Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 271

Tema: dječja intenzivna u petrovoj

  1. #1
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno dječja intenzivna u petrovoj

    moja beba momentalno se nalazi tamo - i vjerojatno će ostati još mjesec dva. dok je bio u sobi 1 gdje su djeca u kritičnijem stanju mogla sam ga vidjeti dva puta po pola sata dnevno, naravno obučena u sterilno odijelo i sve kako to ide... sad je bolje i premjestili su ga u sobu 2. u tu sobu nemam pristup i mogu ga vidjeti jedino ako ga sestra izvadi iz inkubatora i donese pokazati kroz prozorčić, ali sam zamoljena da ne dolazim baš često jer u inkubatoru još uvijek dobiva kisik (25%) pa ga nije dobro vaditi van. mislim... i meni je grozno što ga muče sa izvlačenjem iz inkubatora i radije ga neću ići vidjeti nego da se bebolino pati, ali mi nije jasno zašto ne mogu ući u odijelu kao prije. on je toliko mali (950 grama) i ja sam svjesna da mora biti u inkubatoru, ali se bojim kako će se na njega odraziti razdvojenost... u njemačkoj npr. roditelji imaju 24 sata pristup djetetu i dozvoljeno im je držati ga na svom tijelu (logično mi je da toplina mame ili tate djeluje bolje od inkubatora, i ipak su otkucaji mog srca i ostali zvukovi koje moje tijelo proizvodi nešto njemu poznato što je slušao 7 mjeseci i mogli bi mu činiti samo dobro...)
    ima li mama sa istim ili sličnim iskustvom sa intenzivnom u petrovoj? kako ste posjećivale svoju dječicu? i kako ste to podnosile, jer ja sam toliko jadna i ne znam što bi...

  2. #2
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~ samo se smiri, brzo će proći razdvojenost(lako je reći) i tvoj će mališan biti ponovo s tebom.budi jaka radi sebe i njega.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nemam u Petrovoj ali imam na Svetom Duhu. Lea je bila na intenzivnoj pet tjedana, prvo u inkubatoru i ovisna o kisiku, kasnije u krevetiću. Dok je bila u inkubatoru mogla sam je vidjeti 2x dnevno kad sam se dolazila izdajati, po par minuta. Poslije su mi je davali na dojenje. Nemam ti dati nikakav pametan savjet osim da stisneš srce i izdržiš. Koncentriraj se na izdajanje - ako se izdajaš. Pokušaj razgovarati sa nekim glavnim neonatologom da ti daju barem toliko vidjeti dijete kao do sada - na SD se ponešto dalo postići razgovorom i nagovaranjem.

  4. #4
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Draga khaa,
    znam da ti je teško biti bez njega, znam da srce puca od tuge
    neka te tješi pomisao da je tamo gdje ima svu potrebnu skrb a uskoro će biti tvoj i samo tvoj

    Šaljem vibrice za malog borca~~~~~~~~~~~

  5. #5
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    izdajam se... i to me fakat čini sretnom jer znam da mu puno pomažem - hrane ga isključivo mjim mlijekom.
    što se tiče razgovora sa neonatologom ili pedijatrom - vikend je i to produljeni pa nisam uspjela uloviti nikoga (niti na telefon, niti osobno), a on je premješten u petak i nekako su smetnuli sa uma obavijestiti nas o tome, tako da sam bila duplo u šoku! sad čekam...
    hvala cure, stvarno mi puno znače vaši odgovori...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Moje vibrice za malog miša preeekrasnog imena~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ja imam iskustvio iz Vinogradske i otprilike je isto kao što je Mima napisala za SD...

    bilo mi je užasno teško, tri tjedna bila su mi cijela vječnost...
    a danas kad pomislim što je to naspram cijelog života i svih prekrasnih trenutaka koje imamo i koje ćete i vi imati....
    znam kroz što prolaziš i da ti je sada teško... bori se da dobiva tvoje mlijeko, izdajaj se i budi jaka za oboje... vidjet ćeš, proći će to brže nego misliš i onda je sve vrijeme svijeta vaše....

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nemam takva iskustva ali evo me samo da te i ~~~~~~~~~~~~~~~ da Pavo bude dobro i da vam ovo vrijeme razdvojenosti što prije prođe

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    37

    Početno

    Ja imam iskustvo iz Petrove.Sin mi je bio skoro mjeseci pol na intenzivnoj jer je prijevremeno rođen.Ista stvar sa posjetama bila je kod nas na intenzivnoj br.1,a kada je premješten iz 1 u br.3 isto sam mogla doći do inkubatora ali samo u jutarnjem terminu mislim oko 11,30h. A onda prilikom jedne od vizita ( bila sam u bolnici cijelo vrijeme) pedijatrica Letica me je pitala da li mazim svoje dijete,a ja zapanjena - da li se to smije??? A ona meni -pa naravno pomazite svoje dijete.
    Taj dan sam odmah otišla na intenzivnu u terminu posjeta i stala kraj inkubatora, u taj čas ušla je dr.Letica,pogledala me i rekla sestrama -dajte mami da pomazi dijete.Sestre su mi bez riječi dali da steriliziram ruke i ja sam kroz one otvore na inkubatoru prvi put dodirnula dijete.
    Moj savjet ti je da se obratiš dr.Letici ako nema opasnosti za bebu ona će ti omogućiti maženje.(nadam se da se nije promijenila).
    Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    37

    Početno

    Zaboravila sam pitati tko te je zamolio da ne dolaziš često-sestre ili netko od pedijatara.Ako su sestre nemoj obraćati pažnju mama ima pravo doći do inkubatora nemoj se smesti i bori se za to pravo.Pa ja bih poludjela da svo vrijeme boravka u br.3 intenzivne nisam smjela doći do bebe. Samo se ti obrati pedijatrici i pitaj što god te zanima -to je tvoje pravo.
    Inače da te utješim ti mali klinci su borci.Ja sam rodila u 32. tjednu bebu od 1820g ,a sada malac ima 2 godine i super je.
    Najvažnije od svega je dobro surađivati sa fizijatrima i vježbati s bebom čim prije.Znam da ti se to još čini dalekom budućnosti ali vrijeme brzo prolazi i začas ćete biti kod kuće.Do tada izdrži znam kako ti je i znam da ti se sada sve čini crno,ali mi smo živi dokaz da ne mora biti tako.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Na žalost, znam što prolaziš (iako nemam iskustvo iz Petrove)
    Drži se.

  11. #11
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    zamolile su me sestre... naravno...
    pedijatra idem ovaj čas nazvati, naravno da sad kad su praznici nema nikoga... zivkam ko budala već danima!!!
    već sam luda!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    37

    Početno

    Ja bih ti također preporučila da odeš tamo i pričekaš pedijatra ispred njihove sobe jer je to ipak osobnije nego telefonom.Također ti savjetujem da izbjegavaš dr.Tkalčević u širokom luku jer ona obično nikad nema ništa lijepo reći.
    Nadam se da ti nisam dosadna ovo pišem jer meni nitko nije dao nikakav savijet,a sam Bog zna da sam ga trebala.
    Pozdrav

  13. #13
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    zvala sam i bila tamo... dali su mi da ga naluknem i dogovorila sam se za opširan razgovor u srijedu - pričala sam sa doktoricom koja je zadužena za moju bebu i bila je vrlo ljubazna. već sam otprilike skužila koga sve moram izbjegavati, ali naša pedica za sada nije jedna od njih. preživjeti ću do srijede :/ , sutra ću se isto naluknuti kroz vrata dok nosim mlijeko, a onda će se nešto nadam se i riješiti.
    cijelo vrijeme se nadljudski trudim biti ljubazna iako polako tinjam - ipak mi je dijete tamo...

  14. #14
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Mi smo bili 5,5 dana u izolaciji zbog aspiracijske pneumonije po porodu, u Vž rodilištu - tamo pedijatri potiču druženje mama i beba, dojenje itd.

    Ja sam prvi dan morala ležati bez micanja zbog spinalne, 2. dan sam ga kratko vidjela, počeli mu davati moje mlijeko, one kapljice koliko sam uspijevala izdojiti, a 3. dan su me premjestili na kat iznad gdje je izolacija, te sam često odlazila k njemu, počela ga dojiti (naravno, mantil, sterilizacija ruku), to mi je osiguravalo da svaka 3 sata budem kod njega na pol sata, sat, nekad čak i duže, ovisno koja sestra je bila dežurna - neke su me pustile da ga dojim koliko hoće i da ga mazim, neke su se ograničavale strogo na 30 minuta jer kao izolacija ima svoja pravila - on je većinu vremena bio sam (kažu da su inače svi inkubatori puni i da je to bila neuobičajena situacija), jedno vrijeme s bebom kojoj nitko nije dolazio, jedan dan s bebom čiju mamu znamo, pa smo se gore istovremeno družili.

    Činjenica je da se od dana kad sam ga prvi put dojila, on počeo naočigled oporavljati (bio je prvo skroz na kisiku, prvi dan jako loše, čak par put poplavio - to nisam ni znala do neki dan dok mužu nije izletjelo pred njegovim bratom, jer je vidio tada koliko mi je teško i nije mi htio još i to reći) toliko da je pedijatrica pohvalila to i htjela mi ga dati idući dan, ali su ga ipak ostavili još malo (radi boje lica) i ja sam stalno išla njemu.

    Unatoč tome, bilo mi je jako teško kad bi čula da neka beba plače, misleći, nije li možda on, a nitko ga ne može pomaziti...jedva sam čekala da budemo skupa i tad je krenulo sve na bolje.

    Drži se i razgovaraj s pedijatrima, a onda se kod sestara samo pozivaj na njihove riječi i vidjet ćeš da ćeš onda smjeti sve što ih inače smeta - to sam ja napravila dok sam ga dobila u sobu i posvađala se sa sestrom koja je imala svoje fix ideje (ne ga dojiti dulje od 20min, kaj god pedijatri rekli, ne ga držati na rukama dok se najede, ne ga ostavljati na svom krevetu, on mora u svoju gajbu....- kad sam rekla da je pedijatar rekao da bude na mom krevetu jer mu fali moja blizina i da ga dojim kad i koliko on hoće, ništa više nisu rekle, pa sam za sve kaj bi prigovorile tako odgovorila. Pokušaj tako. I budi hrabra, drž'se!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    106

    Početno

    Moj sin je bio prva 4 mjeseca na intenzivnoj na Rebru u inkubatoru i spojen na 30-tak aparata i prošao je dvije operacije srca.
    Od prvog dana bili smo s njim MM i ja ( obučeni u sterilnim odjelima,ali ne zajedno nego ide MM ili ja,pa se zamjenimo ),7 sati dnevno. Inzistiraju da su roditelji kraj bebe i sve oko bebe radili smo sami,naravno da je sestra kraj nas i uči nas kako s bebom i aparatima baratati. Hranili su ga izdojenim mojim mlijekom. Postoji soba gdje se izdajaš.
    Čim ga dovedu s operacije i stabiliziraju mogli smo biti kraj njega.
    Zvuči mi prestrašno da ne možete biti kraj svoje bebe. :shock:
    Donosili smo mu igračke,presvlačili ga,kupali,hranili,mazili,ljubili.
    Držala sam ga u naručju iako je bio spojen na respiratoru.
    A roditelje koji su rijetko dolazili,sestre su na sve načine pokušavale nagovoriti da češće dođu!

  16. #16
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Draga khaa, nemam nista pametno za reci, samo drzi se, brzo ce proci! Znam kako ti je, moja beba je bila 2 tjedna u cetvorci. Iako su tamo uglavnom zdrave bebe samo prijevremeno rodjene, opet ovisis o dobroj volji sestara, hoce li ti dopustiti da vidis bebu jednom illi 2 puta dnevno, jednu minutu ili dvije...naravno bez diranja. Ma uzas. Ali dobra je vijest sto je tvoja beba presla u 3. Samo ne kuzim zasto ti ne daju da ga vidis kroz inkubator, znam da se to moze jer su sa mnom u sobi bile cure cije su bebee bile u 3. i one su uredno mogle vidjeti bebace svaki dan, nisu ih vadili van.

    Jos jednom: drzi se

  17. #17
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    nije u sobi 3 nego u sobi 2. možda zato nesmijem unutra. a doktorica je danas išla hitno na rebro i ništa od razgovora... čekam bolje sutra...

  18. #18
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Bila je jedna i u sobi 2, isto je isla vidjet bebu.

  19. #19
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hocu reci, beba je bila u sobi 2.

  20. #20
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Draga khaa, ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš. Kao što su ti cure već rekle, saberi se, i razgovaraj s pedijatrom, inzistiraj da ti daju da budeš s malim Pavom i da ga dodiruješ. Djeca u inkubatoru koja osjete ljudski dodir bolje napreduju, a i tebi će biti srce na mjestu. Samo se ne daj smesti. Mislim na vas, proći će i ovo, moraš biti jaka.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ajde, ajde, malo optimizma...koliko ono pavo kila ima? ne bi se pohvalila?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    draga khaa,saljem ti jedan veeeliki

  23. #23
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ajde, ajde, malo optimizma...koliko ono pavo kila ima? ne bi se pohvalila?

    danas imamo točno 1 kg!!!
    :D :D :D

  24. #24
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    Citiraj anki prvotno napisa
    ajde, ajde, malo optimizma...koliko ono pavo kila ima? ne bi se pohvalila?

    danas imamo točno 1 kg!!!
    :D :D :D
    :D :D :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    :D

  26. #26
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nemam iskustava, samo puno, puno želja da tvoj sinčić dobro napreduje i da čim prije dođe doma mami i tati!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a ko je danas prvi puta dirao svoju bebu?

    i čija beba se opet zdebljala i fino papa?

  28. #28
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    a ko je danas prvi puta dirao svoju bebu?

    i čija beba se opet zdebljala i fino papa?
    O anki kakve lijepe vijesti!!!!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Predivno .

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    a ko je danas prvi puta dirao svoju bebu?

    i čija beba se opet zdebljala i fino papa?
    Ajme, khaa...

  31. #31
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    JA sam danas prvi put mazila svoju bebu!!!! :D :D :D
    zahvaljujući dr. Letici (koja je naišla baš u trenutku kad sam čvrsto odlučila ulogoriti se ispred intenzivne ako treba) i pitala me TKO mi je to rekao da ne mogu do svog djeteta. anica2, očito je dr. Letica ostala nepromijenjena, i vjerojatno jedina koja tamo misli i na dijete i na roditelje (druge dvije pedijatrice su mi rekle da ne dolazi u obzir)!!!
    a moj mali miš je tako blaženo izgledao u snu da je sestra koja je prošla pored nas prokomentirala da se baš vidi kako zna da sam ja tu
    danas ima 1040 grama i sad već papa 20 ml svaka tri sata :D
    i taman kad sam bila tamo ugasili su i kisik u inkubatoru, sad ćemo vidjeti kako će biti bez... držite fige!!!
    ja sam danas najsretnija žena na svijetu
    cure

  32. #32
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Ajme khaa,jako se veselim s tobom :D :D :D
    Pratim cijelo vrijeme vjesti o tebi i malom mišiću i mogu ti reći da si mi jako uljepšala današnji kišni dan.
    Puno i vibrica za vas dvoje

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    khaa, sretno i tebi i Pavi...
    da grami idu gore, a ograde između vas - dolje

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno


  35. #35
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    jako mi je drago!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Cmizdrim od sreće sve u 16 i šaljem vibrica za što više maženja

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~ od za što više maženja i grama!!!!

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sad samo sestrama svaki puta reci - doktorica L. je dozvolila

    Na SD je vrlo slična situacija sa pedijatrima.

  39. #39
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    da se pavo što prije zbucka

  40. #40
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Khaa, pusa tebi i Pavi

  41. #41
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Khaa, pusa tebi i Pavi

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    super, super :D
    držimo fige da što prije dobije na težini i za puno maženja ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    baš su me rascmoljile ove lijepe vijesti...
    ja se još uvijek često sjetim trenutka kad sam donijela mlijeko a sestra mi je rekla "pa možete ju sami hraniti!!!!"...
    u životu neću zaboraviti taj trenutak, uopće mi nisu nagovjestili da ju vade iz inkubatora...
    a kad je popodne MM došao u posjetu oslobodili su nam malu ambulanticu da možemo biti sami s Larom ....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    tako mi je drago

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    :D

  45. #45
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    :D

  46. #46
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    pazite ovo...
    dođem ja jučer u bolnicu i nadobudno kažem sestri kako mi je dr. L. dozvolila da idem k bebi, a sestra umre od smijeha - dr. L. je otišla u penziju prije 2 godine!!!!!! i naravno otpili me, a ja :?
    počela sam se pitati da li se to sve uopće dogodilo...
    uglavnom danas dočekam dotičnu doktoricu na hodniku, na kuti piše dr. L. :? i žena mi objasni da je to ZATO JER NEMAJU ZA NOVE KUTE :shock: :shock:
    jooooj, dođe mi da se samoubijem - to vam je naše zdravstvo...

    ali zato mali Pavo danas ima 1090 grama :D

  47. #47
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Super za kilažu!! Malo po malo napredujete.
    a za kutu :shock: nemreš bilivit... jesi uspjela na kraju opet do Pave? Kaj je sa kisikom?
    mislim na vas

  48. #48
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    kisik su ukinuli :D
    idem do njega sutra... za sad još ne mogu svaki dan, ali već ovo je napredak...
    tješim se da ću uskoro moći :D

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ohohoho, debeljuco mali... Još malo i imat će podbradak...Slutim malog žderonju!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    :D super za kilazu


    khaa pa jesi pitala tu dr. kako se zove?

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •