Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 263

Tema: Toksoplazmoza i TORCH

  1. #151
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Dobar ti je nalaz, friško sam se vratila sa svojim graničnim IgM na toxo s konzultaccija sa zarazne( isto cijeli život mačke,psi tralala) ali s visokim IgGom i aviditetom i žena me još i našpotala da što sam uopće dolazila jer da je to sve OK . Ako imaš IgG i aviditet onda si preboljela i nema opasnosti ni za tebe ni za bebu. Primarna infekcija toxoplazmom može biti opasna za bebu, a pošto imaš IgG znači da ti nemože biti ništa.. Iako, nedugo sam upoznala curu koja se zarazila toxo u trudnoći,pa je popila dozu antibiotika i eno mazi svoju curicu već 2 mjeseca, potpuno zdravu.

    Nije rutinski pregled, iako sam čitala da se u Istarskoj i Međimurskoj županiji žene šalju na pretragu,al iz iskustva ne poznajem ni jednu koja je išla rutinski,osim ako već ne boluje od neke od navedenih skraćenica TORCHa

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Hvala ti na odgovoru...sad sam malo mirnija.. Kod nas u istarskoj je onda ocito moj gin drugaciji jer dok ga nisam pitala za toxo nebi mi ni predlozio a kamoli TORCH.. Ne znam kakvi su drugi socijalci.. Hvala vam jos jednom...

  3. #153
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sam isto sama slala jer sam cijeli život s životinjama kojekakvim,pa da spriječim ako treba, isto u trudnoći i evo me skoro 30tt i sve OK. S tim da kažem, meni je IgM graničan, što je moglo upućivati na akutnu infekciju ali je isključena upravo Igg titrom i aviditetom.


    Tak da smo što se toga tiče

  4. #154
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Evo i mene na ovom topicu.
    Dakle, imam pozitivan i Igg i IgM na citomegalovirus. Ponavljala sam TORCH mjesec dana nakon prvog i vrijednosti upućuju na to da se radi o starijoj infekciji (sigurno starijoj od 4. mjeseca), dakle prije začeća. Radila sam i pretragu PCR na CMV koja bi trebala pokazati prisustvo samog virusa u krvi (Igg i Igm su antitijela) i sada čekam nalaze. S obzirom na sve što sam pročitala o CMV i njegovom utjecaju na plod ako dođe do infekcije, jako se bojim.
    Da li je itko imao pozitivne vrijednosti Igm na CMV tijekom trudnoće, kako su vam dalje vođene trudnoće i kakav je bio ishod?

  5. #155
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hej, ja ti imam pozitvne IgG i IgM na skoro sve u TORCH osim parvovirusa i HS2 i samo mi je za toxo rađena avidnost,ovo drugo je sve bilo OK. U principu mi je infektolog rekao da su mi ta 2 i najveća prijetnja jer nisam nikad bila u doticaju s njima i da nemam antitijela, tak da ono... možda te smirim

  6. #156
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Hm, Nanimira, malo me jesi smirila. Meni je aviditet 0,78 (mjeren u 7 tt) što bi prema riječima moje gin značilo da se radi o starijoj infekciji. Kod infektologa idem kad dobijem nalaze PCR. Što tebi nisu radili aviditet na CMV ako ti je IgM pozitivan?

  7. #157
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nemam ti pojma...ali,kažem infektolog se uopće nije zabrinuo zbog toga jer se radi o nekim mizernim vrijednostima.

  8. #158
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Joj, zeznula sam se, baš sam išla pogledat nalaz sad: kaže da mi je IgM na CMV 0,09 ( negativan) al je IgG 40. Znači,nema akutne infekcije, ali čim imam antitijela bila sam u kontaktu i sve ok. Ali,kažem ti infektolog mi je rekao da se ne zamaram s tim,da su opasnije infekcije gdje su IgGovi 0 a to su meni Parvovirus i HS2 jer to znači da nikad nisam bila u kontaktu s tim virusima i da shodno tome oni ne mogu znati hoću li razviti antitijela ili ne ukoliko dođe do zaraze...ali si mislim, ako nije do sad valjda neće u sljedećih mjesec i pol, 2.... bitno je da imaš antitijela, tj IgG.

  9. #159
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    stigao mi nalaz virusne serilogije , znam da igg znaci preboljena infekcija ali opet da vas pitam , malo mi je visok igg

    EBV VCA igG pozitivno 143 >20poz
    EBNA igG pozitvno 171 >20 poz

    to je mononukleoza jelda ? malo visoko igG ne ??

    a kod muza ovako

    EBV VCA igG 111
    EBNA igG >200

    jel ovo ok ??
    hvala

  10. #160

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Stigao mi nalaz iz Petrove i stoji sve negativno, osim Anti-TOXO IgG pozitivan (Anti-TOXO IgM je negativan)...
    Vidim da se radi o toxoplasmi, ima li netko neki savjet i što poduzimati?

  11. #161
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Koji si tjedan trudna?
    Jr li ti prošli nalaz bio pozitivan? Ako da, onda je sve 5. Imaš antitijela na toxo.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    trudna sam 13 tj. i nisam nikada to radila tako da ne znam kakav mi je bio prošli nalaz.
    Jasno mi je da imam ta antitijela, a trenutno nisam infcirana zbog negativnog IgM...međutim ne znam što se poduzima po pitanju pozitivnog IgG?

  13. #163
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Pa koliko znam ništa se ne poduzima. IgG poz znači da toxo imaš, a igm specificira od kada, koliko dugo. IgM neg bi značio da dugo imaš toxo, što je dobro (znači da je nisi dobila u trudnoći!).
    http://www.dpd.cdc.gov/dpdx/HTML/Fra...sis_serol1.htm
    Posljednje uređivanje od lulu-mama : 17.12.2013. at 15:58

  14. #164

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ok, dakle trebalo bi biti sve ok, ionako čitam da dosta ljudi ni ne zna da je to preboljelo.
    no da li se moglo dogoditi da sam prije recimo 1-2 mj imala i to preboljela pa je sada IgM negativan, a IgG pozitivan?
    Iako vidi u ovom tekstu koji si mi poslala da za slučaj IgG pozitivno i IgM negativno znači da je bilo prije više od 1g.

  15. #165
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Baš i ne. Stare infekcije su više od 1 god. A nove infekcije se smatraju manje od 1 god.

    Jesi prije imala mačke?

  16. #166

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Nikada nisam imala kod sebe, eventualno kod bake sam se znala poigrat, ono kad kao dijete dodes na selo i tako to, ali eto vidis ne mimoide ni one bez macaka

  17. #167
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    trudna sam 13 tj. i nisam nikada to radila tako da ne znam kakav mi je bio prošli nalaz.
    Jasno mi je da imam ta antitijela, a trenutno nisam infcirana zbog negativnog IgM...međutim ne znam što se poduzima po pitanju pozitivnog IgG?
    Ništa,imala identičan nalaz s graničnim IgM ali visokim aviditetom i pozitivnim i visokim IgGovima i ispalo da je lažno pozitivan IgM. To je uredan nalaz i možeš se smiriti

  18. #168
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikada nisam imala kod sebe, eventualno kod bake sam se znala poigrat, ono kad kao dijete dodes na selo i tako to, ali eto vidis ne mimoide ni one bez macaka
    A dobro, sad bar ne moraš strepiti da ne dobiješ u trudnoći što je jako opasno. Pozitivan toxo je zapravo puno bolje imati nego negativan

  19. #169
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Dakle, ja sam u svojoj brizi oko CMV magistrirala infektologiju, pa se nadam da mogu pomoći. Toxo je druga infekcija, ali mislim da je princip zaraze isti.
    Kada dođeš u dodir s infektom, dakle kod svježe nove infekcije, najprije rastu IgM antitijela kao neposredan odgovor organizma na infekciju i to IgM antitijela niskog aviditeta jer je imunološki sustav tek pokrenuo svoj obrambeni mehanizam protiv uzročnika (ne prepoznaje ga). Nakon par tjedana počinju se javljati i specifična IgG antijijela koja znače da je organizam počeo stvarati učinkovitu zaštitu protiv uzročnika i ta antitijela u tvom organizmu ostaju doživotno i predstavljaju zaštitu u slučaju ponovnog kontakta organizma s uzročnikom. Što infekcija duže traje to se stvaraju IgM antitijela višeg aviditeta, sve dok ne iščeznu (može trajati par mjeseci, ali i do godinu dana), što je siguran znak da aktivne infekcije više nema. Potencijalno najgora moguća varijanta u trudnoći je imati pozitivan IgM, a negativan IgG, što bi značilo da je tijelo bilo u nedavnom kontaktu sa infektom, a još nije uspjelo ''podići'' imunološki sustav i stvoriti zaštitna antitijela.
    Činjenica da imaš negativni IgM, znači da je infekcija stara i nije aktivna tj. 100 % se dogodila prije začeća (ako si 13 tt) i nema šanse da našteti bebi, dakle imaš uredan nalaz. Prisutstvo IgG je, kao što Lulu kaže, dobar znak jer u slučaju ponovnog susreta sa infektom, imaš imunološki odgovor.
    Dakle, opusti se i idi srediti taj izrast da budeš lijepa za Božić!

  20. #170

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Peony super si to napisala, sve jasno ko dan
    što je taj CMV?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    vidim na netu međutim ne vidim na svojim nalazima da sam ga ja uopće vadila

  22. #172
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Peony super si to napisala, sve jasno ko dan
    što je taj CMV?
    citomegalovirus

  23. #173
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Peony zašto te je CMV toliko brinuo, zbog mjesta na kojem radiš ili nešto treće?
    Ja sam baš brijala na toksoplazmozu tjekom trudnoće, što da vam kažem ni salatu nisam jela.
    Least 123 što manje istražuješ i čitaš imat ćeš bezbrižniju trudnoću, poslušaj moj savjet
    Sa prvim nisam imala pristup internetu i baš sam bezbrižno provela trudnoću a sa drugim brate mili stalno sam bila u nekom strahu

  24. #174
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Xena, u 7tt išla sam rutinski na TORCH i imala sam pozitivan i IgG i IgM uz visoki aviditet. Tek nakon pretrage PCR kojom se identificira prisutnost samog virusa koja je bila negativna, isključena je akutna infekcija što znači ili da se radilo o lažno pozitivnom rezultatu ili da su mi zaostala antitijela više mjeseci nakon preboljene infekcije. Uglavnom, tih mjesec dana dok sam čekala nalaze, bila sam luuuuda.

  25. #175
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mogu misliti, drago mi je pa je sve dobro prošlo
    Posljednje uređivanje od XENA : 20.12.2013. at 10:46

  26. #176
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Podižem staru temu.
    Sad me zove doktorica i kaže da sam pozitivna na toksoplazmozu. U desetom sam tt. Iskustva???????
    Kaže da ću ponovit nalaze i poslat će me infektologu.

  27. #177
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Pa kako ? Jesi imala doticaj sa mačkama?

  28. #178
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Kao da sam u ružnom snu.
    Nemam mačku, susjedi nemaju mačku, ne sječam se kad sam zadnji put bila u doticaju sa mačkom. Pred dvije godine jesam imala mačku. Da li je moguće da sam obolila tek sad? Ili sam prebolila pa je nalaz pokazao trag bolesti... Uglavnom - nije mi puno rekla, nadam se da nisam ona jedna od njih dvije na tisuću trudnica kojima se ustanovi aktivna tokso za vrijeme trudnoće. Sve u svemu - pred dvije godine je nisam imala. Izludit ću do novih nalaza. Do jučer sam bila super, kako mi je doktorica to javila boli me glava i povračam, dobila sam sinoć u trbuhu čak i grčeve.

  29. #179
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Toxo se ne dobije samo od macaka.Nemoj panicariti,sacekaj nalaze pa onda dalje

  30. #180
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Da toxo se dobije od salata
    Suhomesnatih proizvoda cesce nego od mačke
    Ali mi je macka prvo pala na pamet
    Držim fige da je greška ili ili da imas antitijela pa se krivo razumjele
    Jel to prvi put da se testiras?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem staru temu.
    Sad me zove doktorica i kaže da sam pozitivna na toksoplazmozu. U desetom sam tt. Iskustva???????
    Kaže da ću ponovit nalaze i poslat će me infektologu.
    U slučaju da se stvarno radi o aktivnoj infekciji, dakle IgM pozitivan a IgG ne, najvjerojatnije će te staviti na lijekove koji se nažalost ne mogu kupiti u Hrvatskoj (mi smo ih kupovali u Mađarskoj).
    Mislim da je mojoj ženi ostalo nešto kutija tih lijekova, ako ih nismo bacili, pa ako ti ih budu prepisali mogu ti ih dati.
    Nakon toga češ morati odraditi amniocentezu da se vidi da li je virus prisutan u plodovoj vodi. Ako to prođe ok, bit češ na tim lijekovima do kraja trudnoće pa onda još par testova nakon rođenja.
    Statistički gledano vjerojatnost da se aktivna infekcija toxoplazmozom u tako ranoj trudnoći bude prenesena na plod je mala, oko 5%, pa se nemoj previše živcirati dok čekaš rezultate.

    Ako si iz Zagreba i ako te pošalju na zaraznu da razgovaraš s infektologom obavezno traži da razgovaraš sa Prof. Goranom Tešovićem. Ja sam imao nesreću da sam naletio na nekog nooba kad su me poslali infektologu (žena je ostalo doma da se dodatno ne zarazi) pa mi je bez ikakvih testova rekao da postoji velika vjerojatnost da je plod zaražen i da preporučuje abortus. Srećom sam prije toga dosta pročitao o toxoplazmozi pa me taj njegov prijedlog nije uplašio. Tek nakon što sam mu postavio nekoliko pitanja na koja nije znao odgovoriti uputio me doktoru Tešoviću.

    Na kraju svega kod nas toxoplazmoza nije uzrokovala nikakve probleme, imamo zdravog dečka. Tebi želim puno sreće u nadi da je tvoja doktorica pomješala IgG i IgM i da se radi o preboljeloj infekciji.

  32. #182
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    hvala, hvala, hvala..............

  33. #183
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo, nema zabune, IgM je pozitivan ,a IgG isto. Aviditet je nizak i to je pokazatelj infekcije u periodu kraćem od 4 mjeseca. Ostaje mi držati fige da neću biti u onih 6% trudnica kojima zaraza pređe na djete. Danas se mjerio nuhalni nabor.... 1,7. ok je. U 16 tjednu idem na amniocentezu

  34. #184
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, nema zabune, IgM je pozitivan ,a IgG isto. Aviditet je nizak i to je pokazatelj infekcije u periodu kraćem od 4 mjeseca. Ostaje mi držati fige da neću biti u onih 6% trudnica kojima zaraza pređe na djete. Danas se mjerio nuhalni nabor.... 1,7. ok je. U 16 tjednu idem na amniocentezu
    Zao mi je, hoces li ici na zaraznu?jesi upucena na jos neke pretrage?Koji si sada tjedan?Nuhalni se cini ok i ako nema znakova hidropsa, biti ce sve u redu. Drzi se

  35. #185
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    sutra idem na zaraznu. Za tjedan dana ponavljam krvne pretrage da se vidi dinamika titra. U glavnom nije najbolje jer sam u jedanaestom tjednu a infekcija je nastupila unazad manje od četiri mjeseca.

    Sve u svemu, eto i mene na ovom forumu kao primjer iz prve ruke i po pitanje toxoplasmose i to one najgore varijante. Javljat ću se kad bude nešto bitno, neki pregled ili amnio - možda bude na korist nekome tko to bude isto proživljavao.
    Za sada sam smirena i pomirena.

  36. #186
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Optimistična drži se od sveg srca se nadam da će sve biti dobro.

  37. #187
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Jel znas kako si je dobila
    Sta si jela ?

    Držim fige ~~~~~~~<3

  38. #188
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Stalno razmišljam šta je to bilo pred tri-četiri mjeseca. Ne mogu se sjetit ničeg neuobičajenog. Pogotovo ne životinja-mačaka.

  39. #189
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno razmišljam šta je to bilo pred tri-četiri mjeseca. Ne mogu se sjetit ničeg neuobičajenog. Pogotovo ne životinja-mačaka.
    Doista nemoj razbijati glavu sa time, ne mora biti neuobicajeno..dovoljno da si bila u doticaju/pojela nesto zarazeno.Hoces li dobiti neku terapiju?

  40. #190
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je doktor rekao da se mačke najčešće sumnjiče, a da su najmanje zapravo krive za toxo, da su neopravdano na lošem glasu... On je rekao da se klonim prostora koji je prašnjav,gdje su moguće bili miševi, i takve stvari

    Držim ti fige i molim da sve dobro prođe

  41. #191
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo danas pregled kod infektologa. Čovjek je rekao da odmah ponovim nalaze (da ne čekam tjedan dana) jer nalazi mogu biti lažno pozitivni. Da ćemo onda dalje vidjeti i ako opet pokaže pozitivno da ću krenut na terapiju, ALI da on odmah kao infektolog preporuči pobačaj. Odluka je na meni i ginekologu. Ubio me.

    Ove emocije gore-dolje za poludit. Sad čekam osam dana pa nalaz......

  42. #192

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas pregled kod infektologa. Čovjek je rekao da odmah ponovim nalaze (da ne čekam tjedan dana) jer nalazi mogu biti lažno pozitivni. Da ćemo onda dalje vidjeti i ako opet pokaže pozitivno da ću krenut na terapiju, ALI da on odmah kao infektolog preporuči pobačaj. Odluka je na meni i ginekologu. Ubio me.

    Ove emocije gore-dolje za poludit. Sad čekam osam dana pa nalaz......
    S kojim si infektologom pričala?
    Kao što rekoh prije, i meni je infektolog s kojim sam pričao predložio pobačaj. Bez ikakvih objašnjenja o tome zašto. Počeo je s tvrdnjom da je jako velika šansa da je plod inficiran. Na što sam mu ja citirao podatke o 5% šanse i pitao da li je to velika šansa o kojoj je govorio.

    U svakom slučaju ako si iz zagreba pokušaj razgovarati s dr. Goranom Tešopvićem na zaraznoj. On će ti lijepo iznjeti sve rizike i sve eventualne komplikacije i savjetovati te o tome što trebaš napraviti.
    Infektolog ti je trebao reći za lijek spiromicin koji bi trebala početi uzimati, čak ti i dati napismeno nešto kako bi ga mogla kupiti van hrvatske.

    Prije amniocenteze i PCR-a na toxo nema smisla pričati o bilo kakvom pobačaju, oni to tamo previše olako shvaćaju.

  43. #193
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Nisam iz Zagreba. Popričala sam s doktorom i rekla sam da ništa ne dolazi u obzir prije amnio (idem u 16 tjednu). Rekao mi je da sam dobro informirana. Nije mi sad dao nikakve ljekove (malo sam u strahu jer vrijeme odmiče a ja nisam na terapiji). On čak sumnja na ispravnost nalaza. Danas sam opet vadila krv. Spomenuo mi je spiromicin i da ću na njega ako nalaz opet bude pozitivan. Ne znam ni sama čemu čekati.....

  44. #194

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    A gdje češ raditi amnio? Kako nisi iz zagreba pretpostavljam da češ negdje lokalno.
    Moja žena je to obavila na svetom duhu, kod doktora Matijevića. Mada mislim da su svi tamo na odjelu visokorizične trudnoće na svetom duhu vrhunski stručnjaci nas je oduševio ljudski pristup doktora Matijevića. Svaki pregled kod njega je bio olakšanje u usporedbi s pregledima kod soc. ginekologa ili nekih drugih stručnjaka po bolnicama.
    On stvarno zna super objasniti sve što radi i učiniti pregled ugodnim iskustvom.

    Kad već radiš amnio neka ti naprave i kariogram, nama su tako napravili na svetom duhu.

  45. #195
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Iz Rijeke sam. Imamo tu dobru ginekologiju. Bar se nadam.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj shlede prvotno napisa Vidi poruku
    U slučaju da se stvarno radi o aktivnoj infekciji, dakle IgM pozitivan a IgG ne, najvjerojatnije će te staviti na lijekove koji se nažalost ne mogu kupiti u Hrvatskoj (mi smo ih kupovali u Mađarskoj).
    Mislim da je mojoj ženi ostalo nešto kutija tih lijekova, ako ih nismo bacili, pa ako ti ih budu prepisali mogu ti ih dati.
    Nakon toga češ morati odraditi amniocentezu da se vidi da li je virus prisutan u plodovoj vodi. Ako to prođe ok, bit češ na tim lijekovima do kraja trudnoće pa onda još par testova nakon rođenja.
    Statistički gledano vjerojatnost da se aktivna infekcija toxoplazmozom u tako ranoj trudnoći bude prenesena na plod je mala, oko 5%, pa se nemoj previše živcirati dok čekaš rezultate.

    Ako si iz Zagreba i ako te pošalju na zaraznu da razgovaraš s infektologom obavezno traži da razgovaraš sa Prof. Goranom Tešovićem. Ja sam imao nesreću da sam naletio na nekog nooba kad su me poslali infektologu (žena je ostalo doma da se dodatno ne zarazi) pa mi je bez ikakvih testova rekao da postoji velika vjerojatnost da je plod zaražen i da preporučuje abortus. Srećom sam prije toga dosta pročitao o toxoplazmozi pa me taj njegov prijedlog nije uplašio. Tek nakon što sam mu postavio nekoliko pitanja na koja nije znao odgovoriti uputio me doktoru Tešoviću.

    Na kraju svega kod nas toxoplazmoza nije uzrokovala nikakve probleme, imamo zdravog dečka. Tebi želim puno sreće u nadi da je tvoja doktorica pomješala IgG i IgM i da se radi o preboljeloj infekciji.
    Potpisujem sve, dodajem još doktoricu Rakušić, također u Fran Mihaljević, koja nam je dala najbolje i najdetaljnije upute o svemu. I koji lijek, koliko itd. Bila sam se zarazila negdje u 5-6 mjesecu trudnoće (imam temu tu na forumu, no rado sam zaboravila te detalje, mučno mi je od spomena toxo), isto akutna infekcija.
    Šanse za prelazak na dijete u kasnjim mjesecima su znatno veće, ali verojatno su šanse da uzrokuje oštećenja manje.
    Doktori su u slučaju toxo uvijek veliki pesimisti, ali mi se nismo dali smesti. Ispucavaju te abortuse iz rukava, čak i u kasnijim mjesecima, od mene su za te stvari dobili potpuni ignore.

    Išla sam na amniocentezu u 6.mj trudnoće, toxo nije bio tada prešao posteljicu, pila sam Spiramicin (zaboravila sam baš tvornički naziv lijeka, sa R nešto) do samog poroda.

    Odmah nakon poroda također smo išli kod dr. Tešovića i još par mjeseci na kontrole, dok se nije utvrdilo da je dijete zdravo.

  47. #197
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    da, i novi nalaz je pozitivan na toxo. Akutna. U pon. idem infektologu po mišljenje, koji ljek i odmah preko granice po ljek. Već imam uputnicu za amnio za 4 tjedna.

  48. #198
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Optimistična vibram da sve bude dobro

  49. #199
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    mene je te toxoplazmoze uvijek bilo strah u svim svojim trudnoćama.
    što se tiče hrane, suhomesnati proizvodi su opsani ali ne svi... sve obareno ili kuhano je dozvoljeno (tipa poli salama, tipa kuhana šunka, tipa parizeri i te polutrajne kobase pa i hrenovke) ono što je opasno su trajni proizvodi tj sušene stvari (pršuti, dimljene vratine buđole, kuleni, kulenove seke, češnjovke kobase itd).. oni su samo sušeni na dimu/vjetru - kako što

    Toxoplazmoza je parazit a citomegalovirus je virus - te je i terapija drugačija.

    Ono što mi je nelogično je RACZ (amniocenteza) pa ček samom pretragom i bušenjem igle u uzimanju polodove vode pa mogućnost infekcije je veća (kao i npr kada mama zaražena HIV-om ili hepatitisom) kada radi RACZ (njima se to ne preporučuje)

    Nadalje, RACZ pokazuje isključivo genetiku, kakve veze ima to sa infekcijom Toxoplazmoze? pa ona nije genetska bolest?

    iskreno nema mi puno logike

  50. #200
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mackulina , niti ja nisam znala pa sam isla malo pretrazivati.
    u 20-24 tj. se radi PCR kultivacija za dijagnostiku. Pretpostavljam da po njoj mogu vidjeti da li je zaraza prosla posteljicu.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •