Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 135

Tema: Prenatal!

  1. #51
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Na proizvodu piše da se piju 2 caps dnevno. To su preporučene dnevne doze vitamina i minerala za trudnice i sličnu populaciju (dojilje, žene koje planiraju trudnoću...). Važno je da se doza ne prekoračuje (osim ako striktno tako ne kaže liječnik). Dakle, dok se god pridržavaš preporučene doze je OK. Ako ti je prehrana nezdrava, kako sama kažeš, pij 2.

  2. #52
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    ej možete li mi preporučiti koji šumeči magnezij da uzmem? :?
    ja sam pila magnezij od diethpharma ,ali mi je okus bio bljakast.trenutno imam od NW magnezij350 i taj mi je finiji.

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam u prvoj i sada u ovoj trudnoći do negdje 13. tjedna pila folic, i to je to, nikada nisam pila prenatal. Pijem željezo, a općenito papam sve i svašta, puno meseka, povrća, voća, raznoliko, kuhano i meni je ginić kad sam ga pitala za prenatal isto rekao da ako se raznoliko hranim nema potrebe za tim.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Cure, a što je sa FOLIC PLUSOM?
    Specijalista mi je preporučio da uz Prenatal pijem i Folic.
    Folic sam pila zadnja 4 mjeseca kao pripremu, a sad kad mi baš treba, sada ga ne mogu pronaći ni u jednoj ljekarni u cijeloj Slavoniji!
    Uopće nema nikakvog preparata folne kiseline! Poludjet ću!
    Tako da sam samo uzela Prenatal od NW i od kad ga pijem stolica mi čudne zelene boje i osjećaj napuhanosti.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    stolica je zelena od željeza kojeg ima u prenatalu

  6. #56
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj ella28 prvotno napisa
    Cure, a što je sa FOLIC PLUSOM?
    Specijalista mi je preporučio da uz Prenatal pijem i Folic.
    Folic sam pila zadnja 4 mjeseca kao pripremu, a sad kad mi baš treba, sada ga ne mogu pronaći ni u jednoj ljekarni u cijeloj Slavoniji!
    Uopće nema nikakvog preparata folne kiseline! Poludjet ću!
    Tako da sam samo uzela Prenatal od NW i od kad ga pijem stolica mi čudne zelene boje i osjećaj napuhanosti.
    Draga Ella,
    točno je da trenutno na tržištu nema Folic plusa, ali nemoj brinuti, NW Prenatal ima dovoljno folne. Ako inzistiraš baš na folnoj, neka ti magistre u ljekarni naruče KAL folic. Ima doduše više folne od Folica (ima 800mcg) pa samo jednu uzimaj dnevno. Nećeš se predozirati.
    I nemoj se sekirati zbog ovakvih stvari. Opusti se i držim fige...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Evo savjeta jedne zalutale "ovčice":

    JEDAN Prenatal dnevno je sasvim dovoljan za trudnice koje se normalno hrane. To je jaka vitaminska formula i dvije kapsule su namjenjene američkim ženama koje nemaju dostupne zdrave namirnice. Kod nas je kvaliteta povrća i voća, a i mesa još uvijek bolja pa je jedna kapsula sasvim dosta (to je i preporuka Harni-ja).
    U početku trudnoće uz Prenatal se može dodati još jedna folna kiselina (400mcg) ako baš ne jedete zeleno povrće.

    Jedino što nema u Prenatalu, a treba vam od 20.tj. trudnoće, su omega masne kiseline. Pazite da suplement kojeg uzimate bude samo s omega-3 masnim kiselinama i da bude pročišćen ako je porijeklom iz ribljeg ulja. Znam da Twin Lab-ovi preparati prolaze takav proces pa vam mogu reći da u njima nema teških metala. Nažalost, cijena to opravdava. Moj savjet je: preparat Omega-3 Twin Lab ili za vegetarijanke Child Life Esencijalne masne kiseline (potpuno na biljnoj bazi). To je dječji preparat, ali ga možete uzimati.

  8. #58
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj marta07 prvotno napisa
    mene je zabrinula velika količina A vitamina u prenatalovim tabletama

    ona pokriva dnevnu dozu, ali što ako ja već hranom konzumiram značajnu količinu A vitamina?
    poznato je da se on taloži u organizmu i može izazvati ozbiljne komplikacije

    inače, prva tri mjeseca pila sam folic, zatim prešla na twinlabov prenatal (nikakvih neugodnih simptoma nisam imala), ali sam nakon dva mjeseca prestala ih piti i potpuno se posvetila zdravoj prehrani
    nema veliku količinu - tj. 20% rda!!! samo

  9. #59
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    i meni su rekli za Prenatal da je jedna kapsula dnevno dovoljna. U prvoj trudnoći sam na početku pila dvije pa sam imala povećano željezo tako da sam ih prestala piti do pred kraj trudnoće. Navodno da ako se normalno hranite nije potrebno uzimati Prenatal do par tjedana prije poroda.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Ja sam prenatal NW počela piti čim sam saznala da sam u drugom stanju, što je kod mene bilo prilično kasno - u 7. tjednu. Uglavnom, razlog uzimanja bile su cjelodnevne mučnine zbog kojih nisam mogla uzimati većinu povrća i voća, pa mi je nekakav nadomjestak bio neophodan. Nisam imala nikakvih loših nuspojava, jedino dobrih jer su mi mučnine bile slabije (toliko slabije da nisam povraćala uopće).
    Pročitala sam poslije da drugačije reagira svaka žena.
    Moji krvni nalazi (uz pijenje prenatala) su odlični.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Evo ovak, mene je ta tema suplemenata i inače zanimala jer ih preporučuju po svuda i za sve a puno koštaju i tu se mlate gadne pare. Ostala sam trudna i uzela Prenatal na preporuku ginekologa, i dalje ga pijem. To me motiviralo da izgubim jedno dobrih 5 sati surfajući ovim i onim arhivama u potrazi za relevantim ZNANSTVENIM člancima, dakle, znanstvenim radovima gdje bi našla ko je, kako i gdje što ispitivao. Dakle, ime, prezime, institucija, apstrakt, uzorak, teza itd. a ne "stručnjaci sa xy instituta su pokazali" u Gloriji, Mami i bebi, Didi i seki te ostalom. I znate kaj? Nisam niš našla osim studija koje su rađene kod suplemetiranja trudnica A vitaminom koji se pokazao dobrim i korisnim - u Africi na ozbiljno ugroženoj populaciji koja je potpuno pothranjena. Dakle, apsolutno niš konkretno, ni za ni kontra što se nas zapadnjaka tiče. I još mi je sister to gledala koja je vani na vrlo repektabilnom faksu i opet niš. Sve mi se nekako čini da je to sve skupa porez na budale, al nemre štetiti pa ajde...je l'. I doktori su u tom biznisu, i farmaceuti itd. 90% "ljekova" se ionak prozivodi za potpuno zdrave ljude jer su veće platežne moći od onih ozbiljno bolesnih koji se vucaraju po bolovanjima. I zato mislim da je zdrava prehrana sine qua non i nijednoj trudnici (a ni ostalima) ne bi preporučila da se previše na sintetiku oslanja i zanemaruje svoju prehranu na račun suplemenata. Bolje prava riba nego Omega 3 tablete pa makar se George Clooney s pakovanja smiješio.

  12. #62
    antigua

    Početno

    Na održavanju prethodne trudnoće u bolnici doktorica nas je savjetovala da pijemo folnu kiselinu, vitamin c, a Prenatal prestanemo koristiti zbog posljedica koje ostavlja na bebinu jetru.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    ja sam u obje trudnoće pila od NW,Twinlabov mi nije dobro sjeo.
    Nikako ne smiješ piti dvije tablete,radije promjeni prehranu

  14. #64
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja mislim da na Prenatalu piše 2 kapsule dnevno, ali na deklaraciji na hrvatskom piše jedna tableta dnevno.
    Ja sam i u prvoj trudnoći i sada uzimala jednu (nakon ručka) i nikakvih problema, krvna slika idealna, bez mučnina i nekih loših posljedica.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći pila NW Prenatal i bio mi je ok, samo sam imala jake napadaje gladi, što me "stajalo" ukupno 25 kila
    e sad, jel od Prenatala ili ne, neznam
    samo znam da mi je "pizza" bila "light" hrana..........................užas
    sad nema šanse da pijem ikakve vitamine, samo folic

  16. #66
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj alanat prvotno napisa
    samo znam da mi je "pizza" bila "light" hrana

  17. #67
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    ja sam si kupila od (kršitelj koda)a natal,i mg u sumecim....

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Taša prvotno napisa
    ja sam u obje trudnoće pila od NW,Twinlabov mi nije dobro sjeo.
    Nikako ne smiješ piti dvije tablete,radije promjeni prehranu
    Eto ga sad na! Ja pila dvije zadnja dva mjeseca...tak je pisalo na kutiji, jbga. Kakvi su mogući problemi, ja se super osjećam, u 9. sam mjesecu :/ ?

  19. #69
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja sam pila po jednu prvih par mjeseci, a onda sam prestala sama od sebe jer se hranim relativno zdravo i raznoliko! Mislim da nisu nikakve posljedice, svatko zna što ne unosi dovoljno u organizam i čega mu fali! Valjda! Ja kao znam!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Piše i na rvackom pakovanju dvije dnevno pa valjda onda nije smrtno opasno. Mislim da ćemo preživjeti...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Prva tri mjeseca mi je bilo zlo i ništa nisam jela pa mislim da je bilo kakav izvor vitamina u tom slučaju dobro rješenje. Pila sam od Twinlaba, navodno je najbolji.

  22. #72
    zaba

    Početno

    mjesec dana prije začeća i u prva dva mjeseca trudnoće pila sam folnu kiselinu, prema preporuci doktora, kasnije sam presla na prenatal (nw).
    magnezij: povremeno, svakih par dana jednu sumecu (protiv grceva i za razvoj mozga djeteta)
    zeljezo: nakon sto mi je u sedmom mjesecu ustanovljen manjak, ne ranije.
    dakle, i doktor mi je rekao sve prema potrebi. ali ja za svaki sluacj jedem raznoliko da ne moram razmisljati jesu li ti vitamini stvarno korisni ili ne, i za sad je dobro.

  23. #73
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj toffifeee prvotno napisa
    Ja sam ga isto pila i nije mi dobro sjedao. Stolica je čudne zelenkaste boje zbog dosta željeza u njima, ali su mi bile strašno teške za želudac. Već mjesecima trošim od (kršitelj koda)a Natal aktiv- tekući( 60 kn) ima 2 bočice u pakiranju dovoljne za 20-tak dana. Probaj..
    I ja imam isto problema sa željezom, zna mi poremetiti probavu. Ja sam trudna 7 tj. i sada pijem folacin , valjda je to folna kiselina, to mi je dr. dala na recept, da li je to dovoljno, ili da ja kupim neki drugi? I još me zanima da li je potrebno uzimati bilo prenatal bilo ovaj **** natal aktiv u prva 3 mj. zajedno sa folnom kiselinom?

  24. #74
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo vidim da me se nitko nije sjetio , e sad ću pitati još nešto kakvu ste kremu koristile protiv strija, meni stomček već raste

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    60

    Početno

    rebeca, ja u obje trudnoće pijem od NW prenatal, koji sadrži folnu, i željezo koje se žvače, pijem i magnezij - on potiče probavu, dok Fe malo zabušava..
    Koristim od mustele kremu protiv strija, ali samo na kritične dijelove (trbuh, bedra, grudi)- dosta je skupa, a na ostalima ulje od badema iz DM-a ili niveinu kremu za tijelo. Nisam dobila niti jednu striju prvi put (udebljala se 13 kg taman), a ovaj put ćemo vidjeti. Puno ovisi i o genetici -moja mama u 4 trudnoće nije dobila ni jednu striju, ko ni moja seka u 3 trudnoće!

  26. #76
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Jel netko pio New life od Calivite - sve isto, samo bez tog famoznog A vitamina?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Prenatal nema nikakvog utjecaja na težinu. Pojačan apetit može biti od B vitamina ali u tim tabletama ga ima umjereno.
    NW i Dietpharm nisu firme od kojih bi se trebali kupovati vitamini. Bolje ne piti ništa, nego nešto što ne znaš od kuda je (govorim o firmi NW). Eminentne firme što se vitamina tiče su Twin Lab i Kal. To su provjereni proizvođači i provjerene supstance. Nažalost, cijena im je nešto viša ali kvaliteta košta. Jedino je doziranje različito. Američko tržiše nema tako striktna ograničenja kao hrvatsko. A i potrebe se razlikuju. Po meni je dovoljna jedna tableta Prenatala i to ujutro, poslije jela.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I ja imam isto problema sa željezom, zna mi poremetiti probavu. Ja sam trudna 7 tj. i sada pijem folacin , valjda je to folna kiselina, to mi je dr. dala na recept, da li je to dovoljno, ili da ja kupim neki drugi? I još me zanima da li je potrebno uzimati bilo prenatal bilo ovaj **** natal aktiv u prva 3 mj. zajedno sa folnom kiselinom?
    Ja sam u prvom tromjesječju uzimala folacin i omegu 3, jer moj ginić kaže da je to dovoljno u tom razdoblju, a od drugog tromjesečja mi je rekao da umjesto folacina i omege uzimam 1 tbl. Prenatala dnevno.

    Pijem Prenatal od Twinlaba, koji je navodno bolji, ali meni nekad užasno teško sjedne na želudac i povraćam do iznemoglosti.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ja isto pijem od Twinlaba i kad nesto pojedem to mi tako tesko sjedne na zeludac. Jucer sam popila na vecer dvije case vode i jedva sam zaspala. Jel to od prenatala?

  30. #80
    dija0

    Početno

    i ja vam pijem prenatal od twinlaba i i nisam skuzila nikakve promjene da mi nepaše sve pet i pijem po jednu na dan tako mi je ginekologica rekla

  31. #81
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno Polja prirode

    Ja vam pijem ove Prenatal,a primjetila sam da nitko s foruma ne pije tu marku

    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/185/

    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastup...eb8d24c6546772
    Dobar mi je,ne izaziva nikakve nuspojave....
    oko 90kn dođe pakiranje 100 tabl.u ljekarni

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno Pregnital

    Na našem tržištu se pojavio novi suplement za trudnice koji osim vitamina i minerala ima i omega 3 kiseline koje su važne za razvoj mozga i cijelog živčanog sustava. Zove se Pregnital. Ja dojim i njega pijem i skroz sam zadovoljna. sastav mu je ok, ničega nema previše i nema vitamina A. Svi proizvođači bi trebali izbaciti vitamin A iz svojih preparata prema najnovijim preporukama. Eto, tko voli nek izvoli, može se kupiti u ljekarnama. Jedno pakiranje je nešto manje od 90 kn , a traje 2 mjeseca.

  33. #83
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    MENI NIKAKO NIJE ODGOVARAO PRENATAL OD TWIN LABA, PA SAM PILA OD NW!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    E baš sam i ja vidjela reklamu za Pregnital, i naravno pored nje cijeli članak na tu temu, u časopisu sponzoriranom od svima poznate tvrtke koja ga distribuira. I naravno, članak stručno argumentira da su trudnicama potrebne točno te stvari koje se nalaze u Pregnitalu.

    Moj ginić mi je daavnih dana rekao da po njegovom ne trebam baš NIŠTA, osim malo više jest (počela sam tada trudnoću vrlo mršava), ali eto "ako baš hoću" nek pijem Folic Plus i kasnije Prenatal.

  35. #85
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    U 4 sam mj. I sada kad vidim ovo o prenatalu poćinjem misliti da je on uzrok mojih već dvotjednih tegoba. Do prije dva tjedna pila sam dabroston zbog održavanja i folacin. Ginić rekao da prestanem i da uzmem prenatal od NW i da se vidimo na redovnoj kontroli za mj. dana.
    Na ovoj je kontroli bilo sve ok, a sada dva tjedna manijačka glad u dva tri dnevna naleta. Do sada sam u prva dva mj. pala 3 kg i u sljedeća dva dobila 1 kg. Sklona sam debljanju i inače sam uvijek muku mučila sa kilama i ginić bio zadovoljan kako sam se do sada očuvala. Ali ako mi je ova glad od prenatala ja ću nabit kile ko svinjica.
    Da stvar bude gora mama mi već treći dan mjeri jako niski tlak. Mislim da ću na razgovor kod gin. još ovaj tjedan.
    Jel moguće da mi je to od prenatala, jer pijem ga dva tjedna, a taj ludi apetit je počeo pred nekih tjedan i pol. A stolica ima boju špinata, nadutost, vrtoglavice (vjerojatno od tlaka).
    Nebi uopće posumnjala na prenatal da nisam vidjela ovu temu danas.
    Bo možda...?

  36. #86
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam pila prenetal do spontanog. Onda sam malo razmislila i uvidjela da možda nije loše da ga nastavim piti i dalje jer se spremamo opet na trudnoću. Tako da sam nastvaila piti, jeli to ok :?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    u prvoj trudoci sam pila Prenatal o TL, a poslije poroda - tokom dojenja sam presla na New Life (Calivita) i taj mi je bio supeeer!

    U ovoj trudnoci (16tj.) jos ne pijem nikakve vitamine - krvna slika odlicna, pijem samo mg sumeci i hranim se prilicno zdravo. Planiram naruciti New Life, jer mi se pokazao super

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Iako pijem prenatal od NW, doktor mi je preporučio Pregnital. To je navodno nešto novo, međutim ne mogu ga naći po apotekama. Ako netko zna gdje ga ima, neka javi. Navodno je nešto skuplji. Proizvođač je Yves Ponroy, a distributer Medical intertrade.

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    pregnital bi trebao biti dostupan u svakoj ljekarni, ako nema u tvojoj možeš im slobodno reći da ti naruče. znam npr. da ima u avenue mallu. Cijena je 89 kn , kutija je za 2 mjeseca.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    24

    Početno

    Bok cure moje! Sve vas lijepo čitam i samo vam mogu reći, NIŠTA OD SVIH TIH KEMIJSKIH PREPARATA. To je sve skupo i napuhano, a cilj je ništa samo marketing. Što se tiće Prenatala meni je svaki put od jedne tablete bilo tako zlo, do nesvjesti. Lijepo sam bacila 106kn u kantu za smeće. Ako već trebate trošiti prehrambenu dobunu onda bolje uzimati to od Goldena. Tu nema kemije, istina da je skuplje, ali bar je prirodno. Npr. ulje pšeničnih klica je obogačeno sa E vitaminom, ili betakarotenoid komplex dobar za kožu, vid, nervni sustav. Proizvod je skup, ali nema nus pojava tj. ne truješ organizam. Uz svakodnevnu domaču prehranu preporučam vam Goldenove proizvode jer sam ih probala. Pozdrav

  41. #91
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    cure poklanjam skoro cijelu bočicu Prenatala od Twin laba !!

  42. #92
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj mirna99 prvotno napisa
    koksy,

    nasla sam link na rodinom forumu gdje cure iznose svoja iskustva glede prenatala.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=prenatal

    Ja sam u 28. tjednu trudnoce i pijem Prenatal od Twinlaba od 14. tjedna trudnoce. Prije toga sam pila Folic, i na preporuku ginica presla na Prenatal. Cula sam da je Twinlab bolji od Natural Wealth-a (i malo skuplji), ali mozda se neke mame sa mnom ne bi slozile jer im je bolje "sjeo" onaj od Natural Wealth-a.
    Ja, naime, nemam nikakvih problema ni glede stolice ni debljanja. S 24. tjedna mi je vaga pokazivala da sam dobila 4 kg. Pazim sto jedem, dakle sto vise voca i povrca i nemasnog mesa, a sto manje slatkog i masnog. Glede ucinaka samog prenatala ne mogu sa sigurnoscu govoriti jer sam laik u tom podrucju, ali sam misljenja da ne moze skoditi. Isto tako mislim da bi se svaka trudnica, bez obzira na uzimanje dodatnih vitamina (ukoliko tako odluci), za svoje zdravlje i zdravlje svog buduceg djeteta, trebala zdravo hraniti (iako je i to postaje diskutabilno nakon saznanja o sve ucestalijem genetskom inzenjeringu vezanog uz hranu). Nekoc sam s bakom na nasoj vikendici uzgajala domace, nespricano povrce i vjeruj da mi je bakin paradajz i njegov okus ostao u sjecanju (ovo sto danas ima na placu nije ni blizu onomu sto covjek sam uzgoji). Nadam se samo da starije kumice na mom placu ne kupuju na Zitnjaku nego imaju mali vrtek kao sto smo nekoc imale moja baka i ja.
    Dakle, bez obzira uzimas li Prenatal ili ne, sa zdravom prehranom ne mozes "fulati".
    Twinlab jest najbolji, ali nije samo 'malo' skuplji, već je najskuplji što se nudi: nešto manje od 300 kn košta dvomjesečna zaliha, a Prenatal od N.W.-a košta 106 kn i čini tromjesečnu zalihu.

    To se ne može nazvati 'malo skuplje'

    Čula sam zapravo da je Twinlab najskuplji jer stavlja najfinije sastojke :/

  43. #93
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Katarinćica prvotno napisa
    Bok cure moje! Sve vas lijepo čitam i samo vam mogu reći, NIŠTA OD SVIH TIH KEMIJSKIH PREPARATA. To je sve skupo i napuhano, a cilj je ništa samo marketing. Što se tiće Prenatala meni je svaki put od jedne tablete bilo tako zlo, do nesvjesti. Lijepo sam bacila 106kn u kantu za smeće. Ako već trebate trošiti prehrambenu dobunu onda bolje uzimati to od Goldena. Tu nema kemije, istina da je skuplje, ali bar je prirodno. Npr. ulje pšeničnih klica je obogačeno sa E vitaminom, ili betakarotenoid komplex dobar za kožu, vid, nervni sustav. Proizvod je skup, ali nema nus pojava tj. ne truješ organizam. Uz svakodnevnu domaču prehranu preporučam vam Goldenove proizvode jer sam ih probala. Pozdrav
    ti ne dilaš njihove proizvode, ne?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Ja pijem Pregnital i to jos par dana prije O koja je bila rekla bi pun pogodak, i uz jednu tabletu dnevno Pregnitala dodajem 1 tabletu Folic plus tabletu jer u Pregnitalu ima 300 a potrebno je 400 dnevno. Jos ih imam par pa po novu kutijicu.
    I moram jedino priznati da mi teze padnu na zeludac ako je prazan. U danima kada sam imala jake mucnine preskakala sam tablete jer bi mi bilo jos gore. A s druge strane, jedem puno voca i povrca i svaki dan si radim sokove od cikle, mrkve, narandze, kiwia, mandarine, grejpa, limuna..sta vec imam doma (naravno ne sve odjednom ). Mislim da je to sasvim dovoljno...?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    E da, i prakticiram 2 puta tjedno srdele...sto mislim da je isto dosta vazno...

  46. #96
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Je li moj prenatal ok?

    Da vas pitam:
    Otvorila sam N Wealth Prenat prije 5 mjeseca i datum na nj je ok. Ali, kad otvorim bocicu osjetim miris alkohola. je li moguce da se pokvario od velikih temperatura od kolovoza? taj miris , puno blazi se osjetio kad sam otvorila bocicu.
    L

  47. #97
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    Ja pijem Pregnital i to jos par dana prije O koja je bila rekla bi pun pogodak, i uz jednu tabletu dnevno Pregnitala dodajem 1 tabletu Folic plus tabletu jer u Pregnitalu ima 300 a potrebno je 400 dnevno. Jos ih imam par pa po novu kutijicu.
    I moram jedino priznati da mi teze padnu na zeludac ako je prazan. U danima kada sam imala jake mucnine preskakala sam tablete jer bi mi bilo jos gore. A s druge strane, jedem puno voca i povrca i svaki dan si radim sokove od cikle, mrkve, narandze, kiwia, mandarine, grejpa, limuna..sta vec imam doma (naravno ne sve odjednom ). Mislim da je to sasvim dovoljno...?
    Zar ne misliš da je to malko previše? Ako u Pregnitalu "fali" tih 100 mg to sigurno dobiješ u normalnoj prehrani, a ako paziš na prehranu ni Pregnital ni ne treba. Još ako ti teško padaju na želudac čemu sve to?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Zar ne misliš da je to malko previše? Ako u Pregnitalu "fali" tih 100 mg to sigurno dobiješ u normalnoj prehrani, a ako paziš na prehranu ni Pregnital ni ne treba. Još ako ti teško padaju na želudac čemu sve to?
    Sad si me zbunila, ali zato sto svugdje pise, a i gin mi je objasnio da one nisu nadomjestak vec samo dopuna prehrani. Pa koliko sam ja skuzila, jedi kako vec jedes a tablete uzmi. Pa sta se visak ne izlucuje kroz mokracu?
    A sto se tice teskog padanja na zeludac, to je istina ali samo ako je prazan, bacila sam kutiju ali mislim cak i da pise nakon jela...nisam sigurna...
    Ne znam, imala sam spontani u 5mj. i tada sam pila samo folnu i isto se ovako hranila ali bez dodatnih vitamina, a sad idem na kartu da od tog viska nece biti stete..pogotovo ako uzmem u obzir povracanja...

    Iskreno...ne znam....

  49. #99
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Žao mi je što si imala spontani u 5 mj. ali to sigurno nije bilo zbog toga što nisi uzimala dodatne vitamine.

    A ni previše umjetnih dodataka ne može biti idealno... Ja sam npr. čim sam dobila plusić na testu počela piti Prenatal. Prije toga željezo u krvnoj slici bilo mi je normalno. Za čas je skočilo iznad gornje granice, što nije naravno ok ni inače. Višak željeza recimo umanjuje resorpciju cinka i smanjuje učinak antioksidansa koje konzumiramo u prehrani. I za čas ode ravnoteža u organizmu. I eto meni razloga za brigu. Što mi uopće ne treba u trudnoći.

    Dobro bi bilo da nađeš način da se kroz neku aktivnost (šetnja, hobi, druženje, slušanje glazbe i sl.) opustiš i uživaš u trudnoći, za dobrobit bebice i sebe, a sa umjetnim dodacima prehrani umjereno.

  50. #100
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Treba paziti na vitamine topive u mastima (A, D, E) jer se njihov višak ne izlučuje mokraćom i može izazvati više štete nego koristi ako se pretjera. Općenito vrijedi - u svemu umjereno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •