Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 135 od 135

Tema: Prenatal!

  1. #101
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pozdrav!
    Samo da ne otvaram novu temu (iako ne pripada pitanje ovdje već u poslije porođajno)- da li pijete prenatal od Natural Wealth-a i dok dojite??? Ja sam pila tijekom cijele trudnoće. Piše "for pregnant and lactating". Doduše, ja izdajam, ali ista stvar. Čula sam da on deblja. Iskreno, nije mi to bitno, samo me zanima koliko je on potreban. Znam da treba neke vitamine piti i zanima me, dakle, da li on ima potrebne sastojke/vitamine koji su potrebni tijekom dojenja???
    Posljednje uređivanje od zekana : 08.07.2013. at 17:22

  2. #102
    monti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Samo da ne otvaram novu temu (iako ne pripada pitanje ovdje već u poslije porođajno)- da li pijete prenatal od Natural Wealth-a i dok dojite??? Ja sam pila tijekom cijele trudnoće. Piše "for pregnant and lactating". Doduše, ja izdajam, ali ista stvar. Čula sam da on deblja. Iskreno, nije mi to bitno, samo me zanima koliko je on potreban. Znam da treba neke vitamine piti i zanima me, dakle, da li on ima potrebne sastojke/vitamine koji su potrebni tijekom dojenja???
    ja sam ga pila i u toku trudnoće i dojenja, i sada ponovno u toku trudnoće i dojenja,)) ne vidim zašto bi vitamini i minerali, bilo koji pa i prenatal debljali? vit. B se zna povezivati sa otvaranjem apetita, ali ne deblja, na koncu, vitamin nego ono što pojedeš,) a i dok dojiš treba maalo više jesti,

  3. #103
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj monti prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ga pila i u toku trudnoće i dojenja, i sada ponovno u toku trudnoće i dojenja,)) ne vidim zašto bi vitamini i minerali, bilo koji pa i prenatal debljali? vit. B se zna povezivati sa otvaranjem apetita, ali ne deblja, na koncu, vitamin nego ono što pojedeš,) a i dok dojiš treba maalo više jesti,
    Super, hvala! Ma samo mi je bitno da moje tijelo dobija sve što mu treba dodatno. Ne stignem nekada paziti na ishranu, lete sati i dani, kad krenu grčevi popodne, ma do noći nekada ne jedem pa zaspem tako umorna i gladna... nekako sam neplanirano nemarna što se tiče unosa svega potrebnoga.

  4. #104
    monti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala! Ma samo mi je bitno da moje tijelo dobija sve što mu treba dodatno. Ne stignem nekada paziti na ishranu, lete sati i dani, kad krenu grčevi popodne, ma do noći nekada ne jedem pa zaspem tako umorna i gladna... nekako sam neplanirano nemarna što se tiče unosa svega potrebnoga.
    Rijetko tko uspjeva u ovim danima života, paziti što i koliko jede, naravno trudimo se, ali okolnosti nedaju uvijek.Meni je krvna slika sa Prenatalom odlična!)

  5. #105
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    ...i tako mi prode trudnoca da skoro nisam nikako pila prenatal...
    Krvna slika besprijekorna, trudnoca u redu, a tek neki dan sam se sjetila kupiti ga. I nisam se opterecivala sve dok me nije zatekla prijekorna reakcija svekrvine prijateljice koja je med.sestra ginekologu. "A zasto ga nisi pila? Trebala si!"
    I sad se osjecam totalno posr... i lose. Zar sam stvarno napravila stetu svojoj bebi ne pijuci ga?!

    Da citiram svog ginekologa:"Ne morate vise piti folnu, ... (pitam za prenatal) ...mmmm pa mozete piti prenatal."

  6. #106
    maybe--- avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    215

    Početno

    Meni je dr.rekao da pijem Elevit, reko ok... Ali da je skupo, skupo je! Jel zna netko jel se prodaje u BiH i koja je cijena? Ili u Slo?

    Sent from my [625 using Tapatalk

  7. #107
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj maybe--- prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr.rekao da pijem Elevit, reko ok... Ali da je skupo, skupo je! Jel zna netko jel se prodaje u BiH i koja je cijena? Ili u Slo?

    Sent from my [625 using Tapatalk
    pokušaj si sa twinlabovim, mislim da su ti one ipak jeftinije, a sve ti to dođe skoro na isto

  8. #108
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Za Twinlab i NW sam doila dosta loše inpute od kumove mame koja je farmaceut... pa sam sama usporedila sastav i način proizvodnje.
    Otprije trudnoće pijem KAL B vitamin stress kompleks (ima SVE vitamine B skupine, uključujući B 12 kojeg u drugim kompleksima ili nema, ili ima u zanemarivo maloj količini- minus je kaj je u njemu C vitamin koji sam po sebi koči apsorpciju B 12, no ima ga duplo manje, srećom...) C vitamin se pije odvojeno od B kompleksa radi upravo B 12, i to kad se pije i željezo 4-6 sat kasnije/ ranije (za onog tko ga pije, ja pijem samo C vitamin jer željeza imam previše, bar u krvnom nalazu- što nije uvijek i realni pokazatelj stanja Fe u organizmu!),
    od KAL-a isto Omega 3 (nema teških metala jer je molekularno destilirano, a Prenatal NIJE, osim toga KAL ima 3x jače količine omege, a u Prenatalu je i omega 6 kaj je nepotrebno jer se omege 6 i PREVIŠE unosi prehranom a bitan je OMJER 3-6-9 u organizmu...)
    Za Mg sam pila prvo MgSO4 čisti, i prešla na MgCl (Nigari) jer ga organizam u tom spoju bolje prihvaća, no iskreno nisam primjetila veliku razliku u MgSO4 i MgCl osim u gorčini i MgCl im treba mrvu manje.... Bitno mi je samo da je spoj čist i da ga uzimam s hranom, i da nije šumeća gadost. Najmanji mi je problem promiješat nešto sa žličicom u vodi, čaju, soku...
    Za C vitamin L-askorbinsku kiselinu, čistu, u prahu (DM 14 kn 100 g, mjerica daje 120 mg C vitamina/ askorbinske kiseline kaj je dovoljno u trudnoći i više se ni ne preporučuje jer može izazvati prijevremeni porod, a za prehlade i sl. treba 5-6x veća doza, al otkad ju pijem nisam prehlađena, osim jedne jače prehlade u 2 g...) Osim tog odlično dođe u kućanstvu za npr pac za meso jer konzervira i sprečava oksidaciju kad se meso paca... Fino je mekano i crveno i idući dan i spremno za pečenje.. Ne padajte na komerncijalne nazive, znate kaj Vam treba u trudnoći, gledajte omjer cijene i kvalitete i pecajte spojeve, sastav i čistoću, a ne nazive..

    Bitno je i za apsorpciju što se s čim uzima jer jedan spoj može blokirati drugi...

  9. #109
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Nema straha da ćete bebeke i sa čime predozirati, dodatke pijete za sebe a bebe tak i tak troše VAŠE rezerve i uzimaju ono kaj im treba (npr zadnja rezerva omege 3-6-9 vam je u vašem mozgu, tu si ga tijelo skladišti, i ak beba nema otkud drugdje crpiti omegu za građu vlastitog mozga, doslovce će vam piti vaš... :D ). Za dojenje je malo drugačije koliko sam shvatila - bolje je imati sve kaj bebi treba u krvotoku i tu je naglasak na D i E vitaminu te cinku, al do tog još nisam došla, za sad mislim da imam dovoljne svoje zalihe preko prehrane.
    Kome fali Fe i Ca mora i to uzimati s pravilom: Fe + C vitamin, Mg + Ca.
    S C vitaminom i B kompleksom se nemoguće predozirati se ako se pije dovoljno vode jer su vitamini topivi u vodi a ne u mastima - dakle eventulni višak izbaci organizam preko urina i znoja, a isto vrijedi i za Mg - iskakat ćete eventualni višak, ili kod preprevelike doze dobiti proljev tj isklistirati se- ne preporuča se, pogotovo ne u trudnoći. Proljev je proljev.. Držite se preporučenih doza.

  10. #110
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Odličan izvor omege 3, D i E vitamina je riblje ulje, no mora biti molekularno destilirano ili biti top kvalitete, prije se takvo znalo zalomit u Bauerovoj, no svaka isporuka nije bila ok na analizama. Uostalom takvo ni neće dati trudnici. Ak' znate kakvog farmaceuta - nek' Vam provjeri kaj dobiva i kakva je analiza za što...

  11. #111
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Koristila sam Elevit i za promjenu uzela Twinlabov prenatal.
    Originalna doza u Americi je 2 tablete dnevno, a u prijevodu je 1. Nije mi bilo jasno, pa sam malo guglala i skužila da je razlika što Ameri deru po vitaminima, a distributer za RH je prilagodio dozu našim standadima. Dakle, kad se pogleda sastav vitamina, on piše za 2 tablete. Kad se pije 1 tableta dobije se dosta manje nekih tvari nego iz Elevita (Fe, recimo).
    Idući put ću uzeti nešto drugo. Usporedit ću Elevis sa Solgarom ili nečim od Dietpharma.

  12. #112
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Kakav vam se pokazao Solgar Prenatal Multivitamins??? Imam jednu bocu s 240 kapsula iz Amerike, 3 puta je jeftiniji tamo nego kod nas
    Posljednje uređivanje od tetagogolina : 07.11.2014. at 09:23

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    da li je netko uzimao DMov AZmama? Ja ga pijem sad za vrijeme dojenja

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Tetagogolina ja od Solgara prenatal pijem od drugog mjeseca,prije dva dana stigla druga boca,a kad sam narucivala dobila I A sa vv I od svoje ginicke zeleno svjetlo,sretno.

  15. #115
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj jo1974 prvotno napisa Vidi poruku
    Tetagogolina ja od Solgara prenatal pijem od drugog mjeseca,prije dva dana stigla druga boca,a kad sam narucivala dobila I A sa vv I od svoje ginicke zeleno svjetlo,sretno.

    Super da znam, hvala jo

  16. #116
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj tetagogolina prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav vam se pokazao Solgar Prenatal Multivitamins??? Imam jednu bocu s 240 kapsula iz Amerike, 3 puta je jeftiniji tamo nego kod nas
    I ja bih to. S koje stranice si naručila i koliko si čekala dostavu?

  17. #117
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    da li je netko uzimao DMov AZmama? Ja ga pijem sad za vrijeme dojenja
    Pila sam ga u cijeloj trudnoći i jos tri mjeseca poslije, bio mi je super a jeftin. Mislim da su svi ti dodatci slicni a jedino im ime određuje cijenu ( moje misljenje).

  18. #118
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih to. S koje stranice si naručila i koliko si čekala dostavu?
    Ja ga narucim sa iHerb-a.
    Obicno mi dode za oko 2 tjedna.

  19. #119
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga narucim sa iHerb-a.
    Obicno mi dode za oko 2 tjedna.
    Proucavam sam taj solgarev prenatal,jesi ga pila 4 dnevno kako pise na iHerb-u? Iz nase ljekarne taj isti prenatal pise da se uzima po dvije,pa ako je to "prilagodjeno nasim potrebama" znaci dobijes 120 tableta.

    Koja je razlika izmedju NW i Solgarevog prenatala? Ako netko zna

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    S i herba brzo dođe i pijem samo po jednu tabletu,na početku trudnoće do 13tt sam pila još dodatno folacin od 5mg. a zbog anemičnosti uzimam svaki drugi dan jednu tabletu vitamin c i svaki mjesec 10 dana heferol radi željeza.

  21. #121
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Dvoumim se izmedju ta dva ,sad pijem elevit al trazim jeftiniju soluciju
    Jedna tableta mi se cini malo i folne i zeljeza pa bi svakako uzimala dvije, ako ga narucim,4 mi se cine previse.
    Ili nadopunit,kao jo1974

  22. #122
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj arlena prvotno napisa Vidi poruku
    Proucavam sam taj solgarev prenatal,jesi ga pila 4 dnevno kako pise na iHerb-u? Iz nase ljekarne taj isti prenatal pise da se uzima po dvije,pa ako je to "prilagodjeno nasim potrebama" znaci dobijes 120 tableta.

    Koja je razlika izmedju NW i Solgarevog prenatala? Ako netko zna

    NW je na glasu kao losa kvaliteta u Americi koja se dobro prodaje kod nas. Neke su pile njihov prenatal i bile zadovoljne (iako ne znam po cemu znas jesi li zadovoljna il ne, kak "osjetis" vitamine).
    Solgar je navodno kvalitetan.

  23. #123
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    S iHerb.com stiže u roku 10-ak dana...dosta stvari sam naručivala i bili smo prezadovoljni, naročito jer je puno jeftinije nego kod nas

  24. #124
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Super, budem naručila. Imaju i dobra organska ulja i slične stvarčice.

  25. #125
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam ga u cijeloj trudnoći i jos tri mjeseca poslije, bio mi je super a jeftin. Mislim da su svi ti dodatci slicni a jedino im ime određuje cijenu ( moje misljenje).
    a što dr kaže na dmov AZ mama jel ok?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Junior prvotno napisa Vidi poruku
    Za Twinlab i NW sam doila dosta loše inpute od kumove mame koja je farmaceut... pa sam sama usporedila sastav i način proizvodnje.
    Otprije trudnoće pijem KAL B vitamin stress kompleks (ima SVE vitamine B skupine, uključujući B 12 kojeg u drugim kompleksima ili nema, ili ima u zanemarivo maloj količini- minus je kaj je u njemu C vitamin koji sam po sebi koči apsorpciju B 12, no ima ga duplo manje, srećom...) C vitamin se pije odvojeno od B kompleksa radi upravo B 12, i to kad se pije i željezo 4-6 sat kasnije/ ranije (za onog tko ga pije, ja pijem samo C vitamin jer željeza imam previše, bar u krvnom nalazu- što nije uvijek i realni pokazatelj stanja Fe u organizmu!),
    od KAL-a isto Omega 3 (nema teških metala jer je molekularno destilirano, a Prenatal NIJE, osim toga KAL ima 3x jače količine omege, a u Prenatalu je i omega 6 kaj je nepotrebno jer se omege 6 i PREVIŠE unosi prehranom a bitan je OMJER 3-6-9 u organizmu...)
    Za Mg sam pila prvo MgSO4 čisti, i prešla na MgCl (Nigari) jer ga organizam u tom spoju bolje prihvaća, no iskreno nisam primjetila veliku razliku u MgSO4 i MgCl osim u gorčini i MgCl im treba mrvu manje.... Bitno mi je samo da je spoj čist i da ga uzimam s hranom, i da nije šumeća gadost. Najmanji mi je problem promiješat nešto sa žličicom u vodi, čaju, soku...
    Za C vitamin L-askorbinsku kiselinu, čistu, u prahu (DM 14 kn 100 g, mjerica daje 120 mg C vitamina/ askorbinske kiseline kaj je dovoljno u trudnoći i više se ni ne preporučuje jer može izazvati prijevremeni porod, a za prehlade i sl. treba 5-6x veća doza, al otkad ju pijem nisam prehlađena, osim jedne jače prehlade u 2 g...) Osim tog odlično dođe u kućanstvu za npr pac za meso jer konzervira i sprečava oksidaciju kad se meso paca... Fino je mekano i crveno i idući dan i spremno za pečenje.. Ne padajte na komerncijalne nazive, znate kaj Vam treba u trudnoći, gledajte omjer cijene i kvalitete i pecajte spojeve, sastav i čistoću, a ne nazive..

    Bitno je i za apsorpciju što se s čim uzima jer jedan spoj može blokirati drugi...
    Oprosti, ne znam gdje ti kuma-farmaceut radi, ali ako te informirala ovako kako pišeš-loše te informirala. Uzimaš na svoju ruku preparate koji nisu provjereni na trudnicama i dojiljama i nema garancije da nisu štetni za dijete. Nemam sad vremena ispravljati sve pogreške koje navodiš (ustvari, ništa od ovog što tvrdiš nije točno). Najopasnije što radiš je uzimanje MgSO4 i nigarija. Nadam se da to nikom drugom neće pasti na pamet.

    Za tvoje dobro-poslušaj drugi puta nekog tko zaista nešto zna o tome. Ako ti je mr.ph. ( ) savjetovala da to uzimaš onda nemam riječi!!!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    I ja sad tek vidim na mojim Solgar prenatal tabletice da piše da se 4 serviraju a ja cijelo vrijeme pijem samo po jednu i tako već 10mjeseci, tiješi me to što sam na početku od 4tt počela piti folic plus a bilo je izobilje voča i povrča pa se nadam da nisam svog pišulinca uskratila za sve što mu je potrebno i dalje nastavljam ko i do sada,nisam pobornik nikakvih dodataka a tabletu kad popijem sve mislim da ču se udavaiti pogotovo ove prenatal koje su konjske dimenzije

  28. #128
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    a što dr kaže na dmov AZ mama jel ok?
    Da budem iskrena, nisam nesto posebno pitala u vezi toga, kad sam spomenula kaj pijem rekla je da je to ok. Prva sam tri mjeseca pila elevit ali je dosta skup.

  29. #129
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Čula sa se s trudnom sestričnom farmaceuticom. Kaže da su na našem tržištu najkvalitetniji Elevit i Solgar i da ništa drugo ne bi pila. Sad ću si kupiti Elevit (potrošit ću TL za nekoliko dana ) i dalje naručitivati Solgar. Fakat se isplati. Kod nas je 60 tableta oko 125 kn, a prek interneta 240 kom 20$. Pomislila sam si, tko zna u kakvim vremenskim uvjetima oni to transportiraju, al kao da ljekarnama šalju u termičkim torbama.

    Citiraj jo1974 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sad tek vidim na mojim Solgar prenatal tabletice da piše da se 4 serviraju a ja cijelo vrijeme pijem samo po jednu i tako već 10mjeseci, tiješi me to što sam na početku od 4tt počela piti folic plus a bilo je izobilje voča i povrča pa se nadam da nisam svog pišulinca uskratila za sve što mu je potrebno i dalje nastavljam ko i do sada,nisam pobornik nikakvih dodataka a tabletu kad popijem sve mislim da ču se udavaiti pogotovo ove prenatal koje su konjske dimenzije
    Mislim da nema veze što si pila samo jednu tabletu. Pila si pola doze (kod nas su 2 kom, ne 4), ali dosta voća i povrća. Ameri ga fakat pretjeraju s dozama vitamina. Npr, oni piju 2 tablete TwinLabovog prenatala u kojem je 100% dnevne potrebe za vit. A, s kojim se nije za zezati. Zato je kod nas preporuka 1 tableta.
    Inače rađe nosim sve što mi treba kroz hranu, ali u trudnoći nam ipak treba malo pomoći u obliku tabletica. Kad se sjetim gdje sve ima štetnih sastojaka, to što tablete ne rastu na drvetu ni najmanje me ne uzbuđuje. Odrasla sam na ljekićima pa mi je normalno piti tablete.

  30. #130
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam ga u cijeloj trudnoći i jos tri mjeseca poslije, bio mi je super a jeftin. Mislim da su svi ti dodatci slicni a jedino im ime određuje cijenu ( moje misljenje).
    ja sam prije 2 god (kad smo prestali koristit zastitu i poceli raditi na bebi) pila folic, i onda kad nismo neko vrijeme uspjeli ostvarit T presla sam na a-z mama jer mi je financijski isplatljivije bilo... sad ga pijem vec 1god...

    e sad kad sam T dr. mi je preporucio da predjem na elevit, pa vas ja pitam sta vi o tome mislite? ja isto mislim da se tu vecinom placa ime, iako naravno zelim najbolje za sebe i za bebu! u a-z mama ima 400mikrog folne, to je jedino sto bi mi trebalo duplo, ali ne znam smijem li zbog drugih vrijednosti piti po 2 tablete dnevno? kako ste vi uzimale?

    vrijednosti a-z mama:

    provitamin A 2mg
    B1 1,2mg
    B2 1,5mg
    B6 1,9mg
    B12 3,5mikrog
    vit C 110mg
    vit D 5mikrog
    vit E 12mg
    biotin 60mikrog
    folna 400mikrog
    niacin 15mg
    pantotensk kiselina 6mg
    zeljezo 15mg
    jod 200mikrog
    selen 30mikrog
    cink 7mg

  31. #131
    maybe--- avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    215

    Početno

    Tako je i meni rekao elevit, ali meni je to skupo. Stvarno. Popila sam jednu kutiju. 130 kn. Nakon toga sam kupila od natural wealtha prenatal 100 tableta, bilo na snizenju 130 kn. I to mi je za vise od 3 mjeseca. Kemija kako god okrenes - to je ono kaj ja mislim o svim tim proizvodima

  32. #132
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam samo na pocetku trudnoce kupila elevit jer ima vise folne i onda nastavila sa AZ mama

  33. #133
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Prva tri mj sam pila elevit a sad sam uzela centravit prenatal s omega 3. Jel ima netko iskustva s njim?
    I ja sam istrazivala jeftiniju verziju i nije mi se to svidjelo na kraju. Isla sam s namjerom da kupim opet elevit.

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Umjetni vitamini uglavnom služe za proizvodnju jako skupe mokraće

    Normalna ishrana omogućuje organizmu da dobije sve tvari potrebne za život. A vitamina i minerala ima svugdje, čak i u nepoželjnoj dječjoj hrani
    Evo recimo sadržaj nekih vitamina u čokolinu

    folna kiselina 54 mikrograma
    niacin 5 miligrama
    B1 0,6 mg
    B2 0,5 mg
    B6 0,5 mg
    vitC 30 mg
    vitE 54 mikrograma

    Jedan link koliko su dnevne potrebe vitamina i u kojoj hrani ih ima http://www.fitness.com.hr/prehrana/n...ali-vodic.aspx

    Na primjer, vitamina B1 treba oko 1 mg na dan. Samo jedan miligram.
    C vitamina je dovoljno 60 mg na dan, a u prosječnoj naranči ga ima 50 mg. Sve više od toga će tijelo izlučiti kao nepotrebno.

    Ako ne želite piti umjetne vitamine ili nemate novaca za njih, ne treba se osjećati krivim. Hrana nam daje sasvim dovoljno i njih i mineralnih tvari.

    Naravno, u slučaju bolesti ili dokazanog manjka bilo koje tvari, treba slušati liječnika, tada je druga stvar.

  35. #135
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam sada na Elevitu, a Solgar mi stiže poštom, pa se onda prebacujem na njega. Oba prenatala su kvalitetna, jedino što me je Solgar ovako došao jeftinije (fala tetagogolina na savjetu).
    Ništa drugo ne bih pila, nikakav Belupo ili NW. Pila sam TL, ali sam odustala od njega.
    Što se tiče prehrane, gledam jesti kvalitetno. Inače sam zadovoljna time, ali u trudnoći to nije dovoljno jer trebamo jesti i za bebu - vitamina i minerala.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •