Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Akupunktura & IVF

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Akupunktura (i bilo što) nije medicina utemeljena na znanstvenim dokazima... znači, iz moje perspektive, radi se o vjerovanju da nešto pomaže (čim nema znanstv. dokaza). Trošak tj. "škođenje" bi bio trošak akupunkturnih tretmana (znači, vrijeme i novac uloženi u to ). Opet, ako je nekome zbog psihe bitno, a nije vjernik pa isto ne može postići u crkvi ili na neki drugi način - nije niti to beznačajno. Samo je drugi par postola od rasprave o učinkovitosti medicinskih tretmana.

    Proboj akupunkture u medicinske ustanove tumačim tržišnim razlozima (ljudi traže, naplativo je, tj. win (pacijent želi to) - win (ljudi koji to pružaju zarađuju).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2018. at 00:25

  2. #52
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Samo javljam da sam na ovom FET-u išla na akupunkturu i to prema German study protocolu a beta nam je danas potvrdila da je bio uspješan !
    Ovo je moj drugi spješni IVF sa akupunkturom i zblja mogu reći samo najboje. Upoznala sam prekrasnu doktoricu koja ima iskustva u akupunkturi i IVF-u i trunoći pa ako nekog zanima slobodno se javite za preporuku.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bravooo Isabel cestitam od srca!!!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Isabel, nemam opcije da ti posaljem poruku a htjela bih te detaljnjije pitati oko akipunkture; kako se zove dr, gdje ordinira, koliko puta si isla na tretmane i koliko novaca?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #55
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam išla u Polikliniku Aviva, dr. Sandra Morović. Doktorica je divna, ljubazna, topla i srdačna. Sam tretman ne boli, traje cca 30-40 min ali prvi put je duže, dok popričate i to. Ide se prema German Study Protocolu recimo 3-4 puta. Ja sam bila prvi put 4 dana prije transfera, drugi put 2 sata nakon transfera i zadnji put dan nakon transfera. Jako je opuštajuće i ugodno, ona ima iskustva u akupunkturi za IVF i trudnoću pa mi je to bilo super! Ja sam svaki put kad bi mi stavila iglice zadrijemala i taman malo odmorila tamo... Svaki tretman košta 300kn.

    German Study Protocol je protokol po kojem se radi akupunktura koja poboljšava cirkulaciju i opuštanje maternice pa time poboljšava šansu za uspješnim začećem. Ključni su termini tretmana u odnosu na sam transfer embrija i točke koje se tretiraju.
    Šaljem ti par linkova koji su jako zanimljivi na tu temu:
    http://acupuncture.com.ng/acupunctur...-german-study/
    https://www.medicalservicesprague.co...cture-protocol

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj taMarelica prvotno napisa Vidi poruku
    prije 2. postupka sam putem Skype bila na konzultacijama njene klinike i eto nam Davida ... :D :D :D
    Wow! Ja sam sad pročitala njenu knjigu i jako sam zainteresirana da se s njima konzultiram, uvjerena sam da će mi to napokon pomoći da ostvarim trudnoću.
    Ako vidiš ovaj post, voljela bih da mi daš koji savjet.
    Hvala!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Super info Isabel, imaš pp od mene

  8. #58
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Jedna draga forumašica mi dala kontakt od doktorice kod koje je ona bila i bila je također jako zadovoljna, dr. Zrinka Oreškocić koja radi u Zivia Studiu (http://ziviastudio.com/hr/). Tamo sam nazvala pa su mi rekli da je doktorica trenutno na porodiljnom i da ju mijenja dr. Katja. Tu sam Katju pokušavala dobiti 6 dana i nikako pa sam izgubila živce i opet zvala Zivia Studio. Oni su se jako ispričavali i rekli da im je ta doktorica nepouzdana i da im radi problema pa da nazovem na mobitel dr. Zrinku Orešković koja je, kad je čula da se ova ne javlja, ponudila pomoć. Kako ima malu bebu onda je s njom nezgodno dogovoriti termine pa mi je ona osobno preporučila svoju pouzdanu kolegicu dr. Sandru Morović koja radi povremeno u Poliklinici Aviva. Čule smo se telefonom i dogovorile da na prvi dođem par dana prije transfera. Bila sam kod nje na ukupno 3 tretmana, po German Study Protocolu i bila sam jako zadovoljna! Doktorica je super i za svaku preporuku.

    Iako nisam baš ljubitelj Avive i tih velikih poliklinika, vjerovala sam toj dr. Orešković s kojom sam se čula, koja mi je sve lijepo objasnila, bila vrlo susretljiva i ljubazna i "znala o čemu priča", jer rijetko tko da zna o German Study protocolu i akupunkturi u svrhu IVF-a odnosno začeća i trudnoće.

    Ta dr. Sandra je meni osobno puno ljubaznija, srdačnija, iskrenija i draža od dr. Jeanette iz Sinteze koja mi se čini da joj je samo do love (kod nje sam bila prije 9 godina i sad prije ovog postupka na konzultacijama, no od Sinteze sam odustala, nije mi se svidjelo). Dr. Sandra koristi jednokratne igle, svaka je u svom plastificiranom omotu kao igla i još sa kapicom koje onda ona nakon korištenja baca.

    Ja sam uživala u svakom tretmanu, bila uvijerena da ima bar male koristi i eto urodilo je plodom !

    Tretman kod dr Sandre u Avivi košta 300 kn i s njom se može dogovoriti svašta. Ja sam primjerice rekla da ne bi išla na puno tretmana i da orema GSP-u smatram da su 3-4 dovoljna. Tako smo se onda i ogovotrile. Jedan je bio par dana prije FET-a, drugi unutar 24 sata od FET-a i zadnji dan poslije. Aviva je praktična jer imaju raznih načina plaćanja .

    Eto, nadam se da sam pomogla. Ako treba još koja info slobodno pišite!


    Sretno cure !

  9. #59
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Članak o akupunkturi i izgledima za uspjeh IVF-a: Ne pomaže!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •