Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ljetovanje na Obonjanu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno Ljetovanje na Obonjanu

    Našla sam kamp za djecu sa učenjem stranih jezika i kreativnim sadržajima na otoku Obonjanu kraj Šibenika.

    Molim sve mame i tate koji imaju iskustva s tim da podijele svoja iskustva. Željela bih svoje poslati tamo, al kak to i nije tako jeftino voljela bih znati dal se isplati za te novce...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Mi nekad ljetujemo na Zlarinu pa skočimo do Obinjana u barci. Ne znam ništa o organizaciji osim da su vjerojatno Nijemci koncesionari pa ima puno djece iz Njemačke. Ono što je za mene zabrinjavajuće jest da svatko može pristupiti brodom na otočić i to nitko ne kontrolira, a Šibenik i okolni otoci puni su droge. Ne želim te plašiti, ali to je moj dojam. Inače, otok je zgodan - obiđe se uz obalu šetnjom od pola sata i manje. Vidjela sam da se djeca igraju i natječu.
    Možda netko drugi zna više.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    E još nešto. Ima nekakav ko kafić na plaži i kao nema alkohola jer je zabranjeno. Ali je ipak odnekud izvadio pivo, samo se ne smije piti u blizini kafića.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    OTOCI
    Obonjan: Bogataši potjerali izviđače
    Autor Goran Šimac





    ŠIBENIK, OBONJAN - Otok Obonjan, u javnosti poznatiji kao Otok mladosti, ipak će biti ljetno zabavište bogatih turista umjesto, kao do sada, ljetovalište za djecu i mladež. Takvu je odluku navodno donijela Vlada RH, a to je potvrdila i šibenska gradonačelnica Nedjeljka Klarić.

    Kako se ističe, Vladini su 'stručni timovi’ zajedno s predstavnicima Grada Šibenika i izviđačkog saveza došli do zaključka kako bi se izviđači i mladež trebali preseliti na Kakan, otok u šibenskom arhipelagu koji je nešto udaljeniji od kopna nego Obonjan. Prema takvoj bi se odluci na slikovitom i šumovitom Obonjanu za stotine milijuna eura gradio hotel s 3.000 kreveta, marina s 200 vezova i prateći sadržaji namijenjeni tzv. elitnom turizmu.

    Podsjetimo kako je projekt gradnje hotela na Obonjanu dio Projekta Šibenik kojega već neko vrijeme nastoji afirmirati šibenska gradska vlast. Na poziv potencijalnim ulagačima za uređenje šibenskih tvrđava, hotela i drugoga, najviše se njih javilo upravo za gradnju hotela na Obonjanu, što je posve jasno jer takvih izuzetnih lokacija s postojećom infrastrukturom više nema mnogo na Jadranu.

    Međunarodni ulagači su se odmah zalijepili za primamljivu ponudu, no šokirali su ih, kao i šibenske vlasti, nedavni istupi čelnika Vlade RH. U Vladi su tada kategorično tvrdili kako će Obonjan biti sačuvan za potrebe mladih, no takvo stajalište u kojem se ogledala briga za doborobit mladeži nije se održalo zadugo.

  5. #5
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam nekoliko godina ljetovala na Obonjanu s izviđačima koji su otok i izgradili. Zadnji put je to bilo mislim 1999.g pa se nadam da će ti se javiti još netko tko je bio u skorije vrijeme. Otok je promjera možda 1.5 km. Do vrha vodi asfaltirana staza kroz borovu šumu. Neki objekti su bili na vrhu, a neki bliže plaži.
    Na vrhu je restoran i bazen koji kako sam čula nije građen zbog kupanja već radi rezerve vode u slučaju požara (na otoku je bilo i malo vatrogasno vozilo). Super mi je što na otoku nije bilo drugih vozila.
    Tada je radio samo kafić na plaži sa čudnim radnim vremenom,nije bilo dućana, bila je tel. govornica u upravnoj zgradi i ambulanta. Plažica je čista i ok, ima dio za manje klince, mol i stepenice za ulaz. Koliko se sjećam nema postepenog ulaza u more. Na otoku je prekrasan kameni amfiteatar zgodan za večernje aktivnosti, igrališta za košarku i nogomet.
    Ja bih provjerila da li se na otoku još uvijek nalazi liječnik jer Obonjan baš nema čestu vezu sa Šibenikom, mislim 2 x na dan.
    Ja imam samo lijepa sjećanja na Otok mladosti.

  6. #6
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Vjerojatno mislis na kamp Eklata.

    http://www.eklata.com/hrv/index.htm

    Jelena je bila tamo prije 2 godine, a mozda ce i ove, ovisi ako se drustvo tako dogovori.
    Dinamicno je, svaki se dan radi nesto u radionicama, kupa se, navecer je program, a ide se i na izlet. Vrate se doma s diplomama, fotkama, majicama, svojim radovima i lijepim uspomenama.
    Za lijecnika nisam 100% sigurna, ali znam npr. da Nazor u svojim ustanovama obavezno ima medicinsku sluzbu, pa vjerujem da je to standard za sva djecja ljetovalista.

    http://www.nazor.hr/index.php

    Mi redovito idemo u Zlatokrilu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Da, da, na Eklatu sam mislila. Zanimala su me iskustva. I baš ti hvala na informacijama. Dosta cijela priča košta pa me zanimalo dal se dobije i znanja, i avanture i prijateljstva. Al ak kažeš da bi tvoja išla ponovno - znači da je bila zadovoljna. To mi je najvažnije...

    Hvala za info... :D

  8. #8
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno


  9. #9
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno


  10. #10
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •