Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 135

Tema: Prenatal!

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Prenatal!

    U 19. sam tjednu i redovito pijem prenatal od natural weltha i uvjerena sam da u tome nema bas nista lose, cak stovise, da njime dobivam sve vitamine koji su potrebni meni i bebi. Ali danas sam dobila informaciju kako ja totalno grijesim i kako su svi ti prenatali bezveze jer su sinteticki i uopce nemaju nikakvog efekta. To su, navodno, potvrdile dvije farmaceutkinje. Cak sam cula da je natural wealth tuzen zbog nuspojava koje prenatal izaziva. Istina, prvih par dana stolica mi je bila cudne boje ali to se ustabililo i ja zbog toga nebi nikog tuzila. U ovih godinu dana, koliko sam na ovom forumu, nisam nigdje vidjela da je itko rekao ista lose o tim tabletama ali eto, danas sam dobila prodiku i predavanje. Pa vas molim, pomozite, recite mi svoja iskustva jer mi je ubacen crv sumnje.

  2. #2
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    koksy,

    nasla sam link na rodinom forumu gdje cure iznose svoja iskustva glede prenatala.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=prenatal

    Ja sam u 28. tjednu trudnoce i pijem Prenatal od Twinlaba od 14. tjedna trudnoce. Prije toga sam pila Folic, i na preporuku ginica presla na Prenatal. Cula sam da je Twinlab bolji od Natural Wealth-a (i malo skuplji), ali mozda se neke mame sa mnom ne bi slozile jer im je bolje "sjeo" onaj od Natural Wealth-a.
    Ja, naime, nemam nikakvih problema ni glede stolice ni debljanja. S 24. tjedna mi je vaga pokazivala da sam dobila 4 kg. Pazim sto jedem, dakle sto vise voca i povrca i nemasnog mesa, a sto manje slatkog i masnog. Glede ucinaka samog prenatala ne mogu sa sigurnoscu govoriti jer sam laik u tom podrucju, ali sam misljenja da ne moze skoditi. Isto tako mislim da bi se svaka trudnica, bez obzira na uzimanje dodatnih vitamina (ukoliko tako odluci), za svoje zdravlje i zdravlje svog buduceg djeteta, trebala zdravo hraniti (iako je i to postaje diskutabilno nakon saznanja o sve ucestalijem genetskom inzenjeringu vezanog uz hranu). Nekoc sam s bakom na nasoj vikendici uzgajala domace, nespricano povrce i vjeruj da mi je bakin paradajz i njegov okus ostao u sjecanju (ovo sto danas ima na placu nije ni blizu onomu sto covjek sam uzgoji). Nadam se samo da starije kumice na mom placu ne kupuju na Zitnjaku nego imaju mali vrtek kao sto smo nekoc imale moja baka i ja.
    Dakle, bez obzira uzimas li Prenatal ili ne, sa zdravom prehranom ne mozes "fulati".

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ja sam ga isto pila i nije mi dobro sjedao. Stolica je čudne zelenkaste boje zbog dosta željeza u njima, ali su mi bile strašno teške za želudac. Već mjesecima trošim od (kršitelj koda)a Natal aktiv- tekući( 60 kn) ima 2 bočice u pakiranju dovoljne za 20-tak dana. Probaj..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    slažem se s mirnom. ja sam pila od twinlaba, nemam nikakvih pritužbi. doktorica (opće prakse) rekla je da nema potrebe da ga pijem ako se dovoljno zdravo i raznoliko hranim, ali da neće štetiti. moj je ginić pak jako navaljivao (jer sam dosta anemična po prirodi), pa sam ga zato počela piti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    I ja preporucam od TwinLaba - oni su prava i provjerena kompanija koja stoji iza sebe.
    NAtural Wealth uopce nije kompanija koja proizvodi, nego kupuje od drugih i onda pakira u svoje (tako ti se to radi u Americi) i zato i jesu tako dostupniji i po cijeni.
    I bilo je vec topica gdje je bilo vidljivo da dosta zena ima problema sa Natural Wealthom... (ij a sam imala, pa sam se raspitala i sad sam na TwinLabu i sve je OK)

  6. #6
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja pijem prenatal od NW i dobar mi je.sve je to isto.....kemijski obrađeno

  7. #7
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    prenatal od twinlaba ti sadrži magnezij a od Natural weltha ti nema magnezija.to ti je još jedna prednost twinlaba.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    mene je zabrinula velika količina A vitamina u prenatalovim tabletama

    ona pokriva dnevnu dozu, ali što ako ja već hranom konzumiram značajnu količinu A vitamina?
    poznato je da se on taloži u organizmu i može izazvati ozbiljne komplikacije

    inače, prva tri mjeseca pila sam folic, zatim prešla na twinlabov prenatal (nikakvih neugodnih simptoma nisam imala), ali sam nakon dva mjeseca prestala ih piti i potpuno se posvetila zdravoj prehrani

  9. #9
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    ja sam pila od NW kroz obe trudnoce, nikakvih problema nisam imala. valjda ne pase svima...

  10. #10
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    slažem se s malenom bebom....

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    za svaku trudnicu koja se zdravo i raznoliko hrani kupovanje prenatalnih vitamina je cisto bacanje love.

  12. #12
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    al ne možemo se uvijek baš zdravo hraniti, nekima je doista povremeno potrebna vitaminska potpora..

    no, zanima me da li je neka od vas probala od Kal-a , Vita Mom- količina vitamina,i elemenata u tragovima ( ih ni nema u prenatalu od NW) je četvrtina one neg u jednoj tbl od NW, pa se shodno tome i piju do četiri dnevno, odnosno , doziraš si kak ti treba..

  13. #13
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Cijelu trudnocu pijem prenetal od n.w. i nemam nikakvih smetnji sto se tice stolice.

  14. #14
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ej možete li mi preporučiti koji šumeči magnezij da uzmem? :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    xxxxxxxxx
    Postovi
    42

    Početno

    Što se tiče magnezija ana-blizanci ja pijem magnezij-300 od dietpharma i super mi je.Okus je ok a i prestali su mi grčevi u nogama.Probaj...

  16. #16
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Ja dosad nisam pila nikakve dodatke prehrani, a jako se slabo hranim
    Nedavno sam saznala da sam trudna i želim , kao sve trudnice ovdje, učiniti sve što mogu za dobrobit bebice
    Ali pošto mi se zbog mučnina smanjio ionako nikakav apetit odmah sam počela razmišljati o prenatal vitaminima.

    Već sam čitala o njima na podforumu "prije začeća" i na topicu na koji je mirna99 dala link.
    Ali još uvijek se mislim kad ih, i da li ih uopće početi piti s obzirom da postoje loša iskustva s njima.

    Molim vas za savjet
    Hvala

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    xxxxxxxxx
    Postovi
    42

    Početno

    Hej zaboravila sami napomenuti da još uzimam i prenatal od NW-a, a prva tri mjeseca sam uzimala folic plus.Sve isto kao i u prvoj trudnoći.Nisam imala nikad nikakve nuspojave što se tiče stolice ni bilo čega.Samo što sam u prvoj trudnoći imala manjak željeza pa sam pila dodatno i Ferrum Lek sirup.A sada magnezij radi tih noćnih grčeva.I pomaže. Nemam ih više.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    za svaku trudnicu koja se zdravo i raznoliko hrani kupovanje prenatalnih vitamina je cisto bacanje love.
    x

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    xxxxxxxxx
    Postovi
    42

    Početno

    Nina2007 to ti je sve kako kome odgovara i što.Ja recimo nisam mogla ovaj Ferrum Lek piti u tabletama jer mi je ubijao želudac, a sa sirupom sve ok.Probaj pa ćeš vidjeti što ti najbolje odgovara.Ja takodjer mislim da su ovi dodaci prehrani u obliku vitamina sasvim ok,jer ne znam tko bi to uspio sve unijeti u organizam i kad(imam malog sina)što ti je potrebno za pravilan razvoj bebice u stomaku.Svaka čast tko uspije ali meni očito uvijek nešto fali pa se moram potmognuti ovakvim pripravcima.

  20. #20
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    a što bi mi vi savjetovale da sad počmem uzimati, s obzirom da sam trudna tek 3-4 tjedna? I da li se to uopće uzima "na svoju ruku" ili po preporuci doktora/gin-a ?
    čitam ovdje, spominje se folic, prenatal tablete malo kasnije...željezo, Magnezij? .... što se prvo uzma? :?

  21. #21
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    papalinahvala na savjetu.kupila sam taj šta si mi preporučila.u prenatalu od NW nema magnezija....baš glupo...kako piješ magnezij?svaki dan ili?meni je moj ginić reka da pijem svaki treći dan.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure, od kada uzimate magnezij? Od početka trudnoće ili kasnije?

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam pila new life od Californie fitness i pijem ga i sada dok dojim, a mg mi je dr. rekla da pijem, ali tek negdje pred kraj...

  24. #24
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    prenatal se može uzimati i odmah...netreba ti preporuka ginića...a za ostalo se posavjetuj.ja tek sad uzimam magnezij(sad sam u 28.tjednu) jer imam grčeve u listovima. inače ga nebi koristila.uglavnom najbolje ti je da se posavjetuješ s giniće,

  25. #25
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Prenatal koristim već godinama kao priprema tijela za trudnoću, a željezo sam dobila u 22. tjednu, te ga pijem svaki drugi dan.
    Pijem 1 dcl donata dnevno za magnezij, jer mi nitko nije mogao preporučiti tablete koje su baš za trudnice.

    Kontrolirala sam krv prije koji tjedan i što se željeza tiče sve 5.

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I meni su na genetskom preporucili prenatal i prije trudnoce, zbog gubitka prve bebe. Ali mi je ginic rekao da bolje ne. Pa nisam jer njemu vjerujem ko bratu. Sad mi je rekao da ga uzimam i ja ga i dalje uzimam iz istog razloga. Nemogu reci da se hranim iznimno zdravo. Nije da ne pazim, ali ponekad se zazelim raznoraznog "zabranjenog voca".
    A isto tako ne zelim ni pokupovati sve moguce vitamine i predozirati svoju bebu s njima.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    xxxxxxxxx
    Postovi
    42

    Početno

    Nina2007 ja ti magnezij pijem svaki dan jedan ali ti se isto posavjetuj sa ginekologom svojim.Prva tri mjeseca trudnoće sam pila Folic plus onda iza trećeg Prenatal.A kažem ti magnezij sam počela zbog grčeva u listovima.Inače ga ne bi pila bezveze...

  28. #28
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Magnezij se preporuča zbog neurološkog razvoja djeteta (barem sam ja takve informacije dobila i na par mjesta pročitala).

    Mislim da ništa ne može štetiti u koliko se u ničemu ne pretjeruje.
    Meni je moj gin savjetovao unos prenatala, željeza i magnezija, i mogu samo reči da dečko izvrsno napreduje

  29. #29
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Meni je dokica rekla da nije potrebno da pijam prenatal ali sam ja svejedno počela piti u 4 mjesecu trudnoće. Pila sam ga 2 mjeseca i onda prestala. Uglavnom s njim povezujem svoj nagli porast težine i ništa drugo.
    Ipak mislim da je većini koristan, ali treba prije napraviti krvnu sliku. Moja krvna slika je skoro savršena, imam i viška željeza - doslovno, tako da sam ja pogriješila što sam ga išla piti. Ako ti dokica kaže da piješ lijepo je poslušaj, ne vjerujem da je štetno.

  30. #30
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj papalina prvotno napisa
    Nina2007 ja ti magnezij pijem svaki dan jedan ali ti se isto posavjetuj sa ginekologom svojim.Prva tri mjeseca trudnoće sam pila Folic plus onda iza trećeg Prenatal.A kažem ti magnezij sam počela zbog grčeva u listovima.Inače ga ne bi pila bezveze...
    Dakle, Prenatal ne odmah?
    A što je folic plus?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    i ja sam pila od nw cijelu trudnoču..a pijem i sada dok dojim..i ništa mi ne smeta ..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    misliš folna kiselina-ona ti pomaže u sprečavanju defektnosti nervnih kanala u nerođenog djeteta..treba je uzimati tjekom prvih 12 tj.,jer to je vrijeme kada se formiraju organi i tjelesni sustav bebe..

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    a pila sam i magnezij 250 od nw..i beba je ljepa i zdrava i ipak joj je to potrbno za razvoj jer ja nisam jela baš hranu u kojoj češ nači sve te vitamine..

  34. #34
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    misliš folna kiselina-ona ti pomaže u sprečavanju defektnosti nervnih kanala u nerođenog djeteta..treba je uzimati tjekom prvih 12 tj.,jer to je vrijeme kada se formiraju organi i tjelesni sustav bebe..
    znam otprilike što je folna kiselina, nego papalina je napisala baš "Folic plus" - pa me zanima jesu li to neke tablete ili što već :?
    Ja folnu kiselinu zasad unosim samo preko mlijeka (za djecu i trudnice) i nekih kukuruznih pahuljica (ali to pokrije samo nekih 30% RDA)
    A već idem prema šestom tjednu pa bih htjela nešto konkretno

  35. #35
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Folc plus ti je preparat koji sadržava samo folnu kiselinu, kalcij i vitamin D, dok prenatal (bilo od NW ili TwinL) sadržava i druge vitamine i minerale koji su potrebni za zdrav rast i razvoj bebača.

  36. #36
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Folic plus ti je preparat koji sadržava samo folnu kiselinu, kalcij i vitamin D, dok prenatal (bilo od NW ili TwinL) sadržava i druge vitamine i minerale koji su potrebni za zdrav rast i razvoj bebača.

  37. #37
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    Folic plus ti je preparat koji sadržava samo folnu kiselinu, kalcij i vitamin D, dok prenatal (bilo od NW ili TwinL) sadržava i druge vitamine i minerale koji su potrebni za zdrav rast i razvoj bebača.
    jel za početak dovoljan samo folic ?
    Bojim se prenatala jer čitam kako je mnogima mučnina dok ga piju, a meni su mučnine već za izludit kad sam smotana pa nešto krivo pojedem i onda to skupo plaćam cijeli dan

  38. #38
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    za početak ti je dovoljan samo folic i to prva tri mjeseca,
    poslije pređeš na prenatal,
    a magnezij ti doc preporuči ako imaš problema sa grčevima ili čak kontrakcijama,
    mg je dobar za opuštanje mišića a prestaješ ga piti otprilike mjesec dana prije poroda jer može umanjiti trudove...
    željezo piješ ako ti doc preporuči a svakako vitamine još pokušaj dodati u organizam prehranom!
    Bar jednom tjedno ribu, puno voća i zelenog povrća
    i da, magnezij ne smiješ mješati sa kalcijem (npr. mlijekom jer se međusobno neutraliziraju)
    a željezo je najbolje piti ujutro sa naranđom ili kivijem ili bilo kojim sličnim c vitaminom

  39. #39
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ja prenatal planiram piti i za vrijeme dojenja,
    a sve što unosimo prehranom uglavnom je zabpg nas samih, bebica si i onako uzme šta njoj treba....
    zato mi trebamo popraviti zalihe- najidealnije bi bilo samom prehranom!

  40. #40
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Evo linka kako dobiti većinu potrebnih stvari iz namirnica:
    http://www.publichealth-zagreb.hr/prehrana/trudnice.htm

    Željezo s guštom podebljavam s jagodama 8)

  41. #41
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    hvala na savjetima

  42. #42
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    evo ja danas popila prvu (tj. prve dvije) tablete Prenatala...
    Zbog probave sam htjela kupiti magnezij, ali mi je ona u ljekarni rekla da nema potrebe, nego da uzmem Prenatal i da u njemu imam sve što mi treba.

  43. #43
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    A koje si kupila? Od Naturala ili od Twina?

  44. #44
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Ja pijem natal aktiv od ****-a. To jer neki sokić u kojem ima vitamina, joda, folne i željeza. Za sada nemam nikakvih nuspojava od njega.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    stolica je cudne boje zbog zeljeza koje sadrzavaju te tablete.

  46. #46
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    A koje si kupila? Od Naturala ili od Twina?
    Twinlab-ov, pročitala sam ovdje da je bolji od NW-ovog.... :/

  47. #47
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Ja pijem natal aktiv od ****-a. To jer neki sokić u kojem ima vitamina, joda, folne i željeza. Za sada nemam nikakvih nuspojava od njega.
    I ja sam mislila možda to, ali vidjela sam na reklamnom letku da je to nekakav kao juice, samo koncentriran....a meni se gadi pomisao na juice-ve i slično, ne pašu mi lately ...tako da sam ipak uzela kapsule.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    moje iskustvo sa NW - alergija!! Doduse nije bio prenatal nego vitamini i minerali ABC koje sam uzela (hvala Bogu) prije trudnoce. Zavrsila sam na hitnoj. Zbog toga mi doktor apsolutno ne preporuca uzimanje NW za vrijeme trudnoce jer je skoro pa nemoguce otkriti na koji sastojak sa alergicna - ili cak kombinaciju sastojaka u njima

  49. #49
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Evo mog iskustva iz ljekarne: mnoge mame su mi se potužile da im je bilo mučno od NW Prenatala. TW Prenatal se puno bolje podnosi. Twinlab-ovi proizvodi su generalno kvalitetniji od Natural W.
    Ja sam u trudnoći pila Prenatal od Tw i super sam se osjećala. Bez ikakvih nuspojava, beba velika, prekrasna, a ja sam radila sve do obaveznog bolovanja pred porod (dodaše, tad sam radila u uredu, ne bih izdržala na nogama 8 sati).
    Dakle, ja kažem: TW da, NW ne!
    A što se liječnika tiče, ima ih različitih mišljenja. Neki propagiraju i po mom mišljenju previše tableta, a neki su protiv. Meni je moj ginić rekao jednu pametnu stvar: pripazi na prehranu tijekom cijele trudnoće, jedi puno voća i povrća, raznovrsnu hranu, a vitamine za trudnice u pola doze. Tako sam ja pila TW samo jednu kapsulu dnevno, a ne dvije kako je preporučljivo.
    Inače, u trudnoći (osobito ranoj) je važno primati veću dozu folne kiseline i to se može dobiti kvalitetnom prehranom. Ima je u tamno zelenom povrću- kelj, blitva i špinat, zatim brokula, grah, grašak itd.

  50. #50
    martina2502

    Početno

    ja sam jucer pocela pit twinlab-ov prenetal, do sad sam pila folnu.
    u 13tjednu prve trudnoce sam.
    ja se poprilicno nezdravo hranim pa me zanima dali da pijem jednu ili dvije tablete dnevno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •