Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Astrologija i plodnost

  1. #1
    jeja

    Početno

    Pozdrav zenskinje, evo uzimam nick od moje zene da vam stogod odgovorim, jer mi rece da ste nesto zainteresovani cuti o Mjesecu i plodnosti :D

    pa ajde malo o astrologiji, posto mi je to zanimanje, ah, a zena mi je radjala po tim proracunima vec 2 komada djece, a uskoro ce valjda jos koje

    Naravno da ima veze sa ovulacijom pun i mlad mjesec, uopste mjeseceve mjene. Ne znam koliko ste upoznati, Mjesec se krece za 28 dana oko Zodijaka, mnogi organizmi se pare i radjaju ( narocito morski ) za vrijeme tog ophoda, bas u tacne dane kada Mjesec dodje u fazu gdje je inace bio za vrijeme rodjenja. A covjek ima u sebi bar 65% vode, a mozete zamisliti sta ce se desiti sa njim, kada se za vrijeme mladjaka ili ustapa, podigne/ spusti cijeli jedan okean, sta se tek dogadja sa ljudskim organizmom?! A Mjesec se u astrologiji povezuje prvenstveno sa plodnoscu, materinstvom, dakle emocijom najcistijom koja dusu dira i iz koje jeste.
    Prije par dana bilo vrlo tesko, totalno pomracenje na nebu, 28. oktobar, i takvih pomracenja ima 3 godisnje. Zna se vec odavno, da recimo 13 hiljada slijepih osoba koje zivi na zemlji ( podatak iz '70 ih godina ) rodjeno je za vrijeme pomracenja ili u losem aspektu u odnosu na njega! Svi vazni atentati u istoriji, onda danasnje saobracajke, zemljotresi uopste iznenadna losa desavanja bivaju se za vrijeme pomracenja, odnosno tada se najavljuju, a desavaju se u toku godine, kada vec stoji u natalnoj karti naglaseno itd...

    Sto se tice plodnosti zavisi gdje vam je u natalnoj karti Mjesec u trenutku rodjenja, u kakvim je aspektima, kakve tranzite ima, odnosno bas taj Mjesec vlada materinskim nagonom, dojkama, ujedno predstavlja i majku vasu, odnosno i dom, djetinjstvo itd. Ako vam se majka obradovala kad ste se rodili, znaci da je Mjesec dobro postavljen ...recimo ko ima Mjesec u Vodoliji ili kako kazete vec vi u Croatiji Vodenjaku, odmah znas zena je najvjerovatnije izuzetno obrazovana, ako hocete i doktor nauka, samostalna, feministkinja sa visokim stilom, ali se teze odlucuju na brak, vrlo kasno radjaju, posle 30 i neke, odnosno kada je Mjesec u losim aspektima tako se desava, bez obzira na obrazovanje, materijalni status i slicno! Hocu reci, da bas taj Mjesec predstavlja genetiku prvo, kakva vam je baka bila po pitanju materinskog, pa vasa majka, na kraju i vi, jeste hladniji, odbojniji spram porodice, djece uopste, imate strahove vece, manje po pitanju radjanja, kako cete se poroditi. Naravno nije deterministicki dato sve, ali 90% slucajeva je odredjeno u karakteru, da ne kazemo nagonu, da li ce porodjaj biti tezak, lak, ocete lako ostati trudni, necete i fijuuu stvari, nemam vremena sad to sve opisivati.
    Uglavnom bitno je zapamtiti, Mjesec je u astrologiji plodnost, briznost i strepnja majcinska i najljepsa ljudska osjecanja se pod njim upravljaju. Jesmo li mastoviti, stidljivi ili pak bestidni, Mjesec se pita. Jesmo li nesposobni organizovati familiju Mjesec je problem. Odnosno Mjesec je zasluzan za dobre stvari po tom pitanju.

    Inace, Jonasova metada je kasnije odbacena, iako je imao covjek velikog uspjeha na pocetku, cak usao u akademike, ali posle je zbog prvenstveno nepoznavanja astrologije, pogotovo psiholoske i genetske, imao dosta promasaja, pa je izazvao skepsu kod naucnih krugova takav metod.

    Na hrvatskim prostorima, ranije je Mile Dupor sa Korcule, dok je bio ziv, ima dobrih rezultata po tom pitanju. On je imao zanimljivu tezu, gdje je majcin Mjesec u natalnoj karti, tu ce biti Ascedent tj. podznak djeteta, a gdje je Ascedent majke tu je Mjesec djeteteta ili djece itd.

    Ono sto bih vam na kraju preporucio, provjerite gdje vam je polozaj Mjeseca, odnosno u kakvim je aspektima, sta od njega imate kao blagoslov a sta kao muku koju morate prevladati, sta je vasa patnja a sta vasa radost, kako je mijenjati na bolje, sta morate prihvatiti neminovno u ovom svijetu, jer dobrota koju nosi Mjesec je uvijek davanje. Nase je ono sto damo drugima, pa bilo mozda grubo ili ne, ako imate dobrotu koja oce da zaboravi na sebe, na svoj ego, koja hoce da se dijeli sa drugim, bicete majke, a ako je nemate, odnosno ne radite na tome da svoj ego ili gordost bar zrno korigujete tesko cete biti majke, tesko cete radjati, tesko ce vam brak uspjeti.

    Mjesec je i vjera, molitva. Mjesec je prastanje i milosrdje. Mjesec je zensko prvenstveno, ali koje je rodilo. Mjesec predstavlja psihofiziolosku potrebu zene. Mjesec je kuca u Slavoniji sa rodom na krovu i potocicem pored kuce sa pregrst djecurlije oko nje ciji zagor vjetar raznosi u daljine ko zvono sto zove na jutarnju molitvu. Mjesec je i ovaj cijenjeni forum koji prica o materinstvu i kome zelim puno srece u buducem radu.

    Pozdrav velik iz Beograda, svom zenskinju sto se voli ljubiti na kisi ne gledajuci je li frizura ili sminka na mjestu, jer takva je od Mjeseca radja, dok ona koja pazi na to je u Veneri ostala, da vjecno bude djevojcurak zaljubljeni ali koja se nece dati i kojoj je Loreal ili Pupa znacajniji no i Mjesec i materinstvo

    Boki, ah astrolog

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Jeja svaka cast na informacijama!

  3. #3
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Hvala, jejin mužu :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Ja samo znam da mi je mjesec u vagi, dalje ne znam kako do tih informacija o potencijalnim plodnim danima.

  5. #5
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Jejin mužu, a postoji li kakva mogućnost da se meni izradi natalna karta, ako ne ti, znaš li nekog ko može? Puno sam čitala o tome, i to me jako zanima, pa bi volila ako bi je uspjela nabaviti. Hvala unaprijed na informacijama! Pozdrav!

  6. #6
    jeja

    Početno

    Dobar jutar zenskinje, evo konacno nalazim vremena da vam se javnem. 8)

    Zahvaljujem svima na pozdravima, kako vama na forumu tako i onima koji su se javili na private. Jes da radim sa zenama, ali bome iznenadi ste me prijatno :D

    Meli, Mjesec u Vagi, o, pa to bi trebala biti esteta, prefinjenost, osjecaj uopste za lijepo jer su sad estetsko i emotivno u skladu pa dosta ljudi koji imaju tu naglasen Mjesec imaju sklonost ka umjetnosti, stan sa vrlo istancanim ukusom sredjen, bonton je od tog polozaja uglavnom nasto, a bar jedna baka je mogla plesati na dvoru hazburgovaca uz Strausove zvuke u pozadini. Taj Mjesec je otmen sto jes jes, ne mozes cuti psovku, ali recimo taj Mjesec nece da kuva, oce u restoran, oce u javnost po svaku cijenu i onda porodica nekada trpi, zbog toga sto se posvecenost porodici dovodi u pitanje sa cestim aktivnostima u poslu, odsustvovanju i sl. Porodica trazi stalno prisustvo koje Mjesec u Vagi cesto ne moze dati, pa zrtva koja se mora napraviti cesto je u nesvjesnom barijera da se djeca imaju....Znate ono, zena zdrava, redovna ovulacija, ovo ono, cojek vergla do iznemolosti, a ona nikako da zatrudni. E to je faktor nesvjesnog straha o mnogo cemu kao posledici prije toga...

    E, sad taj Mjesec i plodnost kod Mjeseca u Vagi. To je nekada problem sto nece materinstvo da zazivi dok komfor nemam, misli taj Mjesec, sto je naravno pogresno, ne moze dijete da ceka da se rodi, kada roditelji zavrse faklutet, pa nadju zaposlenje, pa kupe stan, pa naruce namjestaj na kredit, pa carsave u cvjetnoj varijanti zategnu, pa kazete dragom ajde da verglamo tek sada?! :D
    Dijete mora da bude prioritet! Nema hljeba da se jede, ali ' Bog pomaze kad se covjek kuci ', to ne znaju mnogi koji traze samo izgovor da se eto jadno dijete ne bi potucalo ako se roditelj vec pati. Jer ako covjek ne zivi u svakom trenutku ono sto je najperfektnije u njemu, pa bilo to majcinsko u sred zlog doba, zena tako izdaje sebe. I krece sve naopako. " A dje vam je vjera " pita Mjesec sve dame koje se vajkaju, da prvo obezbjede sobicu u roze sa kreveticem pa tek rode bebicu slatku. Ne to je greska tog Mjeseca u Vagi, sto daje prioritet nevaznom. Znate kada covjek ne slusa svoj iskon vrlo lako krecu kola nizbrdo, javlja se sumnja u partnera prvenstveno. Jer eto, ja sam uradio bar desetak hiljada coroskopa, i ne znam tu zenu koja je bila ludo zaljubljena i imala totalno povjerenje u muza a da nije ostala trudna istog trena, ma kako grcali u dugovima i ma kako bili u nemastini! Djeca se u jaslama radjaju, ali su blagoslovena sto je mnogo bitnije od svega. Dajmo blagoslov djetetu, tako sto mu dajemo prventsvo prolaza iz nase ljubavi, ma kako uvidjali da dijete trazi i mnogo toga materijalnog, a ne samo ljubav. Ali ljubav prema djetetu stvorice i novac, kaze Mjesec u Vagi, jer odavno zna da ljubav prema materiji cini materiju, a ako materinska ljubav nije jaca od materije poroda nema, a ako se dogodi onda ljubav spram djeteta cini i materiju, tj. komfor

    Ovo se naravno ne odnosi sve na Meli, taman posla, tek uopsteno na Mjesec u Vagi koji kod Meli i ne mora biti vise od 5% vazan kao ostali dio coroskopa koji uopste ne znam a bez cega se ne moze nista reci! Ovo je sam mali uvod, psiholoski prije svega, a koji ima bilo koja zena sa Mjesecom u Vagi kao dilemu odnosno svaka druga koja se pita kako ce dijete bez adekvatnog komfora da se rodi. Naravno, nisam neko ko podrzava radjanje radi radjanja, znam da je tesko mnogima, ali moram kao konzervativac reci, bake su radjale i po zbjegovima i po stalama i po njivama ne pitajuci zle godine o svom misljenju. Mnoga su djeca tako i umirala, ali se zivjelo u skladu sa prirodom vise. Danas mnoge zene zastranjuju, misljenje im postaje vaznije od osjecaja, zato sto je strah prevlado, a strah se javlja obicno kada zena nema vise vjere.
    Odnosno sve su zene skoro iste u fizioloskom, ali im majcinsko zivi ili ne zivi. Neke se porode o cas posla, jer imaju spokojstvo site krave, a neke su sizici zesci. Sto mi rece moj prijatelj inace ginekolog akuser sa kojim ponekad 'radim' u porodilistu Narodni front u Beogradu, kada ima neki tezak slucaj pa me konsultuje, " zena se najbolje vidi u karakteru ko je, kada se poradja!" :D
    Kaze, 'znam ja da boli, iako sam musko pa to ne osjecam kao one, ali po nacinu kako izdrzavaju bol, kako se ponasaju, neke su teatralnije ili nisu cak i tada, sve znas o njoj kakva je u kuci sa muzem, ko vodi glavnu rijec, na osnovu uzvika, na osnovu grcenja sl ' :D

    Jes da ga ne razumijem ali mi je jasno da to moze da se procjeni ako imas mnogo prakse. O mojoj zeni je fin opis izreko, prijatno me iznenadio, ko da je on astrolog, a ne ja.


    Katka 22, odnosno ostali koji su se javili na private, naravno da radim coroskope, od toga jos i zivim, kupujem pelenice i tako to :D...

    ali na zalost to naplacujem jer mi i mnogo vremena oduzima takav trud. Odnosno pokusacu vrlo rado nekada da vam ovdje nesto pomalo napisem na forumu, ali za kompletnu analizu stvarno nemam vremena i pored najbolje volje da vam pisem. A i kada mi porucuju coroskope iz inostranstva to napisem najvise 2, 3 stranice, ne vise, konkretno na pitanja, jer kazem nemam vremena da pisem o kvantitetu, odnosno nekad cijeli zivot stane u jednu rijec, ko voli poeziju kao ja sto volim, ili sve se kaze jednim pogledom ili uzdahom, ko umije da saslusa, osjeti i vidi, kod ljudi ili drage osobe koju voli, tako i coroskop u 2 strane to mi je mjera. Oni koji hoce narudzbu dobro su dosli i nek se jave na private...Nadam se da nisam zloupotrijebio cijenjeni forum za reklamu ovakvu, ako jesam izvinjavam se mnogo, ali 'vi ste to trazili'?!

    Naravno oni koji mogu cekati, rado cu se potruditi i nesto im odgovoriti ali iskljucivo na forum, ne na private, sem ako nije bas razlog velik, zato sto mislim da mnogi drugi mogu saznati o sebi ovakvim pisanjem, a i nesto ne volim kad ljudi misle da je njihova intima nesto posebno u odnosu na druge! Stid je divan, i to najvise volim kod ljudi i to najvise cuvam u ljudima kad im pricam, ali intima cesto skriva patologije, a to ne volem, tu sam zeznut lik

    Pozdrav velik, Boki

  7. #7
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Podijelila sam temu na dva dijela - Pun mesec... i Astrologija i plodnost. Molim vas da i dalje raspravu nastavite na dvije odvojene teme.
    Hvala!

    plavaa

  8. #8
    ena0051

    Početno

    pozdrav Jejinom muzu !
    Eto meni su vec nekada davno izradili natalni horoskop, i bas sam ga jedva nasla...pa... ga gledam i nista ne pise za plodnost .
    Jedino:... Sunce - Bik, Asc - Strijelac, Mjesec - 12-to poljeSkorpiona isto Strijelac.
    Da li bi se tu moglo iscitati utjecaj takvog mjeseca ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Jejin mužu, u pravu si kod mene što se tiče kuhanja i nekih kućanskih poslova 8) , no ja obožavam djecu (radim u školi) i siromaštvo mi ne igra ulogu da ih imam ili ne. Nemam ni sad love, no sve bih dala da imam dijete, nije važno koliko komada. Imam problema s ovulacijom i liječim se od PCOS-a iako tome nema lijeka . Idem u 12. mjesecu na stimulaciju i inseminaciju. Do sada nisam zatrudnjela iako sam imala tri stimulacije. Eto, zadnja stimulacija u 9. mjesecu je završila ranim spontanim . Počela sam se pitati ne igraju li mjesečeve mijene ulogu u svemu tome. :? Samo me zanima kakve šanse imam u 12. mjesecu? Rođena sam 16.7. 1972. u Zagrebu, u 8.20 ujutro.

  10. #10

    Početno

    Jejin muzu, mislim da je bas lijepo od tebe da si si dao truda i raspisao se ovdje. Kako znam da svaki rad treba cijeniti, tako cijenim i tvoj i mogu razumjeti da nemas vremena za nas. Evo, vidim da cure polako pisu gdje im je Mjesec u natalnoj karti, pa cemo si svaka naci ono gdje pripadamo. Meni je u biku (taurus) u 3. kuci. Odnosno, stanje je ovakvo:
    Sun in Sagittarius in the Eleventh House
    Moon in Taurus in the Third House
    Ascendant in Capricorn
    Midheaven in Scorpio
    Naravno da nemam pojma sto to znaci, pa ako imas volje mozes u par recenica o tom Mjesecu nesto reci. Valjda ce to pomoci i drugim curama kojima je takav Mjesec.

    Inace, ima jedan super site na kojem se moze besplatno napraviti natalna karta i kod svakog znacajnijeg dogadjaja primate e-mailom kratko objasnjenje i savjete. Meni se cini ok, ali ako se nekome da, provjerite.
    Ne znam da li smijem to napisati, pa molim moderatoricu da izbrise ako se ne smije. Adresa je www.stariq.com i treba se registrirati. Sve je free.

    Boki, hvala unaprijed!

  11. #11
    jeja

    Početno

    O, narode, sta je ovo, polakice, bome ispadoh ko 'doktor za svaku boljku', a to sigurno nisam, ja sam tek astrolog, a astrologa ima i prevaranata sto namjernih sto onih koji nemaju dovoljno znanja tog dana kada pricaju coroskop jer su ko i svi ljudi gresni, nemojte tako, polako, pamet u glavu!

    Prvo, hvala moderatorima sto su postavili zaseban topic a ujedno se izvinjavam i zahvaljujem na strpljenju damama na temi Pun mjesec na kojoj je ova digresija i nastala!

    Drugo, hocu, pokusacu da vam nesto objasnim sa astroloskog stanovista kako sta izgleda kad god nadjem vremena, ali molimo oprez, ja nisam svemoguc niti tome pretendujem, ja sam neko ko ce pratiti jedan trag i vidjecemo sta cemo uraditi, prvo trazimo strucnu medicinsku pomoc jer oni su ti koji su veci znalci i to moramo postovati, a onda uticaj Mjeseca i ne samo Mjeseca ima tu jos dosta stvari koje se gledaju u natalnoj karti u vezi djece. Vi meni morate nekada nesto i objasniti jer ja nisam ginekolog, pratim tek kosmicke uticaje, kada je povoljno, kada nije, i na osnovu njih psiholoski mogu da objasnim neke stvari...Djecu radjate vi, njih zasluzujete vi, ja kao vjernik kazem da se sreca stvara a ne da je neko srecniji od drugih, vec bas tako stvara se, zaluzuje se. Ali 'sto Bog pogrbi vrijeme ne ispravi', i tih slucajeva naravno ima, mada sam neko kao i mnogi drugi zaista bio svjedok dje su se cuda desavala iako su medicinari sumnjali u tako nesto. No, to je i rijetkost jer se cudo ne bi zvalo cudo, odnosno cudesno je povezano sa vjerom vise nego i cim drugim.

    Dakle, nisam vrac pogadjac, ja ne cinim cuda, tek jedan naivan astrolog koji je zaljubljenik cudesnog i koji posmatra uzrok na osnovi danasnjih desavanja a koje se cesto ponavljaju, jer bojim se da mnogi ne nagrnu ovdje da se za slamku hvataju! To je ruzno i odbojno i tu budimo svi oprezni, sa ukusom da ne pretjeramo u degutantnost '90 godina kada je svaki cosak imo vracaru zbog losih vremena koja su bivala, uspjeh ce nam biti ako bi osrednju intelektualku koja ima opravdanu skepsu spram astrologije, zato sto nije dovoljno informisana, zainteresovali da cita. Dakle, trazicemo metod, pokusacemo da budemo na jednom uzdrzanom nivou, tako sto cemo dati sve od sebe, a ne da otvaramo satorsku astrologiju, red ispred a unutra neki folirant zafrkaje narod. To lici uvijek na obmanu! Dajmo malo strpljenja i takta, a znam da to nece biti toliki problem ako se potrudimo....


    E, sad idemo u narod, medj zene i medj ljude.

    Ena 00051, nedovoljno podataka je navedeno a i dosta dvosmisleno napisano, Mjesc se ne zna da li je u 12 kuci u Strelcu ili Skorpionu? Mislim, mogao bih ja uopsteno nesto napisati recimo o Mjesecu Skorpionu u 12 kuci, koji je nekad i dosta problematican, ali dovoljno je par drugih aspekata imati i sve se to promjeni. Dakle, kao sto su drugi navodili, potreban je tacan datum, vrijeme i mjesto rodjenja.
    Uglavnom Mjesec Skorpinu predstavlja kucu na osami, pored granice i velike rijeke je gen isao, i dosao, kuca na ivici ratnih desavanja, groblje blizu kuce i vojarne pored kojih se prolazi kada se ide ka porodilistu i jos hiljade slika je taj Mjesec u Skorpionu. Predstavlja nekada majku isuvise energicnu, ali i labilnih nerava, pa u trenutku kada se radjas majka ima problem sa psihom, ali se brzo iscupa. Mjesec u Skorpionu u 12 je tvrdjava u kojoj je ubijena zena, predstavlja Juznu Ameriku, predstavlja trudnu zenu na naslovnoj strani magazina koja se ne plasi egzibicionizma. Predstavlja da je bar neko u genu druge vjere sto nije bitno, koliko da zbog Skorpiona je moglo doci da sukoba...Ali to nisi ti Ena mozda ni mrvu jer nemamo podatke tvoje, vec taj polozaj generalizovan, sto ne znaci da ne bi voljela imati kucu na moru blizu usca neke rijeke, pa vidimo jednu adu koja je tu stvorena i na kojoj nudisti se suncaju...Mjesec u Skorpinu su sve pecaroske kolibe, u kojima neka zena moze da zatrudni...Ali i strah samo da rata ne bude, jer u Skorpionu mnogo cega militantno...
    Mjesec u Strelcu u 12 je veliki avanturista, kao Edmund Hilari koji ga tu ima i koji Mont Everest osvoji. Zena je neuhvatljiva, sloboda, ah sloboda i jope sloboda. Obrazovana, mogucnost putovanja, mogucnost kuce u daljini, mudrost i prastanje naslijedjeni od majke koja i sama moze biti takva, kaze se za Mjesec u Strelcu. Filozofija tibetanska i istocna, hriscanstvo ne trpi jer trazi zrtvu, a ovo je sloboda, pa je lakse zen mudrolije carolije prevrtati po glavi. Kosmopolita itd...


    Meli, generacijo skolska, rodjena u znaku Raka sa Ascedentom Device i Mjesecom u Vagi, koja zaista i ima dosta problema u karti sa materinskim ali i koja to moze bar razumjeti, iako uzrok ne moze do kraja vidjeti.
    No, sta je zapravo tvoja licnost, sta je tvoj karakter. Bez obzira na snagu koja je nekad podignuta, bez obzira na volju koja ce nekad biti velika i siktati ko cajnik na vatri, na ozbiljnost i posvecenost, na zelju za pomaganjem, cak misionarenjem, ti si iza svega vjecni njezan ali smrznut cvijet i uplasen mnogo, hladan kameni cvijet i nedodirljiv za sebe, jer tu nedopustas ni sebi da ga gledas a kamoli drugom, volis sebe da povrijedis udjes u ideal a onda se kaznis i srusis sve to. Jer svi ljudi koji imaju taj polozaj su rodjeni da budu dio zajednice a ne individualaci, rodjeni sa potrebom da se uklapaju, pa iako imaju intelekt pomocu kojeg biraju, oni su servilni, rade za druge iako zasluzuju vise, jer sta ce drugi reci i kako ce reci je problem, potreban veliki oslonac, a sta ako nije bas tako, a sta ako nisam u pravu? Sumnja je za Ascedent Devicu ponajveca jer to je osnovni intelektualani i prvi pomalo metafizicki znak, ali koji ne moze da se opusti nikada, koji ne moze da se prepusti neizvjesnom, koji cesto nosi frigidnost narocito zbog Venere planete ljubavi 0 Saturn hladni, u opet intelektualnom znaku u Blizanaca. Grc je to velik, osim ako se ne stimulise glavna erogena zona, Mozak. Taj aspekt daje cesto i drugu krajnost nimfomaniju, misleci klin se klinom izbija, no o tome necemo sada :D

    Znas, kada zensko moze da se opusti pored muskarca do kraja, ona iz glave ne pita se vise, sve joj je jasno, uvjerena je u izbor, spokojna odnosno ako sumnja postoji to je strah, s tim da'l Bog, da'l razum opominju covjeka da nesto nije u redu, da nesto iz gena opominje, da dijete moze biti u patnji, da djetetu moze nesto da se desi i onda nema tog nagona materinskog koji ce tebe opustiti, koji ce tebi dati mir, dok traje strah. Dakle, vise je i pored evidentne dobrote, velikodusnosti sa kojom zivis i sa kojom se nesebicno dajes, naglaseno nepovjerenje, distanca prema sebi prvenstveno, a onda normalno ne zivis u izvoru u kom bi se mogla okupati tvoja dusa pa pred drugim ljudima ostajes ne neiskrena, taman posla, no jednostavno vidis ide ti od ruke komunikacija, ali fali nesto nije sve onako od ruke iako nije ni usiljeno, nisi to ti jos uvijek, fali vjera, ne vjera iz ambicije spram dobrog koja je tu data, no vjera koja zapljuskuje ko vruc talas tvoje hridi nijeme!

    Sada tu prestajemo misliti da li je to povrijedjenost genetska, dal tvog zivota naucenost koja je stvara, ali bolest koju pominjes o kojoj nemam veze blage, je problem staha i niceg drugog, nesvjesnog straha koji je inace uvijek instinktivan, sta ce biti sa djetetom!

    Odnosno ti si ziva vatra nekad, simpaticna i duhovita po utabanom putu, ali ajoj ako se udje u neizvjesnost, a neizvjesnost je sve sto nije dato odmah i sada ili jednostavno to potiskujes u sebi sa tim se ne suocavas do kraja, sve uradis kako treba, mozes da ostanes na jedvite jade trudna, i onda odjednom bum, odjednom erupcija iz tebe koja izdaje ono sto volis. Zato sto se bojis da ces biti izdana, zato ta distanca, nemas komunikaciju do kraja sa sobom i onda bas ti si iz ovog ili onog zaista Opravdanog razloga, neko ko ne vjeruje u sebe do kraja, iako si cesto i jako predusretljiva, iako ti kroz glavu sve zivo prodje, ali ima neceg cega ne mozes da se sjetis nikako, da osjecanja misljenje nikad ne moze razumjeti a kamoli ohrabriti. Ocu reci nesvjesno je zaplaseno, kao u 99% slucajeva kod nerotkinja i svih koji mi se javljaju po tom pitanju i koje ce se javljati ovdje, STRAH je inicijator koji blokira, pa se preko toga stvori i bolest, kao da namjerno neko energijom svojom ostecuje svoje jajnike i jajovode i sta vec tamo postoji, aj znaj, ja se pomalo dusom bavim, i zenu gledam po drugim mjestima i nivoima.

    Sto se tice decembra ukoliko je moguce ja bih ga izbjego, jer Saturn je vladar tvog 5 polja djece i nalazi se na tvom Suncu u Raku i tu ostaje do ljeta sledece godine, a to nije nimalo mio aspekt. Preporucio bih ti da ti malo se primiris, opustis sto vise, u spokojstvo udjes iako raditi moras, cak izbjegavaj i akcione filmove pogledati a kamoli u akciji biti, glumi zensko, lickaj se ako ikako mozes, izadji iz intelekta koji je cisto muski u tebi, jer ti i kad se orijentises i kad hoces do prodavnice to radis kosto to rade muskarci, brzo i samouvjereno, samo da nesigurnost ne bi pokucala na vrata, a ako pokuca mozte kamion na pjesackom prelazu strefiti ...

    Stani, pogledaj se u izlog prodavnice, napuci usnice, nasmij se od srca sebi. Izmotavaj se, sve radi ali ne podilazi sebi nimalo jer to na kraju rusis. Dakle, Mars i Merkur tvoj vladar coroskopa, je u Lavu bijesnom, egoisticnom ma kako po drugim stvarima svetitelj biti mogla, ali ego je naglasen zbog misljenja koje ne moze da smisli jer toliko nije dato nijednom covjeku, koji misli sve je u mojim rukama a nalaze se u 12 kuci, kuci vjere mu vladar misljenja, pa ko da silujes svoje spokojstvo svojim neprestanim atacima misljanja na dusu, ocu kad ja hocu a ne kada se moze, iako ja vidim da si ti i skromna i tiha i povucena vise no i sto treba ali i usiljena opet kada ne treba, ne niko ti ne kaze da si ti takva no u presudnom momentu si takva ( uf zapetljah ti ). Ja shvatam da ti to moras jer bi precrkla da ostanes ko muva bez glave, ali to je ujedno odbojnost spram povjerenja da ce na kraju biti OK. A kad ljeto dodje i kasnije, ukoliko mozes dotad cekati i ako se prvenstveno opustis, moze doci do srecnih vijesti. Sto ne znaci da ne moze prije, ali tada si fit vise....itd itd....uf, umorih se, nadam se da mozes ovo da razumijes, jer ti si bice koje razumije, koje sebe uzdize i podrzava, kritikuje, cesto neopravdano kaznjava, ali i dopusta kad ne treba sumnju na svoj plod i samo zato djeteta nema...Taj strah je u stvari nemogucnost komunikacije duse sa razumom, prepreka koja se mora ukloniti da bi bilo poroda da bi ako ne nestalo bolesti onda uz veliko pozrtvovanje dosli do njega. Vjerujem u tebe, i ovo pismo nije nista no molitva za tebe, sve je u tebi i na tebi, i ako bi se kojim tuznim slucajem i desilo da si i dalje u takvom stanju, onda je to potreba i tu nema sta da se prica, potreba kojom branis svoje nerodjeno dijete da dozivi bol, da dozivi da nema slobodnu volju, da bude potisnuto! E, tu vec izlazimo iz astrologije, ulazimo u vjeru u kojoj jesi kad god zaboravis na sebe i kroz koju je jedino i moguce cudo napraviti.

    Draga Khirka,
    mjesec u Biku je egzaltiran, radostan, opusten, spokojan, a u trecem polju misljenja i brace i sestara, komunikacije, osvjescen za njih, dobrodusan kad god mu ljudi dozvole da bude, to je kucica sa bastom, prije nego stan, jer neka sirina je u tom Mjesecu, pa cesto majka ima jace kukove, dobra kuvarica, ali i debljinu daje, nema patologije majcinsko, zdravo, ako nema losih aspekata, jer i zene sa Mjesecom u Biku koji je plodan ko zenka lososa, mogu biti nerotkinje, zbog nekih razloga, ali uglavnom je sve OK prije ili kasnije. Senzulanost Bika u kome se Mjesec nalazi, i kad majcinsko proradi ostaje, a zavodljiva uvijek i pozeljna sa njim biti moras, ma kakav da si krokodil od zene mogla biti rodjenjem ili da'l imala zenstvenost neopjevanu u sebi prvenstveno pa onda odatle sa probranim stilom, jer Mjesec u 3 polju intelekta je stil recimo Tomasa Mana kada pise o idealu umjetnosti...Mjesec u Biku daje ono sto cesto nije dato majkama, mogucnost da se ima viska materije, kuca u nasledstvo, novac, banka daje kredit, slobodno ici u minus itd itd...Ko nema stambeno pitanje rijeseno a ima Mjesec u Biku je maler nad malerima, prosto nevjerovatno, odnosno moguce samo ako ostali aspekti coroskopa zanegiraju skroz? Ascedent Jarc je sada vec asketa, cesto racionalan, ubija pomalo tu radost jer Ascedent Jarac je uvijek obaveza, prebacuje stalno odgovornost, ima uzdrzanost, i jedino tugu koja prede. Ascedent Jarac i Mjesec u Biku je crnacki bluz, iz patnje muzika itd. Sunce u Strelcu u 11, jesu ideje ispravne, cilj ostvarljiv, organizacija ka cilju ispravna, prijatelj bar jedan moze biti preko mora u inostranstvu, a preko kumovog kuma moze se doci do posla, ili da jednostvno donosi lako prijateljstvo sa nepoznatim ljudima koje prvi put srece...e sad to jeste negacija prema sumnjicavim Ascedentu Jarac, ali to sto si me pitala to ti uopsteno odgovaram. 8)


    e sad idem doruckovati ne mogu vise

    pozdravljam vas puno i zahvaljujem na citanju, ko moze ovo da cita zasluzuje zaista sve pohvale...ja vala ne mogu :D

  12. #12
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    i ja bih to htjela znati... al sam plavuša i ne znam si izračunati

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Puno ti zahvaljujem, ima mnogo toga pogođenog, ma gotovo sve :shock: . Napisao si to na jedan osebujan način, no shvatila sam bit. Mislila sam otići na tu inseminaciju kad sam je već dogovorila pa što bude, ovaj put ću biti totalno opuštena i bez strahova. Ja sam i prije nego sam pročitala ovaj novi post, odlučila pauzirati do ljeta, dakle intuicija .....

  14. #14

    Početno

    pozdrav Bokiju od Snjeguljice

    Kad budeš imao vremena za Mjesec u Vodenjaku u 11. kući

  15. #15
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj jeja prvotno napisa
    Prvo, hvala moderatorima sto su postavili zaseban topic ...
    Nema problema 8)

    A sad da ja malo zicam:
    Sunce
    - u strijelcu
    - sedma kuca
    - in Trine with Your Moon
    - in Sextile with Your Jupiter
    - in Conjunction with Your Uranus
    - in Sextile with Your MC (ne znam ovo prevest)

    Mjesec
    - u lavu
    - u cetvrtoj kuci
    - in Trine with Your Mercury
    - in Opposition with Your Jupiter
    - in Trine with Your Saturn
    - in Square with Your Pluto
    - in Square with Your Northern Moon Node
    - in Sextile with Your Ascendant
    - in Opposition with Your MC (ni ovo ne znam )


    Evo, ovo je sve sto cu napisat (znam i za druge planete, al to nije bitno, jel da?)

  16. #16

    Početno

    Boki, puno ti hvala. Bas si pjesnicka dusa . Ostaje mi vjerovati da ce i djeca jednom doci...

  17. #17
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    A šta je s vodenjacima i djevicama ?! :?
    Kakva smo mi kombinacija ( gubitna ili dobitna ) he-he ?!

    JA vodenjak
    rođena 27.01.1976. u Zgb-u

    MM djevica
    rođen 10.09.1972. u Š.Brijegu

    Do sada 9 neuspjelih IVF / ICSI pokušaja, moji nalazi u redu, s medicinskog stajališta zdrava, malo luda i to je to ...
    MM nalaz oligoasthenozoospermia ( tj. mali broj spermija u ejakulatu, puno mrtvih i ne gibaju se ), no dovoljno za ICSI,
    ustanovljena lijeva varikokela, dali da ide operirati i kad ili će se stanje popraviti samo od sebe ( jel tome uzrok stres ?! ) ...

    Unaprijed hvala !!!

  18. #18
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Boki, super te je čitati!!! :D

  19. #19

    Početno

    Pozdrav jejinom mužu!
    Zaista te je sjajno čitati! Muškarac, a takva pesnička duša! Ma svaka čast momče!
    Kad će do materinstva doći, pita se jedan Mesec u Lavu?!
    Pozdrav!

  20. #20
    ena0051

    Početno

    :D puuno hvala Boki na odgovoru....... iako sam u zurbi zabrljala :? .
    Ne mog da vjerujem kako stvarno ima smisla i lijepo pravo istinito sto se tice nekih mojih karakteristika.
    Molim te ako bi mogao da bacis oko na ovo moje tipkanje i uocis neke posebnosti:


    Pa da se ispravim:


    planet sign degree house motion
    Sun Taurus 20°29'23 05 direct
    Moon Sagittarius 06°29'36 12 direct
    Mercury Aries 25°51'28 04 direct
    Venus Aries 21°55'32 04 direct
    Mars Aquarius 04°02'10 02 direct
    Jupiter Sagittarius 03°02'09 12 retrograde
    Saturn Taurus 25°12'14 05 direct
    Uranus Libra 09°59'47 09/10 retrograde
    Uranus is technically near the end of house 9 and is interpreted in house 10.
    Neptune Sagittarius 02°01'07 12 retrograde
    Pluto Virgo 27°10'04 09 retrograde
    True Nod Aquarius 18°43'10 02 retrograde

    House positions (Placidus)
    Ascendant Sagittarius 15°51'10
    2nd House Capricorn 22°07'29
    3rd House Pisces 04°24'22
    Imum Coeli Aries 10°31'02
    5th House Taurus 07°10'32
    6th House Taurus 27°47'43
    Descendant Gemini 15°51'10
    8th House Cancer 22°07'29
    9th House Virgo 04°24'22
    Medium Coeli Libra 10°31'02
    11th House Scorpio 07°10'32
    12th House Scorpio 27°47'43


    Major aspects
    Sun Conjunction Saturn 4°43
    Sun Trine Pluto 6°41
    Moon Sextile Mars 2°27
    Moon Conjunction Jupiter 3°27
    Moon Sextile Uranus 3°30
    Moon Conjunction Neptune 4°28
    Mercury Conjunction Venus 3°56
    Mercury Quincunx Pluto 1°19
    Mars Sextile Jupiter 1°00
    Mars Trine Uranus 5°58
    Mars Sextile Neptune 2°01
    Jupiter Conjunction Neptune 1°01
    Jupiter Sextile Pluto 5°52
    Saturn Trine Pluto 1°58
    Uranus Sextile Ascendant 5°51
    Neptune Sextile Pluto 4°51

    E, sad ...
    Moon Sextile Mars 2°27
    Moon Conjunction Jupiter 3°27
    Moon Sextile Uranus 3°30
    Moon Conjunction Neptune 4°28

    Boki, da li sad ` moze, bar malkice bolje da se vidi `moj mjesec` :D , i utjecaj Mjeseca i odnos Mjeseca u odnosu na mogce zacece ili plodnost...i sl.
    Hvala Hvala Hvala na jos jednoj sansi
    [/list]

  21. #21
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tko je u prilici neka škicne sada prema jugu: upravo je krasna konjunkcija Mjeseca i Jupitera. Milina.
    Potom na posao

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tko je u prilici neka škicne sada prema jugu: upravo je krasna konjunkcija Mjeseca i Jupitera. Milina.
    Potom na posao
    upravo odgledala s mužem. baš smo se čudili kako je neka čudna zvijezda ispod mjeseca

    a sad...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan zanimalo bi me kako je kod mene postavljena u karti natalnoj plodnost 01.12.1992 22:15 Osijek i kako se postavlja karta.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj Butterfly252 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar dan zanimalo bi me kako je kod mene postavljena u karti natalnoj plodnost 01.12.1992 22:15 Osijek i kako se postavlja karta.
    Imaš online jyotish kalkulatore pa si možeš pogledati.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Meni je mjesec u jarcu, a mužu u vodenjaku i njegova mama je baš to što opisuje autor.

    Meni je proučavanja jyotisha hobi i super mi pomogne da bolje razumijem sebe, ljude oko sebe, ...

    Ćak smo i za vjenčanje pitali astrologa da nam nadje povoljan trenutak. Zna se da djecu nikada ne treba raditi u vrijeme pomrčina, a i rodjenje u vrijeme pomrčine isto nije neka sreća.

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Za vrijeme pomrčenja ne bi trebalo bit mrčenja.

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Žuta

    Rođenje u vrijeme pomrčine nije neka sreća pa inače to tako kad krene porod, prvo pogledaš šta astrologija odobrava, pa ako je nepovoljno malo ga odgodiš.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •