Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 147 od 147

Tema: kada počinje školska godina?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Dajte me prosvjetlite, jel se to meni čini ili je to ukupno gledano više praznika tj. slobodnih dana u odnosu na prije?
    Da li to onda znači da će se ionako preobimno gradivo morati obraditi u još manje vremena?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pa i nije. Nisam brojala u dan, ali tamo gdje se uvode jesenski praznici, skraćuju se zimski ili proljetni. Tako da na kraju dođe na isto.

    Inače, pitala sam sina onako, post festum, koja varijanta praznika mu se najviše sviđa. Odgovorio je "nijedna" i da bi on, da ga se pita, skratio zimske i produžio proljetne praznike.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Hvala, lakše mi je tako. Da je mene pitati, ja bi cesce po malo. Ali ne opterećujem se s tim jel ionako nemam utjecaja na to

  4. #104
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nama roditeljima nikako ne odgovara ovakvo cijepkanje, kad imamo većina nas max 3 tjedna ljeti godišnje.
    A djeci, onako općenito, čini mi se da više odgovara jer se ipak umaraju kroz dulja razdoblja, pogotovo uz niz drugih aktivnosti koje imaju uz školu.

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Nama roditeljima nikako ne odgovara ovakvo cijepkanje, kad imamo većina nas max 3 tjedna ljeti godišnje.
    A djeci, onako općenito, čini mi se da više odgovara jer se ipak umaraju kroz dulja razdoblja, pogotovo uz niz drugih aktivnosti koje imaju uz školu.
    Slažem se da roditeljima ne odgovara, iz istog razloga. Djeci vjerojatno odgovara, bar u nižim razredima, iako je moje iskustvo takvo da ih je nakon zimskih i proljetnih praznika teško "trgnuti".

    Zaključak: Taj se još nije rodio tko bi svima ugodio...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    kod nas u školi je prekjučer bio sastanak vijeća roditelja i ravnateljica je rekla da će se Grad Zagreb najvjerojatnije odlučiti za varijantu br 4:

    4. Jesenski odmor za učenike počinje 30. listopada 2019. godine i traje do 31. listopada 2019. godine, s tim da nastava počinje 4. studenoga 2019. godine.
    Prvi dio zimskoga odmora za učenike počinje 23. prosinca 2019. godine i traje do 3. siječnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 7. siječnja 2020. godine.
    Drugi dio zimskoga odmora za učenike počinje 24. veljače 2020. godine i završava 28. veljače 2020. godine, s tim da nastava počinje 2. ožujka 2020. godine.
    Proljetni odmor za učenike počinje 9. travnja 2020. godine i završava 10. travnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 14. travnja 2020. godine.

    škola počinje 09.09.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne razumijem skraćivanje proljetnih praznika

    To je jedini termin kad možemo nekud otputovati.

    (doduše, uspije nam svake prestupne)

  8. #108
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Generalno iako korak u pravom smjeru totalna je glupost da nisu punih tjedan dana svi praznici a sve zato što su dani potrošeni na tjedan dana kasniji početak godine i veliki cet/pet. Treba početi 2.9. I završiti krajem 6-og prije 22.6 a ove jesen/zima/proljece staviti da su pon-pet a ne ova sri-pet čuda. Što se putovanja tiče srećom na roditeljsku ispricnicu se pon-sri pokrpa bez problema....

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A šteta... ta varijanta br. 4 nam je bila najbezveznija. Što čovjek može raditi na praznicima u zadnjem tjednu veljače, osim da ima gripu?


    I baš me zanima kako će sad uskladiti vremenike raznih razina svih mogućih natjecanja. I dosad ih je bilo teško uskladiti da se ne preklapaju, a s ove 4 varijante praznika to mi se čini kao nemoguća misija.

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali izostanke treba nadoknađivati, moja kći to ne želi. Nikad ju nismo 'vadili' iz škole radi putovanja.

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što čovjek može raditi na praznicima u zadnjem tjednu veljače, osim da ima gripu?


  12. #112
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem skraćivanje proljetnih praznika

    To je jedini termin kad možemo nekud otputovati.

    (doduše, uspije nam svake prestupne)
    Sad će se moći otputovati krajem listopada. To je isto dobro vrijeme za putovanja.
    Meni je dosad smetalo što su svi praznici u vrijeme vrhunaca turističke sezone pa su uvijek skupi letovi i smještaj. Ovo, recimo, u veljači je dobro jer je u lijevo vrijeme i vjerojatno se da jeftinije putovati. Nije za sjever, ali u južnim dijelovima može biti sasvim lijepo vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 16.05.2019. at 14:54

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Što se početka i kraja školske godine tiče, malo mi je jasnije kad gledam kalendar za 2020. godinu. Tijelovo pada 11.6., pa bi bilo jako nezgodno da škola završava u petak 12.6., a 10.6. je očito prerani datum za završetak nastave. Pa se najvjerojatnije zbog toga išlo na kasniji početak i kasniji završetak. Ne znači da će svih sljedećih godina biti isto tako.

    A putovanja... kod mog sina svi ti prekidi tijekom godine nisu pravi praznici, jer uvijek mora raditi nešto za školu - ili pisati lektiru, ili raditi prezentacije, ili učiti za natjecanja ili samo vježbati za glazbenu ili nešto peto, uvijek se nađe. I što je stariji, takvo stanje je izraženije. U srednjoj će tek biti ubojito. Mi si ni ne možemo priuštiti putovanja tijekom godine zbog njegovih obaveza, kamoli da bismo ga vadili iz škole da gubi od nastave (mrzi nadoknađivanje).
    Jedini period kad stvarno ne mora ništa raditi za školu je ljeto.

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče vremena tu se stvarno ne može računati na ništa, istina, može kraj veljače biti bolji nego proljetni praznici.
    Mi smo ne znam koliko puta odustali od putovanja za Uskrs radi vremena.

    Ali krajem listopada su Sisvete, tako da to baš i nije neki termin za putovanje.

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što se početka i kraja školske godine tiče, malo mi je jasnije kad gledam kalendar za 2020. godinu. Tijelovo pada 11.6., pa bi bilo jako nezgodno da škola završava u petak 12.6., a 10.6. je očito prerani datum za završetak nastave. Pa se najvjerojatnije zbog toga išlo na kasniji početak i kasniji završetak. Ne znači da će svih sljedećih godina biti isto tako.

    A putovanja... kod mog sina svi ti prekidi tijekom godine nisu pravi praznici, jer uvijek mora raditi nešto za školu - ili pisati lektiru, ili raditi prezentacije, ili učiti za natjecanja ili samo vježbati za glazbenu ili nešto peto, uvijek se nađe. I što je stariji, takvo stanje je izraženije. U srednjoj će tek biti ubojito. Mi si ni ne možemo priuštiti putovanja tijekom godine zbog njegovih obaveza, kamoli da bismo ga vadili iz škole da gubi od nastave (mrzi nadoknađivanje).
    Jedini period kad stvarno ne mora ništa raditi za školu je ljeto.
    Istina je i ovo tanja, očekujem da će u srednjoj obaveze biti još n puta veće, a moja već i ove godine radi obaveza (ne školskih) nije baš bila oduševljena da odemo negdje na tjedan dana.

  16. #116
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moram priznati da nemam probleme koje vi imate: niti moja djeca išta rade za praznike, niti mi Svisvete išta znače

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    niti moja ne radi ništa za praznike, jedino mi je malo žao ako bude ova varijanta sa kraćim proljetnim jer to koristimo za putovanja. Mogli su pričekati još dvije godine s tim dok moja završi srednju.

  18. #118
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cujem da se danas u zagrebackoj zupaniji raspravljalo o tome koji model ce uzeti.
    Znaci moze se dogoditi da obitelj iz zupanije ima osnovnoskolca u zg zupaniji, srednjoskolca u gradu zagrebu, svaki po svojim praznicima?

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Cujem da se danas u zagrebackoj zupaniji raspravljalo o tome koji model ce uzeti.
    Znaci moze se dogoditi da obitelj iz zupanije ima osnovnoskolca u zg zupaniji, srednjoskolca u gradu zagrebu, svaki po svojim praznicima?
    Ovo smo mi pitali prošli tjedan na VR u sinovoj srednjoj školi. Ravnateljica je rekla da nema šanse da svatko ima svoje praznike. Ako ne bude dogovora na razini županije, poštivat će se odluka Ministarstva.

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ali to su dvije različite županije






    Larmama, ja polažem puno nade u ovu veljaču. What with globalno zatopljenje i sve..
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.05.2019. at 09:53

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Cujem da se danas u zagrebackoj zupaniji raspravljalo o tome koji model ce uzeti.
    Znaci moze se dogoditi da obitelj iz zupanije ima osnovnoskolca u zg zupaniji, srednjoskolca u gradu zagrebu, svaki po svojim praznicima?
    i još ne daj bože studoša s svojim mušicama

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to su dvije različite županije






    Larmama, ja polažem puno nade u ovu veljaču. What with globalno zatopljenje i sve..
    da, da i ja bi , no moj dvojac je obožavatelj skijanja tako niš od toga

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ili mi kojima djeca ne idu u skolu u mjestu stanovanja. Evo, to mi je stvarno bezveze. Sadasnji srednjoskolac je odabrao skolu u bliskom gradicu u istoj zupaniji, ali imam jos tri buduca srednjoskolca i stvarno je izgledno da koji odabere drugu skolu jednako udaljenu u drugoj zupaniji...Valjda ce bliske zupanije vodit racuna o tome.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, samo što uvijek ona bliska ima i drugu blisku . Tako da onda opet idemo na rješenje da svi imamo isto.
    Naravno neke bliske su po količini djece koja idu u drugu županiju puno brojčanije.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    evo iz druge ruke spominje se uz tri županije i grad Zagreb koji je meni interesantan, vidjet ćemo jel to zaista to

    http://www.zgprsten.hr/grad/konacna-...novi-praznici/
    Novi školski praznici
    Govoreći o školskim praznicima u nastavnoj 2019./2020. godini župan je rekao da se Zagrebačka županija, zajedno s gradovima koji su na svome području osnivači škola, a u dogovoru i s Gradom Zagrebom te Krapinsko-zagorskom i Sisačko-moslavačkom županijom, odlučila za prijedlog Ministarstva prema kojemu će učenici školske praznike imati od 28. listopada do 3. studenoga (jesenski odmor), od 23. prosinca do 6. siječnja (prvi dio zimskog odmora), od 24. veljače do 1. ožujka (drugi dio zimskog odmora) te od 9. travnja do 13. travnja (proljetni odmor).

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vidim da su za Grad Zagreb objavili raspored praznika za 2019/2020. Stavili su onu varijantu 1, bez jesenskih praznika.

    https://www.zagreb.hr/odmor-ucenika-...19-2020/143565

  27. #127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    much ado about nothing

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da su za Grad Zagreb objavili raspored praznika za 2019/2020. Stavili su onu varijantu 1, bez jesenskih praznika.

    https://www.zagreb.hr/odmor-ucenika-...19-2020/143565
    Vidjela sam i ja to danas. Od svih tih varijanti, ova je još na kraju i najbolja (ili najmanje loša).

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nisam shvatila jel to i za srednje isto važi?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nisam shvatila jel to i za srednje isto važi?
    Pa piše na linku: "obavijest o jednoobraznom načinu realizacije odmora učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020."

  31. #131
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nije li to isto kao i do sada?

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ok to sam preskočila.....
    je više manje je isto
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2019. at 12:43

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    je l' ja to dobro čitam, ali nisu napisali kad počinje škola.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Novost je bila samo najava jesenskih praznika, ali očito je većina škola u županiji ustanovila da im to ne odgovara.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jesu već davno 9.9

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nije li to isto kao i do sada?
    Pa je, isto je.
    Samo što proljetni praznici neće početi na Veliki četvrtak, nego u petak. I to je cijela razlika.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a do kad traje? da ne tražim sad

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a do kad traje? da ne tražim sad
    Do 17. lipnja, ali nisam sigurna da li je tako za sve županije https://www.srednja.hr/zbornica/nast...kog-kalendara/

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    početak i kraj je isti za cijelu zemlju, evo linka sa svim informacijama
    https://mzo.hr/hr/odluka-o-pocetku-z...vnih-1?cat=102

    (1) Nastavna godina počinje 9. rujna 2019. godine, a završava 17. lipnja 2020. godine, odnosno 22. svibnja 2020. godine za učenike završnih razreda srednje škole.
    Posljednje uređivanje od larmama : 03.06.2019. at 13:02

  40. #140
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Grad Zagreb opcija 1, Zagrebačka županija opcija 4.
    Veselo za učitelje koji žive u ZG prstenu, a rade u ZG ili koji rade u dvjema školama . Ili za djecu koja idu u glazbenu/plesnu u ZG, a osnovnu doma oko ZG.

    Mislim da bi djeci dobro došli češći odmori, ali tko njih pita.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.06.2019. at 13:14

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Čokolada, jel zagrebačaka županija službeno odabrala varijantu 4 ?

  42. #142
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ili mlađe dijete u OŠ u Zaprešiću ili V.Gorici, a starije u Lucijanki ili 1.gimnaziji .

  43. #143
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Larmama, tako sam pročitala među učiteljima.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.06.2019. at 13:22

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a onda možda ipak ne bude

  45. #145
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    ISPRIKA, ispravljam se, nisam pažljivo čitala, nigdje nisu napisali da zagrebačka županija ima različito od grada zagreba. ali nemam službenu odluku zagr. županije.

  46. #146
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To su sve informacije od 20.5. kad je krenula priča da će Zg i Zg županija imati isti raspored praznika po dogovoru.
    Grad Zagreb je sad objavio službenu odluku o svojoj verziji praznika, treba negdje naći isto tako službenu objavu za Zg županiju, i to novijeg datuma.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •