Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Budi se noću i vrišti.

  1. #51
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    kod mene- i sa gostima i bez njih...uglavnom svaku noć isto...i onda od njenog silnog plakanja i vrištanja probudi se i mlađa pa ona krene još gore!!! svi smo totalno neispavani..

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj beberonka prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je trajalo 5-6 mjeseci,i mogla sam sat navijat po njoj,pocelo je sa godinu i nesto.Tek sad sam vidjela ove savjete i sjajni su.Tei su trajali oko 15minuta,ne duze i ja bih sjela pored nje i glasno pjevala njene omiljen pjesme ,ne vikala samo glasno pjevusila.Nikakvih promjena nije bilo, nije isla ni u vrtic ,ali su poceli nakon jednog naseg vikenda u gostima.Mozda je bivala malo umorna,a primjetila sam da voce popodne nikako nije smjela jest tad bi teror trajao duze.E sad da li je slucajno il ne bili smo na maskarama 2 i pol sata bila je odusevljena i ja sam mislila da ce ipak nocu biti neke reakcije ,al nama prestali napadi :? :? da li je to ono klin se klinom izbijail se poklopilo,al mi je suvise nevjerojatna slucajnost poslije tolikih mjeseci.A kad se rodila imala je do 3 mjeseca one grozne grceve od 19h pa do 23h,pa sam pomislila da li su i sad bili grcevi ili je onda bilo slicno ovim napadima,jer su dosta nalik?il sam ja vec flipnula :D
    Kako ste to riješili? Moj sin već 8 mjeseci ima napadaje plača i vrištanja?

  3. #53
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Zna se dogoditi da se budi noću, vrišti i plače i ljuta je i hoče dole kad joj ja hoću dato ciku da dalje zaspi.
    Ustanemo se nosamo se i gledamo crtić ( neki umirujući, npr. teletubisi), i nakon sat do sat i pol pitam je idemo li spavati tada idemo, ona si pociki i zaspi.
    Tako je već oko godinu dana.
    Primjetila sam da je takva noću kad doživi neko uzbuđenje prethodnog dana ( kad putujemo, kad idemo se igrati kod drugog djeteta u kuću, kad je jako veseli i slično).

  4. #54
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Može li početi sa cca 16-17mj ? Nisu zubi, nije bol, nije ništa, samo straaaaaaah i urlanje do besvijesti već kojih 2-3 tjedna. Mama, mama, mama po sat vremena. EVENTUALNO cica pomaže-a i ona onako srednje. Ništa drugo ni slučajno

  5. #55
    nana3 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    34

    Početno

    Može početi u bilo kojoj dobi, to je noćni strah, dijete nije svjesno niti u potpunosti budno. Ako se budi otprilike u isto vrijeme možda pomogne ako se prije nego se probudi da se dijete okrene, pomazi ili na bilo koji način trgne da bi se prekinuo taj ciklus sna. Probajte, možda upali. Nama je spontano nestalo, nije se ponavljalo u redovitim razmacima, ali se sad s kretanjem u vrtić ponovno događalo kod dnevnog spavanja. Ali i to je prošlo.

  6. #56
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Kad vidim da vas ima još sa tim noćnim epizodama, lakše mi je. Doista sam mislila da samo mi imamo takve probleme. Ako je normalno, a čini se tako, ništa nam drugo ne preostaje nego gurati dalje i čekati da sve to jednom utihne i prođe.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno i mi smo to dočekali

    djevojčica ima 21 mjesec i krenula je prije 3 tjedna u vrtić koji je super prihvatila. ALI (naravno da ima ali), zadnja tri dana se budi po noći (a oduvijek odlično i mirno spava) i sve se događa kao po obrascu od gornjih cura. užas i strava. žao mi je nje, a i nas. prošle noći se dogodilo dvaput. jel netko ima iskustava s tim? prošlih dana bi je odvela u sobu što bi je razbudilo, pa bi se normalno igrala i jedva zaspala nakon dva sata. sad sam odlučila da je to glupo jer tako mogu provesti noći budna pa je kad krene dreka samo smirujem, mazim i pokušavama objasniti da moramo ostati u sobi i spavati, ali vriska je puno gora. što vi mislite, što je pametnije raditi?

  8. #58
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Podižem temu. Već nekih mjesec dana, ili malo dulje, imamo epizode noćnog straha. Ne svaku noć, ali svakih nekoliko ili nekoliko za redom...

    No, ono što me muči da je moja mama koja mi čuva curku danju već nekoliko puta to doživjela kod njenog dnevnog spavanja. Ono, nakon sat vremena se probudi u vrisku, ništa je ne može smiriti, lamata nogama i rukama... Danas je plakala skupa s njom, a nije žena od plakanja.
    Inače, odlično se slažu, voli ići kod bake, veselo ostaje tamo...

    Je li itko imao slučaj noćnog straha prilikom dnevnog spavanja? Mislim si, možda su zubi, ili trbuščić...ali po opisu, sve jako sliči onome što povremeno proživljavamo noću.

  9. #59
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I mi imamo slican problem! Skoro svaku drugi noc se budi i u snu place... Pa se smiri pa za par sek opet! Pa tako nekoliko puta! Dam mu cicu, malo pocica okrene se i za par sekundi plac!
    Ako ga dignem jos je gore, baca se po meni, savija, hoce lec...Nocas je poceo vristat ko da mu je ne znam sto! Sva sam se stresla... Moj ima 11 mj.
    I meni dodje da zaplacem s njim i pitam se sto mu je

    Isto tako, jutarnje budjenje je kroz plac i cviljenje.. Moram dic roletu i tek kad bas otvori oci i skuzi daje budan smiri se isti tren!

  10. #60
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i mi smo imali dnevna plakanja. ne svaki put kao noću, ali jesmo

  11. #61
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Koliko su vam trajale te epizode noćnog straha, kad su prestale?

  12. #62
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo ekstremni slučaj, plakao je skoro svaku noć do negdje druge godine, zatim je nastavio recimo jednom tjedno do prvog razreda. još se dogodi ali vrlo rijetko. prošli smo sva ispitivanja/snimanja - odgovor isti - noćni stahovi i noćne more u produženom obliku.
    s time da mali uopće nije svjestan što mu se događa, nikada.

  13. #63
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    uf, Ivy, žao mi je ovako nešto čitati, treba to izdržati...

  14. #64
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Moj nije to prolazio, ali nećak zato je i to opako. Bila sam svjedokom jer smo zajedno ljetovali. I to i sa dvije godine i sa tri i kažu da se opet dese te faze sada kad je već predškolac. Prestrašno, sjećam se da sam se ja osjećala podjednako nemoćno kao osoba koja je donekle sa strane, ipak nešto manje emotivno involvirana od roditelja. Srce ti hoće puknut i osjećaš se baš jadno jer ne znaš naći ni uzrok ni razlog ni način kako mu pomoći.

  15. #65
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Podižem temu...

    Prošli smo nekoliko epizoda noćnog straha, izgledalo je zastrašujuće to vrištanje iz petnih žila.... Nekad smo znali samo bespomoćno ja i MM sjediti na svom krevetu i paziti ju da se ne ozljedi dok bi mlatila rukama i nogama i trzala, to bi trajalo cca 20-ak minuta, poslije bi se ili uspjela probuditi sva uzbuđena, dezorijentirana, zbunjena, tražila bi vode i onda nastavila spavati, ili se uopće ne bi probudila već nastavila mirno spavati kao da ništa nije bilo. Užasno je gledati dijete u takvom stanju, imaš strašni poriv da mu pomogneš a ne znaš kako... Uglavnom dok traje vrištanje cijelo vrijeme me doziva a ne da blizu već me gura od sebe i vrišti još jače... Koji put sam je uspjela uzeti u naručje i smiriti, tiho joj govoriti da sam tu, da ne brine, neka samo spava mirno, upalilo je i pjevanje, jednom i nošenje po stanu ali uglavnom to je rjeđe... Kod naših epizoda je zanimljivo da možemo predvidjeti kada će se dogoditi jer započinju u fazi sna točno nakon 4 h nakon što zaspe... Zadnjih 20-ak dana nije bilo nijedne epizode i prospava cijelu noć bez problema...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •