Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: muški i ženski doktori

  1. #1
    bluebird

    Početno muški i ženski doktori

    Ja sam uvijek išla ženskim ginekolozima ( od kada sam prvi put krenula), nekako mi je bilo lakše,mislila sam žensko je pa nježnije i tako... a sad u trudnoći primječujem da su mi nekako muški bolji. žene mi se doimaju hladnijima i distanciranijima. Kao da su zaboravile da su žene ili nisu rađale. neznam. Što vi mislite ? Bolje ili lošije?

  2. #2
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Osobno, ne bih globalizirala. Držim da sve treba promatrati individualno. Susretala sam divne doktore, ali isto tako i krasne doktorice. Iako priznajem da je intrigantno zašto su ginekolozi uglavnom muškarci?!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    i ja sam primijetila tj. čini mi se da ima više muškaraca ginekologa i nije mi jasno šta ih privlači da se idu time baviti, mislim ozbiljno - ginekologija nije zgodan mlad komad raskrečen na stolu, nego žene svih dobi, i zdrave i bolesne i trudne i svašta...nadam se da je to zato kaj nam se iskreno dive i zavide nam na tome što mi imamo a oni ne - naravno mislim na mogućnost rađanja i trudnoću!!

  4. #4

    Početno

    Ne znam, ja sam dosad možda tri puta naletila na ženu i iskreno ne bih to ponovila...prije trudnoće su mi dvije napravile papa-testove (kad sam imala nekih 17 godina), i to su moguće bila najbolnija iskustva do poroda, koji mi je isto 'vodila' žena...ne mogu opisat kako je odvratna bila prema meni...

    A svi muški doktori koji su me pregledali su bili super, uključujući i jednog u Vinogradskoj (ne mogu se sjetit imena) za kojeg sam ovdje čitala sve najgore...Go figure... :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam vecinom isla kod ginekologinja i bila sam zadovoljna. Kad se sjetim doktorice kod koje idem u bolnicu na pregled. Ma ne osjetis nista. Ja cekam kad ce poceti, a ona vec gotova. Da ne govorim o tome da te slusa kao majka i prepuna je razumijevanja. Osim jedne doktorice, ja sa ginekologinjama nisam imala problem.

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ajoj
    ne bih htjela siriti predrasude, niti dijeliti ista po spolu, bitno je da je doktor dobar, nije vazno jel muski ili zenski, ali iz mog iskustva imam dojam da su muski doktori puno bolji ginekolozi nego zenski, ne znam zasto....mozda se zenski ginekolozi trude napraviti odmak, koji im je potreban pa pretjeraju, jer imam osjecaj da moje tijelo bolje kuze muski i nekako manje bojazljivo postupaju samnom kao pacijentom ili sigurnije s njima mogu razgovarati i u muske imam puno vise povjerenja...ma ne znam, promijenila sam ih dosta, pogovoto za vrijeme faksa u zagrebu, ali daleko bolja i ugodnija iskustva imam s muskarcima ginekolozima.....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Do sada su mi jednako grubi bili i muški i ženski doktori. Nedavno mi je došla nova dr. u ambulantu i pregledala me da nisam ni osjetila.
    A što se tiče komunikacije bolje su mi doktorice. Muškima trebaš svaku riječ kliještima čupati...

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Možda stvarno imam predrasude...ali od kad sam ko limačica imala žensku zubaricu (histeričnu babuskaru kojoj nisam htjela otvoriti usta), pa su me moji odpeljali jednom finom muškom zubaru (gledala ga s obožavanjem....), svi doktori (s kojima sam se susretala) bili su muški...nekak imam više povjerenja da su manje živčani...(i ja sam žena pa znam koliko dana u mjesecu normalno funkcioniram....7...ali ne u komadu....). Makar, znam fantastične ženske doktorice, ali meni je muški zakon....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    glasam isto za muške ginekologe.....na početku (obilazaka ginekologa )sam odlazila kod ženske i zamrzila gin preglede. Imala je male debele i grube prste i uvijek preveliku i hladnu 'patku'. Kada sam se u trudnoći prebacila kod muškog shvatila sam da pregled i ne mora biti takav....naravno i dalje nije ugodan i bezbolan ali je daleko od onoga prije.....valjda se ipak malo više opustim kod njega...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja glasam za ljude. Ponekad su mi svi oni ko strojevi (hladni, grubi, bezosjećajni, dođe mi da im prije svega darujem bon ton a onda udžbenik iz osnova psihologije).
    Imam super doktora , i nakon trudnoće redovito pita za malog, čak smo F-a i doveli na kliniku da ga upozna kad sam išla na pregled. Imam i super doktoricu, jedva čekam da joj završi specijalizacija na Duhu pa da joj opet dolazim.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    ja sam definitivno za muške doktore.... i to sa "debelim" iskustvom.... uz to čini mi se da imaju više razumijevanja i strpljenja .... a možda nije ni bezveze to što baš muški doktori porađaju?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni se čini da muški doktori porađaju zato što za ginekologa na klinici moraš biti potkovan u kirurgiji. A toga se većina žena ne želi baš rado prihvatiti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Nisam do sada previše razmišljala o izboru doktora po spolu, ali moj prvi ginekološki pregled (s 15 godina) je napravila žena i to vrlo hvaljena u medijima, štoviše specijalizirana za rad sa mladima. Nakon toga su mi trebale godine i godine da se usudim otići na idući pregled - i, naravno, ne kod nje. Žena me tako izmrcvarila da sam jedva hodala, a doma sam shvatila da sam imala čak i sitne podljeve krvi! Valjda sam od onda podsvjesno birala muške ginekologe, od kojih su neki super, a neki... Onako...
    A zašto biraju to zanimanje? Pa jednom sam prisluškivala razgovor 3 studenata medicine u tramvaju od kojih je jedan izjavio da će specijalizirati ginekologiju. Kad su ga druga dvojica pitala zašto, rekao je: "Pa to je najlakše - 3 organa, 4 bolesti, 5 lijekova!" Toliko o njihovoj fascinaciji...

  14. #14
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Osobno nemam loša iskustva ni sa muškim ni sa ženskih ginićima,
    a moj prvi ginić je bila žena i bila je sasvim OK, bila je jednostavno odlična
    u davanju informacija i odgovora na sve što me zanimalo, uopće nisam imala
    nikakve primjedbe, njen rad mi je bio nadasve profesionalan itd... itd...
    možda nisam naletila kad su joj bili loši dani ?!
    no smatram da smo svi mi ljudi od krvi i mesa i jednostavno negdje mora nekada i puknuti,
    tj. postoje trenuci kad ne funkcioniramo baš uvijek onako kako bi zaista željeli i trebali ...
    Sada, imam muškog ginića, i također je odličan, toliko optimizma i volje nisam još vidjela,
    čovjek je na svom mjestu, zaista je rođen za taj posao, ne bih ga mijenjala za sve doktore ovog svijeta !!!
    Mislim da uopće nije važno dali je ginić muško ili žensko, nego je najbitnije s koliko ljubavi radi svoj posao !!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    23

    Početno

    Ja biram iskljucivo zenske osim ako neki muski ima jako dobre preporuke. No, mislm da je to samo moja predrasuda. Mislm da su i muski i zenski podjednanko dobri ondnosno losi. Zenski doktori bi navodno trebale imati bolji odnos prema pacijentici i manji ego. Naravno, nije uvijek tako.

  16. #16
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam prvu trudnoću vodila kod ženske i totalno me razočarala,ne znači da su sve takve,ali od tada sam bila kod muških i bili su svi ok.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Što se tiče muško-žensko, mislim da je svejedno, bitno je kakav je čovjek i doktor. A što se tiče toga da ima više ginekologa muškaraca, imam frendicu koja je završila medicinu, sve 5.0 i kad se zapošljavala u bolnici slučajno je dobila posao, isključivo zato jer se na natječaj slučajno nije javio niti jedan muškarac-doktor. To su joj i otvoreno i rekli. Možda je i to razlog manje žena ginekologa? Vjerujem da ima i dosta zainteresiranih za ginekologiju zbog mogućnosti i privatne prakse? :/

  18. #18
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja imam super iskustva i sa muškim i sa ženskim doktorima, a trenutno imam super ginekologicu koja se baš brine za mene.

    dala mi je svoj broj od mobija, pa sam je, dok sam bila trudna mogla nazvati ak bi bilo nešto hitno, a i čule smo se par sati nakon poroda da zajedno "apsolviramo" porod :D

    Bojana sam joj došla pokazati dva mj. nakon poroda, uvijek me pita za njega ...itd.

    uglavnom; skroz smo na istoj valnoj duljini

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    mene je jedna zenska na hitnoj tak dobro pregledala da nisam osjetila, inace neg. bolna iskustva i s muskim i s zenskim,
    ali nekako ne volim da bas muski doktori prckaju po meni

  20. #20
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Od prvog odlaska kod ginekologa favoriziram muske

    Cak mi je na prvom pregledu doktor rekao: Evo, prvi pregled pa ste bas dosli kod muskog doktora, a ja sam mu odgovorila: Joj, pa jos i bolje

    Samo me je jednom pregledala zenska, kad je bila na zamjeni mom doktoru, i rekla sam: Nikada vise u zivotu!

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jedini bolni pregled u životu doživjela sam od doktorice u petrovoj. bogme ni ona u merkuru nije bila nešto nježna. muški - sve 5! moj doc mi je još prije trudnoće na rubu suza objašnjavao kako smo mi žene sretne što možemo doživjeti to čudo.
    ne smeta mi nimalo da muški doktor prčka po meni, ionako mi to baš nije neko zadovoljstvo pa dođe na isto...

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme uopće nisam o tome razmišljala baš mi je sasvim svejedno. Bitno mi je da je ginekolog nježan; išla sam kod jedne žene, ostalo sve kod muških, ona je super nježna - znači, žene su bolje

  23. #23
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ja vec 10 godina idem kod iste doktorice i stvarno je njezna i potpuno imam povjerenje u nju. Sve je mogu pitati, ima zivaca i smirena je. Dakle, ja sam sasvim zadovoljna sa zenskim ginekologom, ali moram priznati kod muskog nikad nisam bila .

  24. #24
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Nemam predrasude kad je riječ o stručnosti i nježnosti. Kao što su već drugi napisali, to ovisi o osobi, a nije uvjetovano spolom. Ipak, ako već moram ležati raskrečena i ako mi već netko mora "petljati" po genitalijama, neka bude muškarac. Tako mi je manje neugodno. Ali porod, to je već druga priča... Tu mi prisutnost žene ne bi tako teško pala.

    Uglavnom, do sad imam iskustva samo s ginekolozima (muškim) i to dobra. Bezbolna. A sjećam se da sam se prije prvog pregleda bojala i više nego što je trebalo!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    44

    Početno

    Ako vas zanima da li se netko ovim pitanjem znanstveno pozabavio, izgleda da jeste.

    Kod Henci Goer (The Thinking Woman's Guide to a Better Birth) sam procitala da su istrazivanja potvrdila da statisticki nema razlike izmedju muskih i zenskih obstetricara, tj zene koje su zavrsile tu specijalizaciju nisu nista vise od muskaraca sklone podrzavanju prirodnog poroda i njihov caesarean rate je u prosjeku jednak onom kod muskaraca.

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imam muškog ginekologa i stvarno je super. Možeš ga dobiti na mobitel, ako ti je hitno, inzistirao je da mu se javim ili ja ili muž kad rodim, da zna da je sve u redu. Zvala sam ga još iz rodilišta. Jednom rječju za 5 je.
    Na porodu su mi slučajno bile 2 ženske doktorice i ostale su mi u prekrasnom sjećanju, a i u bolnici sam se kontrolirala kod super ženske dr.
    Dakle, u mojem slučaju 1:1 za muško - ženske doktore.

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam zbog sramežljivosti uvijek birala ženske doktorice, a prvi pregled kod muškog ginekologa mi je bio pred porod na Sv. Duhu. I to je ujedno bio prvi pregled koji nisam osjetila - predivan dr. Dukić. No za soc. ginekologa sam si ipak opet odabrala doktoricu, i stvarno sam našla jednu predivnu, također ne osjetim preglede, svakom bih je preporučila (doduše, ipak bih razmislila o tome zbog gužve kod nje :/ ...)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Muški ginekolozi su daleko nježniji od žena...
    Bar meni

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno

    sa oba djeteta sam imala muške ginekologe kod kontroliranja trudnoće,na prvom porodu muški ginekolog,na drugom ženski.mogu vam reći da su muški ginekolozi bolji i nježniji nego ženski i to vam govorim iz vlastitog iskustva.nemate se razloga sramiti ići kod muškog ginekologa jer vjerujte da nemate nikaj novog kaj oni nisu već vidjeli.

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Muški ginekolozi su daleko nježniji od žena...
    Bar meni
    I ja imam takav dojam. Promijenila sam ih stvarno puno. No, i medju muskima ima grubljih i njeznijih...Ja sam konacno nasla doktora po svojoj mjeri, nema sanse da ga mijenjam.

  31. #31
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ginekolog - uvijek muški
    frizer - muški
    zubar - muški

    isprobane žene istih zanimanja - jednom i nikad više

  32. #32
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    ginekolog - uvijek muški
    frizer - muški
    zubar - muški

    isprobane žene istih zanimanja - jednom i nikad više
    Najbolje da zaboravimo emancipaciju i drzimo se kuhinje...ali, opet najpoznatiji su muski kuhari.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    svi moji liječnici ginekolozi, zubari, opća praksa do sad su bili muški, i preferiram muške. iskustva su mi uvijek bila super sa svima njima.

    sad nakon preseljenja sam morala uzet novu dr opće prakse, divna je, pažljiva, strpljiva i obzirna al ja još uvijek žalim za svojim doktorom Mirom s kojim sam se znala srest na placu i popit kavu.
    kad sam došla po karton je rekao da mu se obavezno dođem pokazat sa bebom kad se rodi. eto...neki su ljudi naprosto dobri i kao liječnici i kao ljudi

  34. #34
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    i meni su muski ginekolizi bolji definitivno. a i opcenito muski doktori. nekako su strpljiviji i kao da imaju malo vise razumjevanja. naravno necu generalizirat, ali barem u vecini slucajeva

    zene su mi nekako zivcane i kao da bi sve obavile na brzinu i ne da im se previse objasnjavat!!

    a s druge strane se osjecam glupo sto sama radije odabirem muske...ispada kao da su zene nesposobne, a toliko su se borile da dodju do toga da budu priznate doktorice. a na kraju zena zeni nece :/

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne mogu generalizirat. Dragi su mi i muški i ženski dr-ovi, uključivo ginići. Draži su mi oni koji su skloniji gledat holistički (ima ih i muških i ženskih) a ne onako - to nije moj problem jer to nije moja specijalnost. Ne volim autoritativne tipove - ja mislim tako i tako i točka. Dragi su mi i neki muški dr-ovi, ma, u biti, to ovisi o tome koliko su voljni širit priču, a istodobno bit sigurni u svoj stav. Definitivno ne volim preautoritativne i one koji su šturi, bez obzira na spol. U biti, sad kad ovo čitam, vidim da to u pravilu znači - ne volim starije koji su onog stava "ja doktor, ti pacijent", volim mlađe koji su stava "ja doktor, ti pacijent, ali mi tim".

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dakle, mlađe ženske i muški, može i stariji, ali da su mentalno otvoreniji i hoće popričat. Kod nekih ženskih mi smeta i preveliko uživljavanje u stilu jadni Vi, a kod nekih muškim mi smeta prejednostavnost "to se rješava tako i tako" tj. kad vidim da gube interes ako je stvar prekomplicirana.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Specijalizacija se ne može birati,kad dođe red na tebe ili primiš ili dbiješ i opet ćekaš ,u većini slučajeva...
    Meni je gin.žensko i ne bi ju mijenjala nizašta na svijetu,prošla sam brdo muških,ali mi je ugodnije s njom pričat otvoreno o sexu,porodu,i brdu pitanjaca koja muške ne bi mogla niti pitati..

    :D

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj pupy_23 prvotno napisa
    Specijalizacija se ne može birati,kad dođe red na tebe ili primiš ili dbiješ i opet ćekaš ,u većini slučajeva...
    Meni je gin.žensko i ne bi ju mijenjala nizašta na svijetu,prošla sam brdo muških,ali mi je ugodnije s njom pričat otvoreno o sexu,porodu,i brdu pitanjaca koja muške ne bi mogla niti pitati..

    :D
    Well... i meni je bilo lako pitat moju žensku smijem li u trudnoći imat orgazam i jel' to škodi bebi, ma koliko "glupo" pitanje bilo. Meni isto trudnoću vodi jedna super savjesna žena, paše mi po godinama, temperamentu, savjesnosti, otvorenosti, već dugo se znamo i imamo neki odnos. Mogu skorz zamisliti i da to pitam nekog normalnog muškoga koji se neće niti zezat, niti bit nedodirljiv, pa i bez ozbira na godine - ali mora imat tu mentalnu "mladost i otvorenost i customer-friendly pristup", a nikako "dušo moja" dociranje stil. Ali - opet ja - ja tražim takve tipove doktora i muških i ženskih - otvoreni, "mlađi" uvjetno rečeno, da mi kažu točno kako je bez uvijanja, da mi kažu ako ne znaju, da me upute dalje ako misle da treba. Raspaljuju me oni koji moja pitanja prelete u stilu "ma to je sve ok, bude to bilo sve dobro, vjerujte mi, opustite se" ili neka druga krajnost "ajoj itd.". Ono - da se po nekim mojim kriterijima ponašaju "normalno", da ih mogu sve pitat, da mi moju dijagnozu stave u neke benchmarke - tako je ili je tako u odnosu na prosjek ili normalu, da se ne osjećam s njima ne kao mala klinka nešto došla pitat velikog mudrog doktora - nego, normalno, ono kao partneri, to sam mislila. A propos razlike ginić ili neki drugi doktor - ja je doslovno ne vidim, toliko sam ginića prošla da nemam taj neki ne znam stav da je ta specijalzacija nešto posebno. Baš smo se nedavno smijali - MM i ja ulazimo doktoru na pregled direkt iz kabine, ja dole gola, MM odjeven, kao i doktor, ja sa svojim fasciklićem, rukujemo se, premećemo po papirima, slijede pitanja-potpitanja, pregled itd. Baš sam se mislila - čovječe, ja bi ovako i na sastanak mogla i ništa mi čudno nije bilo što sam dolje bez ičeg.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Obožavam svoju ginicu i med. sestru u Runjaninovoj. Tako su divne i drage, šikljaju mi neku toplinu uvijek kada dođem.

    A i ove na SD nisu loše samo što su užurbane neke jer im je gužva konstantno.
    Zadnji put me gledo doktor i poslao me gore u rađaonu, isparanoiziro me svu. Tak da definitivno moj glas ide doktoricama!

  40. #40
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    I moj je glas na ženskoj strani, oduševljena sam svojom doktoricom i prvim porodom, nadam se da će i ovaj put biti tako

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    Dajte cure, ako tako budete mislile nikad nece biti vise doktorica koje specijaliziraju ginekologiju. Muskarci su vecinom ginekolozi, zato jer je to specijalizacija koja je dobro placena, pogotovo u privatnoj praksi. Zena koja je dobije, mora se boriti doslovno "krvavo" za nju. Ja imam puno prijatelja koji su ginekolozi, i muskih i zenskih, i vjerujte mi na prvu izgledaju hladnije, ali puno su savjesnije u vecini slucajeva i itekako vas razumju.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma nemam ja niš protiv ženskih ginekologa al sam definitivno primjetila da su muški puno pažljiviji, kad me pregledava ženska ja stišćem zube od bola, a kad muški ni ne znam da me pregledao, čudim se kad mi kaže možete se obući, ma mi žene smo ponekad živčane babe, možda sam samo naletila na krivi dan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •