Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Akupunktura & IVF

  1. #1
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno Akupunktura & IVF

    Drage moje,

    Uvijek me zanimala i alternativna meicina pa tako i akupunktura! Kako nas je život doveo do toga da moramo na IVF, počela sam proučavati raznorazne članke, studije, iskustva, istraživanja itd. i došla do vrlo zanimljivih i ohrabrujućih tema. Ovo je primjerice jedan prastari topic i diskusija koje su 2004. vodile naše drage tadašnje suborke. Pogledajte ovajRodin topic
    More ostalih člankaka studija .... možete naći samo ako ugooglate "German study protocol" ili Acupuncture & IVF" i sl.
    Što vi o tome mislite?
    Ima li tko sličnih ikustava sa akupunkturom?
    Ja si sve mislim početi s tretmanima, jer se nadam IVF-u na ljeto. Samo moram naći dobrog akupunkturistu u Zg. koji poznaje ljećenje neplodnosti i spomenute protokole.



  2. #2
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Ja sam dobila broj od jedne zene koja se bavi akupunkturom u smjeru neplodnosti, ali nisam ju jos uspjela dobiti.....a i sama ne znam kaj da mislim o tome.........( nisam ti bas pomogla !! )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam imala 4 ET-a, od cega dva sa akupunkturom i u oba sam slucaja ostala trudna, prvi put spontani a drugi put moje .

  4. #4
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Ja sam imala 4 ET-a, od cega dva sa akupunkturom i u oba sam slucaja ostala trudna, prvi put spontani a drugi put moje .
    Cure, hvala na odgovorima!
    Timmy gdje si ti išla na akupunkturu, i da li si išla na "vulgaris"a. ili baš special za neplodnost?

    Nela37, možeš mi pp-ati njene kontakte. Možda odem prije tebe . Hvala!


  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam tad radila u Beogradu, ordinacija se zvala VITALIS, doktorica i ja smo imali detaljan razgovor prije akupunkture i ona je koristila nekakav kombinirani protokol, ne sjecam se bas tocno koji protokol je koristila. Mislim da se pri IVF-u koristi tzv Svedski protokol.

  6. #6
    Gost

    Početno

    Ja sam sada u postupku FET i hodam na akupunkturu i doktorica me priprema za petak , pitala sam i doktora da li smijem ići na akupunkturu on je rekao da dapače ako žena zna šta radi .
    Moja doktorica ima iza sebe puno žena koje su dolazile kod nje s problemom začeća i jako puno ih je uspjelo u tome .
    Nadam se da ću ja nastaviti niz njenih uspjeha .

  7. #7
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Nemam osobnog iskustva s akupunkturom ali imam obiteljsku anegdotu. Moj brat je specijalist fizikalne med. i akupunkturi pribjegne kad konzervativna medicina ne daje rezultate.
    Vozi se on jedan vikend kroz jedno selo (uske ulice!), mora propustit čovjeka na bajku! Kad ono čovjek lupa na prozor i galami: "vidi je dokture moj, ko od šale ti je sad mogu dignit iznad glave, a mogu i biciklo vozit..."
    Naime, godinama prije toga je imao ukočenu ruku.
    Malo odstupanje od teme, nadam se da se ne ljutite.

  8. #8
    smak

    Početno

    joj cure baš mi je drago da ste otvorile ovaj topic, ja sam taman prošli tjedan zvala dr koja se bavi akupunkturom i dogovorila termin, s obzirom da mi se u kratko vrijeme sve poremetilo, od hormona, štitnjaće i PAPAe htjela bi da me netko ili nešto "vrati u ravnotežu" a tu bi negdje i bila uloga alternative. Nadam se IVFu krajem lipnja ili srpnja i do tada bi sve trebala srediti.
    Ja sam imala namjeru iči na nekoliko tretmana ali nisam razmišljala o tretmanima uz stimulaciju i sam postupak a sada vidim da i to ima smisla.
    Cure ako znate da se u Rijeci netko bavi takvom vrstom akupunkture, javite pliz, ja sam se naručila tamo u Ul žrtava f.

  9. #9
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam isla na akupunkturu za 2 od 4 ivf-a. Prvi put kad sam isla rezultati su bili najlosiji od sva 4 puta (ali ne zbog akupunkture, nego zbog loseg protokola stimulacije), a drugi put sam ostala trudna. Takodjer sam taj put kad smo bili uspjesni prakticirala i femoralnu masazu, pila vrkutu i malinov list (prije ali ne tokom stimulacije), bila na zdravoj ishrani i maknula sav stres iz zivota.

    Ima jedna knjiga, Randine Lewis "Infertility cure", zena je doktorica zapadne medicine (ginekolog), a zivjela je i u Kini gdje je imala internship u bolnici koja je koristila tradicionalnu medicinu, i takodjer, (meni) najvaznije - i sama je iskusila na sebi sto je to neplodnost. Znaci zna o cemu prica, sa znanstvenog a i tradicionalnog kuta gledanja, a i isprobala je lijecenje i na sebi. Tu knjigu namjeravam donijeti u HR kad dodjem (za dva tjedna) i ostaviti je u Rodi, ako je moguce, da si ju cure mogu posuditi, jer je meni bila jako zanimljiva, a diskutira bas kako napraviti TCM dijagnozu i koje tocke stimulirati za koju dijagnozu, a diskutira i o biljnim preparatima (doduse kineskim).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Kbegicsi, gdje ideš na akupunkturu? Da li je ta doktorica pravi liječnik ili priučeni alternativac? Možeš mi molim te poslati detalje na pp?

    Pozdrav,

  11. #11
    Gost

    Početno

    Doktorica se nalazi u Sesvetama i nije brljator već je doktorica .Kako sam rekla iza sebe ima niz žena kojima je pomogla.I vjeruj mi da nebi išla nekome tko ne zna šta radi i da ga nisam provjerila .

    Dr.Huber 2000-650 parne dane radi popodne od 13,30-17,30 neparne ujutro od8,30-10,30

  12. #12
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Draga Isabel,

    za sada ne bi davala broj, jer sam ga dobila preko preporuke pa cu prvo ja pokusati kontaktirati.Gda je iz Madarske,ali radi i ovdje pa cemo vidjeti da li uopce ima iskustva na podrucju neplodnosti....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Hvala Kbegicsi!

    Nadam se da će ti pomoći i da ćeš ostvariti trudnoću.

    Pozdrav,

  14. #14
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj nela37 prvotno napisa
    Draga Isabel,

    za sada ne bi davala broj, jer sam ga dobila preko preporuke pa cu prvo ja pokusati kontaktirati.Gda je iz Madarske,ali radi i ovdje pa cemo vidjeti da li uopce ima iskustva na podrucju neplodnosti....
    Nema problema!! Javi kako je bilo i kako ti se sviđa!

  15. #15
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa
    Doktorica se nalazi u Sesvetama i nije brljator već je doktorica .Kako sam rekla iza sebe ima niz žena kojima je pomogla.I vjeruj mi da nebi išla nekome tko ne zna šta radi i da ga nisam provjerila .

    Dr.Huber 2000-650 parne dane radi popodne od 13,30-17,30 neparne ujutro od8,30-10,30
    Plan mi je pričekati razgovor s Baumanom do srijede, i pitati njega što misli o ak. , a onda nazvati Dr. Huber i dogovoriti za tretmane!
    Nadam se da Baumi zna nešto o tome, i da ima dobra iskustva!

  16. #16
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    Isabel , daj molim te javi kaj Bauman misli o tome.
    stvarno ste me zainteresirale za tu temu.

    ako Bauman da zeleno svjetlo, ja bi isto išla.

  17. #17
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Evo mene opet s tom temom.

    Naime, ja sam sada u udrugom IVF postupku i napokon sam tek sada uspjela naći nekoga u ZG tko ZNA akupunkturu uz IVF, koji to razumije i prakticra, koji zna što je German protocol, koji ima praksu vani i zna da u inozemstvu akupunktura i IVF idu ruku pod ruku i tko zna da su šanse koje akupunktura povečava za nas vrlo vrlo bitne i nikako nezanemarive.

    Bila sam na jednom tretmanu jer sam nažalost krenula kasno (jer sam tek tada uspjela naći) tj. 2 dana nakon ET-a, ali kaže teta da će nam i to dobro doći.

    Da ne bi ispala reklama, javite mi se na pp ako hoćete detaljnjije info.



  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja mogu preporuciti svoju akupunkturisticu koja o zenskom tijelu zna jako puno - dr. T.Parac - zena je mrak - ne znam o spoju s IVF-om, no vrijedi ju nazvat - sretno svima!

  19. #19
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    htjela sam vam samo reći da sam jučer upoznala doktoricu koja je specijalizirala trad. kinesku medicinu sa naglaskom na akupunkturi prije i nakon ivf-a (nije lažnjak, prava je doktorica). mi ćemo je isprobati ovaj put, pa kad vidimo rezultate javim vam

  20. #20
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    super ksena 28, javi (inače sam pobornik akupunkture jer mi je neko u familiji s njom bavio, i vrlo je uspješna kod određenih bolesti).

  21. #21
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    htjela sam vam samo reći da sam jučer upoznala doktoricu koja je specijalizirala trad. kinesku medicinu sa naglaskom na akupunkturi prije i nakon ivf-a (nije lažnjak, prava je doktorica). mi ćemo je isprobati ovaj put, pa kad vidimo rezultate javim vam
    blago ti se...

  22. #22
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    htjela sam vam samo reći da sam jučer upoznala doktoricu koja je specijalizirala trad. kinesku medicinu sa naglaskom na akupunkturi prije i nakon ivf-a (nije lažnjak, prava je doktorica). mi ćemo je isprobati ovaj put, pa kad vidimo rezultate javim vam
    ksena dali mi možeš poslati kontakt te Dr. na pp ? Gdje je, u ZG?

  23. #23
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Zainteresirana jesam, ali sve te igle... ...uf, nemogu zamislit da mi onak vise s kože

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa

    Ima jedna knjiga, Randine Lewis "Infertility cure", zena je doktorica zapadne medicine (ginekolog), a zivjela je i u Kini gdje je imala internship u bolnici koja je koristila tradicionalnu medicinu, i takodjer, (meni) najvaznije - i sama je iskusila na sebi sto je to neplodnost. Znaci zna o cemu prica, sa znanstvenog a i tradicionalnog kuta gledanja, a i isprobala je lijecenje i na sebi. Tu knjigu namjeravam donijeti u HR kad dodjem (za dva tjedna) i ostaviti je u Rodi, ako je moguce, da si ju cure mogu posuditi, jer je meni bila jako zanimljiva, a diskutira bas kako napraviti TCM dijagnozu i koje tocke stimulirati za koju dijagnozu, a diskutira i o biljnim preparatima (doduse kineskim).
    prije 2. postupka sam putem Skype bila na konzultacijama njene klinike i eto nam Davida ... :D :D :D

  25. #25
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    dajte više detalja! Zanima me sve to!

  26. #26
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    i mene zanima, Ksena ideš u dogovoru s MPO dr-om ili ne?

  27. #27
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Ksena, jel to dr. Gjuric? Bila sam kod nje.

  28. #28
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Vali prvotno napisa
    Ksena, jel to dr. Gjuric? Bila sam kod nje.
    Da. Jedino mi malo blesavo pisat o ženi i tretmanu kad nisam bila i ne znam šta očekivati. Kako je tebi bilo kod nje?

  29. #29
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Ovak, ja sam išla prošle godine k njoj u jednom prirodnjaku. Kasno sam krenula tak da sam na prvi tretman došla na dan ET-a. Zapravo bi trebalo krenuti nekoliko mjeseci prije postupka pa još kroz postupak, a navodno je dobro i u trudnoći.
    Medjutim, užasno je skupo. Prvi tretman s pregledom je koštao 600 kuna. Pregled je kratak, postavi nekoliko pitanja, pogleda jezik, puls i nešto treće (zaboravila sam što ). Ostali tretmani su 250 kuna (bili prošle godine, nadam se da nije još poskupila.) Skineš hlače, legneš, nabode te iglicima, ležiš pola sata, ona izvadi igle i ideš doma.
    Nije strašno, ne boli jako, malo pecne, ali izdržljivo je. Igle bode u noge, trbuh, ruke, jedanput ili dvaput me piknula i u glavu. Išla sam u ta dva tjedna (dakle od ET-a do bete) po tri puta na tjedan i ostavila hrpu love. Uspjeh je izostao, ali ne mislim da je ona za to kriva. Moj zaključak: malo preskupo. :/
    Naša Isabel je bila kod dr. Gjuric i rodila curicu!

  30. #30
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    to su malo skupi tretmani
    ovdje je mene kostalo isto - 50$ po tretmanu - s tim da su sve ostale medicinske cijene 5 puta vece ovdje (a place recimo u prosjeku 3,000$, ali ima stvarno velikih razlika u placama pa je nezahvalno govorit o prosjeku)
    ja svejedno zakljucila da mi je to malo puno (valjda sam preracunala u kune )
    na kraju sam kupila knjigu od randine lewis i radila akupresuru doma (i ono, noge gore, pa masirat noge) - to isto pomaze za cirkulaciju, a cini mi se da je bas u tome vrijednost akupunkture - poboljsani endometrij

  31. #31
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Malo podižem! Ima li vas koje ste u zadnje vrijeme radile akupunkturu? Zanima me, a zadnji post je bio prije skoro 2g. Bonus pitanje: dr.Prenc Pula - ima li netko iskustva kod njega?

  32. #32
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ja sam išla u par navrata kod dr. Gjurić u Zg. Na tretmane se ide za vrijeme stimulacije, punkcije i obavezno na dan transfera. Meni nije pomoglo za ostvarivanje trudnoće, a moram priznati niti mi je poboljšalo opće stanje organizma, kao što su neke cure pisale - čak suprotno uklještila su mi se leđa tijekom jedne serije terapija (ne tvrdim da je to povezano sa akupunkturom ).
    Posljednje uređivanje od Marnie : 26.09.2011. at 14:59

  33. #33
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ufff, neznam, nisam pametna da li da to odradim! Probati ću zvrcnuti ovog dr. u Puli, pa ću vidjeti šta kaže.
    Marnie, meni su leđa svako malo ukliještena, pa ne bi ni vidjela razliku

  34. #34
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Evo da se i ja javim - također sam bila kod dr. Gjurić. Nevezano uz postupak tretirala me dva mjeseca s akupunkturom te još dva s nekim kineskim čajevima koje mi je brat nabavljao izvana. Također bez ikakvih rezultata. Zaključite iz toga što želite. Moja odluka je bila bazirana na tome da ako sam već sve do sad probala zašto ne i to, pa mi nije žao.
    Ostalima radije preporučujem da lovu čuvaju za postupak

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam bila na konzultacijama kod dr. Slađane Divković u Španskom, prvenstveno da mi provjeri razinu vitamina i minerala... pričala mi je da je "neka njena" zatrudnila nakon nekoliko mjeseci akupunkture. Naravno, svaki cigo svoga konja hvali, ali nije mi se učinila ko lažnjak.
    Uglavnom provjera vit.-min. statusa je po meni za preporučiti. Ne sjećam se cifre.

  36. #36
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Na provjeri vit-min smo i mi bili, ugl. dobili smo terapiju jaaaako sličnu onoj koju smo već pili. Ja željezo, folna, C-vit, B-vit, a on Cink, Selen (i još nešto čega se ne sjećam), a kako smo to sve već uzimali, slijedeću turu smo samo uzeli MM neke tablete od Solgera koje su sadržavale sve njemu potrebno. S-gram mu se bio malo poboljšao, mada ne previše, ali svaka mala gurne naprijed.

  37. #37
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Evo i mog pozitivnog iskustva s akupunkturom!

    Iako je problem bio kod supruga, tretirali smo samo mene. Išla sam kod jedne dr. koja je kod mene kombinirala akupunkturu, tradicionalnu kinesku medicinu, homeopatiju i fitoterapiju. Također sam se strogo pridržavala njenih savjeta glede prehrane (nema kofeina, alkohola, šećera i crvenog mesa) i to sve najmanje 3 mjeseca prije popstupka, to ljeto puno sam se sunčala, plivala i odmarala , prošla dosta tretmana akupunkture čini mi se 30-tak (uključujući i za vrijeme stimulacije pa sve do transfera).

    Postupak je bio u 09/2010 .Iz potpisa se vidi da uspijeh nije izostao, dok ovo pišem moja ljubav mi spava na rukama.

    Mislim da je stvar u tome da treba pristupiti cjelovito i primjeniti više metoda istovremeno, a ljudi obično nemaju discipline i vremena, a na žalost ni financijska strana svega nije za zanemariti.

  38. #38
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ceres, slažem se s tobom - nije rješenje samo "odraditi" akupunkturu i misliti da će to pomoći da se ostvari trudnoća. Treba prilagoditi način života takvom načinu liječenja. A to zahtjeva puuuno discipline što nije lako ostvariti u današnjem jurećem načinu života. Da ne kažem da je skupo. Jedan tretman akupunkture košta 250 kn (da je sve licencirano i nije na "crno"), a ostali tretmani homeopatije, fitoterapije itd. vjerojatno nisu ništa jeftiniji .

  39. #39
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Tko je ono ranije napisao, TrudyC, možda ipak da čuvam lovu za van, ha? Sad mi je malo kasno za 3-mj.kuru jedva sam završila s antibioticima! Šalim se! ali svakako moram dobro odvagnuti i razmisliti o svemu prije pucanja dobre love

  40. #40
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Marnie, ja sam kod dr. plaćala 180 kn jedan tretman akupunkture, a u svakoj kuri ih je bilo po 10 komada, homeopatski pripravci stvarno nisu skupi, iako, nakupi se toga dosta, najteže je sve to iskombinirati i svega se pridržavati i biti discipliniran, ali isplatilo se, vjerujem da bez toga ne bi bilo ni mog bebača.

    Moram napomenuti i da mi je trudnoća bila za poželjeti, nikakvih mučnina, komplikacija, oticanja, vena, porod brz i lagan, kao i oporavak nakon njega.

  41. #41
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ceres gdje si išla na tu akupunkturu itd.?

  42. #42
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Mali Mimi, šaljem pp!

  43. #43
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ceres gdje si išla na tu akupunkturu itd.?
    I meni pošalji pp

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Akupunktura – dobar biznis, zdravlja “ni za lijek”

    Dragi moji, nemojte zalud trošiti zarađeni novac...

  45. #45
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Evo opet ja na toj temi, nakon više od 9 godina . Moj sadašnji IVF sa svježom blasticom nije bio uspješan pa se sad pripremamo za FET. Ja sam bila na tretmanima kod dr. Gjurić u prva dva postupka i oba su puta bila uspješna pa si sad razmišljam ići opet.

    Jel bio tko nedugo i ako da kakva su iskustva i gdje? Ja tražim nekog tko zna barem kaj je German Study Protocol, tko ima iskustva u akupunkturi u IVF postupku i tko zna kaj radi !

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Moram ti priznati Isabel da sam i sama razmisljala o akupunkturi kad budem isla u FET.Ali sam pomislila da sam luda i da to nitko ne radi :D Sad si mi opet bacila bubu u uho.Nisam puno istrazivala,samo sam citala da se to u Americi i vani radi pod normalno tj da puno zena ide.

  47. #47
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Isabel I ja sam svojevremeno razmišljala o IVFu i akupunkturi i kontaktirala sam Zivia studio u Zagrebu. Nisam isla, ali mogu ti poslati br. doktorice u inbox.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 08.01.2018. at 21:04

  48. #48
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Curke, ja sam išla u Sintezu na akupunkturu po programu German Study Protocol. Zvala sam jučer, još uvijek to rade...
    Frixie slobodno mi pošalji pa ću zvati. U Sintezi su mi jučer rekli da bi trebala doći na prvi pregled i dogovor koji je 360 kn i onda još 2 ili 3 put neposredno prije i nakon FET-a. Oni su kod Heinzelove pa će mi malo teško u cca pola sata stići iz Samobora do tamo. Razmišljam i o dr. Liu kojeg ću isto danas nazvati. Imaš li kakve info o Živia Studio, znaju kaj je je to, radili su i sl.?
    Aska, nisi luda, dapače, ja mislim da je to dobra stvar koja može imati samo pozitivan utjecaj, pa zašto ne probati . I nije tak nemoguće skupo, ako se ode 2 put a cijena jednog tretmana je cca 200 kn.

  49. #49
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Rade oni i za IVF akupunkturu, ne samo za prirodno začeće. Vidi inbox.

  50. #50
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Prije 10-15 godina je izašao znanstveni članak kojeg su svi mediji citirali kao dokaz da akupunktura pomaže. Radilo se o suradnji jedne vrhunske kineske klinike za akupunkturu i sveučilišne klinike u Ulmu. Meni je to odlično zazvučalo. MM i ja smo svečano otišli u knjižnicu Max Planck Instituta za biologiju, pronašli članak, kopirali, pripremili zakusku, postavili ligeštule na terasu i krenuli u detaljno proučavanje izvornog članka. Ispostavilo se da je uspješnost s najpoznatijim akupunkturistom u svemiru neznatno veća od uspješnosti bez aku, u razini pogreške mjerenja. Sjećam se tog hladnog tuša i razočarenja.

    Ali mislim da svakako ne može škoditi, za razliku od nekih pripravaka koje ljudi vole uzimati jer je nekom s potpuno drugom dijagnozom pomoglo.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 09.01.2018. at 12:52

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •