Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 158

Tema: Izbor uciteljice - trudnicu ili majku?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Izbor uciteljice - trudnicu ili majku?

    Naslov topika je pomalo blentav, ali nisam uspio bolje sazeti nasu dilemu u tih par desetaka znakova u naslovu ...

    Naime, raspitali smo se u nasoj skoli o uciteljicama koje ce najesen uzeti prve razrede i iz dva nezavisna pouzdana izvora smo saznali da od njih tri jedna nije za preporuciti (dosta nefleksibilna i stroga), dok su druge dvije OK i za preporuciti. No, problem je sto se ocekuje da ce jedna od njih dosta brzo nakon pocetka godine na porodiljski (nisam pitao na osnovu cega se to ocekuje ... ),a druga je majka cetvero djece i vrlo cesto je na bolovanjima.

    E sad, sto je u toj situaciji bolje za Vedrana ... ne znamo ni sami. Da li odabrati dobru uciteljicu koja ce uskoro na porodiljski i zamijenit ce ju neka nova uciteljica nepoznatih kvaliteta, no koja ce barem stalno preuzeti razred. Ili pak odabrati drugu dobru uciteljicu koja ce pak svako malo biti na bolovanju pa ce ju mijenjati tko stigne ... a uz sve to ce Vedran morati i na boravak sto sigurno nece olaksati situaciju.

    Eto, ako imate vi nesto dodati ovome ... sto biste savjetovali, koga biste vi odabrali, ako imate klince u skoli kako su reagirali na promjene uciteljica ...?

    (ja sam u prva tri razreda osnovnjaka promijenio 3 ucitelja/uciteljica i ne sjecam se da mi je to bio neki posebni problem ... mozda i zato sto mi dvoje od njih i nisu bili nesto srcu prirasli, tek treca mi je bila bas dobra :/ )

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...neznam..iz iskustva s djecom ( jer sam i sama na početku radnog staža bila po zamjenama) vidim da je bolje kad imaju stalnog nastavnika.Tako barem ja mislim... :/

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..a ta koja je "nefleksibilna i stroga"..-u kolikoj je to mjeri?

  4. #4
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mom sinu učiteljica također slovi za strogu (odličan je učenik pa možda zato ne osjećamo tu strogoću) i pred mirovinom je - dakle, još će ispratit njih i za dvije godine odlazi.
    radi dugi niz godina, poznaje djecu, sigurno se u dugogodišnjem iskustvu nagledala i naišla na sve vrste djece, obiteljskih problema... vidim da se zna postavit, nije joj teško djeci objašnjavat u beskonačnost....

    tatek, tko i zašto je rekao za ovu da ne nefleksibilna?

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Andora prvotno napisa
    tatek, tko i zašto je rekao za ovu da ne nefleksibilna?
    Nezavisno su to rekle dvije njene kolegice (koje slove za dobre uciteljice) koje su rekle da ne bi svoju djecu dale njoj.

    Koliko sam skuzio (nisam ja razgovarao sa njima, vec MZ), nije toliko problem strogoca vec krutost, inzistiranje na fomalnostima tipa "ajde sad svi crtajte 100 puta slovo "A" jer tako pise u programu iako ga svi vec dobro znate napisati".
    Ako ce Vedran s cime imati problema onda ce to biti sa aktivnostima koje njemu nece biti zanimljive jer ih je vec savladao i tad ce mu biti dosadno pa ce ili htjeti raditi nesto po svome (sto bi mu, mislimo i mi, ali i strucnjaci psiholozi s kojima smo u kontaktu, dobra uciteljica trebala omoguciti na neki prikladan i diskretan nacin) ili stvarati nered. Ako tu ne bude mogucnosti za nekakav fleksibilan pristup bojim se da ce biti problema ...

  6. #6
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    i moj je sve znao prije polaska (taj mali zna više i od mene iako ima 9 godina - al neću o tome da ne ispadne da se hvalim) i kad završi šta ima ona mu da neku knjigu da čita ili mu jednostavno da udžbenik iz slijedeće godine.

  7. #7
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Nekako mi se čini, kada je već situacija takva da će u bilo kojem slučaju stalne učiteljice biti zamjenjivane, da je bolje da zamjena bude samo jedna pa kakva god bila.
    Tako će se klinci priviknuti na metode rade jedne tj. dviju učiteljica, a kada bi te zamjene bile češće klinci bi bili zbunjeni raznim metodama i pristupima raznih učiteljica.
    E, jesam ga zakukuljila.
    Sve u svemu, ja bih radije onu trudnicu za učiteljicu.

  8. #8
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    a kako znati da će novi uposleni kadar na određeno vrijeme biti dobar, sa iskustvom i da će biti do kraja porodljinog "stalne" učiteljice?

    tatek - tek sad mi sinulo - kako misliš koju izabrati? zar se može birati učiteljica? (osim u slučajevima da se tokom godine žališ i tražiš premještaj djeteta u drugo odjeljene)

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Andora prvotno napisa
    i moj je sve znao prije polaska (taj mali zna više i od mene iako ima 9 godina - al neću o tome da ne ispadne da se hvalim) i kad završi šta ima ona mu da neku knjigu da čita ili mu jednostavno da udžbenik iz slijedeće godine.
    To je to!

    fegusti, i mi smo na tragu tvog razmisljanja ...

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja bih se tesko odlucila - s jedne strane bi mi bilo vazno da ima kontinuirano istu uciteljicu (iako, nije garancija da ova nece na bolovanje, ova kruta), a s druge strane, jako mi je vazno da uciteljica nije prestroga, kruta, preprincipijelna.

    Npr. mi smo dobili info o uciteljicama koje su na raspolaganju u nasoj skoli - jedna je, po rijecima kolegica, stroga i beskompromisna (meni je to koma! drugi je roditelj iz nase grupe odusevljen i bas zbog ovoga daje svoje dijete k njoj), a druga slovi da voli djecu koja drugacije razmisljaju i pootice razlicitost u rjesavanju zadataka/problema (jupi za nas! ovaj drugi roditelj okrece ocima).

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Andora prvotno napisa
    a kako znati da će novi uposleni kadar na određeno vrijeme biti dobar, sa iskustvom i da će biti do kraja porodljinog "stalne" učiteljice?
    Nikako. To je isto lutrija. :/

    tatek - tek sad mi sinulo - kako misliš koju izabrati? zar se može birati učiteljica? (osim u slučajevima da se tokom godine žališ i tražiš premještaj djeteta u drugo odjeljene)
    Da, moze se birati, cak pise negdje i u zakonu. (ali i pise da ravnatelj ima pravo ne uslisati zelju ako to remeti raspored npr. ako od 100 roditelja 90 odabere jednu uciteljicu, a samo 10 neku od ostale dvije)

    Samo, to je stvar o kojoj se namjerno ne prica puno bas zato da ne bi doslo do problema sa organizacijom nastave i odnosima s roditeljima. Koliko smo mi culi iz kompetentnih izvora, to pravo koristi dosta malo roditelja i zasad to uglavnom sljaka ako se to dogovara sa pedagogom i ravnateljem i samim uciteljicama.

    Obzirom da mi imamo i citabu iz PC-M koja savjetuje posvecivanje pozornosti Vedranu tad vjerujemo da nece biti problema kod izbora.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    tatek:
    Da, moze se birati, cak pise negdje i u zakonu. (ali i pise da ravnatelj ima pravo ne uslisati zelju ako to remeti raspored npr. ako od 100 roditelja 90 odabere jednu uciteljicu, a samo 10 neku od ostale dvije)
    Ajde nam - molim te - pronađi gdje to točno piše u zakonu!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    tatek:
    Da, moze se birati, cak pise negdje i u zakonu. (ali i pise da ravnatelj ima pravo ne uslisati zelju ako to remeti raspored npr. ako od 100 roditelja 90 odabere jednu uciteljicu, a samo 10 neku od ostale dvije)
    Ajde nam - molim te - pronađi gdje to točno piše u zakonu!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    tatek:
    Da, moze se birati, cak pise negdje i u zakonu. (ali i pise da ravnatelj ima pravo ne uslisati zelju ako to remeti raspored npr. ako od 100 roditelja 90 odabere jednu uciteljicu, a samo 10 neku od ostale dvije)
    Ajde nam - molim te - pronađi gdje to točno piše u zakonu!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ispričavam se zbog višestrukih poruka!
    Molim moderatorice da izbrišu suvišne replike!

  16. #16
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    meni se čini da vam je bolje uzeti onu s četvoro djece! ta je sigurno već na sve oguglala! i očito voli djecu. i bit će veći dio vremena ipak na poslu, a ove druge, kad ode na porodiljni, neće uopće biti, pa će ju djeca zaboraviti, priviknuti se na zamjenu i onda opet ostati bez te zamjenske učiteljice da bi se ponovo morali privikavati na onu prvu.

  17. #17
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    meni se čini da vam je bolje uzeti onu s četvoro djece! ta je sigurno već na sve oguglala! i očito voli djecu. i bit će veći dio vremena ipak na poslu, a ove druge, kad ode na porodiljni, neće uopće biti, pa će ju djeca zaboraviti, priviknuti se na zamjenu i onda opet ostati bez te zamjenske učiteljice da bi se ponovo morali privikavati na onu prvu.

  18. #18
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    glupi, živčani, .... server

  19. #19
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    glupi, živčani, .... server

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    glupi, živčani, .... server

  21. #21
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    glupi, živčani, .... server

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ljudi, kad napisete post pa dobijete onu cuvenu "Network error" poruku, NEMOJTE JU PONOVO SLATI!
    (vratite se sa "back" na prethodnu stranicu i stisnete "refresh" i vidjet cete da je vasa poruka ipak stavljena)

    no@, nisam gledao zakon, bas me to ne zanima previse, no jedna kompetentna zena koja se bavi djecom i radi u obrazovanju nam je rekla da to stoji u zakonu (ne znam kako formulirano).

  23. #23
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja ne saljem ponovo. Ja stisnem Posaljite i zatvorim cijeli prozor i opet me posta dvaput.

  24. #24
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

  25. #25
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nije li onda bolje u startu zapošljavati samo muške učitelje?
    Sorry, ali ti izostanci i porodiljski i jesu jedan od razloga favoriziranja muškaraca pri zapošljavanju i nekako mi se čini čudnim uopće raspravljati o tome.
    Znam da ti, kao i svi, želiš najbolje za svoje dijete, ali... ovo mi je kao "od dva zla izabrati manje".

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Bez obzira koju od tri učiteljice izabrali, dijete će formirati stav gledajući što misli roditelj. Promjene učiteljica uopće nisu nikakav bauk (bar ne bi trebale biti) jer djeca od početka imaju još učitelja stranog jezika i učitelja izbornog predmeta (najčešće vjeronauka).
    Osim toga, stroža učiteljica može biti mana s neba pogotovo ako je dosljedna i prema svima na jednak način. Zato što će se, vidjet ćeš, već u prva dva mjeseca iskristalizirati par življe djece pa će ti jedino stroga učiteljica biti nekakva garancija da neće biti većih nereda u razredu.
    A ako ispuni dva reda dnevno zadaće više od djece u nekom drugom razredu, to mu sigurno ne bude trauma iz djetinjstva.

  27. #27
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Ivana2 x 100000

  28. #28
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Ljudi, kad napisete post pa dobijete onu cuvenu "Network error" poruku, NEMOJTE JU PONOVO SLATI!
    (vratite se sa "back" na prethodnu stranicu i stisnete "refresh" i vidjet cete da je vasa poruka ipak stavljena)
    ma ne šaljem ponovo! pritisnem jednom "pošaljite", stavim ruke u džepove i čekam! i vidi kaj se događa!

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moraš prekinuti učitavanje stranice klikom na X

    nakon što na indikatoru učitavanja, dolje desno, vidiš otprilikeeee... tri zelena kvadratića

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    dosljednu s pravilima

  31. #31
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ms. ivy.
    moraš prekinuti učitavanje stranice klikom na X

    nakon što na indikatoru učitavanja, dolje desno, vidiš otprilikeeee... tri zelena kvadratića
    uf! probat ću slijedeći put! koji "X", slovo x na tastaturi?

  32. #32
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne, gumbić sa crvenim znakom x koji ti se nalazi negdje u blizini address bar-a (ne znam koji browser koristiš). pokraj gumbića za refreshanje stranice.

    prije toga OBAVEZNO selektiraj i kopiraj napisani tekst, da me ne bi psovala ako ti se odgovor ipak nije učitao.

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Bez obzira koju od tri učiteljice izabrali, dijete će formirati stav gledajući što misli roditelj. Promjene učiteljica uopće nisu nikakav bauk (bar ne bi trebale biti) jer djeca od početka imaju još učitelja stranog jezika i učitelja izbornog predmeta (najčešće vjeronauka).
    Osim toga, stroža učiteljica može biti mana s neba pogotovo ako je dosljedna i prema svima na jednak način. Zato što će se, vidjet ćeš, već u prva dva mjeseca iskristalizirati par življe djece pa će ti jedino stroga učiteljica biti nekakva garancija da neće biti većih nereda u razredu.
    A ako ispuni dva reda dnevno zadaće više od djece u nekom drugom razredu, to mu sigurno ne bude trauma iz djetinjstva.
    Ivana, strogoca nije tako veliki problem, krutost je puno veci.
    Ako ce on morati napisati 50 puta slovo "A" ja ti garantiram da ce nakon 20-tog ponavljanja on poceti raditi nesto po svojem i ako uciteljica nece imati sluha za takvo sto (pa da to tolerira, odnosno zada mu neki drugi zadatak) tada ce biti nereda ... i to garantiram sa 100% sigurnoscu.

    Ok, mozete reci, mora se nauciti da je skola skola, da je autoritet autoritet, pa makar i na silu ... no, to mi se cini kao i rasprava o batinama: zasto primjenjivati silu (fizicku ili psihicku) ako se moze i na drugi nacin.

    Kaj se tice traumi iz skole - na prvi sat mog 1. dana u 1. razredu osnovne skole sjedio sam negdje u sredini razreda sa jednim deckom i pokazao sam mu kako se ceduljica sa nasim imenom koje je stajala na stolu moze srusiti puhanjem. To je vidio ucitelj, uhvatio me za uho i tako me dovukao u prvu klupu i rekao da sam ja vanja brbljanja jer brbljam u skoli gdje se ne smije i prvih mjeec dana sam sjedio u prvoj klupi.
    Pretpostavljam da pogadjate da je to jedino sto se sjecam iz cijelog prvog razreda, te sramote sto me ucitelj vukao za uho i istaknuo kao primjer zlocestoce,a nadimak je ostao jos nekoliko godian poslije.

    Iako sam bio do skole relativno zivahan, od tog momenta sam bio miran kao bubica i cak sam se dao tuci da me ne bi slucajno ucitelj optuzio da radim nered braneci se. Stvari su se poalko mijenjale dolaskom nove uciteljice, no ako bih morao istaknuti jedan jedini dogadjaj koji sam zapamtio iz osnovne skole, onda bi to bio taj, iz prvog sata prvog dana prvog razreda skole.

    Koliko ja vidim Vedrana, on ima tu neku slicnu nemirnu crtu kao i ja, samo sto je kod njega to puno naglasenije nego kod mene i mislim da bi mogao zbog toga imati problema (uostalom, zbog toga i sve te radionice i ostalo) i rado cu poduzeti ono sto je u mojoj moci i sto se realno moze da i njemu i drugima (uciteljici, ostalim ucenicima) pristedim probleme.
    Kruta uciteljica bez razumijevanja za takvu djecu bi mogla samo potencirati takve probleme ... i, naravno, skrenuti Vedrana u nezeljenom smjeru.

  34. #34
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Nije li onda bolje u startu zapošljavati samo muške učitelje?
    Sorry, ali ti izostanci i porodiljski i jesu jedan od razloga favoriziranja muškaraca pri zapošljavanju i nekako mi se čini čudnim uopće raspravljati o tome.
    Znam da ti, kao i svi, želiš najbolje za svoje dijete, ali... ovo mi je kao "od dva zla izabrati manje".
    Upravo to.
    Kad vec imam mogucnost izbora, tada cu izabrati ono (tj. onu uciteljicu) sto je bolje za moje dijete. Time ne omalovazavam uciteljicu koja je trudna niti onu koja ide cesto na bolovanje, samo uvazavam realnu postojecu situaciju.

    Kad smo u banci i mozemo izabrati u kojem cemo redu cekati, izabrat cemo onaj u kojem sluzbenik najbrze posluzuje stranke, pa cak i ako je muskarac, zar ne, koliko god imali razumijevanja za to sto je sluzbenica za susjednim salterom imala tesku noc zbog bolesnog djeteta. Tim izborom je ne omalovazavamo vec samo iskazujemo zelju da budemo brze posluzeni.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    meni se čini da vam je bolje uzeti onu s četvoro djece! ta je sigurno već na sve oguglala! i očito voli djecu. i bit će veći dio vremena ipak na poslu, a ove druge, kad ode na porodiljni, neće uopće biti, pa će ju djeca zaboraviti, priviknuti se na zamjenu i onda opet ostati bez te zamjenske učiteljice da bi se ponovo morali privikavati na onu prvu.
    Slažem se s ovim.
    Ako učiteljica sa četvoro djece i bude često na bolovanju, ipak su to kraća izbivanja nego što je porodiljni dopust za vrijeme kojeg djeca glatko mogu zaboraviti svoju "staru" učiteljicu (i, btw, nitko ne garantira da osoba koja bi bila na zamjeni za porodiljni neće nikad biti na bolovanju - imala sam i takvu situaciju u školovanju!)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Potpisujem puhicu, nikako se ne slazem s Ivanom2.

    I to upravo zato što je naše iskustvo loše, tko zna kako bi razmišljala inače. Imali smo dvije promjene učiteljice i vjerujte mi nije dobro prošlo za niti jedno dijete iz tog razreda. Na kraju smo dobili učiteljicu strogu i krutu i ne vidim apsolutno ništa dobro u tome. Djeca su demotivirana i puna straha, ocjene sve lošije, samopouzdanje sve niže.

    Radije bi uzela učiteljicu kod koje će naučiti 10 puta manje, a koja je ljudski topla, nego krutu, dosljednu, strogu. Iako, koliko vidim djeca najviše nauče baš kod dragih učiteljica jer imaju motivaciju razveseliti je.. ili u najgorem slučaju uče isto.. samo su sa onom pod stalnim pritiskom. Da li im je taj pritisak zaista potreban od samog početka školovanja?

  37. #37
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Koliko sam skuzio (nisam ja razgovarao sa njima, vec MZ), nije toliko problem strogoca vec krutost, inzistiranje na fomalnostima tipa "ajde sad svi crtajte 100 puta slovo "A" jer tako pise u programu iako ga svi vec dobro znate napisati".
    Vezba pisanja slova uopste nije formalnost, vec sluzi da se pisanje dobro savlada, pravilno formira rukopis i unapredi motorika. Nemoguce je da ga sva deca "dobro znaju napisati" ako nisu prosla ne samo tu vezbu, vec i jos dosta pisanja.


    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Radije bi uzela učiteljicu kod koje će naučiti 10 puta manje, a koja je ljudski topla, nego krutu, dosljednu, strogu.
    Ljudska toplina nije u kontradikciji sa visokim zahtevima, pa ni sa strogocom. Nije mi jasno zasto se doslednost spominje u negativnom kontekstu, kada je to osobina koja je izuzetno vazna za pedagoga. Pa niko valjda ne zeli svom detetu ucitelja koji ce nedosledno i nepravedno ocenjivati/hvaliti/nagradjivati/opominjati.

    Slazem se sa onim sto su napisale Marija71 i Ivana2.

  38. #38
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Mi ćemo se pokušati ugurati kod učiteljice koja se upravo vraća s porodiljnog, do čitanja ovog topika uopće mi nije pao na pamet problem s bolovanjima...pa ću ga ignorirati i nadalje

  39. #39
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, mislim da nismo glasali protiv dosljednosti nego protiv krutosti - po meni su to dvije različite osobine...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Tatek:
    Da, moze se birati, cak pise negdje i u zakonu. (ali i pise da ravnatelj ima pravo ne uslisati zelju ako to remeti raspored npr. ako od 100 roditelja 90 odabere jednu uciteljicu, a samo 10 neku od ostale dvije)

    Samo, to je stvar o kojoj se namjerno ne prica puno bas zato da ne bi doslo do problema sa organizacijom nastave i odnosima s roditeljima. Koliko smo mi culi iz kompetentnih izvora, to pravo koristi dosta malo roditelja i zasad to uglavnom sljaka ako se to dogovara sa pedagogom i ravnateljem i samim uciteljicama.
    tatek:

    no@, nisam gledao zakon, bas me to ne zanima previse, no jedna kompetentna zena koja se bavi djecom i radi u obrazovanju nam je rekla da to stoji u zakonu (ne znam kako formulirano).
    Andora:

    čitala do kraja i nisam našla

    Radim u školi; i u opis poslova na mom radnom mjestu spada formiranje 1. razreda. Ne postoji nikakva zakonska podloga za ovo što ti pišeš tatek.
    Doduše u nekim školama postoji praksa da se uvažavaju želje i preferencije roditelja oko izbora učitelja/ice.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i onda dobiješ jedan razred sa 35 ,a drugo sa 18 učenika

    no i tu postoji lijek privatna škola

    možeš birati školu

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    da, mislim da nismo glasali protiv dosljednosti nego protiv krutosti - po meni su to dvije različite osobine...
    Jesu... ali se vrlo često nađu u istoj osobi. Jer.. za apsolutnu dosljednost potrebna je krutost, nije li?

    Ja ne volim tu riječ (dosljednost) jer (nažalost) nekako nisam srela niti jednu dragu, milu, nježnu osobu koja se njom služila i imala potrebu naglašavati njenu važnost.

  43. #43
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jer.. za apsolutnu dosljednost potrebna je krutost, nije li?
    Dijelim ovo misljenje.

  44. #44
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...eto,mi imali u srednjoj iz matematike jednu odličnu profesoricu matematike,stariju i krutu do bola-ali odličnog stručnjaka.pedantnu i detaljnu.rezultat-rasturili smo prijemne za fax..-moja kuma bila 1. na građevini u Zgu,ja 3. na matematici u Ri..imamo jednog kolegu iz razreda koji je doktorirao matematiku u Americi a sad predaje u cambridgeu,jedna cura je u Americi doktor biokemije-u 4. srednje smo npr. obradili kompletno gradivo iz matematike sa prve godine fakulteta-dakle učili i derivacije i kompletne integrale-čak i problemski zadaci s krivuljama i površinama,sve to.Dok npr. neki nisu nikad bili ni čuli za integrale...-dakle,svaka čast fleksibilnosti ako će to dati rezultate ali u našem slučaju krutost,oštrina,dosljednost,pedantnost,preciznost i ino dotične profesorice rezultiralo je našim odličnim poznavanjem matematike-oko cca 70% razreda je završilo tehničke fakultete i to vrlo uspješno.Eto,možda je moje razmišljanje sada malo kruto,ali eto.Možda pomogne.
    Ipak,znam da će naš tatek ispravno odlučiti.

  45. #45
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Jer.. za apsolutnu dosljednost potrebna je krutost, nije li?
    Dijelim ovo misljenje.
    ..aha.-i ja!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sjećam se opisa te profesorice iz Virginih postova......

  47. #47
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam s 3 razlicite strane cula 3 potpuno razlicte info o istim uciteljicama i vise fakat ne znam kaj da mislim i odlucila sam da se uopce necu zamarati s tim... bice onak kak nam padne grah

    to je isto ko da pitas osobu A, B i C kakva je mukica

    pa ce osobe, obzirom na svoje vlastito iskustvo sa mnom odgovarati ovako:

    A: ma super ti je mukica, bas ono kul zenska
    B: mukica?? djizus.. koma... od zene.. izbjegavaj ju ako ikako mozes
    C: ma nije ona losa.. ima neke svoje musice i od nje ti se zna dic kosa na glavi ponekad, ali zapravo... onome ko moze s takvima... svaka cast

    Tak i s uciteljicama
    ona koja bu meni super, drugima bu koma
    a u biti je najvaznije kakva bu mom djetetu
    jer bu mozda uciteljica koja je meni super - mom klincu koma i obratno

    kak uopce mislite da mozete tak nekaj predvidjeti
    ja sto dalje vrijeme ide i sto nam se skola vis eblizi, sve manje vjerujem u to da mogu (i) time upravljati




    a opet - bogznakaj cu pisat u 10 mjesecu -- ocu rec - zadrzavam pravo da promjenim misljenje iz temelja i da se kajem za ovo kaj sam sad napisala

  48. #48
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    jeste izabrali vec uciteljicu?

    mi smo "izabrali" uciteljicu koja je bila na porodiljnom, i prvi semestar prvog razreda je moj sin imao zamjensku uciteljicu koja mi se dokazala kao odlicna, bas kakva treba biti za nase bistre nestasnjakovice. Pogledaj si pm, i ako saznas da ta ista bude mijenjala ovu koja ce uskoro na porodiljni, onda nemres imati bolju kombinaciju.

  49. #49
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Radim u školi; i u opis poslova na mom radnom mjestu spada formiranje 1. razreda. Ne postoji nikakva zakonska podloga za ovo što ti pišeš tatek.
    Doduše u nekim školama postoji praksa da se uvažavaju želje i preferencije roditelja oko izbora učitelja/ice.
    tak je u ovoj tatekovoj (i mojoj) skoli. Kad sam rekla kod koje uciteljice hocu da mi stave sina, nisu obecali niti garantirali da ce biti tamo smjesten, i da postoji mogucnost da nece moci biti u tom razredu, no zapisali su moje zelje, i na kraju uvazili.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Lee Loo, rekla si bitnu stvar! To je bilo u SREDNJOJ ŠKOLI!!

    Mukica... možda je i bolje pustiti da ide kako ide. JA sam se petljala, izabrala najbolju... najbolja zatrudnijela i krenulo sve nizbrdo.... Bolje da sam pustila spontano da ide kako ide. Bar se sad ne bih krivila. :/

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •