Vidi rezultate ankete: Naše dijete spava..

Glasači
75. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • u svom krevetiću, u drugoj sobi

    16 21.33%
  • u svom krevetiću, pored našeg kreveta

    27 36.00%
  • u našem krevetu, zajedno s nama

    32 42.67%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Naše dijete spava..

  1. #1
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno Naše dijete spava..

    Da vidim, kako stoje stvari statistički...

  2. #2
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ne znam dal smijemo odgovarati mi iz skupine 0-1, ali nema naseg odgovora.fran spava od 20-3 u svom krevetu, a od 3-jutra u mom.

  3. #3
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mi smo preksutra u ovoj skupini pa smo glasali

    Ian spava s nama veći dio noći pa smo glasali za zadnju opciju. Spava u kindaču samo do prvog buđenja nakon što mi legnemo, znači od 19, 20 do nekih ponoć, jedan

  4. #4
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    ne znam dal smijemo odgovarati mi iz skupine 0-1, ali nema naseg odgovora.fran spava od 20-3 u svom krevetu, a od 3-jutra u mom.

  5. #5

    Početno

    Karlo spava od svog 7. mjeseca u drugoj sobi, u svom krevetiću. I to od 21/22h do 8/9 ujutro.

    Jednostavno nije više mogao s nama, vrti se, gura, plače i nitko se na kraju ne naspava, tako da ja drugi dan ne mogu funkcionirat (a onda mi ode kvragu i briga za njega jer sam usporena), a MM je vozač i ne daj bože da se njemu nešto dogodi...

  6. #6
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    moja malecka spava s nama u krevetu. stavili smo kinderbet do nasega kreveta i maknuli stranicu, ali bas ne pali. prije nego zaspi mora obavezno leci do nas

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    od svog 6. mjeseca spava u sobi s bratom
    učinili smo to zbog brace, da bude manje ljubomoran
    ionako nam i dan danas oboje dotrče kod nas, usred noći

  8. #8
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    kad imamo srece- u svom krevetu u drugoj sobi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    do ponoći ili 2-3 u krevetiću, a onda s nama /tj. s cikom / do jutra...

  10. #10
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Naša Matea je u krevetiću do 5-6 ujutro, onda je s nama još sat-dva.

  11. #11
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Sorry na hrpi nepotrebnih znakova, nešto sam spetljala s slikicom s Lilypie.com[/img]

  12. #12
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    ne znam dal smijemo odgovarati mi iz skupine 0-1, ali nema naseg odgovora.fran spava od 20-3 u svom krevetu, a od 3-jutra u mom.
    Nisam znala gdje da stavim temu, naravno da svi smiju odgovarati
    Vidim da mi fali opcija "kombinirano"..

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mislim da bi svi bili u toj skupini :D

  14. #14
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    do ponoći ili 2-3 u krevetiću, a onda s nama /tj. s cikom / do jutra...
    I kod nas je tako
    Zaspimo na cici, pa je do prvog buđenja, kad god to bilo, u kindiću, a onda se nekad sama prebaci preko ogradice i počne me drmati za rame da otkrijem cicu

  15. #15
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kod nas je isto kombinirano - od 20 do nekih 3-4-5 (ovisno kakav je te noći i kakva sam ja) spava u svom krevetiću koji je kraj našeg, a ostatak noći (do 7-8) kod nas, ali se zna zalomiti da je već od ponoći kod nas ili pak da je do jutra u krevetiću

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    mi svi skupa

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    glasala sam za kinderbet pored našeg kreveta,
    ali u stvarnosti to izgleda ovako:
    Joco zaspi u kinderbetu koji je u spavaćoj sobi pored bračnog kreveta,
    Ja zaspim u bračnom krevetu,
    Luka i MM u Lukinom krevetu,
    U 2 u noći Luka dotrči k meni u krevet i MM-a ostavi,
    U 5 ujutro Joco me zove, moram ga staviti kraj sebe.

    Računica - Luka, Joco i ja spavamo u bračnom krevetu
    MM spava sam u Lukinom krevetu

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    3.5 god. s nama

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Ne znam kako da glsam. Ni jedno dete nam ne pripada ovoj skupini. Ali reci cu da Mina od godinu dana samo sa nam, a Filip od rodjenja u krevecu.

  20. #20
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ja bas ovih dana intenzivno vrtim po glavi ovo jer se spremam prodat kindic u kojem je Nola spavala u ovih 13 mjeseci mozda tri puta a sve skupa 2 sata. sve sam sigurnija da je nasoj djeci mjesto u nasem krevetu. Jan je jos spavao pola pola, ali Nolu nikako da prebacim jer ne vidim uopce razlog, pa sam prije par mjeseci skroz odustala. Obozavam spavat uz malu mirisljavu strucu. Oko tri nam se nekih noci pridruzi i braco. Imamo krevet 180, svi spavamo prilicno mirno i uzivamo. Na proljece cemo Nolu vjerojatno poceti polako premjestati u njen pravi krevet, ali bez obaveze, tek tolko da vidimo jel joj pase.

  21. #21
    Pepa

    Početno

    Filip spava u krevetiću do našega.
    Jedino preko vikenda dođe ujutro u naš krevet da se malo mazimo
    Stavila bi ja njega i u drugu sobu,ali je nemam

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Kod nas ovisi: iako po noći gotovo uvijek spava u svom krevetiću koji je kraj našeg sa spuštenom stranicom (ponekad zaspi i u našem), popodnevno spavanje je najčešće u našem krevetu.....

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Ni ja nisam glasala jer Bruno od devet navecer do pet ujutro spava u svom kreveticu koji je u zajednickoj spavacoj sobi, a do jutra zajedno s nama u velikom krevetu.

  24. #24
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ovako je kod nas isla kronologija:

    ida je od rodjenja do drugog rodjendana spavala u nasoj sobi u svom kreveticu.

    od drugog rodjendana do nekih dvije i pol godine s nama u krevetu (pored nas prazan krevetic).

    s dvije i pol preselili smo (to smo mislili ) idu u zasebnu sobu u veliki krevet. obicno sam ja s njom prespavala u njenom krevetu - mm u bracnom. cesto se ipak dogodilo da i ida ode do njega, a ja ostanem u njenom sama

    onda se rodio noa. on od rodjenja spava u nasem krevetu. u kreveticu nije ni bio. kad je napunio godinu dana - krevetic smo raspakirali (jedan komad manje za odrzavanje ) u tih godinu dana spavali smo kako tko kako gdje u svim mogucim kombinacijama. najcesce ja i djeca u bracnom, mm u njihovoj sobi.

    kad je noa napunio godinu dana trudim se da spavaju zajedno (imaju dva spojena velika kreveta pa izgleda ko bracni krevet) u djecjoj sobi. jako mi se svidja "sibling co-sleeping" to na kraju izgleda ovako: legnem s njima dok ne zaspu. najcesce zaspim s njima, u neko doba prebacim se na bracni, u neko doba zamnom dotepce ida placuci sto sam je ostavila samu. noa cesto odspava do jutra, rijetko se probudi nocu i dodje sam do nas (spava noc od drugog rodjendana, kad smo prestali dojiti nocu). ako radim onda ih mm najcesce uspava na kaucu pa nou prebaci jer mu je ida preteska, nju na kraju ostavi na kaucu i ode na bracni. ida u noci ode kod njega (ili nas, ako sam i ja stigla s posla), na kraju dotepce i noa...

    najcesca kombinacija - svi zajedno.

    meni - predivno. jedini prioritet u cijeloj prici mi je da se svi naspavamo - kako, gdje, u kojim omjerima - totalno nebitno.

    jucer kazem teti da cemo joj vratit krevetic (djecji), ona i moja mama u cudu - a bebu, kamo cete stavit spavat? pa kupit cemo jedan bolji i malo siri krevet za nas, da svi stanemo (inace, ovaj sadasnji je 160x180, mm ima 105kg, ja najcesce 80-85 )

    i mene, kao maju, odusevljavaju te mirisne struce s kojima spavamo i to mi je jednostavno - nezamjenjivo (kaze mm - izbacit cemo ih iz kreveta kad im noge pocnu smrdit )

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja sam nocas spavala sa jednom djecjom nogicom za vratom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    mi spavamo svi skupa, krevetić mrzi iz dna duše..samo naš krevet je 160, pa se gužvamo, a kako smo s roditeljima do kraja stambene, imamo i neke probleme u vezi i glede seksualnog života najvjerovatnije ćemo se opet voljeti u automobilu

  27. #27
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Svi zajedno u velikom krevetu.
    Kinderbet mi služi za skupljanje veša za peglanje i baš ovih dana razmišljam kako mi zauzima previše mjesta u sobi.

    Plan je da Ben nekad pređe u svoj krevet - ja nas vidim u nekom dućanu di kupujemo posteljinu za njegov krevet a on vice: Mama, tota-tota!! (Trola :D) iz LOTR-a :D

  28. #28
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Obadva vec godinama spavaju s nama u krevetu sirokom 140 cm... Plus sto nece zaspat ni jedan ni drugi ako ja ne legnem s njima.

    Kad su kod nekoga il nema mene doma, vele laku noc, pokupe se u krevet i spavaju za 5 min.

  29. #29
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Do unazad 2 mjeseca Fran je spavao s nama u krevetu,ali sad smo stavili njegov krevetić do našeg i skinuli stranicu.Inače do tada je bio jako malo u upotrebi.Eventualno preko dana.Ponekad se samo prevali preko mene i spava cijelu noć među nama,a nekad mu idemo na živce jer ga tiskamo pa sam ode u svoj krevetić.
    Svaka vam čast kad uspijete svi skupa u tako malim krevetima a da ujutro niste "zgužvani".Naš krevet je 200x200 pa nam je i to malo.Kad se svi volimo "kokati" po noći i ne spavati mirno na jednom mjestu.
    I da se pohvalimo:Fran je noćas prvi put PRESPAVAO CIJELU NOĆ!!! Nakon punih godinu i pol dana.

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto i kod nas kombinirano
    prvi dio noći u svom krevetiću u drugoj sobi, a poslije s nama u krevetu...
    ali taj naš krevet je kauč na razvlačenje u dnevnoj sobi, tako da se užasno mučimo svi troje, pa smo si prije par dana kupili krevet 180x200 jeeeeeej!!!
    jedva čekam da nam stigne, pa ćemo spavat cijelu noć u istoj sobi, vjerojatno i dalje malo u kindaču, malo s nama

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Nemaš opciju u svom krevetu (velikom) u drugoj sobi s bracom .
    Dino je spavao u svojoj sobi u krevetiću od 10 mjeseci (naravno da je često znao spavati s nama u krevetu ako je plakao po noći i sl.) Oliver spava u svom krevetu od 20 mjeseci u sobi s bracom, a i njega uzmemo k sebi ako nemirno spava i budi se ili je bolestan.

  32. #32
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mame zajednospavalice, pliz treba mi misljenje strucnjaka

    jel se uopce isplati kupovati kindac ako planiramo od pocetka spavati zajedno svi u istom krevetu? kada uopce beba smije najranije spavati s roditeljima? znam, u teoriji odmah, ali u praksi?

    vidim da je 160x200 ipak dovoljno veliko za roditelje+beba, to mi je jako drago :D razmisljala sam inace da li kupiti veci krevet ili kindac pa skinut stranicu i spojit uz krevet...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovo za krevetac ti je tesko odgovoriti. Mi smo imali putni krevetic koji nikad nismo koristili. U pocetku smo je pokusali par puta tamo spavati, ali mene je to toliko iscrpljivalo, podoji, odnesi, ponovo uzmi, onda je vrati, pa se ona rasplace kad je spustim u njega itd. Uskoro smo odustali. Ako mislis da ti krevetac nece trebati, za spavanje po danu, eventualno i po noci, u prvim mjesecima moze posluziti i korpa od kolica. A ova ideja sa primicanjem krevetica do bracnog i skidanje stranice ti isto nije losa. Ja sam se tom idejom puno bavila, ali, nazalost nam je spavaca soba tolika da i sama jedva prodjem pored kreveta.

  34. #34
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    felix, nama je ida spavala od prvog dana u kreveticu.

    noa je od prvog sata bio samnom u krevetu, jos u radjaoni u boxu, pa u sobi i cim smo stigli doma - u nasem krevetu, iako je krevetic bio pored njega.

    ova beba nece krevetic ni vidjet, jer cemo ga ovih dana vratit vlasnicima

    uglavnom - beba moze spavati u velikom krevetu od kad ste vi spremni na zajednicko spavanje. bitno je pridrzavati se odredjenih, jednostavnih pravila za zajednicko spavanje (pogledaj na http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=157&Show=1051)

    uostalom, ako primjetite da vam takav aranzman ne odgovara, krevetic lako kupite/posudite naknadno

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Nasa je beba od prvog dana spavala s nama u krevetu, tocnije receno, prvih par dana je spavala na nama (doslovno) jer bi bilo koje spustanje na krevet izazivalo negodovanje. Inace, prije nego sto se rodila nabavili smo madrac od 210 sa 210 tako da ne trebamo nabavljati novi kada dodju seke i brace. Spavamo na podu, sto jako olaksava stvar kada se pocnu odgurivati i vrpoljiti

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Glasala za prvu opciju, ali je to uvjetno rečeno.
    Prvu godinu je spavala s nama, onda je otišla u svoju sobu, ali se s prvim noćnim buđenjem vraća k nama: nekad je to u 4, ali nekad već u 23...

  37. #37
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U globalu spava u svom krevetu u svojoj sobi, a kad nam je tata na putu, spava sa mnom.
    Dodje ona pred jutro k nama, ali to nam je najljepše.

  38. #38
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Baš je zgodno čitati kako si ti naši mali anđeleki izaberu gdje hoće spavati..

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    moj mali jos nije ni jednom zaspao u kreveticu koji nam samo smeta u sobi a sad zna i sam silaziti sa kreveta pa ozbiljno razmisljamo o kupovini obicnog kreveta za njega jer smo i ja i muz poceli osjecat sve vecu i vecu zelju za intimom ( nadam se da kuzite sta je pjesnik tio reci ) i ako ovako nastavimo proci ce dugo vremena dok adrian dobije brata ili sestru

  40. #40
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    i ako ovako nastavimo proci ce dugo vremena dok adrian dobije brata ili sestru
    kuzim jako dobro sto time hoces reci
    ja cesto znam reci da nemamo bracni nego obiteljski krevet. osim sto malecka spava stalno s nama, jos se i ovo starije malo prase zna nekada dovuci kod nas. moram priznati da mi nema nista ljepse nego kada smo svi skupa u krevetu, a MM i ja "bracne duznosti" obavljamo sve cesce van njega 8)

  41. #41
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Fortuna prvotno napisa
    i ako ovako nastavimo proci ce dugo vremena dok adrian dobije brata ili sestru
    fortuna, drugo dijete se ni ne radi u bracnom krevetu. Nola je proizvod ljubavi na kaucu :D
    a sto se ostatka intime tice, lijepo se i dirati stopalima u krevetu dok beba spava izmedju nas

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Majo I kod nas je ista situacija, tj. druga beba je made on kauc. 8) Nama je ustvari dobro to sto Zorka zaspe oko osam. Odem je uspavati, ona zakunja i onda mi imamo jos citavu vecer za sebe. Na kaucu, naravno

  43. #43
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    fortuna, drugo dijete se ni ne radi u bracnom krevetu
    a tek treće 8)
    mi već pet godina spavamo svi zajedno, osim malog, kratkog perioda kad je karlo dobio novi, veliki krevet, pa je spavao u njemu iz oduševljenja. no, za par mjeseci se rodio lukas, i on se vratio k nama.
    ja ih sad uspavam kod nas, odnesem karla u krevet, lukasa u kindać, bruna ostane kraj tate jer nema svoj krevetić(prva pomoć je znala biti košara za auto ) i onda petljam po kući i forumu. u neko doba se karlo dovuče do nas, lukas me zove da ga dođem izvaditi i onda tako spavamo do jutra.
    samo nam je već ful pretijesno, moramo po novi bračni, veeeeliki

  44. #44
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    a tek treće 8)
    di? odaj nam tajnu? jel u autu? 8) 8)

  45. #45
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ništa tako "egzotično", , radi se o krevetu, al dala bi se kladiti da nam je to bio prvi put nakon što sam rodila lukasa
    ko srednjoškolci 8)

  46. #46
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    i samo da dodam, trenutno mi je njih troje 100% sigurna kontracepcija 8)

  47. #47
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ma je, ja isto lupam kako bi i bili sami u autu ako imate dvoje djece na putu od posla do vrtica? :D

  48. #48
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mislim da je i nama ova beba 's kauca'.
    al trece cu napraviti na krevetu pa taman dovukla krevet u dnevnu sobu.

  49. #49
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ja mislim da cu ja trece na podu. kauc postaje preuzak, a tepih je fini, debeli, mekani

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    fortuna, drugo dijete se ni ne radi u bracnom krevetu. Nola je proizvod ljubavi na kaucu :D
    a sto se ostatka intime tice, lijepo se i dirati stopalima u krevetu dok beba spava izmedju nas
    procitala sam ovo muzu i onda smo se stali smijati , smijati, smijati pa onda polako nam je taj osmjeh zavrsio sa ovakvom facom :shock:

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •