Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: rolanje

  1. #1
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno rolanje

    hocu doznati sve...
    1. koje role kupiti za jednu 5-god.
    2. koje stitnike
    3. koliko je opasno
    4. koliko se tesko nauci i kako se uopce nauci rolati
    5. tko sve rola...
    itd.

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi rolamo.
    Imamo Roces role (svi). To je neka srednja cijena, kvalitetom smo zadovoljni. MM i ja svoje imamo već 8 godina valjda i odlične su, samo mijenjamo kotače kad se istroše.
    Patrikove su razvlačive 4 broja, koštale su 500 kn. Dobre su.
    Štitnike - ima na koljenima, laktovima i dlanovima. Plus kaciga - ima biciklističku pa tu koristimo za sve svrhe. Štitnike smo kupili u kompletu (2+2+2), u Turbo limaču čini mi se.
    Opasno... pa meni se ne čini posebno opasno. Možda zato što mi oduvijek rolamo. Ali u svakom slučaju manje opasno ili barem jednako kao vožnja biciklom.
    Koliko se lako nauči ti ne mogu odgovoriti jer Patrik trenira hokej gdje je naučio klizati pa samim tim zna i rolati. Dakle, mi smo obuku prepustili profesionalcima a sad uživamo u zajedničkom rolanju.

  3. #3
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    prorolali odlicno u dva dana, imamo roces role :1

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi oboje imamo Powerslide role, Ema je još mala ali i ona ce dobiti Powerslide kada malo naraste. Role su mrak i nisu preskupe! A imaju i dječje. . .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    I mi rolamo već dugo i ako staviš sve štitnike stvarno nema straha. Moj i skače, piruetira, juri... ma ludo dijete

  6. #6
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Mi imamo K2 role. Marko je još premali za rolanje ali već pokazuje volju. Naime doma stalno hoće da mu obućem svoje role i da ga rolam po stanu A kad vidi vani rolerice: osvrće se i kaže "Teta rola". A još nema ni 2 godine. Tak' da tak' skoro neće u svoje role
    Kad klinci mogu početi rolati i klizati?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Karin, mi smo D.kupili najprije one role baš za jako malene koje se stavljaju na tenisice i koje se mogu skroz blokirati. Mislim da su bile od fischer prica.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    ako staviš sve štitnike stvarno nema straha
    nažalost još nisu izmislili štitnike za, hm, pozadinu - ovi drugi su nam uglavnom za ukras

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Za učenje rolanja su bolje neke sporije role od ovih poznatih zato jer su ove K2, Roces i sl.prebrze za djecu koja ne znaju. Mi smo imali role iz Turbo limača isto sa silikonskim kotačima, a ne plastičnim. Dino je naučio dosta brzo (išao je s vrtićem na klizanje i kasnije u školu rolanja) sad mu ide solidno. Te role iz TL su bile od 31-34 broj. Sada ima neke bolje i kvalitetnije, ne znam kako se zovu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Citiraj Pliska prvotno napisa
    ako staviš sve štitnike stvarno nema straha
    nažalost još nisu izmislili štitnike za, hm, pozadinu - ovi drugi su nam uglavnom za ukras
    To je istina iako moj D. kad je krenuo sa pravim rolama uvije je padao ili na koljena ili nazad na laktove pa na guzu tako da su štitnici na laktovima, rukama i koljenima bili jaaaaaaaako važni.

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida rola, noa vuce noge leo stoji - ja ga vucem

    svi imaju role na razvlacenje, firme ne znam...

    svi po kacigu i po tri para stitnika, osim lea, koji nema stitnike za laktove jer su mu oni za dlanove toliko dugacki da mu stite i laktove

    ida je naucila rolati jako brzo i (meni se cinilo) jednostavno, pada i dan-danas, rola dobre dvije-tri godine (pojma nemam vise, stvarno), stitnici su joj jako potrebni...

    noa, kao sto sam rekla, obuce sve, stane na njih pa vuce noge naizmjence, ne odvaja ih od poda kad hoce dalje... leo nije ni u toj fazi... da ga opremim treba mi tri put vise vremena nego on provede u rolama ali, da nije dobio na posudbu role, ne bi mu ih kupovala (ove su 23-27 tako nesto...) ful smijesne - male, izgledaju vise ko privjesak za retrovizor nego kao prave role (crazycreek marka...)


    sto se tice tehnike rolanja, ako ti sama ne znas rolat, a nemas je kamo vodit u "skolu" rolanja/klizanja, najvaznije sto je trebas nauciti je da joj guza mora strcat za natrag (ko patkica), jer ako guza krene naprijed - pada na nju garant... cim osjeti da ce padat - neka guzu gurne natrag i malo se u koljenima spusti... ruke naprijed ispruzene (ko skijanje na pocetku) i polako... noge gurat u stranu i dok jednu nogu gura - druga neka bude u zraku...

  12. #12
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    nažalost još nisu izmislili štitnike za, hm, pozadinu - ovi drugi su nam uglavnom za ukras
    Jesu jesu platnene pelene

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zg, trnje
    Postovi
    16

    Početno

    Moja curka ima 5 i pol godina, kupili neki dan u TL role za 300 kn, zovu se nekako X-kid, mislim, silikonski kotačići, fora izgledaju (rozo-sive), razvlače se od broja 30 do 33, čine mi se Ok za učenje jer nisu prebrze. Ako joj se svidi i ako savlada ove "porije role" kupit ćemo joj neke bolje, kad dođe vrijeme. Tek smo jedno večer proveli učeči tako da još nema nekih pomaka, ja ju držim za ruku, a ona kao "hoda" i pokušava se malo odguravati... Skužili smo foru s guzom nazad na vlastitoj koži
    Inače, kacigu imamo od bicikla, a kupili smo joj dječiji komplet štitnika za cca 50 kn (dlanovi, laktovi i koljena), i moram reći da svaki ima itekako svhe, barem kod moje curke

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zg, trnje
    Postovi
    16

    Početno

    porije = sporije

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    prvo smo imale neke ful plasticne, s pladsticnim kotacima, odlicne za uciti drzat ravnotezu i hodanje, mogu ti ih donijet kad dodjemo u 5 mj ako hoces :up a imamo i jedne viska prave za posuditi ako hoces , samo mi javi da ih ponesem
    dolazimo 10 .5 , u selce pa mi dotle javi pa ti dofuram

  16. #16
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    vau to bi bilo super ajde donesi pa da probamo

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    rolanje je zakon!!! :D Ja imam rollerblade, kupila u Lottu, bile oko 400 kn pred cca 5 god, pojma nemam o cijenama sad. Plastični kotači mi se ne čine baš dobri al za početak mislim da sve može proć pogotovo dok noga još raste. A i prve role će se brzo izgulit pa mi je nekako šteta dat brdo love za njih.
    Šta se treniranja tiče, javljam se za trenericu par sati u Crikvenici ako hoćeš!!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    MM i kćerkica rolaju. JA ne.

    Ona je naučila iznimno brzo, kao da je to najprirodnija stvar na svijetu.
    Imali smo neke jeftine za početak (jer nisam znala hoće li joj se uopće sviđati rolanje), nisu baš ni brze, plastični kotačići i to... ali su dobro poslužile.

    Ona obožava rolanje.

  19. #19
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ira, zapisat cu tvoju ponudu

    muka mi je od te njene zelje za rolanjem, ja sam naime panicarka i vec svasta vidim...

    trenutno od zaludjenosti biciklom ima sivu jedinicu (zub) od prije par dana. moramo ici do zubarice vidjeti sto se desilo.

    noge i ruke su joj ionako pune plavica.

    koliko su ceste ozljede na rolama?

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ko i od svega drugoga.
    mi se rolamo, ona ima nekoliko padova, ali niti jednu modricu: ima štitnike za dlanove, koljena i laktove.
    i kacigu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    ja nisam nikad imala štitnike al vozila sam koturaljke na 4 kotača od malena pa mi prijelaz na role nije bio problematičan. Sa štitnicima ne bi trenalo bit problema, a pokoji pad, bože moj, i tako se uči!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    trenalo=trebalo

    Inače pune je ugodnije vozit se na gumenim , tj. neplastičnim kotačima zbog raznih kamenčića na cesti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Za štitnike je jako važno da prekrivaju i dio kosti ispod koljena, a to je poželjno i za laktove. Obvezno štitnici na dlanovima. Bolje je kupiti štitnike za svaki dio tijela posebno, ako neki u paketu ne pokriva dio kosti ispod koljena ili lakta.
    Kaciga obvezno.
    Vrsta rola - mislim da nije bitna za manju djecu. Dobre su i one za 200 kn. Sve se role jednako nekontrolirano kreću na nizbrdici, zato do 6/7 godine treba više love dati za sigurnost nego za same role.

  24. #24
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ako su stitnici na svemu, koljena, laktovi , dlanovi, + kaciga male su sanse za ozljede, mi ih fala bogu nismo imali al smo u punoj ratnoj spremi

  25. #25
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a postoje li štitinici za 2,5 godine

    mi imamo role iz turbo-limacha,rastezljive 27 do 30

  26. #26
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    E moja je cura luda za rolama, a i ma i neka dječja pjesmica "...mama kupi mi role ..." pa me čim nekog vidi, moli. Ima 2 godine i 4 mj. Ne znam smije li se tako rano. Ja bih joj udovoljila želji, ali se bojim da se ne slomi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno iskustva s rolanja

    Moja iskustva u učenju djeteta su vrlo pozitivna. Kćer Margaretu sam počeo učiti sa nepune 4 godine na "poznatim" Turbo-limach rolama koje su za klince izvrsne. Sporije su, a samim time za početnika sigurnije, imaju mekane silikonske kotačiće koji dobro amortiziraju, relativno su lagane i na kraju rentabilne jer se rastežu za 2-3 veličine stopala. Što se sigurnosne opreme tiče važna je samo kaciga, a ostali štitnici su više-manje šminka koju djeca vrlo rado nose, a nije na odmet.
    Ako djete učite sami, prvo i osnovno mora sigurno stajati na rolama (u mirovanju, bez kretanja, pomalo micati trupom, savijati se i sl.). Smisliti vježbice pomicanja tijela u stojećem stavu. Zatim, lagano kretanje na način da doslovce vučete dijete kao prikolicu, a zatim postepeno učenje iskoraka i odgurivanja. Bilo bi zgodno odvojiti tjedan dana svakodnevnog učenja i to je uglavnom "to". Pratite napredak djeteta i ništa ne forsirajte. Ja sam svo vrijeme učenja i dugo iza toga, držao dijete za ruku jer mu to daje i tjelesnu i psihičku sigurnost. Osim toga, na ovaj način se i mogućnost pada smanjuje na minimum. Margareta se gotovo godinu dana (cijelu sezonu) rolala držeći za moju ruku. U jednom trenutku se sama otpustila i otišla (kao u ostalom i u životu!). Sada ima 7 godina i rola se... ludilo!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno Re: iskustva s rolanja

    Citiraj hrvach prvotno napisa
    važna je samo kaciga, a ostali štitnici su više-manje šminka koju djeca vrlo rado nose, a nije na odmet
    ne bih se složila, jest glava važnija od koljena ali je vjerojatnost pada na glavu jako mala, a koljena i laktovi su stalno na udaru

    prijateljica mi je slomila ruku "bezazlenim" padom na rolama

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno ...

    Ailish, slažem se s Vama,
    ali lom ruke u odnosu na "lom" glave sasvim je bezazlen!
    Početnički padovi (o njima sam pisao) najčešći su "na leđa". Pri tome su na udaru zdjelične kosti i lubanja. Za zdjelicu nema štitnika, ali za glavu ima.
    Što se tiče Vaše prijateljice, bilo bi zanimljivo čuti koji dio ruke je slomila. Štitnici koje nosimo zaštićuju samo zglobove (zapešćajni i lakatni na ruci, te koljeni zglob na nozi) dok duge ili cjevaste kosti ekstremiteta (nadlaktična kost, podlaktične kosti, te bedrena i goljenična ili potkoljena kost) ostaju nezaštićene.
    No, da ovo ne zvuči kao zastrašivanje, rolanje brzinom koja je prilagođena našoj vještini i sigurnosti smanjuje statističku vjerojatnost "opasnih" padova do zanemarive razine... inače se nitko nikada ne bi rolao!
    Pozdrav svim "RODAMA"!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno Re: ...

    Citiraj hrvach prvotno napisa
    ali lom ruke u odnosu na "lom" glave sasvim je bezazlen!
    pa to sam i napisala, da je glava važnija od koljena... ali kod padova na rolama je 99% šanse da se dijete dočeka na ruke, bar je takvo moje iskustvo, dakle glava nije toliko ugrožena... JMHO

    nije da imam nešto protiv kacige, dapače... ja bih je uvela i za penjanje po penjalicama ako je ispod beton

    frendica je slomila neku koščicu u zapešću, mislim da bi joj štitnik pomogao (doduše mi stariji imamo i malo krhkije kosti od klinaca pretpostavljam)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno ...

    Naravno Ailish,
    upravo je nevjerojatno
    koliko ste u pravu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •