Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Alergijske reakcije na klavocin

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno Alergijske reakcije na klavocin

    Jucer sam zavrsila sa malenom u bolnici na lijecenju alergijske reakcije na klavocin. Dobila je ogroman osip po cijelom tijelu i svrbez. Toga je bilo toliko puno da smo ostale u bolnici. Imate li kakva iskustva? Koliko dugo traje, kako se lijeci, jeste davali nesto za bolji imunitet nakon toga? Kad ste ih pustili u vrtic? Jeste mijenjali prehranu? Sto ako se streptokok ponovno pojavi, nedajboze, a mi ne smijemo piti klavocin, kaj se onda uzima? Iskustva molim? Hvala

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj katjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer sam zavrsila sa malenom u bolnici na lijecenju alergijske reakcije na klavocin. Dobila je ogroman osip po cijelom tijelu i svrbez. Toga je bilo toliko puno da smo ostale u bolnici. Imate li kakva iskustva? Koliko dugo traje, kako se lijeci, jeste davali nesto za bolji imunitet nakon toga? Kad ste ih pustili u vrtic? Jeste mijenjali prehranu? Sto ako se streptokok ponovno pojavi, nedajboze, a mi ne smijemo piti klavocin, kaj se onda uzima? Iskustva molim? Hvala

    Ja sam imala takvu alergiju na silapen - penicilin prije 15-ak godina. Otišla na hitnu, dobila čini mi se 2 injekcije i potpisala da ne želim ostati u bolnici.
    Za streptokokne upale grla prošle godine dobila sam sumamed, pretpostavljam da postoji još koji lijek izbora.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li joj je alergija na klavulansku kiselinu ili na antibiotik u Klavocinu?

    Moj muž je alergičan na klavulansku kiselinu i reakcija je, nakon jedne tablete od 1000 bila strašna. Otekao je, cijelo lice, osipao se, to je bila utrka do liječnika. Prije toga je uzimao Amoxil i sve u redu, a antibiotik je isti. Brzo je prošlo, nakon par dana injekcija, kalcij sa Cvitaminom i puno tekućine.

    Ne moraš brinuti, ima drugih antibiotika. No, bitno je da znaš da li je dijete alergično na penicilin ili samo na klavulansku kiselinu. Tako da liječnik zna ubuduće izabrati.

    Ne treba mijenjati prehranu, ni išta poduzimati za imunutet. Alergijska reakcija će proći. Poslušaj liječnike, oni će ti sve objasniti.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 23.02.2013. at 15:39

  4. #4
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Beti, jel to znaci da mora na ona bockanja tj testiranja?

  5. #5
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ja sam alergična na brdo lijekova.
    nije to ništa strašno, uvijek ima zamjenskih. samo treba paziti kod uvođenja bilo čega novoga.
    meni bi bio osip i naticanje, tako da sam se mogla ugušiti da me nisu odmah odveli u bolnicu.
    mislim da sam poslije bila još neko vrijeme malo osjetljiva na sve alergene, pripazi na to

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Mislim da se to ne testira bockanjem. Na srebrnjaku rade test tako da dijete hospitaliziraju i daju mu antibiotik do odredene doze (test provokacije?)Moze trajati nekoliko dana.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj katjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, jel to znaci da mora na ona bockanja tj testiranja?
    Da li je već uzimala penicilinski antibiotik? Ako je, znači da nije alergija na penicilin. Ali, znat će ti to reći liječnik. Ne smijemo nagađati, moraš točno znati za ubuduće.

  8. #8
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Alergija se moze pojaviti bilo kad u zivotu.

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Alergija se moze pojaviti bilo kad u zivotu.
    da, ja sam je dobila nakon xy kutija popijenog tog istog lijeka

  10. #10
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    I ja sam prije par godine imala identičnu reakciju na klavocin.
    Do tada sam ga uzimala par puta i nikad ranije nisam odreagirala.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moj R (5g) je u 11 mj prošle godine prilikom uzimanja klavocina radi streptokoka dobio lagani osip po tijelu. Doktori nisu bili sigurni da li je alergija na klavocin, da li to bio ospi od šarlaha u blažem obliku ili samo osip od temperature (šta da na ovo da kažem, i ja sam si mislila da nešto od toga). Ipak, radi predostrožnosti je ukinut klavocin i dobio je Sumamed. E sad, trebalo bi napraviti testiranje na alergiju na peniciln, jer ne bi željela da ne dobiva penicilin radi možda nepostojeće alergije. Od nas nitko nije alergičan na panicilin.
    Da li netko zna gdje i kako se radi to testiranje, našla sam neke postove, ali dosta stare.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo se mailom naručili dru Richteru na Rebru. Pitaj ga točno kakva uputnica treba i rezerviraj si cijeli dan za pretrage.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mojoj se sumnjalo na alergiju na penicilinske i cefalosporinske antibiotike. Neke smo morali donijeti sami, pa pedijatrica nije htjela davati recepte za njih zbog inspekcija, ma cirkus. Uglavnom, popije dijete punu dozu antib.pa se ceka sat-dva reakcija.

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A da li se to može negdje obaviti privatno?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moji znaju dobut iznenadne temperature nakin sto se stabiliziralo stanje,klavocide vise ne dobijaju, to je opisana i ksi jedna nuspojava ili nesto trece, prosle godine su manji testirani putem rast i bilo jepozitivno, najmanji nikad nije dobio klavocid jer sam odma rekla povijest, ako treba pokrivaju se sumamedo, zinatom i slicnim lijekovima
    muz je od malena alergivan na penicilun i sulfamide

  16. #16
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mi idemo za koji dan. Za ostala testiranja smo brzo bili gotovi, ovo dugo traje?

  17. #17
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja sam postala alergicna na penicilin sa 23 godine, do tada sam ga normalno pila. Cak su mi rekli da rijetko imaju reakciju odmah na prvoj bocici (naravno da je moguce ali cesce je nakon njih nekoliko). Malena je pak reagirala na prvu.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Mi idemo za koji dan. Za ostala testiranja smo brzo bili gotovi, ovo dugo traje?
    Gdje idete, kako se naručuje, koliko se čeka?

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Po meni ispada da morateici udnevnu bolnicu opterecenjem ako je direktno davanje, ne racunajte na manje od 2 dana bit u bolnici, bar je tak testirana moja mala na mlijeko, a u slucaju da se vadi aergija iz kri onda je alergolog adlezan za to ili bilo koji labos koji radii ima alergene , mi konbiniramo klaicevu i sveti duh

  20. #20
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Rebro, za pocetak prick i krvne ako pokazu sta. Inace smo tamo pa ne znam koliko se redovno ceka.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ovo kaj cokolada spominje je opterecenje, a jafaa rist i rast, ca kod pricka ne treba ozno pokazat a krvni pokaze

  22. #22
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo kaj cokolada spominje je opterecenje, a jafaa rist i rast, ca kod pricka ne treba ozno pokazat a krvni pokaze
    Da. Samo se kod ovakvih alergija cesto zavrsi na provokaciji. Ipak se nadam da cemo i nakon ovoga biti pametniji.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Radi se i na Šalati testiranje

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    provokacija se radi tek kad se razred smanji na 1ili 2, bar su meni tak rekli kod utritivnih, moji su radili provokacije kod 1 razreda i bile su pozitive, ispada da imam hipersenzibilnu decu što se vidi i iz toga da su reagirali i na mlijeko iz cice

  25. #25
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da da, i moji. Ali nesto sa tim ljekovima je drugacije, cesto se tek na provokacijama pokazu, ne kuzim iskreno.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da i moja je radila prvo prick pa krv, a bila je jasna reakcija samo na sve peniciline, dok se cefalosporini nisu pokazali. Međutim kako je jednom prije bilo urtika nakon takvih antibiotika, zvao nas je Dr. testirati sve cefalosporine (to je bilo s tim ispijanjem u dnevnoj bolnici). Pokazala se srecom samo alergija na stariju generaciju antib.te skupine, pa su nam ostalu Zinnat, Cefixim i sl.na raspolaganju.

  27. #27
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Evo obavili smo, krvno je potvrdena alergija na penicilin i to ne mala.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kolko?

  29. #29
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Vise je stavki, mdm, ppl i cefuroksim. Ref je do 40 a njoj je mdm 150 npr. Drugaciji je test pa ne pisu razredi.

  30. #30
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Te tri su joj pozitivne. Ima jos nesto sto je u granicama. Al taj mdm (minor determinanta) je kao kljucan i ne smije ni primirisat penicilinu u bilo kojem obliku.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    to onda nije rist rast kombinacija?

  32. #32
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Raden joj je ige i cast elisa. Ovako mi je dosao nalaz, ne znam koji je to jer drugacije pise nego ono klasicno rist rast. Vjerojatno elisa. Alergolog je komentirao samo da je alergija uvjerljiva i da bas taj mdm cesto uzrokuje anafilakse.

  33. #33
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Odnosno cini mi se da je to to ali za ljekove se nekako drugacije prikazuje. Zajedno je jedan referent. Ma ne kuzim lol

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    elisu ste radili tu ili vani?

    meni je voskresenskica radila elisu za klinku kad je bila manje od 4 godine, ali je tad slala krv vani

  35. #35
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Tu smo vadili na Rebru, koliko znam tu je obradena al se ceka cca 3tj nalaz?

  36. #36
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    jaffa, to ste radili bez testa provokacije? Pitam jer se moja osipala od amoxilla i jedino što nam je alergolog rekao je test provokacije.
    Ne kužim zašto nam nije prvo napravio taj krvni test? Prvi termin provokacije smo propustili zbog bolesti i nakon toga odustali. Za sad samo samo izbjegavamo amoksicilin.

  37. #37
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Bez provokacije Da je ovo ispalo negativno onda bi isla. Znaci prick i neki ubodni test su bili negativni, krvni ige sa tom cast elisom posteno pozitivni.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    jošbolje da je bilo bez provokacija, sve provokacije kod mojih klinaca su rješene pozitivno, tj opet godinama neuzimanja toga

  39. #39
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Naravno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •