Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Majstor za sve

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno Majstor za sve

    Nemam doma čvrstu mušku ruku koja svašta zna po kući a stalno imam neke male popravke (krpanje knaufa, popraviti police, staviti rolete, promijeniti prekidače ili plafonjere i slično). Da li netko zna postoji li nekakav servis ili majstor ili štogod pa da tako povremeno navrati i pokrpa i popravi takve sitne stvarčice....

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    A zakaj postoje susjedi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    za trač partije

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Majstor za sve

    Citiraj Stea prvotno napisa
    Da li netko zna postoji li nekakav servis ili majstor ili štogod pa da tako povremeno navrati i pokrpa i popravi takve sitne stvarčice....
    :shock:



    (ja to iz svog iskustva!)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    sorci- -servis, jeftino&trajno !

  6. #6
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Stea
    i kod mene je slična situacija. Gledala sam malo po oglasnicima (u Jutarnjem subotom) postoje majstori za sitne popravke u kući, ali nisam još nazvala i probala.
    I ja imam ideju da si nađem dobrog stalnog "domara", da živi u blizini, po mogućnosti umirovljenik da si malo prizaradi uz penziju.
    Susjede ne želim stalno gnjaviti. Svakome je njegovo vrijeme dragocjeno, a i volim moto "čist račun duga ljubav".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Ma kužim da je to gotovo nemoguća misija i da je smiješno. Al eto ponadala sam se...

    Svaki put kad nekog susjeda ili frenda nažicam, prvo moram moljakati a onda kad dođe i napravi, danima moram hvaliti da kak je to dobro napravio i da niko nikad nije tako i da je to nešto stvarno prekrasno - poludim od toga

    Zato sam i ja za tezu - čist račun duga ljubav.... I kad platiš možeš i izvoljevati za svoje novce.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Žu
    Postovi
    156

    Početno


    mali ulet
    kad ubuduće negdje spomenem MM "mog majstora" slobodno se valjajte od smijeha- zadnje što je popravio - neonka- probušio ju bušilicom jer su ga živcirale žice, pa da ne vire on fino napravio rupu u plastičnom okviru i ugurao ih a da nije provjerio ono najvažnije --- gdje je neonka 8)
    prije tog je stavljao plafonjeru pa mene tresla struja na radijatorima

    čisto me strah kad ga moram tražiti da nešto popravi
    zato se snalazim sama- a za struju koristim rodbinske veze- i dovoljna je pivica poslje

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    MM zna puno toga i uglavnom sve po kući radi sam-bez majstora.
    Moram se malo hvaliti .
    A tko zna, možda bi za nofce nekaj i drugima radio 8)

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Joj, ja nekad poželim da mm ne zna sve popravljat, jer uvijek nešto nađe za sredit i doradit. I što je najluđe, on stvarno zna sve dobro radit 8)
    A ja bih nekad radije pozvala majstore, a da mi idemo u šetnju za to vrijeme, eh..svatko želi drugačije nego ima

  11. #11
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Uh kad neko spominje takve neke majstore ja odmah zamislim nekog dobrog komada ...

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Uh kad neko spominje takve neke majstore ja odmah zamislim nekog dobrog komada ...
    .

  13. #13
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Joj, ja nekad poželim da mm ne zna sve popravljat, jer uvijek nešto nađe za sredit i doradit. I što je najluđe, on stvarno zna sve dobro radit 8)
    A ja bih nekad radije pozvala majstore, a da mi idemo u šetnju za to vrijeme, eh..svatko želi drugačije nego ima
    slično, s tom razlikom da puno toga što se još treba napraviti stoji nezavršeno ili poluzavršeno jer ne želi platiti majstora za ono što zna sam, ali kad treba za frendove-ekspresan je

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Bog cure!

    Saznala sam nešto super što želim podijeliti sa vama, a vjerujem da večina vas ima također slična iskustva kao i ja sa svojim muževima ili dečkima. Već dugo vremena željela sam napraviti drvenu tendu u vrtu i mjesecima sam tražila dečka da mi pronađe majstora. Non-stop je govorio, bude, sad će, dok meni nije dop.....o i nisam odlučila preuzeti stvari u svoje ruke.

    Igrom slučaja čula sam kolegicu kako je bez problema našla vodoinstaletera iako puno nije znala o tome. Kad sam se dodatno raspitala, objasnila mi je kako je na jednom portalu našla najjednostavniji način za dati oglas za majstora, a majstori se nakon toga njoj javljaju na e-mail sa ponudama. Ona je odabrala onog koji joj se najviše svidio, a što je najbolje sve je besplatno, pa sam isprobala i ja.

    Otišla sam na link koji mi je dala ( http://www.gradimo.hr/Job/Default.aspx ), kliknula na Nudim posao i nakon toga se našla pred čitavim popisom majstora i mogućih usluga. Odabrala sam vrstu posla koja mi treba (stolarski radovi), besplatno se registrirala (kako bi me majstor inače znao pronaći???), i takorekuć nisam morala ništa posebno razmišljati kako bi oglas morao glasiti jer samo davanje oglasa je napravljeno tako da vas oglas vodi, korak po korak, i u 2-3 koraka ispunila sam tražene podatke o poslu i poslala oglas.

    Nedugo nakon tog dobila sam ponudu od par majstora na svoj e-mail, odabrala sam onog čija mi se ponuda najviše svidjela i danas u svom vrtu imam preljepu tendu. A majstor je dobio najbolju ocijenu od mene nakon završenog posla, kako bi na istom poratlu bio pozicioniram kao što bolji majstor (znači možemo ih i kritizirati ocijenom ako su loše napravili posao, pa da se jedna od nas ne zaleti i uzme lošeg majstora, koja je druga osoba loše ocijenila)

    I tko je rekao da je traženje i odabiranje majstora još uvijek muški posao?

    P.S. Nadam se da će vam svima bar malo biti od koristi kao meni.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    hop hop
    tražim majstora za popraviti puno razno-raznih sitnica

    prvo na popisu mi jedna stara drvena ladica koja ima utore umjesto vodilica, i baš ti utori su se strgali ... dakle za sitni stolarski posao
    obzirom da je za penzionerku i cijena treba biti sitnica
    istočni dio grada (ako je to bitno)

    imate kakvih preporuka, iskustava?

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    hop hop
    tražim majstora za popraviti puno razno-raznih sitnica

    prvo na popisu mi jedna stara drvena ladica koja ima utore umjesto vodilica, i baš ti utori su se strgali ... dakle za sitni stolarski posao
    obzirom da je za penzionerku i cijena treba biti sitnica
    istočni dio grada (ako je to bitno)

    imate kakvih preporuka, iskustava?
    Pitaj Mojcu, ona čini mi se ima jednog super.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U Njemačkoj je.
    I da bude stvar gora, slomio je stopalo prvi tjedan na poslu.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U Njemačkoj je.
    I da bude stvar gora, slomio je stopalo prvi tjedan na poslu.
    A joj.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    ajme, peh!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Podižem temu, ima netko za preporučiti kakvog majstora za sitne kućne popravke? Na području Zg.
    Nalazim na netu par stranica tipa kucni-majstor i majstorzasve, ali me zanima ima li netko iskustva jer sam prije par godina naletila bas na neke jako, jako slampaste...
    Hvala

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Stea prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam doma čvrstu mušku ruku koja svašta zna po kući a stalno imam neke male popravke (krpanje knaufa, popraviti police, staviti rolete, promijeniti prekidače ili plafonjere i slično). Da li netko zna postoji li nekakav servis ili majstor ili štogod pa da tako povremeno navrati i pokrpa i popravi takve sitne stvarčice....
    blago meni s ovim mojim ihihihihihi

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zovem pet različitih vodoinstalatera i cijene su 350-450 kn, za montažu nečeg što izgleda kao sastavljenje lego kocki dvogodišnjaka. Dijelovi bi trebali biti do 100 kn. Onak, koji ku**c? Nemojte me pitati zašto onda sama ne složim. Stvar je sfušana. Plastika, pa željezna cijev, pa opet plastika. Ne znam hoću li uzet krive dimenzije i zajebat se negdje.

    Ima li netko preporuku za vodoinstalatera koji posao od 20 minuta ne zaračunava 300 kn?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.11.2020. at 19:48

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    nema
    to je "satnica" vodoinstalatera

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    O cemu je rijec zuta?

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mijenjana je pipa na sudoperu, nekaj se desilo sa sifonom i curi na spoju zdjelica i cijev. Ta cijev nije fino spojena nego je uglavljena kratka željezna cijev na zdjelicu i na nju plastična. U Petrokovu sam uzela harmonika odvodno crijevo, ali mi se čini da ga ne mogu namontirati radi dimenzija, a ni ovo željezno sranje ne mogu izvaditi. I sad mi za dolazak žele naplatiti 250 i za dijelove još 200, a znam da ne vrijedi toliko.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rastavi sve i sastavi ponovo. Skuzit ces gdje curi i zasto. Inace, nikakve zeljezna cijevi se ne bi trebale koristiti za to. Samo plasticne.
    Stavi fotku negdje.

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne mozes izvuci iz zida?

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mijenjana je pipa na sudoperu, nekaj se desilo sa sifonom i curi na spoju zdjelica i cijev. Ta cijev nije fino spojena nego je uglavljena kratka željezna cijev na zdjelicu i na nju plastična. U Petrokovu sam uzela harmonika odvodno crijevo, ali mi se čini da ga ne mogu namontirati radi dimenzija, a ni ovo željezno sranje ne mogu izvaditi. I sad mi za dolazak žele naplatiti 250 i za dijelove još 200, a znam da ne vrijedi toliko.
    Imaš li tekući račun u Zagrebačkoj banci? Ako imaš, zovi njih https://www.zaba.hr/home/servis-centar

    https://www.zaba.hr/home/pomoc-u-kuci
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.12.2020. at 08:41

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zovem pet različitih vodoinstalatera i cijene su 350-450 kn, za montažu nečeg što izgleda kao sastavljenje lego kocki dvogodišnjaka. Dijelovi bi trebali biti do 100 kn. Onak, koji ku**c? Nemojte me pitati zašto onda sama ne složim. Stvar je sfušana. Plastika, pa željezna cijev, pa opet plastika. Ne znam hoću li uzet krive dimenzije i zajebat se negdje.

    Ima li netko preporuku za vodoinstalatera koji posao od 20 minuta ne zaračunava 300 kn?
    Rastavi i skini sve. Izmjeri promjere tih cijevi (one koja ide u sudoper i one koja ide u kanalizaciju u zidu), uzmi ih sa sobom i odi u Bauhaus, Pevec ili neki manji dućan i tamo traži pomoć da ti neko sklopi komplet sifona i potrebne nastavke (redukcija) za spajanje da možeš ušarafiti na oba kraja.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.12.2020. at 08:46

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajme ženske šta vi sve znate. Meni bi jedino palo na pamet sve rastavit i odnijet u Bauhaus, ovako kako je sillyme predložila.

    Žuta ja sam nedavno trebala vodoinstalatera, nisu bile takve cijene sigurno. Nažalost nemam broj :/

  31. #31
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Može mala pomoć? Koliko cca eura po m2 ispdne preuređenje stana. Kompletno. Bez namještaja, naravno. Nove instalacije, podne obloge, sanitarija, stolarija itd...
    I naravno, ako može preporuka neke dobre firme/majstora u Zgu za renovaciju.

    Hvala!!

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovisi o kvaliteti ugrađenog, rekla bih bar 500€/m².

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Od 200€/m2 na više.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Od 200 do 500€.

  35. #35
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Hvala puno! I ako imate kontakte majstora/firmi koje su vama radile, bit ću zahvalna!

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Je li to uobičajeno da se majstore čeka cijeli dan, da kažu da će doći za sat, pa iza pet, pa ne dođu?

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zvrcneš ga ponovno i pitaš, naglasiš da još čekaš...

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Jesam, samo je odg to da bu posle pet. Niš, tražim drugog.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li to uobičajeno da se majstore čeka cijeli dan, da kažu da će doći za sat, pa iza pet, pa ne dođu?
    Nažalost, nakon potresa je uobičajeno, a prije se isto znalo dogoditi. Može im biti. Ima posla više nego majstora.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nije se uopće više javio. Sreća dva su ista jedan od drugog samo pređem cestu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •