Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 193

Tema: Kad su vam prestale mucnine?

  1. #1
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno Kad su vam prestale mucnine?

    Pozdrav svima!

    Na kraju sam 11-tog tjedna i imam uzasne mucnine koje traju skoro pa non stop. Svugdje citam da je to samo do kraja prvog tromjesecja, sto je tu negdje. Ali meni se to nista ne smanjuje, nego bas naprotiv, sad mi se pocela i gaditi hrana, sto prije nije. Jedenje je bilo jedini trenutak kad mi ne bi bilo mucno.

    Sto je najgore, sad me pocela muciti i grozna zed, tako da pijem svako malo po gutljaj, dva vode. Ali nista ne pomaze. Osim toga, sva ta voda mi cini da mi se povraca jos lakse.

    Ima li tome kraja? Ima li slucajeva da su mucnine trajale i duze od 'predvidenog roka'? Ja iskreno ne vjerujem da ce to skoro prestat.

    Poludit cu, osjecam se ko na nekoj torturi

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima slučajeva kad mučnine traju do poroda - poznam jednu nesretnicu s tim iskustvom. smršavila je ne znam koliko kila u trudnoći
    ali to je stvarno rijetkost.
    meni su trajale tako kako je uobičajeno, nestale negdje u 4. mjesecu trudnoće, iako sam i ja mislila da NIKADA neće prestati
    ne brini i izdrži još malo

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Negdje oko 18-tog tjedna, prije toga koma. X puta sam se zapitala tko li je smislio naziv "jutarnje mučnine" jer ja sam imala cijelodnevne i ponekad cjelonoćne mučnine!

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    i meni isto prestale u 4. mjesecu; odmah sam se preporodila; tak mi se fino salo naslagivalo, milina

  5. #5
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Meni mucnine prestale nakon 3 mjeseca, tocno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Negdje oko 18-tog tjedna, prije toga koma. X puta sam se zapitala tko li je smislio naziv "jutarnje mučnine" jer ja sam imala cijelodnevne i ponekad cjelonoćne mučnine!
    Tako bih ja opisala moja iskustva iz prve i druge trudnoće!

  7. #7
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Meda, ja sam zakljucila da su mi od cijelog roditeljstva definitivno najteze mucnine. Jos ih imam (19-i tjedan), ali polako slabe.

    Imas nekoliko opcija za ublazavanje, pogledaj malo po forumu, a imas i tekst na portalu. Probaj traziti nesto sto ce ti pomoci. Meni su ovaj put pomogli tvrdi limun bomboni (jela sam vise od vrecice dnevno).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Meni su mučnine nestale na kraju 4.mjeseca tek. Bilo je nepodnošljivo, kaj god sam pojela istu sekundu sam sve povratila (doručak, ručak i večeru uredno). Katastrofa,al prošlo je. Što je dalje išlo, bilo mi je sve bolje. U 9 mjesecu trudnoće mi je bilo najbolje- šalabajzala naokolo i uživala

  9. #9
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    tocno tako i meni, cijeli dan i noc., najradije bi iskocila iz svoje koze da mogu.

    najbolje je sto mi se ni porod ne cini vise takav bauk. sto je desetak sati bolova u usporedbi s ovom svakodnevnom agonijom. znam da ne znam o cemu pricam, al bar se tjesim

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Sa 18 tjedana sam prestala povraćati svaki dan. Zadnji put sam povratila dan pred porod.

  11. #11
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Meda, ja sam zakljucila da su mi od cijelog roditeljstva definitivno najteze mucnine. Jos ih imam (19-i tjedan), ali polako slabe.

    Imas nekoliko opcija za ublazavanje, pogledaj malo po forumu, a imas i tekst na portalu. Probaj traziti nesto sto ce ti pomoci. Meni su ovaj put pomogli tvrdi limun bomboni (jela sam vise od vrecice dnevno).
    vec sam otkrila taj trik. ali hvala svejedno

    imam par tih trikova, al i to mi dosadi. pomagala mi je voda s limunom, al ne nam zasto ti limuni ove godine imaju neki cudan miris i okus koji mi je postao nepodnosljiv.

    a kakav sam ja pehista jos ce sigurno ispast da sam od ovih sto pola trudnoce imaju mucninu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ha sam imala mučnine do kraja

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ha-ja

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    u prvoj trudnoći sam imala fine jutarnje mučnine, dok ne pojedem nešto, povratila svega par puta i sl.
    sad u drugoj, do kraja četvrtog mjeseca sam mislila da ću umrijeti, povraćala sam 24 sata dnevno i samo ležala i plakala nad vlastitom sudbinom. i sad mi zna biti muka a već sam pffff ček da izračunam oko 6-tog mjeseca.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a kad ti trebaš roditi?

  16. #16
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ko? ja?

    računaš mi tjedne? hehe

    na aprilililili

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma ne računam

    čista babska radoznalost..........

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    povracala sam sve do kraja 4.mjeseca, a kad je to prestalo pocela je zgaravica i ona je trajala sve do poroda

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    meni trajale do kraja trećeg mj i tada sam se najozbiljnije zapitala tko je smislio drugo ime za trudnoću- blaženo stanje! 8)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    23

    Početno

    Evo ja sam u 18-tpm tjednu i prestalesu već prije dva tjedna mada se desilo da sam koji puta povratila,ali to i ne računam s obzirom na to kako mi je bilo prije toga.D sumiram bila sam i žedna i gladna i jadna i sve mi je smrdilo a najviše kuhinja i frižider.Muž mi je morao prije posla izvaditi iz frižidera šta bi mi trebalo za taj dan.Strašno,mislila sam da tome nema kraja!A sada mi je sve baš sve fino,osjećam se kao da sam prvi puta u životu na zemlji i kušam hranu.Stoga ne brini!!!!!

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Imam jedno pitanje, zanima me da li ste imali običaj prije trudnoće jesti odmah ujutro kad se probudite ili to niste mogli, nego ste jeli nešto kasnije?

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    frendica u prvoj trudnoći uopće nije imala mučnine, a u drugoj povraćala do petog mjeseca.

    ja lagane mučnine od 6. do 11. tjedna, 2-3 sata dnevno i bez povraćanja.

    o čemu to ovisi?

    samaritanka, kakve veze ima doručak? ja sam tek u trudnoći počela ujutro jesti (doduše samo bananu, više nisam mogla) da mi ne bi bilo mučno.

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    m Ivy, znači ti inače nisi jela ujutro i prije kad nisi bila trudna. Mislim odmah kad se probudiš?

    Ivy objasnit ću ti kasnije što mislim.

    Kolika je razlika između djece od tvoje frendice i da li ona jede ujutro odmah kad se probudi?

    Po meni je za Hiperemesis gravidarum ili povraćanje bitno da se ne dopusti da se razvije, a ono je sve gore ako se ne stišava.

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja nikad ne doručkujem, ni prije trudnoće, ni u trudnoći, ni sada.
    mučnine sam imala prva 3 mjeseca, ali nikad jutarnje, nego ili cjelodnevne ili samo večernje. ako sam povraćala, to je bilo samo navečer.

    baš me zanima povezanost s doručkom?

  25. #25
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni su mučnine večernje i to još uvijek vrlo lagane. Kad su vama počele? Meni je sada 7. tjedan, još mi ništa ne smrdi, što je s Matejom bilo jako izraženo, no ne sjećam se više kad je otpočelo (no, sjećam se da baš miris limuna nisam mogla podnijeti kao ni sve parfeme ili sprejeve koji su mirisali na limun).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Ja prije trudnoce nisam nikada doruckovala,a u trudnoci sam se tjerala zbog bebe da nesto pojedem

  27. #27
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    doručak nema veze s mučninama, nego se općenito preporučuje da se još u ležećem položaju znači prije nego se dignete iz kreveta nešto ubaci u usta. nekima to pomaže da nemaju mučnine.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Meni su mučnine večernje i to još uvijek vrlo lagane. Kad su vama počele? Meni je sada 7. tjedan, još mi ništa ne smrdi, što je s Matejom bilo jako izraženo, no ne sjećam se više kad je otpočelo (no, sjećam se da baš miris limuna nisam mogla podnijeti kao ni sve parfeme ili sprejeve koji su mirisali na limun).
    Klia, nisam znala da si trudna. Cestitam

    i ja sam u prvoj trudnoci imala problema sa mirisima i gadljivoscu, bas kao i ti. U drugoj trudnoci nista, osim povracanja koje me je pratilo sve do poroda.

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    samaritanka, nikad nisam jela odmah nakon buđenja - ujutro popijem čaj a u trudnoći bi pojela bananu čim bi došla na posao. hrana mi se ujutro gadi.

    frendica je zatrudnila kad je maleni imao nešto više od godine dana, rodila je curicu. stvarno ne znam da li doručkuje , ali sumnjam da stigne...

    ne kužim, jedino ako misliš na ono da ti želudac ne smije biti prazan? meni je bilo mučno dok nisam skužila da moram stalno pomalo jesti. po noći sam znala uzeti npr. kreker i ujutro mi nikad nije bilo zlo.

  30. #30
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    meni su mučnine prestale na dan poroda.Zadnji put sam povratila pred sam izgon i onda nisam mogla da pojmim tu ljepotu kad prestane.

  31. #31
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Imam jedno pitanje, zanima me da li ste imali običaj prije trudnoće jesti odmah ujutro kad se probudite ili to niste mogli, nego ste jeli nešto kasnije?
    prije vecinom nisam jela odmah nakon budenja, ali bi uvijek jela ujutro, prije rucka znaci, voce, jogurt i slicno.

    prije trudnoce sam pocela prije posla jogurt sa mueslima ili cornflexima. na poslu nekoliko vocki.

    sad obavezno prije posla, i to odmah cim se ustanem pojedem dorucak, jer inace ne mogu funkcionirati. jogurt s vocnim mueslima i na poslu voce i slane stapice ili krekere. dorucak skoro nikad nisam povracala.

    meni je non stop vise ili manje mucno, ali ne povracam cesto.

  32. #32
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mislim da postoji veza između navika prije trudnoće konkretno nedoručkovanja i razvoja mučnine u trudnoći.

    Naglašavam razvoja mučnine jer se mučina razvija u svojoj jačini i dalje ako je u tome ne spriječimo.

    Mnoge žene smatraju da je to sastavni dio trudnoće i u startu ne pokušavaju utjecati na mučninu, nego nastavljaju sa starim navikama nedoručkovanja ujutro i pokušaju tolerancije gladi.

    Glad ima u trudnoći sasvim drugačije značenje i alarm tijela konkretno želuca je puno jači nego u normalnom stanju. To se odnosi i na druge dijelove dana, a i na noć ako su nam obroci pred noć nedovoljni za razvoj djeteta i vlastite potrebe do jutra.

    Ako se dozvoli mučnini da se razvije iz bilo kojih razloga, neki se i vesele mučninama na početku jer su dugo čekali na trudnoću, kasnije je teško kontrolirati pojačavanje mučnine. Možda da žene znaju da na to mogu bar pokušati utjecati i to odmah čim mučnine krenu, spriječile bi njihov razvoj. Mislim da kasnije kad su mučnine uznapredovale želudac postaje toliko iziritiran povraćanjem da eventualno svaki pa i onaj mehanički utjecaj nastao rastom volumena maternice uzrokuje izbacivanje želučanog sadržaja.

    Povračanje u trudovima pred porod je nekakva normala. Ja sam povračala jer sam kad su počeli trudovi još nešto pojela, pa sad kužim zašto preporučuju brzo razgradne šećere za vrijeme poroda, dekstrozu i slično. Želudac je prazan, a energije imaš. Međutim to vrijedi samo za porod.

    Evo što kaže Jozo Blajić u knjizi Porodništvo od autira Ante Dumančića i suradnika:
    21. Hiperemeza trudnica
    Hiperemeza trudnica obuhvaća skup simptoma od blago izraženog do teškog oblika povračanja, s poremećajima metabolizma vode, elektrolita, ugljikohidrata, izrazitog pada tjelesne težine s poremećajem svijesti. Graviditetno povračanje pojavljuje se u 50% trudnica unutar prva tri mjeseca trudnoće, nakon čega se rijetko nastavlja.
    Etologija: Ni do danas etološki faktor nije potpuno razjašnjen. Od značenja je novi hormonski status i poremećena neurovegaetativna ravnoteža u ranoj trudnoći, ali je najvažniji uzrok psihosomatske prirode: suprotnosti vrlo željene i neželjen trudnoće sa životnim uvjetima, okolinom, strahom od trudnoće itd.
    Simptomi: Skratit ću sada i sao nabrojati Klinički se razlikuju tri oblika: laki povraćanje 2-3 puta dnevno, umjereni 10 puta dnevno, teški 20 puta dnevno. Pobrojani su i ostali simptomi koji prate različitu učestalost povraćanja.
    Terapija: pazi sad! Blagi oblik ne zahtjeva posebno liječenje, ev. sedativi apaurin i antiemteci (sredstva protiv povračanja). Teži oblici liječe se infuzijama glukoze i elektrolita, a u klinici se daju i sedativi. Za vrlo teške oblike rezistentne na terapiju neću ništa napisati jer mi je to nekako horor.
    Međutim što hoću reći PSIHA igra zavidnu ulogu u svemu i sedativi nisu ez razloga dio terapije jedino ako se nešto nije promjenilo???

    Ako spriječimo razvoj mučnine ujutro ili tokom dana na vrijeme uzimanjem krekera ili banane ili sličnog puno smo već napravili. Kasnije je teško to staviti pod kontrolu.
    I očito je da su životne navike drugačije. Recimo neko savršeno tolerira glad kad nije u drugom stanju, međutim to je nemoguće u trudnoći.
    Otud moje razmišljanje da se trebaju malo pretresti vlastite navike. Recimo krenuti s jutarnjom kavom natašte kao što neki rade prije trudnoće. Kava također potiskuje osječaj gladi, ali kad prestane njeno djelovanje razvije se jaki alarm gladi zato kad pijete kavu uvijek nešto jedite za vrijeme, prije ili poslije...
    Zanimale bi me i vaše situacije i što mislite o svemu ovome?

  33. #33
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Samaritanka, uvijek rado procitam sto ti imas za reci, ali ovaj put mi ova teorija ne drzi vodu. A ovo iz knjige necu niti komentirati. Polagano, ali sigurno u zivotu dobivam averziju od znanosti

  34. #34
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    dijanam obrazloži, zanimalo bi me ...

  35. #35
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    mislim da doručak nema nikakve veze s mučninom. Ja sam u obje trudnoće doručkovala REDOVITO a mučnine su najgore bile poslijepodne i navečer. počele su lagano i postajale sve teže i teže bez obzira na jelo. ustvari, ispalo je da navečer kad ne jedem imam blagi osjećaj da mi je bolje, odnosno prazan želudac=manja mučnina. I ne slažem se s autorom koji kaže da je psiha bitna. da je psiha toliko bitna, ja onda ne bi imala niakve mučnine jer su moja djeca željena i željno očekivana a život mi je super/bezstresan.

  36. #36
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    U mome slučaju mučnine su u prvoj trudnoći bile lagane (nikad nisam povratila), a u ovoj još su manje (bar se čini zasad). Međutim, zaista mi nisu povezane s gladi (evo sad mi je lagano muka dok ovo pišem, a maločas sam dobro večerala, i inače mi se javljaju popodne i navečer).
    Ipak, slažem se da povraćanjem iziritiran želudac ponovno reagira povraćanjem i da je to začarani krug (imala sam prilike jednom vidjeti osobu kojoj se to dogodilo za vrijeme putovanja i koja nije prestajala povraćati po dolasku na odredište sve dok nije došla Hitna i dali joj sedativ). Dakle, u tome smislu trebalo bi nekako pokušati suzbiti mučnine, ali sigurna sam da ne postoji jedan recept - kao npr. ovo da jedeš kako bi spriječila glad i sl.
    Meni je dosta logična teorija o djelovanju HCG-a na mozak, ali s druge strane, činjenica je da svaka od nas različito to doživljava. Sad, jesu li razlozi psihičke ili fizičke prirode, ne znam i ne isključujem mogućnost djelovanja psihe, ali mislim da se to ne može baš tako jednostavno istražiti i zaključiti.
    Dijana, razlikuj znanost od interpretacija. Čak se i znanstveno dokazana, objektivna i provjerljiva dostignuća mogu različito interpretirati, čak i u egzaktnim znanostima. Znanost je stalno traganje za istinom, a tko kaže da ju je našao pa je bezuvjetno servira drugima - nije znanstvenik.

  37. #37
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Klia, nemoj me vuci za jezik
    Sve egzaktne znanosti (a tu je ukljucena i moja struka, da ne ispadne da sam neobjektivna) su jako podlozne osobnoj procjeni. Zato i postoje "pravci"... i "teorije"....

    Sto sam starija, sklonija sam intuiciji.

    Samaritanka, meni je ovo peta trudnoca (jedna je nazalost zavrsila kiretazom) i SVE su mi bile popracene neizdrzivim mucninama.

    Nema sto nisam probala. U prvoj sam uredno jela krekere u krevetu, pila caj od mente i polako se dizala... da ne davim pucanstvo detaljima, moj ocaj me tjerao da probam BAS SVE. Neke stvari su mi malo pomogle (a medju njima nije bio dorucak), i jedini recept do kojeg sam dosla je IZDRZATI.

    A ovo o zeljenim i nezeljenim trudnocama i analizama podsvjesti sam vec imala priliku citati (i Kurjak ima iste teze) i to mi je van svake pameti. Da ne kazem uvredljivo.

  38. #38
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Sve egzaktne znanosti
    ispravak: sve NEegzaktne znanosti

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    23

    Početno

    Sve u svemu nitko nema pojma zašto netko ima a netko nema mučnine,ali je najlakše sve svaliti na psihu.I kao što je netko spomenuo to je već pomalo uvrijedljivo,kad si zabrinuta,ma to su hormoni proći će,kad te nešto boli ma proći će,kad si nešto tužna ma proći će to su hormoni,kad se naljutiš ne shvaćaju te ozbiljno(baš sasvim),možda malo karikiram a li nadam se da ste me skužile .Ma ,slažem se u trudnoći puno hormona hara po organizmu ,ali imam kad kada osjećaj da nas se tretira kao da nismo uračunljive.

  40. #40
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    diajnam išla sam pročitati njemačku ginekologiju da čujem što oni kažu o tome ona je 2001 od autora Feige, Rempen, Würfel, Jawny, Caffier "Faruenheilkunde" i kod njih ni traga od sedativa bar na letimičan pogled, ima još par zanimljivih stvari što ću napisati malo kasnije. Oni preporučuju više malih obroka, a ne velikih i to mi je upalo u oči...Sad idem srediti kuću jer je sutra Karlovo krštenje, ali opet se javim dijanam. Zanimljivo mi je ovo što pišeš.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Moja je prijateljica iste sreće kao i ti. Obratila se ginekologu za pomoć i on joj je prepisao nekakve čepiće. Sad joj je punooo lakše iako još uvijek ima mučnine.
    Mene pomalo zabrinjava tvoja žeđ. Da li si kontrolirala šećer?
    Znam da su potrebe za vodom veće u trudnoći no ako piješ puno tekućine a i dalje si žedna ne bi bilo loše prekontrolirati šećer (događa se da žene u trudnoći imaju problema s šećerom iako su prije bile potpuno zdrave)

    Želim ti sretnu Novu i bez mučnina

  42. #42
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Paula, hvala na lijepim zeljama.

    Sto se tice zedi, i mene je to prosli tjedan zabrinulo, sutra idem kod doktora pa cu to svakako istraziti.

    Meni je ovih dana za divno cudo malo bolje. Mislim da je prosli tjedan bio problem sto sam bila stalno doma i povlacila se od kreveta do kauca, i vrlo brzo nakon obroka bi se bacila u lezeci ili polulezeci polozaj. Uz malo tezu hranu za bozic i nakon njega, to je vjerojatno rezultiralo pogorsanjem stanja.

    Jos uvijek mi je mucno, ali ne povracam i osjecam lagano olaksanje, pogotovo nocu.
    I drzim se podalje od kreveta

    Samaritanka, slazem se da nacin prehrane vazan. On moze pogorsati mucninu i povracanje, moze ju ublaziti ili pomoci da ju drzimo pod kontrolom. Meni je doktor na prvom pregledu rekao da jedem cesto, ali malo, zdravu i lakoprobavljivu hranu. Sama sam otkrila da mi vise pase kuhano, zato na poslu idem na rucak u restoran, jer ne bih mogla podnijeti da jedem suhu ili hladnu hranu, moje tijelo je jednostavno to trazilo. I ne vjerujem da je to nesto novo.

    Cini mi se da ti, i izvore koje si navela, poistovjecujete mucninu i povracanje. Meni je mucno stalno, ali ja ne povracam svaki dan. Ni prije nisam imala osjetljiv zeludac, povracala sam mozda dva puta u zivotu. U ovoj njihovoj klasifikaciji ja nemam ni laki oblik, a stalno mi je mucno.

    Slazem se da kad jednom zeludac naviknemo na povracanje, poslije tesko uopce zadrzati bilo kakvu hranu. Poznat je slucaj bulimicarki, koje nakon nekog vremena vise ne povracaju voljno, nego refleksno.
    Ali tko moze reci za nekoga drugoga da je mogao kontrolirati povracanje?

    Ova teorija da je najvazniji uzrok psihosomatske prirode je vrlo zastrajelo gledanje na stvari. Granici s popularnom psihologijom i pomalo je seksisticka, moje iskreno misljenje.
    Ne tvrdim da ne postoje fizicke bolesti koje imaju uzrok psihisomatske prirode, ali kod trudnicke mucnine i povracanja ne vjerujem da je to slucaj. Najbanalnije receno, zasto i zene koje ni ne znaju da su trudne imaju mucnine i povracaju? To nikom od ovih vrlih prepisivaca nije palo na pamet

  43. #43
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dijana, pravci i teorije = interpretacije.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    meni su prestale oko 15. tjedna i, mogu reći, skoro pa preko noći. izdrži još malo, taman kad pomisliš da bu ti zlo do poroda - prestat će.

  45. #45
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    dijanam i klia, nisam znala da ste trudne. pa to je prekrasno, cestitam objema! :D

    moje su mucnine bile dnevne i vecernje, trajale od sedmog do sesnaestog tjedna. nisam jela ujutro iako inace jedem. naime, najmanje sam mucnine imala kad ne bih jela i vise mi je pasalo biti gladna nego da jedem nesto sto mi nije bilo fino. a nista mi nije bilo fino.

  46. #46
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Eto Felix, ti si primjer da je sve vrlo vrlo individualno (hvala; i ja tebi cestitam; a s terminom smo jako blizu).

    I kod mene je Meda uvijek vise bilo na rubu. Bilo je obavezno samo jutarnje povracanje, a mucnice su mi bile konstantne, cijeli dan, a znaju me cak i sada nocu probuditi. A jako sam pazila da ne povratim, bas zbog ovoga sto ti Samaritanka pises. Bojala sam se da ne udjem u krug povracanja.

    Meni je zapravo najveci problem bilo to sto su me mucnine cinile jako nervoznom. I onda me ljutilo sto sam nervozna i tako ukrug. Ko dijete. Tesko sam se nosila s tim.

    Samaritanka, cestitam vam na krstenju!

  47. #47
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    pošto su mučnine tema moram se i ja javiti. meni je bilo grozno loše po cijeli dan i uz nekad cijelodnevno povraćanje. morala sam biti i na bolovanju 1 tj kad stvarno nisam mogla ništa. pratilo me to od 7 tj trudnoće do prije dva tjedna. sad ću biti 17 tj (u petak) i još uvijek mi je povremeno slabo ali većinom navečer. još uvijek ne mogu smisliti većinu namirnica.ono što sam prije obožavala- mlijeko, jogurt, palentu, banane, jabuke i puno povrća, sad ne mogu nikako. ali bitno da je mojem vrapčeku dobro i da se dobro razvija.

  48. #48
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Felix, hvala na čestitkama :D Jako me raduje trudnoća i puno sam opuštenija nego prvi put. Mučnine su se malo pojačale zadnja dva dana, ali sve je to podnošljivo - uz povremena sjedanja, ležanja, grickanja nečega što mi paše u tom trenutku. Samo da prvi pregled prođe OK, držite mi fige, idem za pola sata...

  49. #49
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    samo da javim da su mi popustile mucnine i da se stanje normalizralo.

    hvala svima na na podrsci

  50. #50
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Molim vas odgovor jl je normalno da jedan dan nemate mučnina i jeste li ih baš svaki dan imale?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •