Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Majstor za sve

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    računaj i 5 tjedana za elemente kojima treba montaža


    kad morate iseliti iz stana i kad useljavate?


    za početak kupiš madrace i na pod (imaju madraci koji su zarolani i nije potrebna dostava, to poneseš s djecom u busu)

    možeš kupiti samostojeći štednjak, ako ti je dugo čekati montažu kuhinje; tako možeš kuhati

    trosjed i stolice, elementi koji se ne slažu, mogu na dostavu i prije

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Onda mi je bolje spavaću i dnevni odvojeno od kuhinje. Jer to će prije doći i to mogu montirati sama. Kuhinju ne. Štednjak neću jer sam uzela mini pećnicu kad se ova u stanu raspala. Jedino mi treba taj sudoper montirati s radnom pločom. Dakle, radna ploča je najupitnija jer to ne znam sama, msm znala bih samo onda moram ubodnu pilu kupiti.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Sve možeš složiti sama. Eventualno ti za neke stvari treba pomoć još jedna osobe, ali možeš bez majstora. Ja sam kuhinju složila sama, ali smo na zid vješali zajedno. Ormari se jako lagano sastavljaju, ali potrebne su dvije osobe.
    Ikeina montaža se jako dugo čeka.
    Postoji mogućnost i najma alata. A neke stvari je i dobro imati doma. Ubodna pila se može kupiti i za manje od 30€.

  4. #54
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    I to sam si danas razmišljala, da jednostavno uzmem ubodnu pilu.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I to sam si danas razmišljala, da jednostavno uzmem ubodnu pilu.
    U Lidlu znaju biti jeftine, ali nema ih uvijek. Pogledaj još i u Pevexu i Bauhausu. Pevex često vikendom ima akcije 10-15% popusta na sve.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    Ninaxy,svaka ti cast!!!

    Ja nema sanse da bi uopce i pomislila sama to radit a kamoli probat. Nisam nikad u zivotu.

    Pa kako precizno ubodnom izrezat sve sta treba za sudoper, plocu..pa sve lijepit silikonom, postimat na milimetar...a tek vjesanje gornjih elemenata i nastimavanje....uf...nema sanseee bar ne za mene. Bravo za tebe!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.05.2024. at 22:28

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninaxy,svaka ti cast!!!

    Ja nema sanse da bi uopce i pomislila sama to radit a kamoli probat. Nisam nikad u zivotu.

    Pa kako precizno ubodnom izrezat sve sta treba za sudoper, plocu..pa sve lijepit silikonom, postimat na milimetar...a tek vjesanje gornjih elemenata i nastimavanje....uf...nema sanseee bar ne za mene. Bravo za tebe!!
    Joj, Lili ma nije to toliki uspjeh, puno ljudi to radi. Mislim da smo uz sudoper i ploču za kuhanje dobili šablone, ili barem točne mjere za rupe, a i ne izrezuje se točno na milimetar, imaš preklop od barem centimetar sa svake strane. A vješa se na šipku, ne bušiš rupe za svaki element posebno. I sva vrata i ladice imaju predviđeno fino podešavanje, da ne budu na kraju ukoso. Meni je to glavna prednost Ikee što dođeš, kupiš i nosiš. Nemam ja živaca za čekanje majstora.
    A ormari se sada sastavljaju i rastavljaju na klik, bez zabijanja čavla. Za čas bude složen cijeli ormar. Samo što ti treba netko pridržavati i pomoći podići ga na kraju.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    Meni i dalje zvuci prekomplicirano, pogotovo jer zuta nema nekoga ko ce to s njom slagat i pomoc joj pridrzavat a tu je oko nje i troje male djece.

    Ne mogu evo ni zamislit da bih ja to radila da nemam uz sebe neko musko koje je manualni tip i kuzi se u te fizikalije a bome ima i snage za podic.

    Ne bih se usudila u to uci sama da nesto ne zeznem pa si priustim da se sve razvuce vremenski puno duze nego sto bi to strucni majstori napravili za par sati.

    A sad da bas puno ljudi sami sebi slažu kuhinje, pa bas i ne znam mislim da to rade rijetki, usudila bih se reci svega 5% ljudi sami sebi montiraju kuhinju.

    Komode, krevete, ormare ok, a kuhinju e to mi je vec dvojbeno.

    Bravo za tebe, al ja fakat ne bih, pogotovo jer postoje majstori koji to montiraju. Ne mora se nuzno cekat Ikeine.
    A vjerujem da zuta ni nije u cajnotu da ne moze malo pricekat, posebice ako objasni svoju situaciju u Ikei kako joj je Vrijeska navela.

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Štos je kaj bih mogla, jer već jesam dosta toga iz ikee, doista nije teško, ali da, ovo za pridržavanje stoji. Krevet sam tak da sam naslanjala drugu stranicu od nešto. A ovo je cijela kuhinja...

    Sad je dilema pustit da čekam njih, il prtljat sama oboje se može otegnut. Dobra ubodna pila nije jeftina, pa nije ni značajna ušteda. Ako sfušam sve će me koštat još i više.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Koliko ti je to sve skupa hitno? Kada seliš?
    Ako planiraš naručiti sastavljanje cijele kuhinje, onda naravno da će ti montirati i radnu ploču i uređaje. Provjeri u Ikei koliko se čeka, ali koliko sam čula radi se o mjesecima. Ja sam u početku dok nisi stavila slike kuhinje mislila da trebaš samo radnu ploču a da imaš kuhinju.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    mjesecima? pa u slj mj dana trebam

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Najbolje da nazoveš Ikeu i pitaš. Ali postoje ljudi koji se bave sastavljanjem Ikeinog namještaja i koji to mogu brže odraditi, samo pokušaj naći nekoga s preporukama.
    Facebook nemaš? Ima grupa sa savjetima za Ikeu, tamo ima tih preporuka. A tamo sam i čula da se čeka više od dva mjeseca, tako da nije baš informacija iz prve ruke, možda ovisi i o lokaciji.

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    evo sad ću, msm kaj je najgore kaj se more desit? ispilim radnu plohu krivo?

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    evo sad ću, msm kaj je najgore kaj se more desit? ispilim radnu plohu krivo?
    Ne, najgore se može desit da nisi kontaktirala ni Ikeu, ni te majstore koji slažu Ikein namještaj da vidiš kad bi bili raspoloživi za montažu, ovako samo gubiš vrijeme.

    Puno toga može krenuti loše ako montiraš cijelu kuhinju i spajaš uređaje sama. Jel uopće znaš spajat pećnicu, hladnjak, štednjak, sudoper na vodu, često trebaju i neki nastavci za npr produžit/prilagodit sifon...

    Mislim da je otišlo potpuno u krivom smjeru ovo usmjeravanje da sama montiraš cijelu kuhinju i sve uređaje ugradiš. Kako misliš podizati teške stvari kao što su hladnjak i gornji elementi??

    Nazovi te ljude koji se bave montažom Ikeinih kuhinja, pošalji mail u Ikeu/nazovi ih, objasni situaciju u kojoj se nalaziš. Svaki dan ti je dragocjen, ne gubi vrijeme. Mjesec dana proleti dok si rekao keks.
    A ti fino slaži komode i jednostavne stvari.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    . Ja sam u početku dok nisi stavila slike kuhinje mislila da trebaš samo radnu ploču a da imaš kuhinju.
    Eh da razlika je ogromna

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    I hitno otiđi da ti poslože sve elemente i naprave nacrt, pa trebaš još čekat i za dostavu jer nije sve na lageru u ZG.

  17. #67
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    da, sifone sam popravljala i u bivšem i u ovom stanu i to dupli sudoper... hehehe
    veš mašinu isto...
    pećnicu klasičnu ne bum uzimala jer imam mini pećnicu pa mi glupo sad kad je prostor ionako mali pa si ovime štedim...
    friđ se samo tutne u struju, neću ugradbenu kuhinju, zapravo ni ne kopčam poantu ugradbenih kuhinja, sve je isto osim kaj je tutnuto unutar ormara
    sad sam ih zvala i kaže frajer mjesec dana se čeka... nemrem ja to čekat idem u planer pa ću njima na email poslat da ga amenuju, eventualno pitam imaju li termin više za montažu al ćisto sumljam...
    ma gle lili, nisam ja bila ni sigurna hoću na taj stan dok ga nisam vidjela a vidjela sam ga tek ovaj tjedan

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Mi smo svaki put kad smo selili useljavali u stan kojem je falilo pola namještaja. Snalazili smo se dok ne bi riješili. Ako stvarno možeš dobiti njihovu montažu za mjesec dana, to i nije puno za čekati.
    Ne znam točno kakvi su ti uvjeti za najam, ali mislim da će biti puno bolji nego što su bili prije. Ako ništa drugo, nećeš imati problema sa samovoljom gazdarice i neće ti moći iznenada otkazati najam. Nadam se da će i cijena biti niža. Tako da ti se isplati zakomplicirati život na par mjeseci.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Vidjet ću sad s tim planerom, ali nekak mi se ne čeka mjesec dana. Mislim da ću si i sama pobojat zid. Gdje ima volje ima i načina. Obavještavat ću kak napredujem. Hahahha, sad kad to ispadne krš lom.
    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam točno kakvi su ti uvjeti za najam, ali mislim da će biti puno bolji nego što su bili prije.
    Nisu mi rekli da moram još neke dokumente predati za utvrđivanje najamnine, dobila sam tu info prekasno i sad nemam pojma što će bit, ali sve i da bude najam kao kod ove stanodavke bolje mi je ovo jer me neće gnjaviti dugačkim razgovorima na telefon, dolascima uživo kako bih joj predala novce jer joj je njen račun ovršen, pokušajima prelamanja njenih prijašnjih dugova, stalnim povećanjima najma, polustrganim namještajem, vlagom u stanu, suterenom pored kojeg trešti glazba svaki dan, a na terasi nemam svoj mir i privatnost jer je dijeljena s ostalim susjedima, i ptspovac kat poviše koji galami na svoju ženu, a policija je toliko navikla na prijave susjede protiv njega da više i ne dolaze.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,666

    Početno

    Ako budeš farbala zid, obavezno prvo stavi impregnaciju. Mi smo jednom pokušali uštedjeti na impregnaciji pa smo požalili.

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Da, zvala sam jutros nekog i kaže mi frajer ne treba impregnacija, gledam kak sad to...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Farbat možeš sama. Kupi impregnaciju, nije to nikakva mudrost. Prvo prijeđeš jednom s impregnacijom (to je tekuće i prozirno i vrlo se brzo s tim prijeđe cijela soba). I onda boja. Poigraj se s nekom bojom, npr. svijetlo siva na jedan zid ili nešto tako da podigneš prostor.

    Ako ti je Bačelić negdje usput, dečki stvarno puno pomognu i odaberu ono što treba. (Ili neki drugi manji dućan s bojama.)U Bauhausu nikakve pomoći, samo te pošalju u redove i onda sam tražiš...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    I mjesec dana ti brzo prođe. Iznervirat ćeš se sama s montažom, nešto ti usfali pa onda opet moraš u ikeu, nešto krivo složiš pa moraš rastavljati, a još k tome nemaš osiguran stalni prijevoz... S njihovom montažom će ti sve riješiti.

    Ploča se mora učvrstiti, silikonizirati itd. Nije nikakva mudrost, ali dok sav materijal nabaviš, pa platiš dostavu za ploču...potrošit ćeš više love i živaca.

    Bavi se sitnim montažama, farbanjem itd. Velike stvari naruči od Ikee (ormar/e, kuhinju, veliki krevet, trosjed).

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,539

    Početno

    Kaj se tiće kreveta slobodno baci oko i na Vidovića http://vidovicdrvo.hr/kreveti-iz-punog-drva/
    On ti isto sve dopelja, ak hoćeš i složiti , ali nije mudrost složiti njegove konstrukcije, mi imamo sve krevete njegove, podnice iz Lunasana , madrace većinom Lunasana, isto voze doma, s skidivom navlakom

    Kauč obavezno zemi nekaj kaj se može navlaka oprati, i svejedno stavi neku deku preko kauča
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2024. at 20:46

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,599

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I mjesec dana ti brzo prođe. Iznervirat ćeš se sama s montažom, nešto ti usfali pa onda opet moraš u ikeu, nešto krivo složiš pa moraš rastavljati, a još k tome nemaš osiguran stalni prijevoz... S njihovom montažom će ti sve riješiti.

    Ploča se mora učvrstiti, silikonizirati itd. Nije nikakva mudrost, ali dok sav materijal nabaviš, pa platiš dostavu za ploču...potrošit ćeš više love i živaca.

    Bavi se sitnim montažama, farbanjem itd. Velike stvari naruči od Ikee (ormar/e, kuhinju, veliki krevet, trosjed).
    Bas tako, sve drugo je cisti gubitak vremena i zivaca a vjerojatno i veci trosak ako se sfuša.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Mi smo jednu ikeinu kuhinju sami montirali, ali to je bilo jednostavno jer uooce nismo aparate ukljucivali. U stanu je bio sudoper i štednjak kao stalni postav. Tu gdje smo sada smo naseg stolara molili da nam montira (nije ikeina). Nije bio presretan, al kao musterija sam, generacija smo, lijepe precizne skice mu napravim pa smo si kao dobri. Inace je iveral namještaj jakk dobro radio, ali ja nisam otpocetka zadovoljna kako mi je ploču za kuhanje ugradio. Vidi mi se jako to "ljepilo".

    Za tu prvu ikeinu nam se niti jedna radna ploča nije svidjela, nego smo drugdje kupili neku s 10 god garancije. Nisam ni znala kako je super dok nisam sad u ovu drugu uzela neku jeftinu, samo zato sto mi je po boji pasala. Ostetila mi se odmah prvi mjesec. Htjela sam jednobojnu, jer na sarenima ne vidim ako je prljava, sad se ta ostecenja naravno vide.

    Uglavnom, sto se montaze kuhinje tice, ukljucujem se u tim Lili, sacekaj njihovu montazu. Mi smo uvijek sve udvoje slagali. Čak i lustere skupa vjesamo. WC, pipe, plin, radijatore, to nismo nikad sami stavljali. Znam za slucaj kad je sudjerica parket unistila jer se otkacila neka cijev i poplavila kuhinju.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 22.05.2024. at 19:27

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Jučer sam konačno složila mašinu i friđ. Zeznula sam se s friđem, uzela premali. Ali ovisi, možda mogu dobro rasporediti stvari. U ovom stanu jedva da sam i koristila friđ jer nije potpuno ispravan. Iz sancta domenice su mi htjeli spajanje dvije cijevi i vađenje osigurača naplatiti 35 eura nakon što sam pročekala dva tjedna da uopće dostave.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Mi prosli tkedan kupovali hlafnjak,dostava drugi dan.Kralj - trgovina.
    Pitaj ovdje za dućane
    I mjere aparata.
    Jesi veš masinu uzela od 8-9kg?
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.06.2024. at 23:48

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,265

    Početno

    Da, mideu, 8 pranje, 6 sušenje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •