Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Hoce li mi namocit batak u krumpir?

  1. #1
    bluebird

    Početno Hoce li mi namocit batak u krumpir?

    Jako sam osjetljiva što se mesa tice i mrzim jest te djelove životinja. Nisam vegetarijanka u smislu zravlja ili suosjecanja vec mi se to užaaaaaaaaaas gadi. Pa kak oni to u rodilištima rade? Nasipaju ti u tanjur sve jedno na drugo i tuci! ili ne? TAk da znam dal ce mi se morat nosit od doma hranu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ha, ha, ha!!! Baš si me nasmijala. A, čuj, valjda ovisi o bolnici - ne vjerujem da je baš u svima isto. Kod nas imaju onaj tanjur s pregradama (u jednoj prilog, u drugoj meso, treća prazna ili s jednim krastavcem :/ ) pa mislim da nećeš morati pecati.

  3. #3
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tko zna dali češ opće imati meso na meniu . Šalim se malo. U Petrovoj bolnici nije bilo tih problema, jer stavljaju posebno na tanjur prilog, i glavno jelo, ne miješaju ga zajedno, sada sve ovisi gdje češ roditi i kak ta bolnica ima običaj servirati hranu.

  4. #4

    Početno

    Pa možeš naglasit da si vegetarijanka, oni u bolnicama po zakonu moraju imat prehranu primjerenu za sve vjere i načine života...

    Tipa da si muslimanka ne bi ti servirali svinjetinu, ali moraju bit informirani unaprijed...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa

    Tipa da si muslimanka ne bi ti servirali svinjetinu, ali moraju bit informirani unaprijed...
    To me sjetilo na jedan događaj kad sam s prvim sinom bila u bolnici na odjelu ORL kad je vadio krajnike. S nama u sobi je bila jedna mala muslimanka, ali nitko od roditelja nije bio s njom. Bila sam u sobi kad su je roditelji ostavljali i napomenuli da ne smije jesti svinjetinu.

    Kasnije je dijete dobivalo apsolutno istu hranu kao i mi (uključivo sa svinjskim mesom - provjereno - teta mi radila u to vrijeme u bolničkoj kuhinji i rekla da ne zna da ima netko na posebnom meniju na ORL). Želje se ne poštuju baš uvijek, a tek komentari čistačica: "nekima uvijek treba nešto posebno!"

  6. #6
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Hoće, namočiti će ti batak u krumpir i ako je salama za doručak, a ti nećeš, kažu ti da si umrviš kruh u kavu. Tako sam ja prošla, ali boli te ...... Ti ćeš imati svoju bebu a neka ti hranu donesu od kuće. Puno sreće!

  7. #7
    ivarica

    Početno

    da, namociti ce i jos ce vjerojatno napomenuti da ti cine uslugu tako jer ne dobijes suhi krumpir, vec i malo šuga :shock:

  8. #8
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Mene je iznenadila moja ravnodušnost , vjeruj uopće me nisu dirale takve stvari, meso, žohari (da,da u Osječkoj bolnici) čistačice koje ti upadaju na toalet dok si ti unutra jer moraju isprazniti koševe... ma ništa me nije bilo briga. i dok bi u svakoj drugoj situaciji već tražila šefa i odgovorne te se borila za svoja prava, ovdje sam meditirala i nisam se prestajala smješiti. Samo sam gledala svog anđela koji je tamo samo sisao i spavao i bila me briga za sve ostalo.

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Možeš probati pregovarati sa svojim doktorom da te u rodilište pošalje s napomenom o posebnoj dijeti. Radi se o tome da za posebne bolesti ili stanja postoje dijete u kojima nema (...). A sad ti lijepo umjesto točkica stavi ono što ne želiš jesti, a doktor bi trebao znati od čega "boluješ" i na kakvu dijetu "moraš" ići. Nama je upalilo.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Cure, nemojte se ljutiti, ali zašto se rade takvi problemi oko hrane u bolnici? Pa nakon normalnog poroda u bolnici se ostaje, koliko? 2-3 dana. Za to vrijeme se stvarno može preživjeti na suhoj hrani, ako je bolnička tako loša/ne odgovara načinu prehrane koji inače prakticirate. Evo, na Svetom Duhu, u Duheku ima Montana sendviča, ima i vegetarijanski sendvič, to vam bez problema može donijeti netko tko vam dolazi u posjetu (ako već ne može donijeti nešto izvana).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Pa možeš naglasit da si vegetarijanka, oni u bolnicama po zakonu moraju imat prehranu primjerenu za sve vjere i načine života...


    sorry, nisam se mogla suzdržati. dobra fora.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mima, nitko ne radi probleme oko hrane. :shock: Pa bolnica, kao ustanova namijenjena svim gradjanima bi trebala uzeti u obzir razne profile ljudi koji u njoj borave. Iako to ne volim raditi jer ispada da uvijek usporedjujemo uvjete vani i kod nas u Hr, ali moram spomenuti bolnicu u kojoj sam rodila u Becu. Tu recimo kad rodis donesu ti dva ili tri jelovnika za dane koji su pred tobom i ti onda sam sebi odaberes ono sto ces jesti. Nisu to sad neka bogza kakva jela. Obicni ruckovi i vecere koji ukljucuju juhu, glavno jelo, prilog i salatu. Ali stvar je u tome da svatko zaista moze odabrati sebi prema ukusu. Ako si vegetarijanac, nema problema, uzmi juhu od graska koja je ponudjena na drugom jelovniku. Ako si musliman, nema ni tu frke, uzmi si pilecu sniclu koja je na onom drugom jelovniku itd. Sta mislis kako bi to drugacije uopce funkcioniralo u vecini evropskih gradova gdje zive ogromni postoci doseljenika iz raznih strana svijeta?

  13. #13
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    znate kaj jemeni najgore u bolnici?
    juha u salici.
    kad vidim onu salicu iz 73-e i iz nje zlicu kak viri - odmah izgubim apetit za nastavak obroka.
    ovaj put ce mm dobiti meni da zna kaj da mi nosi svaki dan

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, baš mi se čini da jako često pročitam komentare na bolničku hranu tu na forumu. Bilo bi mi to jasnije kada bi se radilo o bolesnicima koji u bolnici borave dugo vremena, ali nakon poroda u bolnici se ostaje zaista samo nekoliko dana, tako da stvarno ne vidim u čemu je problem.

    Sigurna sam da su uvjeti u bolnicama u Austriji i drugim zapadnim zemljama neusporedivo bolji od uvjeta u našim bolnicama, no što se može, mi živimo u siromašnoj zemlji. Meni se važnijim od bolničke hrane čini to što u bolnici nemaju uloške nego ženama među noge stavljaju krpu, ili to što na odjelu neonatologije nemaju poštenu izdajalicu nego se žene izdajaju na one 'bicikl' pumpice.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mima, u tome ti i jeste stvar, sto ljudi sto cudi. Netko ce reci ma boli me briga za hranu, nek oni meni daju uloske kako treba. A netko drugi ce reci ma sta me briga za krpu medju nogama, meni je vazno sta cu ja pojest. Itd.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma da rezimiram
    bitno je i jedno (hrana) i drugo (ulošci etc )
    a najbitniji je pozitivan odnos prema pacijentima i rodiljama (namjerno odvojeno) i bar malo ljubaznosti
    (to bar ništa ne košta )

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa čuj, nema niti hrane, niti uložaka, niti pumpica. To je naša realnost - kao što je realnost da je naš ministar ukinuo dnevne bolnice, pa sada pacijenti koji idu na kemoterapiju ne mogu obavljati sve pretrage na jednom mjestu, ili kao što je realnost da na očnom odjelu bolnice Sveti Duh stoje velike obavijesti da se odgađaju operacije očnih mrena radi smanjenja budžeta bolnice. Meni se čini da je u takvim uvjetima očekivati vegetarijanski ili košer menu malo nerealno.

    bluebird, slušaj ti mene, ja sam godinama vegetarijanka, pa i veganica. Ponesi ti sebi suhe hrane u rodilište, kupi koji Montana sendvič - oni mogu dugo stajati, organiziraj da ti netko donese juhu u termosici - meni je muž kad sam lani bila u bolnici nosio miso juhu u termosici. Da si makrobiotičarka savjetovala bih ti da napraviš rižine loptice u nori algi , ovako - opskrbi se štapićima

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Apsolutno, mislim da je potpuno u redu uspoređivati odnos prema pacijentima, kao i postupke prema rodiljama u našim i bolnicama zapadnih zemalja - jer ljubaznost ne košta ništa, kao što ne košta ništa ne brijati, ne rezati rutinski ili pustiti muža na porod. Ali, nažalost, uspoređivati uvjete kao što su hrana ili smještaj u našim bolnicama sa onima u zapadnim zemljama bojim se da nema puno smisla.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Da...ljubaznost nista ne kosta.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj sasa.v. prvotno napisa
    Mene je iznenadila moja ravnodušnost , vjeruj uopće me nisu dirale takve stvari, meso, žohari (da,da u Osječkoj bolnici) čistačice koje ti upadaju na toalet dok si ti unutra jer moraju isprazniti koševe... ma ništa me nije bilo briga. i dok bi u svakoj drugoj situaciji već tražila šefa i odgovorne te se borila za svoja prava, ovdje sam meditirala i nisam se prestajala smješiti. Samo sam gledala svog anđela koji je tamo samo sisao i spavao i bila me briga za sve ostalo.
    I ja isto tako!!!!

  21. #21
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    e pa ja sam vam svaki put zaglavila po 10 dana u bolnici
    volim jesti, i nisam htjela opterećivati mm koji je čuvao djecu doma, pa sam si ponijela u torbi SDO odnosno užasno mi je išao na živce doručak tipa kruh i margarin(to još ajde ) i kruh i pekmez ili med. pa sam ja ponijela zalihu maslaca, pekmeza, i meda, pa sam kombinirala ovisno o onom što je nedostajalo. a i cijela moja soba zdenka sir mrzim, a dobila bi ga bar 8 puta, za doručak ili večeru, pa sam nosila druge namaze da to zamijenim. a našlo se tu još ponešto ako je ručak baš bio bljak. iako, jela sam sve-od bljutavih juha, raskuhanog krumpira i riže, mesine, sve sam trpala u sebe i sve mi je bilo fino jednom mi je karlo u posjeti pojeo rižoto i ciklu
    i naravno, sve je to nevažno ako si tamo zabrinut kad će tebe i tvoje zlato napokon poslati doma.
    zato sam ja trpala u sebe i molila se da idemo van a najveći gušt mi je bio skočiti u duh na kavicu ujutro dok nije gužva

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Naravno da nas ima različitih i ne jedemo svi jednaku hranu, neki su vegetarijanci, neki vegani, neki vole tjestenine, drugi krumpire, ali...
    to nije razlog da pojedinci gade jelo ostalima.

    Meni recimo oba puta nije bilo jasno da se ja uvijek nađem u sobi sa damama iz vrha. Možeš zamisliti kakve dame, ali takve su se pravile.
    Naime, bilo je hrane koja ni meni nije sjela, ali da na SVAKI, ali baš svaki obrok okrećeš očima i komentiraš pred onima koji jedu da ti to pesu ne bi dala
    Evo primjera, ručak u petak fina pohana riba i krumpir s blitvom. Stvarno ukusno. Ne, njih par su gadile jelo nama ostalima koje jedemo.
    Saft i tjestenina, uopće nije bilo neslano ni bljutavo, one okreću s očima.
    Poriluk i faširanac, okreću s očima.
    Riža sa šampinjonima, okreću s očima.
    Mlinci i piletina, opet ne valja.
    Pire krumpir s ćuftama, opet ne valja.

    Došlo mi je da ih pitam kojeg vraga one doma jedu i s kojim pravom gade jelo nama ostalima.

  23. #23
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Oriana, i mene to zanima, te fine damice, s kojima sam i ja ležala kada sam rodila Taru. Nisu mi davale mira s tim svojim komentarima, a eto, ja sam valjda prilagodljiva osoba, meni je sve bilo okej. Ako mi nije nešto pasalo nisam to pojela, pa sam si nekaj uzela što mi je MM donio i sve okej . Iskreno, hrana mi u Petrovoj nije bila opće loša, sjećam se isto da smo jedan put imali ribu koja je stvarno bila fina.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    joj, ovo me podsjetilo na "damice" s kojima sam dijelila sobu na cuvanju trudnoce... meni je npr. vecera koja se sastojala od blitve, krumpira i kuhanog jajeta, ili pak tikvica, krumpira i sira bila skroz ok, stovise, oni su to spremali tako da je bilo sasvim ukusno.
    one, cim bi takvu hranu vidjele, zakolutale bi ocima, prokomentirale da ce u ovoj bolnici izgladniti i telefonirale muzevima da im donesu porciju cevapa (btw. jedna od njih je u bolnici bila zbog povisenog tlaka :shock: ).
    da ne govorim da su se strasno uvrijedile kad je jednom neka medicinska sestra, kad je vidjela kese cipsa, smokija i slicnih delicija po njihovim ormaricima, napomenula da to trudnice ne bi smjele jesti...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Unatoč našim različitostima npr. u Petrovoj svi dobivamo istu hranu
    Ja sam ležala tamo zbog visokog tlaka, a poslužili su mi za ručak restani krumpir sa slanom kobasicom 8)
    Budući da ja nisam mogla odoljeti, marnula sam to za ručak, da bi mi za sat vremena tlak skočio
    No, tješila sam sebe da su mi to oni dali, dok su druge cure na odjelu redovno jele šiš ćevape, smokije, slane štapiće, bez obzira što su sestre galamile na njih.

  26. #26
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam damica koja ne voli blitvu, kuhani krumpir i jaje ( mislim- volim jaja, al mi je jedno jaje ko da nisam nis pojela).
    vi bi po..... da ste sa mnom u sobi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Al kladim se da i damice oblizu tanjir do zadnje mrvice. Ja citam ovo sto je Oriana nabrojala i taman se mislim kako mi je dala par dobrih ideja za rucak.

  28. #28
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam pod "damice" iz moje sobe, mislila na one "fine tete" koje se prenemažu, i da im serviraju lososa u umaku, našle bi neku zamjerku. Tak da Ines, ipak te nebi svrstala u tu vrstu damica
    No, naravno sto ljudi, sto čudi. Pa ja mrzim skorup s mlijeka, i kaj mi ko može 8)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja sam damica koja ne voli blitvu, kuhani krumpir i jaje ( mislim- volim jaja, al mi je jedno jaje ko da nisam nis pojela).
    vi bi po..... da ste sa mnom u sobi.
    :D naprotiv, mislim da bi se nas dvije super slagale (ja bih ti sa zadovoljstvom prepustila svoje jaje )
    inace, potpisujem nanu. ni ja ne volim hrpu stvari, ali sto cu, bolnicka hrana mi u prosjeku uopce nije bila strasna

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Meni se čini da prigovaraju upravo oni koji doma najlošije jedu!
    Zapravo, sigurna sam u to.
    Kod nas doma se uvijek fantastično jelo, a u bolnici sam "makljala" i svoje i susjedino. Sva sreća pa je bila dama!

  31. #31
    ivarica

    Početno

    i ovdje smo zastranili od onog sto je bluebird pocela, bar sam je ja tako shvatila, nije problem u mimozama i cvebama, damama i ne znam cemu. Ja nisam probirljiva. Ali ako ne jedem meso, onda molim pire bez mesnog šuga, pa bar to ne trazi nikakav dodatni angazman, samo potez zlicom manje.
    I uvazavanje mog izbora, tu je problem.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    ivarica, pa zar tema nije ono što dobivaš na tanjur u bolnici :?

  33. #33
    ivarica

    Početno

    ori mozda je problem moja 15godisnja frustriranost, cijelo vrijeme ljudima objasnjavati da tebi nije isto jesu li se pekli krumpiri skupa s mesom, je li se kuhala kobasica s grahom, i cime je pire preliven. kod prijatelja, u restoranima, u bolnici.
    ja sam u prvom postu skuzila bas to.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Pa naravno da je važno ivarica, i meni je važno. Ako moji peku roštilj i prvo peku janjetinu, da stave poslije bilo što gore ja to ne mogu okusiti.
    Razumijem ja to.
    Ali sumnjam da će u Petrovoj izbjeći barem pogled na meso
    Znam otprilike cijeli jelovnik napamet, sjećam se nekih miješanja mesa sa prilogom.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Bluebird, ako si možeš priuštiti, plati apartman. Bit ćeš s bebom skupa. A u tih 850 kn dnevno (koliko je Petrova), dobiješ i dijetetičarku koja se raspituje jesi li zadovoljna s klopom, prihvaća sugestije, pa i narudžbe...
    Od finih doručka, ručka i večere najeli smo se i muž i ja. A i cure iz sobe 39


    I, cure, ljubaznost košta. Tri dana sam bila u sobi, ostalih pet u apartmanu, tako da kužim razliku.
    Istina, ljubazna sestra iz Dubrovnika i plavuša za dojenje su ostale ljubazne i drage, ali ostale, koje su bile otresite i neljubazne, pri dolasku u apartman obavezno su natukle osmijeh, stavljale se na raspolaganje, veselo čavrljale, pitale kak je prošao Milijunaš i sl, pitale za bebu na intenzivnoj...
    Da ne govorim o liječničkim vizitama, nikakvih dizanja spavaćice i širenja nogu, sve vrlo kulturno i bez poniženja.
    I danas se sramim u njihovo ime.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Sunce, sunce moje
    Ja sam tebe MORALA vidjeti u Petrovoj, nema šanse da te nisam vidjela. Spominješ mi sobu 39, a danas ti je dijete 8 mjeseci staro 8)

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    istu ovu priču o Petrovoj ispričala mi je prijateljica koja je prvi puta bila u sobi a drugi puta u apartmanu.

    Nakon drugog poroda sestra ju je čekala dok se tuširala, a kad je prijateljica počela raspakiravati torbu, sestra joj nije dozvolila, nego joj je ona raspakirala i posložila stvari

    I ja sam primijetila tu ljuaznost - došla sam u posjetu u neko nebulozno vrijeme, a kad sam rekla kome idem sa osmjehom su me otpratili do apartmana

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ori mozda je problem moja 15godisnja frustriranost, cijelo vrijeme ljudima objasnjavati da tebi nije isto jesu li se pekli krumpiri skupa s mesom, je li se kuhala kobasica s grahom, i cime je pire preliven. kod prijatelja, u restoranima, u bolnici.
    ja sam u prvom postu skuzila bas to.
    Ti si dobro skužila, ali, znaš nas, volimo malo zastraniti.
    Cijela njihova filozofija je u onom tvom postu u kojem kažeš da ti poliju šugom i misle kako su učinili dobro djelo. Htio ti to ili ne!

  39. #39
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sa mnom u sobi na SD je bila žena vegetarijanka. Ona im je to napomenula i dobivala je posebno klopu.
    Ali ne ako je pile i krumpir, da je dobila samo krumpir, nego bi dobila rizi-bizi sa više salate. Bubam sad napamet jer se ne sjećam točno šta je jela, ali znam da sam par puta gledala kako bih radije jela njeno nego svoje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •