Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: popravak zubića ozonom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno popravak zubića ozonom

    drage mame, ima li netko iskustva s terapijom mliječnih zubića ozonom? Dominik je unatoč redovitom pranju zubića dobio karijes na jedinici Sokovi i bomboni) i bojim se da bi mogao ostati bez zubića. na webu sam našla nekoliko stomatologa koji preporučuju terapiju ozonom posebno za djecu jer je bezbolna, kratko traje i nema plombi pa me zanima ima li netko iskustva s ovim načinom (ili ste nešto čuli o tome iz prve ruke) ili imate neko drugo riješenje?

  2. #2
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    tonka ima cirkularni karijes (gornje jedinice i dvojke), i nasa stomatologica, u koju imam prilicno povjerenje, tvrdi da nema efikasnog nacina da se ti zubici spase.
    Njen stav je da ne zeli popravljati zube djetetu silom, vec tek kad dijete samo pristane - a nema sanse da ce dvogodisnjakinja (bar ne moja) dovoljno dugo sjediti na zubarskom stolcu mirno, sirom otvorenih ustiju.

    Pitala sam je za lijecenje ozonom - ona tvrdi da kod cirkularnog karijesa nije bas efikasno.
    Navodno bi trebalo zapoceti tretman ozonom, cim se pojavi i najsitnija lezija na caklini. No kod mlijecnih zubica ta faza traje vrlo kratko, jer je caklina vrlo tanka. Dakle, ako ste vi skroz u pocetnoj fazi karijesa, mozda bi se isplatilo pokusati, ali onda se pozuri, jer karijes mlijecnih zubica zaista vrlo brzo napreduje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno zubići

    thanks, već sam mislila da nitko nije čuo za to. idemo danas kod naše zubarice na konzultacije da vidi u kojoj je fazi taj karijes i da li se zubići mogu spasiti ozonom. zvala sam stomatologa u zg koji to radi i kaže da je kod početne faze 100% uspješno, a Dominik još uvijek ima samo smeđe mrljice. i najbolje je što traje 1 min po zubiću tako da ćemo valjda izdržati ako se odlučimo za taj način. javim se s dobrim vijestima nadam se kad sve probamo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Moja beba je do 18. mjeseca dobila karijes na jedinicama i dvojkama gore. Takav da je dobila i rupicu na jednom zubicu. Ostali zubi su joj super. Nije jela nikakve kekse, smokice, cokolade, a ni pila nista od sokova. Samo moje mlijeko i vodu.
    Otisle smo kod mog stomatologa i ona joj je tretirala te zubice sa ozonom i rekla mi je da joj svako vece prije spavanja te zubice mazem sa onom pastom HealOzone koja sadrzi magnezij, zink i kalcij. Istina, strah me da ne proguta previse toga, ali cini mi se da to doista djeluje...mnogo me je vise strah toga da ostane bez zubica

  5. #5
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa
    ...Otisle smo kod mog stomatologa i ona joj je tretirala te zubice sa ozonom i rekla mi je da joj svako vece prije spavanja te zubice mazem sa onom pastom HealOzone koja sadrzi magnezij, zink i kalcij. Istina, strah me da ne proguta previse toga, ali cini mi se da to doista djeluje...mnogo me je vise strah toga da ostane bez zubica
    Kakva je to pasta? Da li ona zalječuje karijese u začetku i je li efikasna i na trajnim zubima? Gdje nabaviti?

  6. #6
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    .. naime, pitam to zbog 11-godišnje kćerke kojoj su već dvije donje šestice popravljene, a na jednoj od njih se ponovo pojavio karijes koji je u 5 mj. od našeg zadnjeg posjeta zubaru prodro do pulpe.
    Popravak je bio bolan, zub tretiran lijekom i čeka je za mjesec dana plombiranje. Ne moram ni reći da je sva u strahu ali zna da to mora obaviti.
    Možda u buduće možemo spriječiti takve bolne intervencije spomenutom pastom.

    p.s. pere zube i redovni smo kod zubara

  7. #7
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Kakva je to pasta? Da li ona zalječuje karijese u začetku i je li efikasna i na trajnim zubima? Gdje nabaviti?
    E, našla sam što me zanimalo. Nije to ipak obična pasta koja se može tek tako koristiti.
    Ovdje završavam svoj monolog.

    http://www.drstolar.hr/nove_tehnologije01.htm#healozone

  8. #8
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    podižem malo ovu temu, zanima me ima li koji stomatolog u zapadnom dijelu grada koji liječi zube ozonom, i koliko košta jedan tretman.
    ako netko zna, bila bih zahvalna

  9. #9
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Ja, na žalost, imam loše iskustvo s liječenjem ozonom.
    Osobno imama katastrofalne zube i cijeli sam život kod zubara. Moje gene je naslijedio i moj mali, iako sam ja pokušala sve ne bi li to spriječila. U trudnoći sam pila tabletce Fluoronatrila, a od 2. godine ga vodim kod zubara i to upravo jednog koji liječi ozonom.
    Cilj mi je bio da on ima dobro iskustvo sa posjetima zubaru, te da spriječim strah i bol.
    Redovno smo premazivali zubiće i sami zubari u toj ordinaciji su super.

    No, moja mama ga je prošlo ljeto "navukla" na sokić u flašici i više mu nisam uspjevala to ukinuti. A i sama nisam vjerovala da to može biti tako pogubno. Ista je stvar sa dudom. Ujedno, zubarka nije nimalo reagirala na početne znake karijesa u vidu laganih bijelih naslaga.

    Tek kad sam ljetos skužila kako su se trojke počele opasno "smeđiti" (caklina je bila izjedena), probala sam ga hitno naručiti za ozon.
    Bilo je ljeto, mi na moru, pa zubari na moru, tako da sam tek početkom rujna uspjela doći do zubara.
    Tretirali smo 2 zuba ozonom i prali pastom koju smo dobili, ali karijes je galopirao.
    Evo pre kratkog vremena smo imali tjedan dana ludila, jer ga je strašno bolio zub, hitno smo morali kod prvog dostupnog zubara i desilo se baš ono što sam pokušavala izbjeći: silan strah od zubara, bušenje i ostalo.

    Rekli su mi da je taj karijes bočice gotovo nemoguće spriječiti ako postoji "genetska" sklonost (tj kombinacija bočice i nasljedno loših zuba).

    Možda se kod nekog drugog ozonom uspije zaustaviti rani karijes, ali kod mojega nije. Sam postupak košta oko 400 kn.
    Ne tvrdim da je loš. ali nama nije pomoglo
    A moj mališa i danas hoće kod onog "Zubaja koji nema bušijice" (a poklanja crtiće 8) )

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja sogorica zubarica isto kaze da je ozon samo za vrlo rani karijes.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    da li je tih 400kn po jednom tretmanu i da li je uopće 1 put dovoljno ako je sve u ranoj fazi

  12. #12
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi danas idemo na plombiranje zubica kod dr.Stolar.
    Naime, iako su mu karijesici doista bili pocetni, dr. je rekla da ozon nije svemoguc i da je sigurnije busiti.
    Brusila mu je 3 zubica - cetvorke - on je to fakat stoicki podnio, no nije ih odmah popunila plombama - nego nekim lijekovima.
    Rupice su velicine - ne znam - pola milimetra - fakat sitno, al ona ih je vidjela pod svojim povecalom.
    Nakon svakog brusenja do kolko mali dopusti, dr. tretira zubic ozonom od neke 2 minute.
    Prvi pregled je 450, tada se dobije i gore spominjana pasta s 2 spraya, a ostali su 250.
    Super je za djecu, jer dok im pregledava zube, oni mogu gledati u ekran ispred neki crtic koji zazele, a koji dr. ima na repertoaru --> moj mali je njome odusevljen i svidjaju mu se oni tamo instrumenti, posebno stolica koja ide gore - dolje.

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ako koga zanima ucinak ozona - evo, mom malom danas nije zatvorila niti jednu rupicu jer se svi zubi, uz pomoc paste i dobrog cetkanja, sami demineraliziraju :D i rupice su se fakat smanjile :shock: :D

  14. #14
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    a bezbolni popravak zubi waterlaserom?
    to bi isto bilo za klince,zar ne?

  15. #15
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    imas link za waterlase - ko to radi u ZG?

  16. #16
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

  17. #17
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ja se raspitala o ozonu i laseru i uglavnom-nije to to.žena koja je doktorirala na tu temu rekla je da laser nije dobar jer više štete nego koristi napravi jer jednako djeluje na tri sloja zuba pa kao živac odumre i kao da to nije baš ispitano,tako nešto...a ozon eventualno na kutnjacima da ima još kakvog takvog smisla,ali za prednje zube zbog vakuuma nešto da ne djeluje.ja sam to sad onak blesavo objasnila,jer nisam te struke,ali uglavnom rekli su mi da je to sve bezveze za djecu a i općenito.bolje brusiti ako dijete da a ako ne...eh...

  18. #18
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ako koga zanima ucinak ozona - evo, mom malom danas nije zatvorila niti jednu rupicu jer se svi zubi, uz pomoc paste i dobrog cetkanja, sami demineraliziraju :D i rupice su se fakat smanjile :shock: :D
    ma da :shock: :D
    ovo su dobre vijesti jer je i nama rekla da se većina da sanirati samo ozonom, a ima i jedan dosta veliki karijes :/ .......................zasad peremo pastom heal ozone i izbacili smo mlijeko po noći, pa ćemo vidjeti!

  19. #19
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Jel ima netko nekih novih iskustava s ozonom kod male djece?!
    Meni su neki zubari rekli da kod dvogodišnjaka nema smisla tretirati karijes na zubićima ozonom pa mi sad niš nije jasno

  20. #20
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Dizem.
    Iskustva?
    Kod moje trogodisnjakinje na dvojkama postoje zute mrljice.Moja zubarica kaze da je to demineralizacija.
    Bili smo u valdentu i tamo stomatolog veli da nije karijes,ali da ce kakti postati.Da bi to ozon sprijecio?
    Inace nikad nije imala dudu,bocu,ali dudla palac.
    Brat joj ima odlicne zube i nijedan karijes sa 15,5g.

  21. #21
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja sam s dvoje starijih išla na ozoniranje. Izbruse karijes, ozoniraju, zatvore zubić. Nije vječno. Karijes krene za koju godinu, al sačuvali su zubiće i mjesta za trajne. Išli smo na Lanište kod zubarice Stolar - rade mama i kćer i obje su divne s djecom.

  22. #22
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Nama su Stolarice tak tak (bili smo kod obje)..nisu niš nježnije i spretnije s djecom od moje zubarke, ozon samo prolongira problem, ali ga ne rješava (a naplate masno + naplate uslugu koju nisi niti tražio) i zubić je ionako kasnije najčešće potrebno plombirati.
    Mislim da je dovoljno naći strpljivog zubara i dijete naučiti da se zubaru mora ići..nije ugodno ali se mora.
    Moj sin sada ima 2 plombice (na 4. i 5.), plave boje ofkors

  23. #23
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ovo su dvojke,u ovoj fazi ih moja dr.nebi ni popravljala,jer to jos nije karijes.
    Nista ne treba brusti i sl.
    Nije njoj zubar problem,otvorila je usta,dala premazati jos prije par mj.
    Ali me zanimalo moze li se sprijeciti propadanje postojecih zuba.

  24. #24
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Može se par mjeseci prolongirati, barem je naše iskustvo takvo
    Ali ako primjetiš da se širi/vraća, onda popravak.
    Eto, naše iskustvo s ozonom nije baš nekaj (sigurna sam da bi tijek bio sličan, ako ne i isti, bez tog ozona)

  25. #25
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su Stolarice tak tak (bili smo kod obje)..nisu niš nježnije i spretnije s djecom od moje zubarke, ozon samo prolongira problem, ali ga ne rješava (a naplate masno + naplate uslugu koju nisi niti tražio) i zubić je ionako kasnije najčešće potrebno plombirati.
    mi smo prije nekoliko godina išli kod starije stolarice na ozoniranje jedne šestice i pečatiranje ostalih. ovu ozoniranu je ipak prošle godine njen zubar plombirao. platili smo također masno sve nešto po 400 kn, a vađenje jednog mliječnog (koji bismo i sami doma ko i sve ostale) je naplatila 100 kuna. ne želim ništa s ovim reći, samo iskustvo. pitanje koliko je to korisno, ni posebno je, niti nije. stvarno ne znam bih li preporučila.

  26. #26
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Sorry na offtopicu
    Ali i kod nas radilo o mliječnom zubiću koji samo što nije ispao, nitko je nije ni tražio da ga izvadi, došli su na ozon petice.
    Moj muž nije ni skužio da mu je to dodatno naplatila 100 kuna, ja sam doma bila ljuta kao pas! Pa ostavili smo joj hrpu love prije toga wtf
    Ma evo još sam ljuta očito LOL

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moj najmanji ima najlošije zube, ali svaku zub koji je lijecen se upalio i jedino rješenje je bilo otvoren zub, znam Lilijino mišljenje, ali kod mojeg je vjerojatno alergija na lijek ili sastojak lijeka. Nijedan od tih zuba nije izrađen, jer čuvaju mjesto, istina jedan se i klima petica, ali Dr. Ceka

  28. #28
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima netko preporuku za neki popravak zubića bez brusilice? Laser/ozon?

    Mali je bez frke popravio 3 zuba. A sad ne želi. Čim vidi bušilicu ne da ni blizu, iako ga nikad ništa nije boljelo. Zadnja dva posjeta, sat i pol nagovaranja, nema šanse. Strah ga odjednom i gotovo.
    A mene strah da se taj karijes ne proširi jer je početan, za sad između četvorke i petice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •