traziti povrat za troskove u lokalnom uredu hzzo-a.
    to ide na komisiju, probaj.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.07.2014. at 21:47

  10. #210
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Optimistična ~~~~~~~~~~~~~ da sve bude dobro. Drži se

  11. #211
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    sirius hvala na savjetu.

    Podrška mi puno znači. Osječam se dobro samo me povremeno prođe jeza. Dobila sam preporuku za majčinu dušicu, pomaže za smirenje.
    Odlučila sam prestati googlati o toxo.

  12. #212
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Imas pravo. Prestani. Google trenutno nije tvoj prijatelj.

  13. #213
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Opravdaj svoj nick

    puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok!

  14. #214
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Vibram do neba da sve bude u redu

  15. #215
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Imam nove korisne informacije za amnio u Rijeci. Ne treba se naručiti, dođes prije 7.30 ujutro, uzmes spavačicu i nešto za jesti. Onaj ko je u smjeni obavi zahvat. Vani čeka muž, brat, mama, tata ili susjed sa uputnicom za Fran Mihaljević i sjeda u auto, vlak, traktor ili bilo što jer isti dan uzorak mora biti u Zagrebu. Tako da trebaju dvije uputnice, jedna za amnio na kbc, druga za Fran Mihaljević. Ko bi rekao da veliki klinički bolnički centar kao što je Rijeka ne radi nalaz za RACZ....
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 01.08.2014. at 13:08

  16. #216
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Imam nove korisne informacije za amnio u Rijeci. Ne treba se naručiti, dođes prije 7.30 ujutro, uzmes spavačicu i nešto za jesti. Onaj ko je u smjeni obavi zahvat. Vani čeka muž, brat, mama, tata ili susjed sa uputnicom za Fran Mihaljević i sjeda u auto, vlak, traktor ili bilo što jer isti dan uzorak mora biti u Zagrebu. Tako da trebaju dvije uputnice, jedna za amnio na kbc, druga za Fran Mihaljević. Ko bi rekao da veliki klinički bolnički centar kao što je Rijeka ne radi nalaz za RACZ....
    Jasno da ne radi jer ovo tvoje nije obican racz nego specijalan uzgoj kulture.
    zelim najbolji moguci nalaz.

  17. #217
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Optimisticna, dobro ti kaze sirius, nije to za gentesku sliku, vec mikrobiolosku.
    drzim fige a bome vibre pomonozi sa beskonacno
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Kad ides na amnio? sad si koji 13 tjedan, a na amnio ides u 18?
    dakle za cca mjesec dana?

    i google ti je prijatelj samo za traziti viceve i slicne opustajuce stvari, kakvo googlanje toxo, ni u ludilu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.08.2014. at 14:31

  18. #218
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Idem na amnio čim uđem u 16 tjedan (što prije radi nesmijemrećičega). Za recimo tri tjedna.

  19. #219
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo obavljena amnio u 17tt i jedan dan. Došao nalaz poslje 6 dana. Negativan na toxo. Idemo dalje!!!

  20. #220
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Bravo!!!!!!

  21. #221
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  22. #222
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Bas mi je drago
    Sretno dalje

  23. #223
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Super !

  24. #224
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Baš sam pratila tvoju priču, Optimistična, jer me jako podsjetila na moju od prije točno godinu dana. Super za nalaz!!!!

  25. #225
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Jupiiii!!
    Odlične vijesti

  26. #226
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto poslje svih prepreka i strahova radi toxo, pa amnio ; danas opet pregled, 21tt i šest dana, prošli mjesec mi je bio jedan od ljepših u svim mojim trudnoćama. Sve ide po planu, sve je razvijeno kako treba i beba ima pola kile. Čini se da će ovo biti veliki napredni dečko, ultrazvuk pokazuje savršeno dijete. Ja i dalje religiozno pijem svoj spiramicin, plus folnu i magnezij. sretna,sretna,sretna....

  27. #227
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Super vijesti, uživaj u trudnoći i velikom dečku

  28. #228
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sta reci, odlicne vijesti.

  29. #229
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Bravo za dječaka! I za mamu!

  30. #230
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav svima!
    Nakon što mi je ginekoolog na uzv primjetio da su mojoj curici moždane komorice granične veličine poslao me na torch. U 25tt sam. Danas vadim krv, na uputnici piše hitno i ostanem u šoku da će pojedine stavke iz torch-a biti gotove tek za 2 mjeseva, npr. hsv se dugo čeka. WTF???? Nisu normalni.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Krtica gdje si to vadila?
    Ja sam vadila na rockfellerovoj i nalazi su bili za 10 dana.

  32. #232
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    U Osijeku u našoj bolnici. nažalost nemam gdje dalje raditi tu pretragu. Jedan dio nalaza će biti gotov za 3 dana a genitalni herpes i još nešto za 2 mjeseca. A mene dr naručio s nalazom na uzv za 3 tjedna.

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Krtice več sam ti pisala u grupi na fb pretraga če pokazati što je nabolje što kod nas u slavoniji to je gotovo brzo,a genitalni herpes nek te nebrine jer on stvara probleme samo pri porodu tebi je bitna toxoplazma,i nebrigaj sve če biti ok .

  34. #234
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    krtice, ja sam radila torch prošli ponedjeljak u osječkom Zavodu za javno zdravstvo. Doduše samo na 3 komponente - rubeolu, citamegalovirus i toxoplazmozu. Nalaz je bio gotov jučer.
    Objasnili su i meni da nekad moraju čekati da se skupi dovoljno uzoraka pa tek onda šalju na pojedinu pretragu.
    koliko sam shvatila, ok je ako je IGG pozitivan, a IGM negativan, čak i ako je vrijednost u nalazu veća od referentne vrijednosti. je li tako?

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    krtice, ja sam radila torch prošli ponedjeljak u osječkom Zavodu za javno zdravstvo. Doduše samo na 3 komponente - rubeolu, citamegalovirus i toxoplazmozu. Nalaz je bio gotov jučer.
    Objasnili su i meni da nekad moraju čekati da se skupi dovoljno uzoraka pa tek onda šalju na pojedinu pretragu.
    koliko sam shvatila, ok je ako je IGG pozitivan, a IGM negativan, čak i ako je vrijednost u nalazu veća od referentne vrijednosti. je li tako?
    Kako su meni tu u Njemačkoj objasnili (nisam radila Torch u prvoj trudnoći...), trebao bi ti biti nalaz za citomegalovirus negativan, meni su sva tri došla pozitivna, tako da ne smijem više raditi u jaslicama zbog male djece, a i sa sinom moram biti oprezna...toksoplazmoza i rubeola su došle negativne, a to je dobro...

  36. #236

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ako je Igg pozitivan - nekad ste bile u kontaktu sa virusom, preboljele ga, imate antitijela, to je u redu
    ako je Igm pozitivan - trenutno ste u infektu, nakon preboljene infekcije imati ćete Igg antitijela

    ako je sve negativno, niste bile u infektu, niste ga preboljele niti ste trenutno u infekciji

  37. #237
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo posljednja poruka na temu toksoplasmoza od mene. Rodjen je zdrav djecak u terminu, krvni nalazi i ultrazvuk mozga govore da je terapija spiramicinom bila uspjesna. Svima koji se bore ili ce se boriti sa toxo u trudnoci zelim celicne zivce. Najizglednije na kraju sve zavrsi u redu.

  38. #238
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Optimistična, čestitam na rođenju sina!
    A kako se utvrđuje ta toksmoplazma, sa kojom pretragom i u kojem tjednu trudnoće?

  39. #239
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Krvna pretraga TORCH
    Doktori je daju (bar moja) na pocetku trudnoce kad se vadi krvna grupa i sve druge pretrage. Inace je ljecnici rijetko traze

  40. #240
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Divno, cestitam!!! <3

  41. #241

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav!
    28.01. dobila sam poziv od svoje gin. da su mi malo povišene vrijednosti za toxoplazma. Krv sam vadila 21.01. na zavodu u Puli i tada sam već bila 15+2tt.
    Toxo igg- granican 7
    Toxo igm-pozitivan 2.10
    Toxoplasma gondii - aviditet 0.030

    Uputila me je infektologiju. Oni su mi pravili kks i jetrene probe ali po njima se nikakva infekcija nije vidjela.
    Rekli su mi da se za dva tjedna ponovno testiram na Toxo pa ce se onda vidjeti da li je infekcija svježa i tek se razvija ili ce se rezultati negativizigrati.
    Nakon ponavljanja nalaza ( i jos tjedan dana cekanja rezultata) pokazala se je akutna infekcija.
    Toxo igg pozitivan 63
    Toxo igm pozitivan 2.63
    Toxoplazma gondii nizak 0.03
    Infektologinja mi je prepisala Spiramicin 3*1 do kraja trudnoće.
    Nakon nekoliko upita u našim ljekarnama gdje su nas svi blijedo gledali, ovdje na forumu saznajemo da tableta ima u Italiji. Zvali smo njihove ljekarne da se informiramo o cijeni i da li ih imaju na zalihi jer bi uzeli 10 kutija za pocetak. Bez ikakvih problema ljubazni nam strićek naruči jos 8kutija ( naime na zalihi su imali samo dvije), koje mi pokupimo sutradan.
    Cijena jedne kutije je 8.5€ . U jednoj kutiji je 12 tableta, tj. za 4 dana. Kod nas je pakiranje za 10 dana 720 kn.... Treba li uopće komentirati?
    Krajem ožujka planiramo otići po preostalih 27 kutija i onda sam mirna do termina.

    E tu sam naišla na problem...
    Prosli tjedan sam bila u Rijeci sa uputnicom za amniocentezu koju na kraju nisam napravila.
    Napravili su nam 3D/4D uzv i po njemu je sve ok. Mala cura je već 430g teška i svi parametri odgovaraju.
    Jedino sto su nam tamo rekli da se spiramicin pije u intervalima, tri tjedna ga pijem pa tri ne...
    Ovaj tjedan idem i kod Infektologa pa cu jos vidjeti sto mi ona veli...
    Da li ima netko iskustva sa time?

  42. #242

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Toxo mi je potvrđena 16.02.
    Spiramicin ( rovamicina), pijem već dva tjedna. Infektologu mi je propisao 3*1 do kraja trudnoće.
    U Rijeci su mi rekli da pijem u intervalima od tri tjedna..

  43. #243

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Kockica1908 prvotno napisa Vidi poruku
    Toxo mi je potvrđena 16.02.
    Spiramicin ( rovamicina), pijem već dva tjedna. Infektologu mi je propisao 3*1 do kraja trudnoće.
    U Rijeci su mi rekli da pijem u intervalima od tri tjedna..
    Kad je moja žena pila spiramicin nije imala nikakve prekide. Pila je nekih 4-5 mjeseci bez prekida.
    Provjeri s infektologom.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala, budem.
    I još jedno pitanje, da li je vaša žena smjela dojiti bebicu?

  45. #245
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Piješ do poroda. Kad rodiš, više ne uzimaš tablete. I dojiš najnormalnije. I ja prvi put čujem to za prekide. Samo ti pij bez prekida.

  46. #246

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala

  47. #247

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    POzdrav, samo mo zanima da li je moguce oziviti ovu temu. Inace, sada u 12 tt, toxo pozitivna potvrdjena isti dan kada i pozitivan test na trudnocu (pretraga radjena radi zlijedze na vratu). Na spirimicinu od 7 tt - takodjer iz Italije - zaliha od 10 kutija, sada su mi ga u mendjuvremenu narucili i na hitnom infektoloskom te sam ga dobila i od njih - njihov se zove Rovamycin, ali isto je samo trebam piti 2 tablete umjesto jedne.

    Do sada vec 4 UZV, ginekolog me zeli vidjeti svaki tjedan, - svi uredni, propisana amnio u 15-16 tjednu, znaci za 3 - 4 tjedna.

    Zanimaju me iskustva (ako ih ima) sa akutnom zarazom netom prije trudnoce? Naime ja sam pila svjeze kozje mlijeko 9.10. a trudnoca se racuna od 12.11. kada je bila zadnja menstruacija. O strahu bolje da ni ne pricam...

    Internet je veeeeliki neprijatelj. Ljudi poput Optimisticne su divni primjeri i dodju kao melem trenutno...

    na prvom nalazu napravljenom u 4 tt za koju tada nismo ni znali - IGG (196) i IGM(5.36) vrijednosti pozitivne, na nalazima nakon 4 tjedna IGG u porastu (<1200), IGM u padu(4.83), aviditet jako nizak (0.009) - sve samo potvrda infekcije.

    Dr opce prakse kaze da je dobro sto sam vjerojatno u trenutku oplodnje imala vec svoja IGG antitijela, ali nitko ne moze nista reci da me smiri jer nije bilo niti jednog slucaja i u nje, ni u mog ginekologa, niti u infektologa...

    Ginekologinja u Splitu kaze da je po njenom misljenju to bili/ne biti situacija kad je na pocetku samom trudnoce (ako je plod zarazen - otici ce i sam jer je to pre malo, ako nije - sve ce biti ok, u prilog tome i ovi cesti UZV - vajda samo gledali da li je beba tu tih prvih 12 tj.

    Anyone?

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Postovani trudnica sam u 10tj trudnoce test mi je pozitivan na rubeollu virus i na herpes simplex d
    Ali to znaci da cu morati na pobaca uzasno se bojim

  49. #249
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav svima, vidim da ste vi uglavnom radili TORCH nakon sto ste imali pozitivam test. Mi se spremamo se za prvi postupak (već jednom je odgođen zbog covida) koji bi trebao biti u 7.mjesecu. Napravila sam TORCH ali mi nisu izvadili IgG na rubelu nego samo IgM na rubelu.
    Sad to moram ponovno vaditi jer dr trazi da IgG bude iznad 10. Ukoliko ne bude, morat ću se cijepiti na rubelu a to mi odgađa postupak za 3 mjeseca.

    Zanima me je li itko imao takvu situaciju, i gdje se mogu cijepiti??

    Uzasno me to sad pogodilo jer se već 2 puta sve odgodilo, a ako se sad opet odgodi na 3 mjeseca uhvatit će me jesen i opet mogući COVID-19

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Puno bi mi pomoglo ako se koja mama susrela sa proširenjem lateralnih komora u trudnoći. Ja sam sad 28tt. Znam da se tolerira do 10 mm a kod moje bebe je izmjereno 11 mm. Sve ostale mjere su uredne, trudnoća uredna.
    Jako me strah, samo plaćem. Rečeno mi je da treba vidjeti kako će se mozak razvijat. Kontrola tek za 2 tjedna.
    Čekam nalaze TORCH a.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •