Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 263 od 263

Tema: Toksoplazmoza i TORCH

  1. #251

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    1

    Početno Molim za savjet sve koji su prosli ludilo sa toxo

    Iz BiH sam znaci haos otkrivena mi toxo u 14tt sad sam 17+3 javila sam se odmah infektologu ali sam prije toga od svog ginica dobila da ponovim nalaze igg igm i avidnost s tim da se dugo ceka ipak mi je nalaz dosao isti igm1.27 a igg176 avidnost granicna 0.297 infektolog spomenuo prekid trudnoce sa gaka na riziko trudnocu takodjer prekid ja sto sam procitala kod vas objasnim inf.i on kaze ajd moze dakle ja trazim pcr na toxo ali jos cekam nalaz od lijekova jos nista ne pijem kao dok ne bude pcr takodjer cu traziti amnio valjda dozvole na uzv nalaz uvjek ok nuhalnog nabora nema ali umirem ima li jos neko sta dodatno za savjet

  2. #252

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan, molila bi za savjet, trudnica sam u 31 tj trudnoce. U prvoj trudnoci '17 god mi je nalaz na toxoplazmpzu bio negativan. U drugoj (ovoj trudnoci) nalaz na pocetku trudnoce bio je IgG i IgM neg, u 26 tj je ponovljen nalaz i IgG je pozitivan (62,7) i IgM neg. Pa je u 29 tj ponovljen i IgG i IgM su negativni. Imam li razloga za se brinuti ili?? Dali to znaci da sam prebolila u ovoj trudnoci?? Zahvlajujem na odgovoru"

  3. #253

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Drage cure,u nadi da nekome pomogne moj post
    Na samom pocetku trudnoce utvrdjena mi je toxo.Kako i gdje sam to pokupila i dan danas ne znam.Teta infektologica mi je rekla da nas ima dosta aktivnih na podrucju primorsko-goranske zupanije.
    Na teret infektivnog odjela odobreno mi je lijecenje Rovamycinom do kraja trudnoce,i napravljena mi je amniocinteza s navrsenim 16 tjednom.PCR test je bio negativan,tj.kako je rekao Dr.Petrović da se jos nije desilo da je preslo sa mame na bebu,ako je mama otpocetka na terapiji, i nada se da ce tako biti i u mom slucaju(tako je i bilo

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj MareRi prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,u nadi da nekome pomogne moj post
    Na samom pocetku trudnoce utvrdjena mi je toxo.Kako i gdje sam to pokupila i dan danas ne znam.Teta infektologica mi je rekla da nas ima dosta aktivnih na podrucju primorsko-goranske zupanije.
    Na teret infektivnog odjela odobreno mi je lijecenje Rovamycinom do kraja trudnoce,i napravljena mi je amniocinteza s navrsenim 16 tjednom.PCR test je bio negativan,tj.kako je rekao Dr.Petrović da se jos nije desilo da je preslo sa mame na bebu,ako je mama otpocetka na terapiji, i nada se da ce tako biti i u mom slucaju(tako je i bilo
    mare, koliko si cekala nalaz amniocenteze?
    U ponedjeljak me ceka ista stvar. S koliko tjedana ti je ustanovljena toxo? Ja sam od 12 tjedna na terapiji.

  5. #255

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Otkrivena mi je dosta rano,na onom prvom vadjenju krvi za sve te neke bolestine.E sada buduci da zivim u Rijeci,radili su mi amnio u cetvrtak jer se uzorak salje za Zagreb.Mislim da sam nalaz cekala nekih 10-ak dana.Pogledala bih Vam tocno da imam papire sa sobom,ali smo na godisnjem

  6. #256

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Tek sada vidim da je proslo 10 dana od post-a.Nadam se da je proslo sve ok i da su nalazi uredni

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Evo da, stigli nalazi postom 10 dana od amnio. Ja sam radila u Petrovoj i sama sam morala nositi u Fran Mihaljevic. Znaci amnio je bila u ponedjeljak, a ja sam u cetvrtak zvala ak je uredu zaprimljena plodna voda i kad bi mogla ocekivat nalaze pa su mi vec onda rekli da je pcr negativan i da su nalazi poslani. Tako da su dosta brzi.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Styka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da, stigli nalazi postom 10 dana od amnio. Ja sam radila u Petrovoj i sama sam morala nositi u Fran Mihaljevic. Znaci amnio je bila u ponedjeljak, a ja sam u cetvrtak zvala ak je uredu zaprimljena plodna voda i kad bi mogla ocekivat nalaze pa su mi vec onda rekli da je pcr negativan i da su nalazi poslani. Tako da su dosta brzi.
    Super za nalaz!

  9. #259

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    2

    Početno Voljela bih da se javis imam isti problem s toxo

    Citiraj Mirelaa86 prvotno napisa Vidi poruku
    Iz BiH sam znaci haos otkrivena mi toxo u 14tt sad sam 17+3 javila sam se odmah infektologu ali sam prije toga od svog ginica dobila da ponovim nalaze igg igm i avidnost s tim da se dugo ceka ipak mi je nalaz dosao isti igm1.27 a igg176 avidnost granicna 0.297 infektolog spomenuo prekid trudnoce sa gaka na riziko trudnocu takodjer prekid ja sto sam procitala kod vas objasnim inf.i on kaze ajd moze dakle ja trazim pcr na toxo ali jos cekam nalaz od lijekova jos nista ne pijem kao dok ne bude pcr takodjer cu traziti amnio valjda dozvole na uzv nalaz uvjek ok nuhalnog nabora nema ali umirem ima li jos neko sta dodatno za savjet
    Ako mozes da se javis ja sam u 18+ 2 i pozz sam na toxo, da li si pila spiramicin sta se desilo jel sve proslo ok

  10. #260

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz svima...zamolila bih da mi neko pomogne ako nesto zna u 8 tj sam saznala da sam pozz ponavljam nalaz jer je prvi igg bio neg.na drugom nalazu igm poz i igg poz
    Ja bez simptoma s bebom sve ok na uz.
    Dr.infektolog predlaze da uradim i privatno sto ponovno potvrdjuje da sam pozz na toxo i tako dani prolaze ja vec u 18.tj
    Trenutno mi dala klindamicin i napisala da probam nabavit spiramicin. Ja zivim u Bosni i ovamo taj lijek nije registrovan e sad molim sve one koje znaju gdje kako da dodjem do tog lijeka..moze li u druvoj drzavi moze li se kupiti bilo kakva inf hitno

  11. #261

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    3

    Početno

    Liječenje i prevencija infekcije u trudnoći
    Toksoplazmoza se može liječiti i zato je njezina dijagnoza od neobične važnosti. Iako u našoj zemlji, za razliku od mnogih razvijenih zemalja, testiranje trudnica na toksoplazmu nije obavezno, zbog mogućih teških posljedica koje ostavlja primarna infekcija trudnice na dijete, probir svih trudnica na toksoplazmu svakako je preporučljiv u sklopu prve kontrole u trudnoći. Žene koje su serološki negativne / negativna IgG i IgM protutijela, moraju ostati pod nadzorom i kontrolirati se u svakom tromjesečju.

    Postoji više shema i načina liječenja toksoplazme. Nijedna kombinacija lijekova ne garantira rađanje zdravog, terminskog djeteta. Ovisno o visini trudnoće u vrijeme infekcije, procjenjuje se rizik fetalne infekcije. Ako trudnica odluči zadržati trudnoću, hitno se započinje specifična terapija, a trudnoća pažljivo prati, uz poduzimanje mjera za prenatalnu dijagnozu eventualne infekcije ploda. Svu djecu kod koje je prenatalno utvrđena infekcija, bez obzira na prisutnost ili odsutnost kliničkih manifestacija infekcije, treba od rođenja liječiti.

    Lijekovi koji se kod nas najčešće koriste jesu pirimetamin / Daraprim uz folnu kiselinu i spiramicin / Rovamycin ili sulfonamidi / Bactrim. Sva tri se lijeka koriste u liječenju oboljelih žena koje nisu trudne, dok se u trudnoći koristi samo spiramicin.

    Prevencija kongenitalne toksoplazmoze sastoji se u prevenciji infekcije trudnice. Edukacija trudnica je od iznimne važnosti. Općenita je preporuka higijensko-dijetetski režim koji obuhvaća konzumaciju termički dobro obrađenog mesa, najbolje prethodno duboko zamrznutog, i izbjegavanje kontakta s mačkama. Ako je to nemoguće, savjetuje se upotreba zaštitnih rukavica prilikom rada u vrtu i kontakta s mačkom.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno Prosirenje moždanih komora

    Sarita, kako je prošla tvoja trudnoća? I nakon trudnoće? U istoj sam situaciji. strah me.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Gdje ste kupovali spiramicin?

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •